Srovnání 5 přírodních opalovacích krémů

Srovnání 5 přírodních opalovacích krémů

Letos jsem se zaměřila na testování přírodních opalovacích krémů a slíbila jsem vám jako bonus i jejich srovnání. Rukama mi za poslední 3 měsíce prošlo 5 krémů: Alphanova, Eco Cosmetics, Lavera a Butterbean Organics (2 kousky). Přemýšlela jsem, jakým stylem je mezi sebou porovnat a napadlo mě shrnout poznatky do jedné tabulky.

Nechtěla jsem znovu opisovat podrobné recenze (ty si ostatně můžete přečíst sami – odkazy jsou na konci článku), a tak jsem se rozhodla text výrazně zkrátit a zestručnit. A namísto dlouhých odstavců přistoupit k hvězdičkovému bodování a shrnutí faktů. Jedna * je nejnižší skóre, pět * bude nejvyšší (nejlepší) hodnocení.

Jo a ráda bych ještě dodala, že moje hodnocení i bodování je vysoce subjektivní, vždycky bylo a vždycky bude. Odjakživa říkám, že něco jako objektivní recenze (zvlášť u kosmetiky) neexistuje a je to oxymoron (= spojení slov, jejichž význam se navzájem vylučuje). Hodnotící totiž VŽDY vychází ze svých osobních preferencí a zohledňuje to, co se líbí jemu. Logicky, že jo. A proto je docela dobře možné, že sepluju vlastnost, která se vám osobně líbí a naopak pochválím něco, nad čím budete třeba nevěřícně kroutit hlavou. Tohle je ale naprosto v pořádku a není na tom nic špatného. Schválně dejte vědět do komentářů, jestli máte s těmito krémy osobní zkušenost a jestli byste se s mým hodnocením ztotožnili, nebo byste bodovali úplně jinak ;-)

Srovnání 5 přírodních opalovacích krémů
 AlphanovaEco CosmeticsLaveraBB (kelímek)BB (lahvička)
Obal – na doma*************************
Obal – na cestování*********************
Pohodlnost dávkování**********************
Vůně**********************
Použitelnost na obličej – bělení********************
Použitelnost v okolí očí (dráždí/nedráždí)******************
Barví oblečení?neneanonene
SPFSPF 30SPF 30SPF 20SPF 30SPF 30
UV filtrminerálníminerálníminerálníminerálníminerální
Druh UV filtruTitanium DioxideTitanium DioxideTitanium DioxideZinc Oxide 22%Non-nano Zinc Oxide 22%
Voděodolnýanoanoanoanoano
Konzistenceřidší mlékohutnější krémřidší mlékov chladu tuhé máslo, v horku řidší krémřidší mléko
CertifikátEcoCert, Cosmos (Organic)EcoCert, Vegan NaTrue, Vegan
Veganské složeníanoanoanoanoano
Cena/množství385 Kč / 125 g355 Kč / 75 ml349 Kč / 125 ml545 Kč / 89 ml645 Kč / 118 ml
Kde koupitBiobalíček.czKrásnáKaždýDen.czBIOOO.czElobe.czElobe.cz

Napadá vás ještě něco, co jsem do tabulky mohla na srovnání přidat?

Srovnání 5 přírodních opalovacích krémů
Srovnání 5 přírodních opalovacích krémů

Když se hluboce zamyslím a očkem přehlédnu těchto pět kousků, přistihla jsem se, že nejraději sahám po Alphanova, i když chlap držkuje, že je krém jeho a já mu ho beru :-D V těsném závěsu následuje Eco Cosmetics (na cestách) a Butterbean Organics kelímek (doma v koupelně).

Nejvíc mi voní opět Alphanova a hned potom Lavera. Jsou to výrazné vůně, které mi evokují léto a moře, proto jsem si je oblíbila. Ostatní jsou nevýrazné a neutrální. Což zase může být větší plus pro někoho jiného. Nejdokonalejší roztíratelnost má Butterbean Organics v kelímku a Alphanova. Nejlepší na obličej je Alphanova a Butterbean Organics (kelímek). Nejpraktičtější obal má Eco Cosmetics. Víčko drží hodně pevně a dávkování je dokonalé.

A jaký NEJ opalovací krém dělal v létě společnost vám? :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *