Yope – univerzální čistič ve spreji (zelený čaj)

Yope - univerzální čistič ve spreji (zelený čaj)

Jak poznáte, že vám nějaká věc, kterou jste se rozhodli zrecenzovat, opravdu sedne? To si ji takhle nastěhujete do koupelny a začnete ji rovnou testovat. A když už ji vypotřebujete skoro ze tří čtvrtin a v duchu se pochválíte, že teda tohle byla radost používat, s hrůzou si uvědomíte, že jste lahvičku ani nestihli vyfotit! Což je věc, kterou dělám během prvních 1-2 dnů, kdy mi jakýkoli balíček přijde. Startuju foťák a než do kosmetiky „hrábnu“, zvěčním ji na obrázku, abych pak nefotila omatlané kelímky a poloprázdné obaly.

Trochu mi to ale nevyšlo u univerzálního čističe pro domácnost od Yope z obchůdku Stibio.cz. Vybrala jsem si variantu s vůní zeleného čaje a od prvního testu jsem se do spreje tak zamilovala, že jsem s ním obřadně odešla vypulírovat půl baráku a už jsem ho zapomněla vrátit na hromádku „vyfotit, než si s tím začnu hrát„. No sakryš.

Yope - univerzální čistič ve spreji (zelený čaj)

Na druhou stranu – právě tohle zapomenutí mluví za vše a dopředu jsem teď napráskala, v jaké atmosféře se celé dnešní povídání vlastně ponese. V silně pozitivní a voňavé! Co je čistič vlastně zač? Jde o klasický čisticí prostředek do domácnosti, jehož složení je tvořeno z 97% z přírodních či minimálně zpracovaných surovin, které jsou bezpečné pro životní prostředí a biologicky odbouratelné. Sprej se hodí pro většinu povrchů v domácnosti a můžete s ním bez rozpaků vyčistit keramiku, smalt, nerez, plast, kachlíky, skla, prostě cokoliv.

Co mě na Yope baví nejvíc? Vůně. Chlap mi tvrdí, že je to typická vůně zeleného sladkého ledového čaje, co si koupíte v obchodě na pití. Nevím, nemůžu posoudit, poněvadž tyhle věci piju jen ve stavu nejvyšší nouze, kdy mi hrozí kolaps z dehydratace a v dohledu není ani kaluž na zemi. Za mě je to vůně zelená, osvěžující (ale ne mentolová), optimistická a možná bych v tom našla kousek zelené žvýkačky, nebo tak něco. Ale baví mě hodně, to jo. Hlavní výhodu vidím v tom, že si můžu vzpomenout na gruntování v kteroukoli denní či noční dobu (si jdete původně vyčistit zuby a vycházíte z nablýskané koupelny o 2 hodiny později) a nikoho nebude rušit „pach“ čisticích prostředků. Jelikož máme koupelnu hned vedle ložnice, je tenhle voňavý detail dost důležitý. Doteď jsme jako hlavní čistič používali ocet. Což je sice silně spolehlivá a účinná záležitost, ale bohužel nějakou tu hodinu trvá, než barák od octa vyvětráte. A jak jistě uznáte, u octového odéru se blbě spí. Bod pro Yope.

Yope - univerzální čistič ve spreji (zelený čaj)
Yope - univerzální čistič ve spreji (zelený čaj)

Použití nemůže být jednodušší. Na vlhkou houbičku stříknete trochu čisticího prostředku a umyjete povrch, který potřebujete. Opucujete WC, umyvadlo, sprchovou vaničku, baterie, cokoli, dřez, odkapávač na nádobí, kuchyňskou desku, zem, okna… Pak houbičku vymácháte v čisté vodě, povrch otřete a pak necháte buď oschnout, nebo utřete hadříkem do sucha. Voilá. Všechno v domečku se blýská a voní! Existuje vlastně jen jediná věc, na kterou mi čistič příliš nezabíral. A to průhledná dvířka ve sprše. Ale možná, že by na ně byl účinnější jeho čisticí bratříček Yope, který je určen přímo na koupelny a odstraňuje prý i vápenaté nečistoty a stopy po vodě. I tady bych ale Yope přiznala bod.

Ještě detail k tomu samotnému čištění – normálně si na pucování beru gumové rukavice, protože kdo neměl vysušenou záděrku kolem nehtu, tak neví, co je to skutečná bolest. Ale! U Yope se na to často úplně vykašlu a nikdy se mi nestalo, že bych měla ruce přesušené, udělaly se na nich záděrky, nebo cokoli dalšího. Tak je čistič jemný. Moc fajné!

Yope - univerzální čistič ve spreji (zelený čaj)

Co se týče výdrže, čistič mám doma od začátku května a zbývá mi v něm tak necelé dvě deci. Slušně jsem s hladinkou zahýbala, když jsem dvakrát nanesla štědrou vrstvu právě na dvířka od sprchového koutu v rámci pořádného testování, jinak bych výdrž jedné láhve hádala bez problémů na 3/4 roku i rok. Za tu cenu je to za pusu, když si vezmete, kolik stojí běžné chemka „srajdy“, které vám kolikrát div nesežerou dlažbu a nepropálí rukavice. Vlastně jediné, co kupujeme zatím z neeko výrobků, tak jsou voňky a čistič na WC a čas od času „krtka“ na odpady.

Za mou maličkost teda veliká spokjenost a moc ráda Yope doporučím! Ostatně, celá tahle značka stojí za prozkoumání! Nedávno jsem dopotřebovala i jejich sprchový gel Verbena a to vám bylo v létě extra příjemné sprchování! :-)

PS: u Yope mě baví ještě jedna věc – hádání, co je to vlastně na obalech za zvířátka! Je to na čističi kočič, nebo ne? Co myslíte? :-D

2 thoughts on “Yope – univerzální čistič ve spreji (zelený čaj)

  1. Milá Bebe, tato recenze přišla pro mě v pravý čas ? Po narození syna se potřebuji zásobit eko čističi a pracími prášky. Doporučila bys mi prosím nějaký vhodný prací prostředek?
    Děkuju a přeju krásnou slunečnou neděli.
    Eva

    1. Milá Evi, to mě moc těší, že jsem se zrovna trefila s načasováním! A taky moc gratuluju k miminku! :-* ;-) My od začátku roku pereme v EcoEgg vajíčku. Až týden zpátky jsme dočasně přešli na kapsle, co se hážou do pračky (Persil? Ariel? Teď honem nevím). Dostali jsme je jako dárek, tak proč je nezkusit :-) Jak je vypotřebujem, tak zase pračku projedu na 90°C a zas nasadíme vajíčko, protože jsem z něho pořád nadšená :-) Ptala jsem se přímo u výrobce a prý nevadí, když se k vajíčku přidá aviváž, nebo dezinfekce (kupujeme Sanytol). Tož tak :-)
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *