Sante – srovnání 4 řasenek (Big Catwalk Lashes, Volume Sensation, Mademoiselle Sensitive a Fresh Volume Extreme)

Sante - srovnání 4 řasenek

Vzpomínáte si na článek s “malovátky” Sante z BioBeauty.cz, který nedávno proběhl blogem? Dnešní povídání je pokračování, protože v testovací várce jsem objevila i 4 řasenky od téže přírodní značky – Sante. Když si hrábnu do historie a zavzpomínám, která přírodní řasenka byla moje první, asi jako většina z vás vyhrknu jméno Alverde. Nejsnáze dostupná, cenově přijatelná záležitost. Vlastně jsem na ní vydržela docela dlouho a byla jsem s ní relativně spokojená. Další značky se mi začaly postupně dostávat do rukou s tím, jak rostl blog a rozšiřovala jsem si kosmetické obzory.

Srovnávací článek na řasenky Sante mě napadl ve chvíli, kdy jsem si chtěla vybrat jednu jedinou a zjistila jsem, že značka jich v e-shopu nabízí 11 druhů! Pro člověka, který má problém se rozhodnout už ze dvou variant to bylo skoro na tik v oku a tahání nohy za sebou :-D I nechala jsem proto testovací výběr na tuze milé paní z obchůdku a těšila jsem se na překvápko, copak mi přijde. Zkoušela jsem nakonec černé odstíny řasenek: Big Catwalk Lashes, Mademoiselle Sensitive, Volume Sensation a Fresh Volume Extreme. Podle názvů se to zdá krkolomné, ale věřte, že jen co se zorientujete v barvách obalů a tvarech kartáčků, hned budete vědět, která je která.

Sante - srovnání 4 řasenek

Představíme si je postupně, ale chtěla bych na úvod dodat několik společných vlastností pro všechny 4 kousky – ani u jedné řasenky jsem neměla problém s drolením, rozmazáváním, šmouhami pod očima, nebo odličováním. Pokud váháte, kterou z nich vybrat a jsou pro vás stěžejní výše zmiňované vlastnosti (a pro koho ne, že jo?), volte podle sympatií ke kartáčku a ceně. A taky podle výsledného efektu – jak moc výrazné řasy chcete. Všechny řasenky se po této funkční stránce osvědčily na jedničku a i nejlepší kamarádce bych výběr mezi nimi doporučila stylem „normálně si vyber podle ceny a jak moc velké mrkačky chceš“.

Žádná z řasenek mi nedráždila oči, neslzela jsem z nich a neměla jsem pocit, že musím víc mrkat, nebo tak něco. Kdo už dráždivou řasenku někdy na oku měl, určitě ví, o čem mluvím.

Kromě Volume Sensation jsou všechny veganské. Tahle má v sobě navíc včelí vosk, takže je vlastně vegetariánská. To jen pro pořádek, kdyby to někoho zajímalo :-)

Řasenka Big Catwalk Lashes No. 01

U Catwalk řasenky mě čekalo největší překvapení, které se týkalo samotného kartáčku. Je totiž tvořen gumovými štětinkami a celý kartáček má tvar spirály, jako kdyby se vám na konci tyčinky omotal had. Nepopírám, že u prvního testu jsem si málem vypíchla oko, poněvadž se mi třepala ruka a nebyla jsem si jistá, jakým chmatem řasy vybarvit. S každým dalším malováním jsem ale měla jistější ruku a teď už se nebojím na řasenku i přitlačit.

Řasenka Big Catwalk Lashes No. 01
Řasenka Big Catwalk Lashes No. 01
Srovnání 4 řasenek Sante

Jinak na fotkách je vesměs vidět prd, ač jsem se ze všech sil snažila zachytit alespoň kartáček – jedním okem jsem šilhala na foťák, druhým na displej a poslepu mačkala tlačítko. Nicméně vězte, že nezvyklý aplikátor vám řasy viditelně zvýrazní a prodlouží. Jako kdybyste fixou obtáhli kreslenou postavičku v omalovánkách. Pokud máte řasy hodně řídké, asi to nebude to pravé ořechové, protože řasenka vám nerozčeše každou řasu zvlášť, ale některé spojí, aby byl mrkací efekt viditelnější. Píšu „spojí“ a opravdu tím nemyslím „slepí“, není to překlep. To je zas jiný efekt a nezaznamenala jsem ani u jedné testované řasenky, že by vám z řas udělala tři lepivé mega dredy.

Řasenka Volume Sensation

Klasika nad klasiky co do kartáčku i barvy, ale řasenka není jen tak obyčejná! Je kouzelná! Jestli máte roztřepanou ruku a díky tomu si můžete nechat zdát o krásné oční lince, Volume Sensation by mohla být zajímavé řešení! Řasenka umí tak moc zahustit (ale neslepit!!!) řasy u kořínků, že to působí, jako kdybyste linku opravdu měli! Boží! Mám podobný efekt strašně ráda a u řasenek ho vyloženě vyhledávám.

Řasenka Volume Sensation
Řasenka Volume Sensation
Srovnání 4 řasenek Sante

Maluje se s ní skvěle a díky lehce zúžené špičce jsem neměla problém se vytočit ani ve vnitřní části oka. U nosu, ne v duhovce, kdyby někdo chtěl být vtipný v komentářích… :-)

Spolu se zelenou Fresh Volume Extreme rozhodně jedna z nejlepších řasenek, které jsme kdy měla!

Řasenka Mademoiselle Sensitive No. 01

Ze všech čtyř má tato řasenka nejméně výrazný efekt. Skoro bych až řekla žádný, pokud malujete na suché řasy, které jste předtím nezvýraznili kleštičkami, nebo podkladovou bází. Měla jsem řasenku s sebou na dovolené a celou dobu jsem si nadávala, proč jsem si s sebou na testování nevzala nějakou další, protože namalovat s Mademoiselle řasy tak, aby byly vidět, byla poněkud zdlouhavá záležitost. Řasenka je hodně suchá, nabírá málo barvy a ať jsem se snažila s ní po řasách „šmrdlat“ jakkoli, nebyl to úplně výsledek, který bych potřebovala.

Řasenka Mademoiselle Sensitive No. 01
Řasenka Mademoiselle Sensitive No. 01
Srovnání 4 řasenek Sante

Asi bych ji uživila v době, kdy jsem s malovátky teprve začínala a vrcholem všeho pro mě byla bezbarvá řasenka, díky které jsem si připadala jak velká frajerka, která už se maluje :-) Pokud chcete okolí nabulíkovat, že se vůbec nemalujete a řasy máte taaakhle dlouhé a oddělené normálně, směle do ní, bude vám vyhovovat. Zabere vám sice pár minut, než bude cosi vidět, ale výsledek bude tak strašně přirozený, že ani s lupu v ruce nikdo nepozná, že máte řasenku.

Řasenka Fresh Volume Extreme No. 01

Nechala jsem si ji na konec, protože je má favoritka! Kartáček je zajímavě sestříhnutý do kónického tvaru a mně díky tomu perfektně padne jak do ruky, tak do oka! Suprově se s ním malují nejen řasy vně oka, ale i ty blíž k nosu a skvěle se s užší částí vytočíte, aniž byste si černě otečkovali půl obličeje.

Řasy vypadají husté, prodloužené a řasenka umí i efekt linky. Za celou dobu používání mě nenapadl jediný detail, který bych téhle zelené krásce vytknula. Je absolutně dokonalá!

Řasenka Fresh Volume Extreme No. 01
Řasenka Fresh Volume Extreme No. 01
Srovnání 4 řasenek Sante

Jo a ještě – všechny řasenky se daly rovnou používat. Nesnáším, když mi někdo řekne, že jsem řasenku seplula a pohanila jen proto, že nemaluje od začátku perfektně a že to ode mě byla neoprávněná kritika. Když je moc tekutá a nabírá hodně barvy a slepuje řasy, tak se prý musí ještě ochodit a tak za měsíc bude ideální. Pchaaa! Na tohle nemám ani čas, ani nervy. Chci si koupit řasenku a rovnou ji používat. Nejsou to boty, abych je musela rozcházet! Proboha… Takže tak. Buď je skvělá od začátku, nebo není. Neexistuje nic mezi tím. A pokud čistě teoreticky ano, není to nic pro mě. Bo neni čas… :o)

Která je nejlepší?

Mně nejvíc padla do oka (haha) zelená Fresh Volume Extreme. Jen těsně za ní by se umístila Volume Sensation. Klidně by ale tyhle dvě mohly být na prvním místě společně, protože jsou perfektní a jsem z nich nadšená. Dál bych zařadila Big Catwalk Lashes, poněvadž kartáček chce trošku cviku a nerozčeše řasy tak moc, jako zmiňované dvě předchozí. A jako poslední bych dala Mademoiselle Sensitive, která mě příliš nenadchla. Byla hodně suchá, efekt skoro žádný a moc mě nebavila.

Řasenka Fresh Volume Extreme No. 01

Jako celek mě Sante řasenky HODNĚ příjemně překvapily a platí, co jsem psala v úvodu – pokud hledáte skvělou řasenku za dobrou cenu, která se nebude rozmazávat, drolit, půjde perfektně odlíčit, nebude štípat a dráždit oči a bude použitelná od prvního dne, směle do toho. Stačí si jen vybrat, jaký konkrétní efekt hledáte a podle toho řasenku pořídit. Extra nenápadně vylepšuje oči Mademoiselle, zdání oční linky vykouzlí a pohled prohloubí Volume Sensation, dramatičtější oči zařídí Big Catwalk Lashes a prostě nádherné řasy i s mini linkou namalujete s Fresh Volume Extreme. Tak :-)

Dívali jste se na Sante řasenky v e-shopu? Která by nejvíc zaujala vás? A máte s některou z nich zkušenosti?

6 thoughts on “Sante – srovnání 4 řasenek (Big Catwalk Lashes, Volume Sensation, Mademoiselle Sensitive a Fresh Volume Extreme)

 1. Díky moc za poměrně obsáhlou recenzi. Nevím moc proč, ale značka Sante mne zatím vůbec nelákala…a teď váhám :) U řasenek mne každopádně zajímá ještě jedna vlastnost, a to jak dovedou udržet natočení… Řasy mám sice dlouhé, ale bez úpravy kleštičkami jen trčí dopředu a skoro nejdou vidět. Bohužel všechny zatím zkušené přírodní řasenky, byť dělají i hezký efekt hned po nanesení, zasychají asi moc dlouho nebo co, ale veškerá snaha o úpravu tvaru zmizí někdy i dřív než dokončím druhé oko. Dokázala bys v tomto směru poradit?

  1. Udržet natočení? Chmmm… Zajímavý dotaz, Yves! U té zelené a Volume Sensation bych řekla, že jsou hodně lehké a řasy nezatíží, takže by to natočení mohlo vydržet. U Catwalk už bych za to ruku do ohně nedala, protože mi přijde, že oproti těm dvěma nanáší víc barvy :-)
   Bebe

 2. Ahoj Bebe, po dlouhé době zase já :)
  Moje nejoblíbenější řasenka je už dlouhou dobu od 100% Pure v hnědé barvě (ne ta s marakujovým olejem, ale ta druhá). Pak jsem zkoušela, podle tvé recenze Dizao černou řasenku a ta mi taky vyhovuje, i když výraznější řasy s ní vykouzlit, chvilku trvá. :)
  Z řasenek Sante by mě asi nejvíc lákala Volume extreme. Podle fotek Ti, podle mého názoru, dělá nejhezčí řasy. A navíc zbožňuju zelenou, takže balení je příjemný bonus :)

  Měj se moc pěkně :***

  PS. Máš krásnou barvu kukadel :)

  1. Ahoj Amaring,
   moc ráda tě tu vždycky vidím! :-** :-)
   Ty si ale dobrý „fajnšmekr“ v řasenkách! Prý 100% Pure! Co si pamatuju, tak byla nejenže skvělá, ale jako bonus i nádherně voněla :-) A s Dizao máš pravdu – byla tuším docela suchá, ale řasy se s ní daly namalovat krásně. To Mademoiselle je extrémně suchá a šlo to s ní opravdu těžko.
   Jop, Volume je fantastická a fakticky s tou zelenou bych jim dala první místo asi napůl :o)
   Pac a mňau i od kocůrka! :-*
   Bebe
   PS: moc děkuju, to je od tebe milunké! :-)

 3. Ahoj Bebe, po přečtení Tvé recenze jsem si musela povzdychnout spolu s Boženou Němcovou, sťastná to žena… :-) Konkrétně u té pasáže, kde nechápeš, proč bys měla chtít od řasenky, aby byla voděodolná. Došlo mi totiž, že se ode mne odlišuješ ve třech záviděníhodných vlastnostech.1 .Nejsi plačtivý typ, 2.Vypadáš dobře i nenalíčená 3. Nejsi alergik. No a z těchto tří důvodů, což je má emoční labilita, pylová alergie a vzhled nemocné bledule bez řas, jsem se přecijen začala pídit po voděodolné přírodní řasence. A ejhle, našla jsem, objednala jsem, je to francouzská značka Avril z obchodu Nu Spring a během pár dní by mi měla přijít, tak jsem velmi zvědavá. Na jejich stránkách i v dostupných recenzích píší, že samozřejmě nedrží jako Max Factor, ale oči se můžou namočit, a pokud si tam nepatláme rukama, měly by oči zůstat bez černých šmuh. Tak hurá do toho!
  No a ještě jsem se Tě, Bebe, chtěla zeptat, jestli bys mi trochu mimo téma řasenky, mohla poradit jako absolutnímu laikovi, jak se pomocí přírodní kosmetiky zbavit černých teček-komedonů na nose. Z puberty znám jen metodu vymačkat, brutálně vysušit pleťovou vodou s alkoholem, dva dny se neukazovat na veřejnosti s červeným frňákem. A ráda bych pokročila do levelu usměvavých upravených dívek, které v mé představě nanesou bahýnko na nosík, jemně setřou tampónkem a již nic nehyzdí jinak dokonalý obličej. Tuším, že by to mohla být právě nějaká ta bahenní maska, ale budu vděčná za každý tip, a taky zda mačkat či nemačkat? Předem moc díky, pokud jsi to dočetla až sem :-) Markétka

  1. Milá Markétko, moc děkuju za komentář! :-)
   Avril, že má voděodolnou řasenku?! No to si děláš srandu! Já myslela, že přírodní kosmetika tohle vůbec neumí! Sakryš, to si musím očíhnout! :-)
   A jak se zbavit černých teček? Chmmm, dvě věci bych poradila. 2x týdně jemný peeling (skvělý šípkový má třeba Navia, Soley Organics, nebo Bio Bachovky). A buď umíchat čisticí masku z marockého jílu (prodává třeba Zahir Cosmetics), koupit Soaphoria Chillophoria masku, nebo zkusit černou Pilaten Black Head (prodává Elnino.cz). U té poslední ale doporučuju pravidelné používání – klidně 3x týdně. Ale tuším to není přírodní kosmetika. Si teď nejsem jistá.
   Jo a ještě – perfektně čistou pleť jsem měla při používání čisticího tria od Weledy (takové modré lahvičky). To mi fungovalo suprově! Akorát mě šokovalo, že ačkoli mám suchou pleť, tak mi vůbec nevadil alkohol ve složení. Spíš naopak. Pleť byla fakt pěkná :-)
   A mačkat/nemačkat… Asi takhle… Pokud se mi při návštěvě koupelny v zorném úhlu objeví zvětšovací zrcadlo, jsem v háji… Prý se to nemá, ale… Ehm :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *