Savon dvoufázový odličovač s koenzymem Q10 + Vilibaldo pratelné odličovací tamponky

Savon dvoufázový odličovač a pratelné látkové tampony Vilibaldo

Když přijdete z venku domů, jako první věc si umyjete ruce mýdlem. Nepřemýšlíte nad tím a prostě to uděláte. Ale! Kolik z vás si po příchodů domů stejně tak poctivě umyje a vyčistí obličej? Jasně, nabízí se polemika, že „ksichtem přeci nákupní košík netlačíte“, takže kde by se na něm vzala špína, nedejbože něco horšího. Ale zkuste si vybavit, kolikrát si na obličej jen tak mimoděk během dne sáhnete. Poškrábete se na nose. Upravíte vlasy. Setřete pot. Cokoli. Teď vám zatrnulo, co? :-D

V klidu, nechci vás děsit, ani začat přednášku na téma já a moje obsedantně kompulzivní poruchy. Snažila jsem se nastínit jeden z důvodů, proč po čisticí kosmetice sahám po návratu domů já. A taky mě děsí představa, že bych zachrupla na gauči nalíčená. Protože spát s namalovaným obličejem je v mém osobním žebříčku kosmetických katastrof na předních příčkách. Spolu s oranžovým make-upem, chlupama v nose a oholeným a znovu vytetovaným obočím. K tomu poslednímu mě napadá i jeden vtip, který mě nedávno rozsekal: Přišel jsem dnes do práce s tužkou nakreslenými vousy. Kolegyně s tužkou nakresleným obočím řekly, že vypadám jako ko*** :-D

No a jelikož recenzí na čisticí kosmetiku a všelijaké vylepšováky není nikdy dost, budeme dneska velmi styloví a povíme si, jak se mi žije s novinkami z e-shopu Krásná Každý Den – dvoufázovým odličovačem od Savon a pratelnými odličovacími tamponky Vilibaldo.

Savon – Dvoufázový odličovač s koenzymem Q10

Nejlepší odličovač? Ten, který během několika vteřin stáhne barvy a špínu, aniž by vám sedřel kůži a změnil identitu. A pokud u toho ještě zvládne pleť příjemně zvláčnět (existuje takové slovo?), hydratovat a lehce provonět, pak takový produkt aspiruje na kosmetického Oscara. A rovnou říkám, že Savon odličovač by se o takovou cenu mohl z fleku ucházet.

Má vemi šikovné balení. Skleněná hnědá lahvička s pumpičkou a praktickým dávkovačem (ne sprejem). Když si přivoníte přímo k hrdlu balení, ucítíte jemný citrusový závan. Pokud zkusmo nanesete olejovou složku odličovače na ruku, bez váhání identifikujete grapefruit.

Savon dvoufázový odličovač a pratelné látkové tampony Vilibaldo

Savon dvoufázový odličovač a pratelné látkové tampony Vilibaldo

Savon dvoufázový odličovač a pratelné látkové tampony Vilibaldo

Použití? Lahvičku protřepete, aby se spojily obě složky – olejová i vodní. Poté aplikujete 1-2 pumpičky na tampon. Ten přiložíte na oko, necháte pár vteřin působit a lehce setřete. Tímto způsobem se zbavíte všech barev, které jste ráno pracně na oči nanesli. U pleti uplatníte stejný postup, jen nemusíte čekat, ale tamponem krouživými pohyby pleť čistíte.

Co by vás mohlo zarazit, tak že v popisku je zmínka o použití v očním okolí, ale nemluví se přímo o odličování očí. Já vím, je to slovíčkaření a upřímně – neexistuje důvod, proč byste se Savon nemohli sundat i oční make-up. Jen vás upozorňuju, že stejně jako u odličování s čistým olejem, i tady hrozí, že když si nedáte pozor a olejová složka se vám dostane do oka, budete tak dvě hodiny vidět rozmazaně. Takže opatrně.

Celkově jde ale o velmi povedený odličovač, který vám ráda doporučím. Čistí fantasticky a snadno, krásně voní a pleť nezmastí ani nevysuší. Palec nahoru! :-)

Pratelné odličovací tamponky Vilibaldo

Na Vilibaldo tamponky mě nalákala recenze u Kačky na blogu Beauty by K.. Až podle fotek jsem pochopila, že jsou mnohem větší, než klasické vatové tampony a dost se mi to zalíbilo! Až tak, že s těmi menšími mám poslední dobou problém se odlíčit, protože na větší pracovní plochu jsem si rychle zvykla :-)

První dojem? Tamponky stopro nebudou vhodné pro vegany. Zkuste si na ně sáhnout! Nejspíš je vyrábí z koťátek, nebo něčeho podobně hebkého a roztomilého, protože cosi TAK mazlivého jsem ještě na obličeji neměla! Oproti nim je vatový tampon jako šmirgl! Vilibaldo jsou sametové, měkké, tuli tuli… Chci se s nimi odličovat od rána do večera, klidně 10x denně. A pak si nechat jeden u počítače a mazlit se s ním v pauzách na kafe!

Savon dvoufázový odličovač a pratelné látkové tampony Vilibaldo

Savon dvoufázový odličovač a pratelné látkové tampony Vilibaldo

Savon dvoufázový odličovač a pratelné látkové tampony Vilibaldo

Každý tampon je tvořen dvěma vrstvami – první je 100% biobavlna, druhá je kombinací 25% biobavlna a 75% bambus. Ostatně, to vidíte i na fotce – jedna strana je víc do bíla, druhá do žluta. Jedna je chlupatější, druhá hladší. Jen nevím, která je která s tím složením. Docela jsem se ze začátku bála chloupků na tamponech, aby mi při odličování očí nedělaly neplechu. Ale je to na parádu, Vilibaldo nitky nepouští. Jo a ještě k vrstvám – není od věci si vychytat „držení“ tamponku, aby se vám vrstvy od sebe neoddělovaly. Někoho to může přivést k šílenství, já si zvykla rychle a nevadí mi to. I svůj chňapkový grif na stahování řasenky s tím bez problémů vykouzlím.

Tamponky se dodávají v síťovaném pytlíčku, ve kterém je můžete prát v pračce až na 60°C (bez použití aviváže a bělidel). Nejdřív jsem si myslela, že přesně takto je budu udržovat a s každým bílým prádlem proženu pračkou i síťku s tampony. Původní plán dostal na prdel v momentě, kdy mi docvaklo, že zas tak často bílé nepereme a nejpozději pátý den už bych se neměla čím odličovat. A tak mě napadlo vyprat tamponky v ruce. Že to nebude na 60°C? No a? Štětce taky nevyvařuju, ani nehážu do pračky, ale normálně peru v mýdlové vodě v umyvadle. Tamponky si přihodím k bílým ručníkům, až bude možnost.

Pratelné odličovací tamponky Vilibaldo

Pratelné odličovací tamponky Vilibaldo

A jak je peru, že mi z nich bez problémů pustí i černá řasenka? Snadno. Nejdřív je všechny namočím pod vodou. Pak vodu zastavím a každý tampon z obou stran namydlím tuhým mýdlem (teď zrovna mám rozdělané olivové s třezalkou od Savon). Dva tamponky mezi sebou „pošudlím“ a promnu, jako když perete ponožky. A pak je po jednom vypláchnu pod tekoucí horkou vodou. Když je peru všechny najednou, zabere mi to maximálně 10 minut, když se moc flákám. Pak je vymačkám do ručníku a dám sušit nad pračku na kolíčky. Do druhého dne jsou suché.

Jo a pořešila jsem i skladování. Schovávám si prázdné obaly od kosmetiky, pokud jsou šikovné. A tamponky perfektně padnou do plechové krabičky od Melvita krému. Jako kdyby byly šité na míru! V jedné části krabky mám tampony čisté, ve víčku špinavé. Ty průběžně peru, suším na sušáku a zase doplňuju do čistého „víčka“. A když potřebuju s tamponky cestovat, krabičku zašroubuju a hodím do kufru. Geniální, což? :-)

Savon dvoufázový odličovač a pratelné látkové tampony Vilibaldo

Savon dvoufázový odličovač a pratelné látkové tampony Vilibaldo

Na konec přiznávám, že jsem šla do testování tamponů s tím, že půjde o nějakou módní „zero waste“ (bezodpadovou) ptákovinu a já si z ní v článku budu dělat srandu. Eh… Ne. Tamponky jsem si strašně oblíbila, jsem z nich nadšená, údržba je primitivní, použití snadné a příjemné. Nenašla jsem jediný detail, který bych jim vytknula. Ani ň. A samozřejmě mě baví i to, že šetříme odpad :-)

Jak jste na tom s pratelnými odličovacími tamponky vy? Zkoušeli jste je? Co na ně říkáte? A odličujete se hned po příchodu domů? :-)

Odkazy do e-shopu Krásná Každý Den:
Savon – Dvoufázový odličovač s koenzymem Q10 – 285 Kč (100 ml)
Vilibaldo – pratelné odličovací tamponky – 299 Kč (10 ks)6 thoughts on “Savon dvoufázový odličovač s koenzymem Q10 + Vilibaldo pratelné odličovací tamponky

 1. Ahoj Bebe, tyhle tamponky mě lákají už delší dobu, ale přesně sporadické praní bílého a bez aviváže byl důvod, proč jsem si je ještě nepořídila. Překvapilo mě, že praním v ruce se zbavíš veškeré špíny, to je dobrá zpráva! Zajímá mě, jakou životnost u nich odhaduješ? Jediný, čeho bych se totiž obávala, jestli jim šudlením o sebe nebudeš dávat zabrat. Díky za supr recenzi, Markéta.

  1. Ahojky Markétko, mě to taky kvůli praní moc nelákalo. Jsem si říkala, že se budu odličovat tamponkama 5 dní v měsíci a pak budu čekat na „bílou pračku“, abych je vyprala :-D Životnost? Mám je cca měsíc a peru 1-2 týdně a zatím se nic nerozpadá. Tak uvidíme po delší době, ale vypadají „životaschopně“ :-D
   Bebe

 2. Zdravím Bebe :-),

  tedy musím říci, že po tamponcích pokukuju už notně dlooooooouhou dobu a pořád nějak nevím. Jako vím jaký jsem lenoch a dokážu si představit, jak mi někde leží tamponky sto let špinavé, než se dokopu k jejich vyprání O:-), ale zase, když jsou dělané z koťátek a jsou tak mazlivé a šetří se tím životní prostředí i penízky (tady by můj milý rád dodal, že co že se šetří, když tu vodu stejně properu), no asi je ale v rámci chroustího doporučení stejně budu muset zkusit, že? :-D O:-)

  1. Ahojky Lili :-)
   My máme doma v dávkovači na zdi i tamponky vatové, takže kdybych byla joooo líná a látkové tamponky si nevyprala, tak mám kam sáhnout. Ale co mám látkové, stalo se mi to asi dvakrát. Jo a ještě jeden trik na rychlopraní – do každé ruky jeden tamponek, mezi ně mýdlo a pereš je stejným stylem, jako když si myješ ruce. Pak ještě obrátíš a znova „pošudlíš“ o mýdlo. Vypláchneš ve vodě a hotovo. Je to bleskovka :-)
   Bebe
   PS: a taky mě napadlo, stejně jako Tvého milého, že jestli to vůbec stojí za tu „prací vodu“. Ale spotřeba to není zas taková – namočím tamponky, zastavím vodu, namydlím, pustím vodu, vypláchnu :-)

 3. Milá Bebe, tak jsem pratelné tamponky vyzkoušela také a mám k tomu jedno mínus, chci se zeptat, zda máš také takový dojem – větší spotřeba vodiček, protože pratelný tamponek vsákne větší množství než jednorázový…Nepřijde ti?

  1. Ahojky Markétko,
   ano, taky mi přijde, že některé věci tamponky víc „žerou“. Třeba u květové vody ve spreji to řeším tak, že ji nedávám na tamponek, ale přímo na obličej. A pak teprve tamponkem stírám.
   A když používám odličovací olej, tak tamponek nejdřív malinko navlhčím vodou (nebo květovkou ve spreji) a teprve pak na něj dávkuju olej. A nežere tak moc :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *