Yope sprchové gely (Kokos a mořská sůl, Yunnan) a Dulcia konjak houbička

Yope sprchové gely (Kokos a mořská sůl, Yunnan) a Dulcia konjak houbička

Dnešní tip? Od Míši z Krásná Každý Den jsem si vybrala 3 velice fajné věci ke sprchovému testování – 2 gely od polské značky Yope a konjakovou houbičku od slovenské Dulcia, kolem které už našlapuju tuze dlouho, ale pořád jsem neměla odvahu ji vyzkoušet.

Yope sprchové gely

Uznávám, že 2 ze 3 hrdinů dnešního článku jsem si vybrala jako sázku na jistotu. Sprchové gely Yope mám vyzkoušené a vím o nich, že se dají s klidným srdcem pasovat na top zástupce ve své kategorii. Něco lepšího budete jen těžko hledat!

Že jemně a důkladně myjí pokožku celého těla, se dá předpokládat a je to logicky primární účel, za kterým si gely  nejspíš pořizujete. Ale! S těmihle se dají fantasticky odličovat i oči a celý obličej. A to bez jakéhokoli náznaku vysušování. Jednu pumpičkovou dávku rozetřete v dlaních, promnete s ní oči a tváře a jste během pár vteřin bez řasenky i všech líčidel. Čili jste právě ušetřili jeden odličovací tamponek.

Další důležitou věcí je vůně. Mám už vyzkoušené varianty Třezalka a Verbena, přičemž obě parfemace byly úchvatné – třezalka příjemně zastřená a relaxační, verbena rozjásaná a letní. Tentokrát jsem neodolala kombinacím Kokos & mořská sůl a Yunnan. Jaké jsou?

Yope sprchové gely (Kokos a mořská sůl, Yunnan) a Dulcia konjak houbička
Yope sprchové gely (Kokos a mořská sůl, Yunnan) a Dulcia konjak houbička

Kokos a mořská sůl mi připomíná piňakoládu s kapkou slaného karamelu. Je to sametové, nepřeslazené, nevtíravé a nosíku ukrutně lahodící! O to víc, když se zasněně díváte z okna a uvědomíte si, jak moc vám chybí šumení mořských vln a pokřikování racků. Jo a navíc kokosová verze Yope gelu se parádně kombinuje s kokosovým peelingem Savon. Peeling je hodně suchý, takže je ideální si k němu do dlaně přidat trochu gelu a vzniklou krémovou směsí teprve pokožku ošetřit. Jen se ujistěte, že není nikdo v doslechu. Garantuju vám, že u téhle voňavé kombinace budete nejen slintat, ale nadšením áááchat a vrnět jak kočič. Připadala jsem si, jako kdybych si po těle roztírala Bounty tyčinku s marcipánem dohromady!

Naproti tomu Yunnan je pohádka z úplně jiného světa. Nikdy jsem v ruce čerstvé čajové lístky neměla, ale kdyby ano – představuju si, že by voněly podobně. Vůně mi připomíná sklenku ledového čaje, kterou byste namísto plátkem citronu ozdobili hoblinkami mýdla. Jen chuťový požitek by v takovém případě asi ustoupil sprintu na WC. Vůně je malinko kyselkavá, svěží jak slunečné ráno, kdy vás ještě nikdo nestihl pořádně nakrknout (a už v sobě máte kafe :-) a opravdu v ní poznáte vychlazený čaj. Milá voňavá obměna!

Yope sprchové gely (Kokos a mořská sůl, Yunnan) a Dulcia konjak houbička
Yope sprchové gely (Kokos a mořská sůl, Yunnan) a Dulcia konjak houbička

Čili jestli vám dochází sprchový gel a hledáte náhradníka, velmi se přimlouvám právě za Yope. Dostatečně pění, nevysušuje, překrásně voní, má praktické balení a hned tak mu o dno neťuknete, protože jedna láhev má obsah 400 ml. I když… U poslední verbenové flašky jsem se už chtěla leknout, že se mi ucpala pumpička, protože mi najednou nešlo nic dávkovat. Jen co jsem vzala lahvičku z poličky, okamžitě mi došlo, kde je zakopaný pes. Ruka mi vyletěla vzhůru, jak jsem nečekala, že je obal už prázdný! :-D

Dulcia – Konjak houbička

Po houbičce jsem sáhla čistě ze zvědavosti, poněvadž jsem na ni slyšela spoustu chvály a lákalo mě ověřit si, co je na těch „pomluvách“ o čisté zářivé pleti pravdy. Co já na to?

Můj úplně první dojem byl docela srandovní – hubka totiž vypadá jako kus tvrdého polystyrenu. Nejsem žabař, podobné houbičky jsem doma měla v jiném provedené (žluté kolečko, tvrdá hmota, která po namočení změkla), takže jsem hubku suverénně prskla pod vodu a chvilku čekala, než se dostatečně napije vodou a změkne. Čekám 5 vteřin, 10… (tady už jsem trochu znejistěla), 15… 20… Přísahám, že při prvním použití to trvalo skoro půl minutky, než se bílý kousek „polystyrenu“ namočil tak, aby změkl a nechal se poprvé pomačkat :-)

Yope sprchové gely (Kokos a mořská sůl, Yunnan) a Dulcia konjak houbička

Jakmile konjaková hubka změkla, mohla jsem ji použít. Nejdřív jsem vyzkoušela čištění pleti bez použití jakéhokoli kosmetického čističe – jen se samotnou vlhkou houbičkou. Ta je po namočení legračně slizká (nebo aspoň tak působí) a mytí obličeje je s ní velmi návykové! Dokázala bych si s konjakem „šmrdolit“ ksichtík klidně půl hodiny! Houbička má průměr 6 cm a šikovný tvar, který padne dobře padne do ruky. Po obličeji zajímavě klouže, materiál není hrubý, neškrábe a nedrhne. Je to jako čistit si pleť mořskou houbou, která se „nerozplizne“, ale pořád drží stejný tvar. Tím pádem můžete s hranou hubky perfektně vyčistit místa kolem nosu, případně kulatější stranou přejíždět přes oči.

Zkoušela jsem konjak použít se sprchovým gelem Yope, i s čisticí pěnou od Weledy. Obojí na pohodu, akorát upozorňuju, že houbička velmi rychle přejme vůni poslední použité kosmetiky. A bohužel i česnekových prstů po vaření, tak bacha na to :-) U nelibého odéru česneku stačí aroma „přerazit“ kokosovým gelem. Anebo houbičku na 1-2 minutky ponořit do vroucí vody. Ostatně, to by se mělo dělat 1x týdně, abyste konjak sterilizovali. Při takovém použití by vám měl v pohodě vydržet 6-8 týdnů.

Yope sprchové gely (Kokos a mořská sůl, Yunnan) a Dulcia konjak houbička
Yope sprchové gely (Kokos a mořská sůl, Yunnan) a Dulcia konjak houbička

Houbičku skladuju ve sprše ve výšce „nad hlavou“, tedy nehrozí, že ji omylem osprchuju. Mám ji pověšenou za šňůrku, kterou v sobě hubka má (moc chytrý detail!).

Teoreticky se dá s konjakovou houbičkou s použitím gelu i odličovat. Prakticky mi ale víc vyhovuje se líčidel zbavit zvlášť (pod sprchou sprchovým gelem, nebo před sprchou odličovačem) a teprve pak pleť masírovat a čistit konjakem.

A výsledek? Pleť bych po použití rozhodně popsala jako rozzářenou, méně podrážděnou a nepnoucí. Jsem s houbičkou spokojená a čištění mě moc baví. A zas je to něco nového :-)

Shrnutí

Yope sprchové gely

 • překrásné jemné vůně – piňakoláda s karamelem, čajové lístky s mýdlovými hoblinkami
 • nevysušují pokožku
 • dobře pění
 • kokosový gel je řidší, „čajový“ má o něco lepší (a hustější) konzistenci
 • oba gely jsou průhledné
 • dají se s nimi odličovat i oči a celý obličej
 • neštípou v očích
 • praktické balení s pumpičkou
 • přírodní složení
 • 1 lahvička má 400 ml

Dulcia konjak

 • pleť je po použití hebká, rozzářená a viditelně čistá
 • hubka se dá používat s kosmetikou, nebo bez
 • jen se samotnou houbičkou ale neodlíčíte obličej
 • díky šikovnému tvaru se „vytočíte“ i kolem nosu :-)
 • houbička neškrábe a nedrhne – po obličeji příjemně klouže
 • udržuje se tak, že ji 1x týdně na 1-2 minuty ponoříte do horké vody
 • houbička má průměr 6 cm
 • vydrží 6-8 týdnů

Otázka do pranice na konec – jaká zvířátka tipujete na obalech Yope? Za mě je to oslíček (Yunnan) a pejsek (Kokos & mořská sůl) – co myslíte vy? :-D

2 thoughts on “Yope sprchové gely (Kokos a mořská sůl, Yunnan) a Dulcia konjak houbička

 1. Yope jsou prostě srdcovka! Mám v oblibě i kuchyňská mýdla, hřebíčkové 100% zbaví česnekového zápachu. Verbena je příjemně osvěžující, ideál na ranní nakopnutí ve sprše. A dost mě mrzí,že vůně Bambus u úklidové řady není i ve sprcháči – to by byl top level ;)!

  1. Vážně hřebíčkové mýdlo funguje na česnek? Sakryš, to musím vyzkoušet! Česnek miluju, ale dostat ho pak z prstů je boj… Jak jsem psala v článku… jsem si takhle zasmradila konjakovou hubku, jak jsem ji držela v ruce, tak jsem ji pak pracně zbavovala smrádku právě Yope gelem :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *