100% Pure – paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme

100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme (Fruit Pigmented)

Na cesty s sebou beru 2 kosmetická zavazadla. Jeden látkový kufřík na zip, kam naskládám krémy, vodičky, séra, tamponky, apod. Druhá taštička vypadá jako psaníčko a dávám do ní veškerou dekorativku – rtěnky, řasenku, tužky, aj. Obsah prvního se mění podle momentálně testovaných kousků, v dekorativce vybírám hlavně podle nálady a oblíbenců. I tak se mi ale často stane, že nemůžu vzít všechno, co bych ráda (zvlášť, když se potřebuju vejít do batůžku i s notebookem a oblečením). Péči strouhnu snadno – v případě potřeby si poradím s maličkým kelímkem kokosáku na odlíčení a jedním krémem.

Ale u malovátek? Eeeej… Každý kousek má kulaté balení ve velikosti dlaně, které nejde ničím nahradit. A nebudu si přeci odsypávat tvářenku, nebo pudr… Zajedno nemám do čeho, za další by to bylo nešikovné. A zůstat jen u svaté trojice – řasenka, tužka na obočí, korektor? Nepřeháním to s barevnou fasádou, ale ne vždy mi to stačí. A tak mě při proklikávání Míšina e-shopu Krásná Každý Den napadlo cestovní problém elegantně vyřešit! Paletkou očních stínů 100% Pure a bezvadným korektorem se zrcátkem. Obojí skladné a pro mé účely naprosto dokonalé!

100% Pure

100% Pure paletka Pretty Naked

Nevím proč, ale vždycky, když mi přijde nová paletka, mám tendenci s ní zacházet tak opatrně, jako kdyby mi měla v ruce každou chvíli bouchnout. Což trvá do doby, než postupně hrábnu štětcem do všech barev a trochu ji tím ochodím. Máte to někdo stejně? :-)

Paletka je papírová, ale přesto působí bytelným dojmem a je do ruky těžší, než jsem čekala. Uvnitř je zrcátko, které je moc šikovné, protože pokud nebudete mít k dispozici velké, bez problémů se u něj komplet nalíčíte. Papír obalu je lesklý vně i vevnitř, snadno otíratelný a špína se na něm nedrží. A pokud náhodou ano, třeba v okolí stínů, když v nich zakroužíte štětcem – stačí fouknout. A vše je čisté.

100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme
100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme

Paletka obsahuje rozjasňující pudr (Luminizer), tvářenku (Pretty Naked) a tři stíny (Flax Seed, Toffee a Chestnut). Barvy jsou pigmentovány ovocem a 100% Pure je prý jediná značka na světě, která tuto technologii používá a má ji i patentovanou. Všechny barvy jsou jemné a líbivé a využijete je při jakékoli příležitosti. Já se obávám, že po Guerlain Météorites lisovaném pudru půjde o další věc, do které brzy udělám štětcem díky každodennímu používání díru – tak moc mě paletka baví :-)

Akorát tip – i když nesměle narůžovělé barvy svádí k tomu, abyste v nich štětec obalili ze všech stran a na obličeji s ním přitlačili, nedělejte to. Zdání klame a zvlášť světlejší pleť se může z přirozeného odpočatého vzhledu rychle změnit v zaprášený marshmallow. Máte-li ale lehkou ruku (nebo při ranním šeru tušíte, kolik vrstev si můžete dovolit), nemůžete šlápnout vedle a celek bude působit upraveně a pěstěně.

100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme
100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme

Rozjasňující pudr tónuje pleť hodně slabě do růžova a háže jemné odlesky. Nedoporučuji jej nanášet po celém obličeji, ale jen na „jablíčka“ tváří kvůli projasnění. Určitě nečekejte blýskavý rozjasňovač jak u diskotékové koule – pudr tvoří odlesky tak přirozené, jako kdybyste se sladce prolenošili nedělním dopolednem a na tváři neměli nic vylepšujícího. Jen drobky ze snídaně do postele :-)

100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme

Tvářenka se s pudrem úžasně doplňuje a určitě je dobrý nápad používat oba produkty najednou a navrstvit je těsně pod/nad sebe. Nahoru rozjasňující pudr, maličko níž tvářenku. Krásně splynou a přechod mezi nimi nebude patrný. Nepřehánějte to s vrstvením, stačí tváře pákrát pohladit štětcem a máte hotovo. Žádné jasně ohraničené pruhy – to je vždycky trapas a nesluší to nikomu na světě. Jo a tvářenku bych klidně doporučila pro úplné začátečníky, jakožto první produkt tohoto druhu – perfektně se s ní pracuje!

100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme

Všechny stíny jsou jako… no… stíny :-D Nečekejte pigmentaci, se kterou byste překryli tetování. Stíny od 100% Pure oční víčko vyhladí, instantně vylepší a vytvoří mu sametově hebký vzhled. Jediný, kdo si bude jistý, že máte stíny, je ženská část populace – pánové budou schopni odpřísáhnout, že na očích nemáte nic. Víte, jak to myslím :-) Flax Seed stín může sloužit jako světlejší vyhlazující základ, který nanesete na celé oční víčko. Decentně zmatní a nenápadně sjednotí podklad, na kterém pak vynikne buď studenější šedý stín Toffee, nebo hnědý teplejší Chestnut.

100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme
100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme

Stíny práší středně, řekla bych. Kdyby byly v extra výrazných barvách, nejspíš by vám začalo tikat oko vzteky, že musíte mizíkovat nejen místo pod očima, ale i okolo nich. Proto doporučuji nejdřív namalovat oči a až pak mizíkovat kruhy pod očima korektorem. Stíny mají během nanášení tendenci opadávat a ušetříte si drahocenné minuty, které byste jinak strávili opravováním naprášených ťupek.

Stíny používám bez podkladové báze a nemám problém s jejich sléváním do linky – ani po několika hodinách.

100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme
100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme

Bonusový tip – chcete-li si vytvořit se stíny Toffee a Chestnut oční linku kolem řas (klidně vrchní i spodní), nabírejte barvu tenkým zkoseným štětečkem, který jste předtím navlhčili. Toffee vám vytvoří kouřový matný efekt, Chestnut zase bronzový nádech s lehkými odlesky.

100% Pure dlouhotrvající korektor Créme

Korektor je kouzelná věc, která při správném nanesení nakecá vašemu okolí, ktearak jste v noci chrupkali jak miminko a vůbec vám 3x neskočila kočka po hlavě, nebyli jste 5x čůrat a neusnuli jste až k ránu. Jestli ho potřebujete? Já ano. Téměř vždy. Patří k mé základní trojici spolu s řasenkou a tužkou na obočí. Taková výzbroj vždycky zachrání situaci do té míry, že se mě nebude x-krát za den někdo ptát, jestli nejsem nemocná :-)

Pro mě je zatím absolutní topka žlutý minerální korektor Everyday Minerals, který používám téměř denně. Jestli máte pocit, že vypadáte každé ráno jako panda a ne a ne se zbavit fialových kruhů pod očima, vřele doporučuju ho otestovat. Je bombastický!

100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme
100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme

Ale! Protože si dost dobře nemůžu oblíbit jen jednu věc a tu používat do skonání věků (o čem bych pak na blogu asi tak psala), rozhodla jsem se dát šanci i dalšímu korektoru, a to ovocem pigmentovanému kousku od 100% Pure. Jde o tuhý korektor v praktickém balení se zrcátkem. A stejně jako u paletky výš – i tady se obávám, že korektor v sobě „čoskoro“ bude mít vypoužívanou díru. Tak často po něm sahám!

Barva je hodně světlá a řekla bych, že totožná s tuhým korektorem od ZAO (odst. Ivory), který jsem testovala dřív a teď si ho tuze oblíbila maměnka. Čistě subjektivně se hodnotím jako mrtvolně bledý exemplář, ale i já musím dávat bacha, abych to s korektorem nepřehnala a nevyrobila si kolem očí bílé fleky alá Donald Trump. Proto mi korektoru stačí jedna vrstva.

100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme
100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme

Jak korektor ideálně nanášet? Doporučuju ho „vťupávat“ prstem – netahat, nenatírat, nemazat. Při nanesení prsty bude výsledek precizní a neviditelný. Kdyby to šlo ze začátku ztuha (doslova), nechte prst na kůži 2-3 vteřiny – korektor se nahřeje a v pohodě ho vklepete do ztracena.

Jo a dejte si bacha i na péči před malováním. Korektor se nesnáší s čímkoli mastným a olejovým – slévá se pak do vrásek. Na druhou stranu nemá rád ani extrémně suchý podklad, poněvadž tehdy umí zdůraznit šupinky. Takže – dejte si záležet, co pod korektor dáváte – stačí běžný oční krém, který není příliš mastný a necháte ho dobře vstřebat. A taky – doporučuji pudr kolem očí úplně vynechat, nebo zapudrovávat málo a s citem. Jinak se korektor taky umí usadit ve vráskách.

100% Pure - paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme

Shrnutí

Paletka

 • krásné jemné odstíny, které se budou hodit snad všem
 • používám bez podkladové báze
 • stíny se neslévají do linek a neflekatí
 • doporučuji nejdříve malovat stíny, poté až používat korektor – stíny mají při nanášení tendenci opadávat pod oči
 • pokud chcete vyrobit ze stínů Toffee a Chestnut oční linku, použijte zkosený úzký štětec, který předtím navlhčíte
 • balení je moc hezké a praktické – zavírá se na magnet
 • zrcátko je silně použitelné a šikovné!
 • paletka vám ušetří spooooustu místa při cestování!

Korektor

 • perfektně kryje kruhy pod očima a schová i pupínky
 • je HODNĚ světlý – jeden z nejsvětlejších (ne-li úplně nej), které jsem kdy měla
 • krytí je velmi dobré
 • nemá rád mastný podklad a silné pudrování – v obou případech se sleje do vrásek
 • pokud máte extrémně suchou pleť, použijte pod něj hydratační krém
 • doporučuji nanášet „vťupáváním“ bříšky prstů – nerozmazávat a netahat kůži!
 • pokud je korektor po nanesení příliš hutný, přitiskněte na něj na pleti prst a nechte barvu trochu nahřát – půjde pak snadno „rozklepat“ do ztracena

Abych to nějak důležitě shrnula – korektor i paletka jsou podle mě skvělé, jejich používání si užívám a baví mě a jen co budu zas balit cestovní malovací psaníčko, rozhodně mi budou stačit spolu s řasenkou a tužkou na obočí. A pár štětci. Takhle se šetří místo v batůžku a kabelce!

S jakou dekorativkou nejraději cestujete vy? ;-)

6 thoughts on “100% Pure – paletka Pretty Naked + dlouhotrvající korektor Créme

 1. Ahoj Bebe :-) abych řekla pravdu, z korektoru bych asi nebyla úplně 100% nadšená, mám ten od Cosm’etiky a ten je takový sušší, že když ho dám pod oči, tak ho musím sakra dobře zapracovat prsty, aby nevylezly vrásky (zas tolik jich zatím nemám :-(), a tak nějak bych se bála, že bude ten od 100% Pure stejný nebo hodně podobný :-/… Zato paletka vypadá sakra dobře a ty oční stíny má přesně krásně sofistikované, jaké jsou fajn na denní líčení:-)) Barča

  1. Ahojky Baru :o)
   s Cosm’etika korektorem zkušenost nemám, ale přirovnala bych tenhle 100% Pure třeba i k tuhému Couleur Caramel. A tomu ZAO. Jsou si všechny hodně podobné – tuhé, chtějí trochu „rozpustit“ a zahřát a dobře zapracovat. Ale asi by to bylo to, co píšeš a je velká pravděpodobnost, že by Ti neseděl :-/
   No ale paletka je geniálně „kdykoli_použitelná“ :o) A dívala jsem se, že 100% Pure má ještě i další varianty – kromě Pretty Naked ještě i Pretty Naked II a Better Naked :-)
   Bebe

 2. 100 % Pure je pro mě synonymem dokonalé přirozenosti, ale s dostatečnou noblesou. Z jejích produktů prostě vyzařuje to něco, co způsobuje tik v ruce a riziko nuly na kontě, než bys řekl švec. Ale zase člověk ví, že za to i ten poslední halíř stojí. Po paletce pokukuji už dlouho, tak třeba jednou O:-).

  1. Vystihla jsi to dokonale, Lili! 100% Pure působí jaksi luxusně a má v sobě „cosi“ [lusknutí prsty], co člověka nutí obhlížet celou nabídku a radostně kolem sebe mávat platební kartou :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *