Savon – 3 přírodní mýdla (Olivové s třezalkou, Mateřídouška, Levandule a Mandarinka)

Savon - 3 přírodní mýdla

Taky tak strašně rádi rozbalujete nové mýdlo? Ty ostře definované hranaté tvary, vyrytý a ještě neomydlený obrázek, vůně mýdlové novoty. Člověk má jakýsi sváteční pocit, nebo co. Jo, asi to moc prožívám, ale já prostě miluju načínání nových kostek mýdla! :-)

Od Míši z obchůdku Krásná Každý Den jsem si tentokrát vybrala 3 nové kousky od slovenské značky Savon. A ano, přiznávám, hodně mě nalákaly i silně dívatelné bylinkové krabičky. Protože jsou na nich nádherně malované obrázky levandulky a růžiček a bodláčků! Je to jak živé! Takové barevné a ťuťu… Hele, nepřevracejte oči, já to viděla – dopřejte mi trochu rozplývání, fakt mě to bere a potřebuju ze sebe ty dojmy dostat, nebo mi to vyrve bok :-D

Savon - 3 přírodní mýdla

Krabky jsou papírové a zašupovací, takže lidi s úchylkami na tyhle věci je jen tak nešvihnou do tříděného odpadu, ale nechají si provoněnou krabičku třeba na mašle. A sponky a náušnice. Nebo cosi podobně drobného. Poněvadž je to zkrátka boží.

Mě nejvíc zaujala přírodní tuhá mýdla s vůní olivy a třezalky, pak mateřídoušky a ještě kombinace mandarinky a levandule. Už jen z popisku to zní jako něco, co byste mohli potřebovat, že jo? Já osobně se bez tuhého mýdla neobejdu. Používám ho na ruce raději, než pěnu nebo mýdlo tekuté. A třeba ve sprše si neumím představit, že bych si tělo depilovala čímkoli jiným, než právě tuhým mýdlem. Ne, že by tak účinně rvalo chlupy (to by byla sranda si s ním umýt hlavu, haha), ale používám ho namísto pěny/gelu na holení. To je pro mě absolutně zbytečný produkt, který nemám důvod kupovat separé. Dokonale ho zastoupí právě tuhé mýdlo. Namočíte nohu (nebo jinou část těla) a bohatě namydlíte mýdlem, které na kůži zanechá hutnější klouzavou vrstvičku. A chloupky raz dva pokosíte strojkem. Práce na 2 minuty i s mezičasem, kdy vám mýdlo spadne na zem a naháníte ho po sprchové vaničce.

Navíc přírodní mýdla, která pokožku nevysušují, můžete využít i na obličej. Nebo odličování očí – což je kromě ochutnávání kosmetiky další věc, kterou pravidelně testuju… Neee, samozřejmě kecám. Žeru jen něco :-D

Jak mýdla voní?

Olivové s třezalkou voní jemně citrusově a ke slovu se asi nejvíce dostává litsea cubeba. Zároveň vonnou kompozici uzemňuje silice z růžového dřeva a ozvláštňuje nějaký vzdálený bratránek tea tree oleje. Výsledkem je jemné citronkové mýdlo, které bude vonět většině lidí.

Savon - 3 přírodní mýdla
Savon - 3 přírodní mýdla

Mateřídouška dělá čest svému jménu! Mýdlo bylinkově voní po tymiánu, mateřídoušce a šalvěji. Jestli máte zmíněné kytičky rádi, pak bude mýdlo skvělou volbou!

Savon - 3 přírodní mýdla
Savon - 3 přírodní mýdla

Levandule s mandarinkou je typické mýdlo, které si vložíte mezi oblečení do skříně. Mě vrací vůně do dětství :-) Levandulka není ostrá, mandarinka jí nasládle obrousí hrany a finální vůně je čistá, koupelnová, hladivá a něžná.

Savon - 3 přírodní mýdla
Savon - 3 přírodní mýdla

Hodnocení

Jakkoli je u všech mýdel uvedeno, na kterou pokožku se hodí nejlépe a podle toho byste měli nejspíš vybírat, jak bych to u těch třech, které jsem zkoušela, shrnula dohromady. Osobně bych si vybrala mýdlo čistě podle sympatií k té které kytičce a vůni. Testovala jsem všechny tři a nemyslím si, že jsem dílem štěstěny trefila na druhy, které úplnou náhodou nevysušují, skvěle myjí a perfektně se dají využít i na obličej, holení, ruce, nebo tělo. Vlastně jen na vlasy jsem je nezkoušela. To bych spíš nechala na některém chlapovi s krátkým sestřihem – mně se do toho upřímně moc nechce. Všechny jsou perfektní a nenapadá mě jediná věc, kterou bych jim vytknula.

Šmarja, vlastně ještě jeden způsob využití mýdel jsem zazdila! Vždyť já je používám i na štětce a praní látkových odličovacích tamponků! Na to jsou mýdla dokonalá! Jen se nelekněte u toho mateřídouškového, když vám červená část tamponek zabarví. Mně málem vylezly oči z důlků, jak jsem se lekla. Perete bílé tamponky a najednou červená barva – to jednomu sakra zrychlí tep! Naštěstí mi v další půlvteřině došlo, co se stalo a že je to z mýdla. Stačí tamponek opláchnout, barva se nikde nedrží :-)

Savon - 3 přírodní mýdla
Tři stádia „rozdělaných“ mýdel :-)

Shrnutí

 • všechna tři mýdla nádherně voní po obsažených bylinkách
 • krabičky jsou ťuťu a chraň vás ruka Páně s nimi jebnout do odpadu. Na mašle si je nechte! :-D Nebo na vatové tyčinky do uší a odličovací tamponky na cestování. Třeba.
 • ani jedno mýdlo nevysušuje pleť a dá se s nimi mýt i obličej a oči – jen duhovky se snažte vynechat, mycí síla je potvora a celníkovi na hranicích nevysvětlíte, proč máte v pase jiný údaj, než na ksichtíku :-)
 • mýdlo je super i na mokré holení – je mnohem lepší, než gel/pěna na holení
 • trvanlivost jednoho tuhého mýdla je u mě tak měsíc

A které z mýdel nejvíce zaujalo vás? :-)

2 thoughts on “Savon – 3 přírodní mýdla (Olivové s třezalkou, Mateřídouška, Levandule a Mandarinka)

 1. Ahojky Bebuško :-)

  krásně jsi to sepsala. Nejhorší je, že mě po Tvých recenzích, byť je to „jen“ mýdla, honí mlsná si všechna zmíněná koupit… Fakt jako!! Abych tě seznámila s mou situací, bydlím v bytě 2+kk a jaksi bych musela skladovat všechnu kosmetiku takhle i u sousedů, nejen vedle nás, ale i pod a nad námi :-P :-D
  Ale! připomínka, že se dobře holí chloupky právě s mýdlem, mě dost překvapila a dost se mi líbí!:-) protože nesnáším pěny na holení… pokaždé se mi buď rozbijí, nebo přestanou fungovat a už tu pěnu nedělají… zlost!!
  A dneska už jsem předčítala článek i příteli, protože se tlemím nahlas :-D nejdřív honíš mýdlo i s holením dvě minutky po sprchové vaničce :-D pak ta nešťastná věc s červeným tampónkem (už bych si je měla taky pořídit!) :-)) a poslední s tím, že si nemáme mít mýdlem duhovky, ale obličej můžeme:-D To už kroutil hlavou i přítel a tlemili jsme se oba :-D Takže to shrnu… Když budu předčítat, dá se říct, že máš nového čtenáře :-D

  Přeji krásný zítřejší den a nastupující Advent:-)

  1. Milá Baruško,
   moc děkuju za krásný komentář! :-) Hele a třeba by se sousedi za nějakou milou odměnu nechali napasovat do role strážců kosmetických pokladů :-D
   Jop, mýdlo místo pěny na holení používám už hodně roků a už si neumím představit, že bych kupovala zvlášť tubu. Přijde mi to zbytečné. Jako kdybych si kupovala 2 krémy na ruce – jeden na dlaně, druhý na hřbety rukou. Prostě mýdlo je nejlepší.
   A tuším můžu Tvého přítele klidně označit spíš za svého posluchače, než čtenáře :-D
   Krásný den vám oběma a pěknou adventní neděli! :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *