Weleda – Pupalkové zpevňující pleťové sérum

Weleda - Pupalkové zpevňující pleťové sérum

Pleťové pupalkové sérum od Weledy mám doma od začátku června. Dost dlouhou dobu na to, abych si na něj udělala názor. Přestala jsem ho každodenně používat v říjnu a zbývá mi tak půl cm na dně. Ale ráda bych zmínila, že na rozdíl ode mě – vám může lahvička s přehledem vydržet i jednou tak dlouho. Při testování totiž s kosmetikou nešetřím, odleju ji klidně na zkoušku i někomu dalšímu, když si nejsem čímkoli jistá a celkově k tomu přistupuju stylem chci o tom bazmeku vědět všechno co nejdřív. Si někdy připadám jak v laborce, která přesvědčila své testovací králíky, kterak je zkoušení děsně baví a podstupují riziko nejen dobrovolně, ale ještě se na něj i těší :-)

Balení je tuze šikovné a potřebuju mu zde věnovat pár řádků. Sklenička je z bílého matného skla a obsah ven dostáváte kapátkem. Fascinuje mě, jak se kapátko šroubuje. Tak lehce. Akurátně. Dělá mi dobře na ruku. Vysvětlovací odbočka – viděli jste někdy na Instagramu videa s hashtagem #satisfyingvideos? Jsou to videa, kde někdo udělá přesně to, co od něj čekáte. Od začátku do konce. Cukrář začne zdobit dort a vy v minutovém videu vidíte celý proces. Jinde ruka rozkrájí mýdlo na malé kostičky. 3D tiskárna vytiskne celý výrobek. Soustruh obrousí součástku dokola a nevynechá ani ždibek. Na tomto typu videí je něco uspokojujícího, jakkoli divně to zní. A šroubování weledího kapátka je stejně satysfiyng. 2 otočky, nikde nic nedrhne, závit přesně doléhá a nikdy ho nedáte blbě. Můžete kroutit i za mačkací gumovou část. Dokázala bych si s tou věcí hrát stejně dlouho, jako s cvakací propiskou, nebo zavírátkem od flash disku… Jinak jsem ale úplně normální a přísahám, že jedinou návykovou látku, kterou zneužívám ve velkém, je čokoláda :-)

Weleda - Pupalkové zpevňující pleťové sérum
Weleda - Pupalkové zpevňující pleťové sérum

Jdeme konečně k věci – co je uvnitř lahvičky a jak to funguje? Sérum vypadá jako mléčná hustší vodička. Není to gel, emulze ani mléko. Pupalkové sérum je hodně tekuté, klouzavé a perfektně se s ním při nanášení na pleť pracuje. Na jednu dávku vám bohatě vystačí 3-5 kapek, přičemž těch 5 vyjde na obličej, krk i dekolt.

Vůně má typickou vůni celé pupalkové řady. Je to exoticky podmanivá vůně, ve které objevuji tóny koření, možná i rakytníku a něco sametově hřejivého. Zajímavé je, že můj chlap z lahvičky necítí nic. Pupalka jde mimo jeho čichové spektrum. Dokonce si myslel, že si z něj dělám s parfemací legraci! Zajímavé :o) Vůně se několik minut drží i na pokožce, ale postupně slábne, není nijak ostrá a mizí. Asi bych se jí nebála ani v případě, že se snažíte vyhýbat silně parfémované kosmetice.

Sérum jsem používala hlavně večer. Ráno jsem vždycky sáhla po granátovém jablku od stejné značky a předtím po céčkovém“ 100% Pure – blog je v tomhle paráda, mám po ruce kompletní kosmetický deníček. Co můžu potvrdit, tak že sérum pleť citelně vyhlazuje a zkrášluje a efekt je viditelný. A pleť vypadá po ránu odpočatější. Jak jen to můžu na své 33leté pleti posoudit. A co je extra zajímavé, tak že jsem ho nemusela nasazovat na několikrát, jak se mi to stalo u zmiňovaného granátového jablíčka a 100% Pure. Pupalku můžu použít, kdykoli uznám za vhodné. Klidně 2x denně (když jsem ji brala na cesty) a naprostá paráda. Ani pupínek navíc. Tedy ho řadím do bezproblémových sérových kamarádů, kam patří například i revitalizační Biofficina Toscana, cokoliv od Dulcia, nebo hydratační Frais Monde.

Weleda - Pupalkové zpevňující pleťové sérum
Weleda - Pupalkové zpevňující pleťové sérum

Je ale třeba i zmínit, že sérum mi samo o sobě nestačí a potřebuju k němu i krém. Se samotným mám stejně zvláštní pocit, jako kdybych si oblekla punčochy, ale zapomněla si vzít sukni. Mám hodně suchou pleť (neberu HA, takže mi to neovliňuje) a jen se samotným sérem cítím, že potřebuji něčím domazat (a láhev vína přes den fakt neberu jako řešení :-). Mimochodem – dělám mezi jednotlivými kroky (sérum, krém) delší časové rozestupy – třeba 10-15 minut a je to hodně znát! Když jsem používala sérum a krém krátce po sobě, účinky nebyly tak viditelné.

A ještě k celkovému hodnocení – logicky nečekejte, že vám sérum zajistí vypnutý vzhled obličeje, jako kdybyste si přehnaně utáhli culík. Spíš si představte „věk“ jako pána s kufříkem, na kterém je nápis „vrásky – adresát Bebe„, kterak si to rychlým krokem rázuje ulicemi. A weledí sérum je malý rozzuřený psík, který na něj vyskočí zpoza rohu, zakousne se mu do lýtka, jeho cestu zpomalí a vám dá šanci se schovat pod postel a dělat, že nejste doma. Než pan Věk zazvoní podruhé, protože mu docvaklo, že jste na něj ušili boudu a vykopne vám dveře :-D

Weleda - Pupalkové zpevňující pleťové sérum

Shrnutí

  • skvělé hrací balení – skleněná lahvička s kapátkem
  • exotická, kyselkavě nasládlá vůně
  • sérum pleť vyhlazuje a zkrášluje. Při použití na noc působí pleť ráno více odpočatě.
  • používám se sérem i noční krém, samotné sérum mi na suchou pleť nestačí
  • nemusela jsem sérum „nasazovat“ na několikrát. Od prvního použití jsem nezaznamenala sebemenší problém s výsevem pupínků.

A jak jste na tom s pamatovákem filmů, seriálů a knížek vy? A jaký časový rozestup děláte mezi jednotlivými pečujícími kroky (sérum, krém)? Napište mi do komentářů, ráda si počtu! :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *