Weleda – Pupalkové zpevňující pleťové sérum

Weleda - Pupalkové zpevňující pleťové sérum

Mám jednu divnou vlastnost. Neuvěřitelně rychle zapomínám některé věci. Naštěstí NE třeba adresu, abych pak dva dny bloudila po městě a nakonec si sedla někde na pangejt a plakala až do příjezdu policejní hlídky. Ale často se mi vykouří z hlavy například filmy, knížky a ceny. U knížek je to výhoda – stačí vám malá knihovnička, která vám vydrží celý život, vy ji můžete pořád dokola točit a stejně vás zas a znova překvapí, jak příběh dopadne. To samé filmy. Nebo seriály. Jsem asi jediný fanoušek Dr. House, kterému nikterak nevadí, že už nevychází nové série. Protože může do zblbnutí čučet na ty staré a trnout, co za moribundus pacoš má a jak si s tím Greg House poradí tentokrát.

No a co to zapomínání cen, které jsem zmiňovala? To je ohromná výhoda při psaní kosmetických recenzí, poněvadž vás cifra na cenovce neovlivňuje při hodnocení. Povětšinou šokovaně vyvalím oči až u posledního řádku článku, kam píšu odkaz na e-shop a přidávám informaci o ceně a množství. Občas si říkám něco jako „fíííha, takovou pálku bych nečekala!“, nebo se naopak divím, že lahvička nestojí dvacetkrát tolik. Případ cenovkové amnézie druhého typu zahrnuje i kosmetiku, o které vám budu povídat dnes.

Weleda - Pupalkové zpevňující pleťové sérum

Pleťové pupalkové sérum od Weledy mám doma od začátku června. Dost dlouhou dobu na to, abych si na něj udělala názor. Přestala jsem ho každodenně používat v říjnu a zbývá mi tak půl cm na dně. Ale ráda bych zmínila, že na rozdíl ode mě – vám může lahvička s přehledem vydržet i jednou tak dlouho. Při testování totiž s kosmetikou nešetřím, odleju ji klidně na zkoušku i někomu dalšímu, když si nejsem čímkoli jistá a celkově k tomu přistupuju stylem chci o tom bazmeku vědět všechno co nejdřív. Si někdy připadám jak v laborce, která přesvědčila své testovací králíky, kterak je zkoušení děsně baví a podstupují riziko nejen dobrovolně, ale ještě se na něj i těší :-)

Balení je tuze šikovné a potřebuju mu zde věnovat pár řádků. Sklenička je z bílého matného skla a obsah ven dostáváte kapátkem. Fascinuje mě, jak se kapátko šroubuje. Tak lehce. Akurátně. Dělá mi dobře na ruku. Vysvětlovací odbočka – viděli jste někdy na Instagramu videa s hashtagem #satisfyingvideos? Jsou to videa, kde někdo udělá přesně to, co od něj čekáte. Od začátku do konce. Cukrář začne zdobit dort a vy v minutovém videu vidíte celý proces. Jinde ruka rozkrájí mýdlo na malé kostičky. 3D tiskárna vytiskne celý výrobek. Soustruh obrousí součástku dokola a nevynechá ani ždibek. Na tomto typu videí je něco uspokojujícího, jakkoli divně to zní. A šroubování weledího kapátka je stejně satysfiyng. 2 otočky, nikde nic nedrhne, závit přesně doléhá a nikdy ho nedáte blbě. Můžete kroutit i za mačkací gumovou část. Dokázala bych si s tou věcí hrát stejně dlouho, jako s cvakací propiskou, nebo zavírátkem od flash disku… Jinak jsem ale úplně normální a přísahám, že jedinou návykovou látku, kterou zneužívám ve velkém, je čokoláda :-)

Weleda - Pupalkové zpevňující pleťové sérum

Weleda - Pupalkové zpevňující pleťové sérum

Jdeme konečně k věci – co je uvnitř lahvičky a jak to funguje? Sérum vypadá jako mléčná hustší vodička. Není to gel, emulze ani mléko. Pupalkové sérum je hodně tekuté, klouzavé a perfektně se s ním při nanášení na pleť pracuje. Na jednu dávku vám bohatě vystačí 3-5 kapek, přičemž těch 5 vyjde na obličej, krk i dekolt.

Vůně má typickou vůni celé pupalkové řady. Je to exoticky podmanivá vůně, ve které objevuji tóny koření, možná i rakytníku a něco sametově hřejivého. Zajímavé je, že můj chlap z lahvičky necítí nic. Pupalka jde mimo jeho čichové spektrum. Dokonce si myslel, že si z něj dělám s parfemací legraci! Zajímavé :o) Vůně se několik minut drží i na pokožce, ale postupně slábne, není nijak ostrá a mizí. Asi bych se jí nebála ani v případě, že se snažíte vyhýbat silně parfémované kosmetice.

Sérum jsem používala hlavně večer. Ráno jsem vždycky sáhla po granátovém jablku od stejné značky a předtím po céčkovém“ 100% Pure – blog je v tomhle paráda, mám po ruce kompletní kosmetický deníček. Co můžu potvrdit, tak že sérum pleť citelně vyhlazuje a zkrášluje a efekt je viditelný. A pleť vypadá po ránu odpočatější. Jak jen to můžu na své 33leté pleti posoudit. A co je extra zajímavé, tak že jsem ho nemusela nasazovat na několikrát, jak se mi to stalo u zmiňovaného granátového jablíčka a 100% Pure. Pupalku můžu použít, kdykoli uznám za vhodné. Klidně 2x denně (když jsem ji brala na cesty) a naprostá paráda. Ani pupínek navíc. Tedy ho řadím do bezproblémových sérových kamarádů, kam patří například i revitalizační Biofficina Toscana, cokoliv od Dulcia, nebo hydratační Frais Monde.

Weleda - Pupalkové zpevňující pleťové sérum

Weleda - Pupalkové zpevňující pleťové sérum

Je ale třeba i zmínit, že sérum mi samo o sobě nestačí a potřebuju k němu i krém. Se samotným mám stejně zvláštní pocit, jako kdybych si oblekla punčochy, ale zapomněla si vzít sukni. Mám hodně suchou pleť (neberu HA, takže mi to neovliňuje) a jen se samotným sérem cítím, že potřebuji něčím domazat (a láhev vína přes den fakt neberu jako řešení :-). Mimochodem – dělám mezi jednotlivými kroky (sérum, krém) delší časové rozestupy – třeba 10-15 minut a je to hodně znát! Když jsem používala sérum a krém krátce po sobě, účinky nebyly tak viditelné.

A ještě k celkovému hodnocení – logicky nečekejte, že vám sérum zajistí vypnutý vzhled obličeje, jako kdybyste si přehnaně utáhli culík. Spíš si představte „věk“ jako pána s kufříkem, na kterém je nápis „vrásky – adresát Bebe„, kterak si to rychlým krokem rázuje ulicemi. A weledí sérum je malý rozzuřený psík, který na něj vyskočí zpoza rohu, zakousne se mu do lýtka, jeho cestu zpomalí a vám dá šanci se schovat pod postel a dělat, že nejste doma. Než pan Věk zazvoní podruhé, protože mu docvaklo, že jste na něj ušili boudu a vykopne vám dveře :-D

Weleda - Pupalkové zpevňující pleťové sérum

Shrnutí

  • skvělé hrací balení – skleněná lahvička s kapátkem
  • exotická, kyselkavě nasládlá vůně
  • sérum pleť vyhlazuje a zkrášluje. Při použití na noc působí pleť ráno více odpočatě.
  • používám se sérem i noční krém, samotné sérum mi na suchou pleť nestačí
  • nemusela jsem sérum „nasazovat“ na několikrát. Od prvního použití jsem nezaznamenala sebemenší problém s výsevem pupínků.

Odkaz do e-shopu

Weleda – Pupalkové zpevňující pleťové sérum – 799 Kč (30 ml)

A jak jste na tom s pamatovákem filmů, seriálů a knížek vy? A jaký časový rozestup děláte mezi jednotlivými pečujícími kroky (sérum, krém)? Napište mi do komentářů, ráda si počtu! :-)Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *