Savon – Antistres (přírodní krémový deodorant)

Savon - Antistres (přírodní krémový deodorant)

Jednou z věcí, kterou se snažím při testování nemíchat s jinými (ač je to někdy pekelně těžké!), je deodorant. Protože když ho chci podrobit věrohodnému testování, je blbost se s ním natřít ráno a v průběhu dne ho přetřískat dalším. Jasně, je to pokaždé sázka do loterie a stalo se mi tuším jen dvakrát, že jsem testování vzdala už po pár dnech v rámci zachování dobrých společenských vztahů. Protože nikdo se nechce kamarádit s člověkem, který kolem sebe šíří odér eau de podrážděný skunk. A tak jsem pokaždé napjatá, jestli to tentokrát vyjde, nebo si rozšířím deníček o další trapnou příhodu s nefunkčním deo. V dnešní recenzi prozkoumáme deodorant ANTISTRES, který mám od Míši z Krásná Každý Den.

Deodorant je krémový a nanáší se rukama. Pro mnoho z vás možná nepraktická vlastnost, mně už to ani nepřijde. Poprvé jsem s touto aplikací setkala u deo Soaphoria Benátská noc (ÚŽASNÝ kousek, mimochodem – doporučuji!) a ze začátku jsem z něj byla v rozpacích. Účinek a funkčnost ale za zvykání si na nové móresy rozhodně stál. Savon Antistres je na rozdíl od Soaphoria více krémovější a jemnější. U Soaphoria se občas stalo, že jste v konzistenci narazili na malé drobečky, které se sice daly rozetřít, ale trochu to kazilo výsledný dojem. Savon takový problém vůbec nemá – je to hutný, snadno se roztírající hedvábný krém, který je velmi podobný tuhému bambuckému máslu.

Ve vůni spolehlivě identifikujete kombinaci citronové máty, meduňky a tea tree. První dvě rostlinky deodorantu propůjčí svěžest citronu a pocit čerstvě po sprše. Tea tree výslednou kompozici ozvláštní, zahladí a udělá ji pronikavější. A dodá jí charakteristickou odlišnost, abyste se nenudili. Ostatně, i zmiňovaná Benátská noc tea tree obsahuje, takže jsou si vůně v lecčem podobné.

Savon - Antistres (přírodní krémový deodorant)

Kde je ale výrazný rozdíl, je složení. Soaphoria vsadila na základ z maranty (škrob), sody, bentonitu a kokosového oleje. V Savon se rozhodli jít cestou bambuckého másla, kokosáku, marulového oleje, kaolinu a kamence. Jak taková směska funguje? A funguje vůbec?

Deodorant používám automaticky každé ráno. Je to stejná samozřejmost, jako že si vyčistím zuby. I kdybych nic jiného po ránu nestíhala, opucovat zuby a máznout deo zvládnu vždy. Bez toho bych raději přišla pozdě, než tyto rituály vynechat. Že nemám na ksichtíku namalovaný obličej – budiž. Že mi vzadu na temeni odstává přeleželý kačer – to je sice blbé, ale taky se to dá přežít. Ale mít špinavé zuby a brnknout mi o nos závan potu? V žádném z paralelních vesmírů bych cosi takového nepřežila, aniž bych se nepropadla hanbou do země.

Množství na jedno podpaží nanáším cca o velikosti nehtu na malíčku. Krátce střiženého :-) Možná by se to dalo přirovnat k půlce většího hrášku. Taková vrstva mi bez problémů vydrží celé dopoledne a je fuk, co zrovna dělám. Můžu být venku, nebo doma. Kolem oběda ale v rámci kontrolní údržby vrstvu deodorantu obnovuju, jinak bych si nejpozději ve 3 odpoledne musela vyměnit tričko. Další deo-repete záleží na tom, jak dlouhý mě čeká večer. Pokud jdu ven, po návratu domů se přetřu ještě jednou. Když ne, bez problémů doklepu den s polední vrstvičkou. Deodorant ale v žádném případě nevydrží celý den. Určitě ho musíte minimálně jednou obnovit. Což by neměl být problém třeba na WC – stejně si myjete ruce mýdlem, tak už je jedno, jestli je protáhnete pod kohoutkem jednou, nebo rovnou 2x, ne?

Savon - Antistres (přírodní krémový deodorant)

Celkově hodnotím Savon Antistres jako velice povedený deodorant, který vám bude vyhovovat, pokud nemáte problém se dvěma detaily – nanášením krému do podpaží rukou a s vůní citronové máty a tea tree. Deodorant je funkční a dokáže zabránit vzniku nepříjemného odéru potu. A pro pořádek opakuju – je to deodorant, ne antiperspirant – tedy myslete na to, že vám podpaží neudrží suché. Potit se sice budete – ale budete u toho vonět.

A pokud bych měla srovnat Savon s jinými přírodními deodoranty? Uznávám, že Benátská noc mi přirostla k srdci víc. Kdybych měla na výběr, sáhla bych spíše po Soaphoria. Tam i když jsem neměla šanci deo obnovit, tak mě během dne nezradil. Na druhou stranu Savon oproti Soaphorii neobsahuje sodu, která kůži citlivějších jedinců může dráždit. Tak si vyberte. A ještě mě napadá jedno srovnání s krémovým deo od Mylo – Květinová pazuška. Ten mi přišel úplně nejslabší a s bídou zvládal i povalování doma. Savon Antistres je proti němu úplně jiný level a je stokrát lepší :-)

Shrnutí

 • deodorant má čistě přírodní složení, jehož základ tvoří bambucké máslo, kokosák, marulový olej, kaolin, kamenec, bramborový škrob, růžový jíl a směs esenciálních olejů – meduňka, citronová máta a čajovník (tea tree).
 • přežije bez ztráty desítky celé dopoledne
 • určitě ale počítejte s tím, že je nutné ho během dne obnovit
 • je hezky krémový a skvěle se nanáší – nemá v sobě žádné drobečky, ani hrudky
 • ačkoli je vůně velmi specifická a může se zdát výrazná, mě třeba v kombinaci s parfémem nijak neruší – zajímavé!

5 thoughts on “Savon – Antistres (přírodní krémový deodorant)

 1. Ahój! :D Poslední týdny si vždycky rozečtu článek, ale pak už mě něco zavalí a já ho nedočtu, ale dneska jsem si v rámci „chci si tu dělat hezkou chvilku, jdu číst Bebe“ zvládla něco až do konce, juch! A hned jsem si snídaní poprskala monitor při eau de skunk! :D A potěšil mě kačer na temeni… Mám vzadu takovou geneticky zděděnou „vlasovou plešku“, tzn. pěšinku do půlky temene, která někdy prosvítá. Jednu dobu to pro mě bylo trauma (pravděpodobně mi to nějaký spolužák v 11 letech komentoval), dneska to ale vůbec neřeším. Protože co oči nevidí… :D Takže sláva přeleženým vlasům.

  Deouš se mi líbí, mi kamenec vyhovuje mnohem víc. Nalákat se ale nenechám, protože mám nejen neminimalistickou sbírku deoušů, ale už jsem si objevila to svoje a cokoli dalšího je prostě krok do světa skunků. Díky za hezké čtení a krásný den :)

   1. Ahoj Markétko :) Pravidelně se vracím ke kuličkovému Alverde, v posledních testovacích se mi nejvíc zalíbil kuličkový Joik. Ty kuličkové mi teď sedí úplně nejvíc :)

    1. Kuličkový Joik a Alverde? Nemůžu si uvědomit, že bych některý z nich měla doma… Tak že by? Zrovna žádný nový nezkouším! :-)
     Bebe

  1. Milá Primadonnko,
   moc děkuju za milunký komentář! :-) :-*
   A tak jsi mi připomněla, že už jsem Ti dlouho neposlala nějakou komentářovou smršť! Musím to napravit! ;-)
   Jop, takovou „plešku“ jsem měla dřív, když jsem nosila ofinu a ještě pěšinku (prosimtě nepředstavuj si tu kombinaci, buď tako hodná – mám z toho trauma doteď :-D
   A víš, co? Se mi podařilo sbírku deodorantů slušně zredukovat jen na ten, co zrovna testuju a ten, který dopotřebovávám. Dobré, ne? :-))
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *