Dulcia – Exclusive pleťové sérum

Dulcia - Exclusive pleťové sérum

Jaká slovenská kosmetická značka vás napadne jako první? Ve mně by se to pralo mezi Mylo, Navia, Soaphoria, Savon a Dulcia. A to je vlastně jen maličký zlomek výrobců, kteří u našich sousedů stojí za pozornost. Na Slovensku přírodní kosmetiku zkrátka umí a moc dobře ví, jak nás, slabé kosmetické fanatiky, nejlépe nalákat a přinutit nás hodit po nich platební kartu a odsmýkat si domů bednu kosmetiky.

Kdo momentálně láká nejvíc? Třeba Dulcia! Nedávno přišla s novou řadou Exclusive, do které namíchala ty nejlepší a nejsilnější ingredience proti stárnutí, které snad v celém kosmetickém světě existují. Základ nových produktů totiž tvoří růžová voda, opunciový olej (dosti vzácný a drahý přírodní botox), pupalkový olej, šípkový olej, mořská řasa, sedmikráska, slaměnkový extrakt a asi milion devět dalších chuťovek. A jedna lepší, než druhá! Jestli je potřebujete vyzkoušet? Asi zbytečná otázka, ne? :-)

Já dostala od Míši z Krásná Každý Den na otestování všech pět novinek – tedy denní a noční krém, denní a noční OČNÍ krém a pleťové sérum. O prvních čtyřech hračkách si povíme později, poněvadž je ještě zkoumám a poznámky mám seškrtané tak, že doteď nevím, co z toho nakonec vyleze. U pleťového séra jsem ale k závěrům dospěla, takže si je dneska pěkně shrneme.

Dulcia - Exclusive pleťové sérum
Dulcia - Exclusive pleťové sérum

Přemýšlím, ze kterého konce to vzít, ale nejlepší bude začat u vlastností, které vás trknou do oka jako první. Dulcia se navzdory všeobecnému trendu zmenšování (nebo úplné likvidace) obalů rozhodla jít cestou opačnou, takže pleťové sérum dostanete v poměrně velké papírové krabičce. Dobře, nebo ne? Nechám na vás. Já bych krabku vypustila úplně. Zas si ale vzpomínám na druhý extrém třeba u Mylo (odličovací olej Botanika), které se rozhodlo etikety řešit tak moc ekologicky, že jsou na skleničkách nepoužitelné a po prvním navlhnutí se vám zkrabatí a kosmetika vypadá, jako kdyby měla už nejlepší léta za sebou.

Pumpičkové balení séra je praktické a hygienické a pro značku po redesignu před několika lety vlastně i typické. Jako drobná nevýhoda se může zdát, že nevidíte dovnitř, kolik produktu vám ještě zbývá a kdy se případně zásobit dalším, ale stačí obal prosvítit baterkou na mobilu a máte raz dva jasno.

Vůně je pronikavá a silná a mám-li ji popsat jediným slovem, napadá mě okamžitě „mýdlo„. Klasické bílé mýdlo, které dělá hutnou krémovou pěnu a cítíte ho z kůže snad ještě za hodinu. I u séra je parfemace podobně trvanlivá, mimochodem. Ona vlastně celá řada voní podobně, takže když si navrstvíte na obličej sérum, oční krém a pleťový krém, tak se to naskládá a voníte vcelku výrazně. Mně u kosmetiky silnější a nezvyklé parfemace nevadí, spíš naopak. Aspoň mám co popisovat a na co se při každodenním pečování těšit. Akorát tady už je mýdlového obláčku asi hodně i na mě. Dokonce jsem se přistihla, že mi to chvílemi i překáží.

Konzistence je „soplová“ a jakkoli neatraktivně takový popis může znít, věřte mi, že výstižnější výraz ve svém slovníčku nemám. A jsem na vážkách, jestli tu hlenovou strukturu dál rozebírat, nebo to raději nechat na první větě a vaší fantazii :-D

Dulcia - Exclusive pleťové sérum

Sérum se roztírá nad očekávání dobře a vstřebává se bez jakékoli zbytkové mastnoty. Dokonce bych se nebála prohlásit, že pleť záhadným způsobem vyhlazuje a zjemňuje. Na počkání. Tím u mě ale výčet benefitů tak trochu končí. Za celou dobu, co mám sérum doma (2 měsíce) jsem totiž nepřišla na to, jak jej využít. Podezřívám ho z toho, že mi při jakémkoli pokusu o nasazení do akce vysévá pupínky na čele. Což by nebylo poprvé, protože to samé mi udělalo víc produktů stejného typu – např. 100% Pure Vitamin C. A nakonec se z něj vyklubalo jedno z nejlepších sér, co jsem kdy měla. Akorát… u Dulcia to není všechno.

Mám suchou pleť a když sérum použiju samotné, je na mě slabé. Pleť je napjatá, není vyživená a cosi jí citelně chybí. Logicky by se nabízelo použít nahoru pleťový krém, protože sérum je chápáno jako nástavba klasického krému. Takový pomyslný level navíc, který péči znásobí a třeba i zacílí na konkrétní neduh, který zrovna řešíte (akné, vrásky, hydratace, aj.). Jenže! Cokoli navrstvím na Dulcia Exclusive sérum, mi pleť dusí. Už jste se někdy potili pod krémem? Trochu klaustrofobický pocit to je. Jako kdybyste měli na obličeji sáček, skrz který nemůže kůže dýchat a vám je z toho pocitově těžko. Zkoušela jsem se sérem kombinovat jak krém (denní i noční) ze stejné řady, tak denní krém JOIK, bezvodý balzám, kapku oleje, noční krém 100% Pure, atd. Co jsem doma našla. A beze změny. Samotné sérum je málo a s krémem je to moc. Tak sakryš, jak to vyřešit?!

Dulcia - Exclusive pleťové sérum

Dnešní závěry mě štvou. Tu věc si chci zoufale moc patlat na obličej, protože halóóó, viděli jste to složení?! Extrakt z třešňových květů, opunciový olej, ovesné hedvábí, med, kyselina hyaluronová, levandule, růže absolut, aj…. V popisku se také píše, že sérum je schopné podpořit produkci kolagenu a chránit pleť proti biologickému stárnutí, stejně jako proti stárnutí vlivem vnějšího prostředí (UV, umělé záření, volné radikály). A pak ten dodatek, že je „doporučeno pro dámy se zralou pokožkou, a to od věku 35 let a pleťové sérum je vhodné používat i dříve, pokud pozorujete, že se již objevují známky stárnutí pleti“. V květnu slavím 34. narozky. Takže do té doby musím vymyslet, jak sérum vstřebat, ať se děje, co se děje. I kdybych si ho měla dávkovat na lžičku! Což by na druhou stranu vyřešilo zas jiný problém… Od mé ideální váhy a dopnutí kalhot mě dělí tak 2 střevní chřipky. Tak že bych to omlazování začala běhavkou a motivovala se tím nepřímo i k pohybu…? :-D

Máte někdo se sérem zkušenosti? Funguje vám? A co máte za typ pleti? A s čím sérum kombinujete? Dejte vědět, všechno mě to zajímá a spoléhám na to, že mi někdo vnukne geniální nápad, jak sérum využít! :-)

2 thoughts on “Dulcia – Exclusive pleťové sérum

  1. Zkušenosti s tímhle nemám žádné, ale osobně bych tedy nejprv dala krém a pak sérum. Nebo hydratační sérum a tohle. Móžná navlhčit ksicht, olej a sérum. A být trpělivá. Nebo sérum, přestříkat tonikem/květovkou a pak krém, ale spíš myslím, že to pocení bude dělat prostě hedvábí a glycerin.

    1. Nejdřív krém a pak sérum? Tak to slyším prvně v životě… :-)
      Nakonec jsem sérum věnovala k testování dál a jsem zvědavá, jestli se cukal jen můj obličej a jinde bude sérum vyhovovat! :-)
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *