Dulcia – Gel aloe vera s bylinkami

Dulcia - Gel aloe vera s bylinkami

Pro některou kosmetiku nenajdete využití každý den. Vlastně po ní sáhnete spíše sporadicky. Ale když už je zapotřebí, rozhodně je dobré ji doma mít! O čem je řeč? Třeba o bylinkovém aloe vera gelu od Dulcia! To vám je tuze chytrá lahvička, která oč nenápadněji vypadá, o to suprovější obsah ukrývá! Je to šťáva z listů aloe vera, která je doplněna o vybrané esenciální oleje, známé pro své hojivé, antibakteriální a protizánětlivé účinky – konkrétně oregano, bazalka a levandule.

Využití gelu? K ošetření menších ranek, říznutí, odřenin, popálenin, koutků, akné, na štípance, kuří oka, kožní a nehtové plísně, afty, apod. Jmenujte jakékoli poškození kůže a ve většině případů se na něj gel hodí a pomůže vám s rychlejším hojením. Snad jen u otevřené zlomeniny bych byla na vážkách, jestli zavolat záchranku, nebo ji natřít gelem a zalepit náplastí s obrázkem dinosaura… :-)

Dulcia - Gel aloe vera s bylinkami
Dulcia - Gel aloe vera s bylinkami
Dulcia - Gel aloe vera s bylinkami

Bylinkový gel má lehkou konzistenci (nažloutlá zhuštěná voda) a dá se na ránu nanášet tak opatrně, aniž byste třeba u popáleniny lezli bolestí po zdi. Ostatně, to jsem si vyzkoušela nedávno, když jsem přenášela hrnec s vařícími těstovinami ocedit ke dřezu. Po cestě mi vyprskla vroucí voda na ruku, mně málem vylezly oči z důlků, jak to zabolelo, ale musela jsem zbývající dva metry dojít, aniž bych s jídlem jebla o zem a utíkala si ruku chladit. Až když jsem hrnec položila, mohla jsem prst vrazit pod ledovou vodu a spustit sérii nadávek, prokládanou bolestivým usykáváním. A jen tak mezi řečí – pravidelně se mi tyhle nehody stávají, když zrovna testuju „po-úrazovou“ kosmetiku. Až si kolikrát říkám, jestli není podvědomí naučené, že kvůli recenzi na blog nasimuluje jakoukoli situaci… Což je děsivé zjištění a zároveň důvod, proč nikdy nechci testovat krém na hemoroidy, nebo lepidlo na zubní protézu…

Abych se ale vrátila k té popálenině – napadlo mě opařené místo okamžitě natřít právě gelem a nejen, že mě hned přestalo bolet, ale ani se mi neudělal puchýř. Vlastně se konala stejná reakce, jako kdybych si na prst přiložila lístek aloe vera, což je jinak nejlepší první pomoc při podobném zranění. Ale od té doby, co mi květináč s pěkně rostlým aloe vyhrabal kočič, snažím se novou kytičku chránit vlastním tělem a moc ji neškubat. Jen v SOS případech. Ve kterých ji teď už zastoupí Dulcia gel. Takže paráda.

Dulcia - Gel aloe vera s bylinkami
Dulcia - Gel aloe vera s bylinkami

Zkoušela jsem gel i na pupínek akné, ale tady nemá konkurenci Dulcia zinková mastička. Ta hojí bleskurychle, bezbolestně a bez následků. Vřele doporučuju zkusit, jestli ji doma ještě nemáte. Na škrábance se mi zatím test nepodařil, poněvadž nebyla příležitost. Náš kočičí mazlíček krvelačně útočí jen v případě, že nemá jídlo v misce, nebo ho někdo probudí dřív, než si splní svůj 16h spací limit. Stejně, jako jeho panička… :-D

Jo a málem bych zapomněla zmínit vůni! Ta by mohla být pro některé velkým lákadlem, ale zároveň kamenem úrazu pro jiné. Gel voní přesně tak, jako kdybyste výše zmíněné esenciální oleje (tedy bazalku, oregano a levanduli) smíchali ve stejném poměru a ke směsce přičichli. Jako mně to voní, poněvadž na bylinkových vůních si ujíždím. Ale třeba chlap se nadšeně netvářil. No vzhledem k tomu, jak často (a kvůli čemu) se gel používá, tak to možná není až tak důležité a spíš bych se soustředila na výsledek. Ten je v případě popálenin nezpochybnitelný, poněvadž Dulcia je první věc, která mi plně nahradila čerstvé aloe lístečky!

Ještě mě napadla poznámka – jestli máte citlivou pokožku, nepoužívejte gel na velké plochy kůže, protože může pálit. Já to zkoušela na obličej po odlíčení, ale musela jsem gel smýt, protože dost pálil. Proč jsem ho takhle testovala? Vim já? Pro recenzi cokoliv, no… :-D

Máte s rostlinkou aloe vera na hojení popálenin zkušenosti?

2 thoughts on “Dulcia – Gel aloe vera s bylinkami

  1. Hojivý gel považuji za zázrak. Tri leta dcera mela po antibiotikach opravdu hroznou seboreu ve vlasech. A po x vyzkousenych vecech, utracenych nekolika tisic korun, toto bylo jedine, co zabralo :) Taky to zatim funguje jako prevence proti vším (doufam, ze to nezakriknu), mazu si hlavu tak jednou tydne az dvakrat. Zkousela jsem i Zklidňující gel aloe vera & mořské řasy a ten prekvapive vubec nefungoval.

    1. Milá Františko, to je super, že gel takhle funguje! U mě se zatím nejvíce osvědčil na ty popáleniny a rány. Ale píšu si, že kdyby mě náhodou potkala seborea, nebo jsem se domákla, že zrovna probíhá „všivá“ epidemie, mám po něm hned sáhnout! Moc díky za komentář! :-)
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *