Renovality oleje – Kávový, Skořicový a Neroli

Renovality oleje - Kávový, Skořicový a Neroli

Mnohým z vás nemusím značku Renovality představovat, protože o její existenci tušíte a charakteristickou lahvičku s modrou etiketkou už jste někde viděli. Vy ostatní vězte, že Renovality je česká značka přírodní kosmetiky, která vyrábí oleje všemožných druhů a použití. Jmenujte jakýkoli olejíček a Renovality ho má nejspíš v nabídce. A jestli ne, tak na něm určitě pracují :-)

Hlavní motto značky? „Rostlinné oleje jsou jako rostlinné zlato. Tak se k nim tak chováme.“ Milunké, že jo? Člověk má nutně pocit, že uvnitř lahvičky není jen olej, ale spíš poklad, za kterým stojí konkrétní lidé, co ho pro vás s láskou vyrobili, zabalili a teď napjatě čekají, co na něj budete říkat. Já jsem si svou první trojici olejíčků vybrala u Míši v obchůdku Krásná Každý Den a co na ně říkám – to se dozvíte právě teď!

Co mě ukrutně baví, jsou v prvé řadě obaly. Skleničky jsou vyrobeny z tmavěfialového skla, které funguje jako přirozený filtr slunečního záření. Resp. té jeho části, která je zodpovědná za rychlejší proces molekulárního rozpadu produktu. Zní to složitě, viďte? Jop, píšu o tom buhví po kolikáté a stejně se do toho vždycky zamotám. Ve zkratce je to tak, že fialové sklo dokáže obsah lahvičky uchovat v takovém stavu, aby olej vydržel co nejdéle v co nejlepší kondici.

Fantastickou záležitostí jsou kapátka. Resp. pipetky, jak jsem si po prostudování malého katalogu Renovality rozšířila svůj recenzovací slovník :-) Jsou dostatečně dlouhé a dosáhnout pár milimetrů ode dna lahvičky. Boží! Akorát trochu nezvyk byl vracet dlouhou pipetku zpět do lahvičky, jelikož jsem ze začátku měla strach, abych ji při své občasné (ne)šikovnosti nerozpůlila. Buďte ale v klidu, tváří se bytelně a pokud s ní nejebnete o zeď, nebo vám nespadne v koupelně na dlažbu, nestane se jí nic. Jo a ještě jedna věc – můžete se snažit, jak chcete, ale do pipetky nenaberete nikdy víc oleje, než zhruba do poloviny její délky. Ne, že by to bylo důležité, ale proč to nezmínit.

A teď k jednotlivým olejům, na kterých v e-shopu mé mlsné očko spočinulo! Vybrala jsem si kávový, skořicový a neroli olejíček! Mňam? JO, mňááám!

Kávový olej

Dost dobře nevím, jestli se mi zhoršuje schopnost porozumět psanému textu, ale přiznám se, že jsem zjistila AŽ U PSANÍ RECENZE, že olej je čistě kávový. Nevím, proč jsem žila v domnění, že má jojobový, nebo meruňkový základ a káva je jako extraktový doplněk. A přitom na lahvičce je zřetelně napsáno lisovaný za studena. A ve složení si hoví jediná ingredience – Coffea Arabica (Coffee) Seed Oil. Nu což, i mistr tesař je občas mimoň.

Renovality oleje - Kávový, Skořicový a Neroli
Renovality oleje - Kávový, Skořicový a Neroli

Takže aby bylo jasno, kávový olej se za studena lisuje ze semen. Používá se jako základ anti-celulitidových a zeštíhlujících směsí. Obsahuje enzymy, vitaminy a má vysoký obsah kofeinu. A řadí se mezi špičku anti-aging (proti stárnutí) přípravků a můžete ho aplikovat neředěný na obličej, nebo na problematické partie celého těla. Zajisté chápete, že po takovém popisku jsem po něm sáhla jako po prvním!

Co mě překvapilo hned na úvod, tak úžasná vůně! Ale ÚŽASNÁ! Pokud jste milovníci kávy, ani nečtěte dál a olej si rovnou pořiďte! Mně voní jako kávová čokoláda, kde výrobce nešetřil s cukrem! Je to labužnicky rozmlsané jak po vůni, tak po chuti (jsem musela otestovat!) a tuším si umím představit, že si na dovolenou zabalím jen jednu jedinou věc – kávový olej. Ráno si cvaknu na probrání a pak si tím namažu i ksichtík, ze kterého se z pomačkané harmoniky stane odpočatý obličej reprezentativního vzhledu dřív, než za obvyklé 2-3 hodiny. No neberte to :-)

Ač bych olejíček mohla využít na tělo, poněvadž mi ta problematická část s věkem zabírá podezřele víc a víc plochy (nechápu!), přesto si kávovou ňamku šetřím spíš na obličej a dekolt. Kávovníček by mi mohl z fleku nahradit krémy a séra, protože je hodně moc boží a jakožto milovnici kávy mi velmi padl do noty!

Mimochodem – podobně božskou vůni mají i kávové peelingy od Savon, nebo JOIK ;-)

Skořicový tělový olej

U (ne)porozumění psanému textu ještě zůstaneme. Aby bylo jasno, jsem svéprávná osoba, které nedávno  bez keců vydali i nový řidičák, když starému skončila platnost. A paní na úřadě po mně nechtěla psychotesty, ani vyjádření opatrovníka, jestli mám k takovým právním úkonům potřebné IQ a způsobilost. Evidentně působím chytřejší, než ve skutečnosti budu. Jinak si nedovedu vysvětlit, jak jsem mohla přehlédnout informaci na obale, že olej se má ředit 1:49. Tedy 50x. To znamená, že na jednu kapku skořicového olejíčku dávkujete 49 kapek neutrálního oleje (mandle, meruňka, jojoba, cokoli). Co myslíte, že jsem udělala já…?

Renovality oleje - Kávový, Skořicový a Neroli
Renovality oleje - Kávový, Skořicový a Neroli

Jop, večer u televize jsem chytře natáhla nohu před sebe a dala se do poctivé masáže. Protože celulitida je svině, že jo. A je potřeba jí to pořádně natřít (hehehe) a zbavit se jí. Takže jsem skořicovým olejem nešetřila. Co na tom, že se ovzduší v obýváku proměnilo ve skořicové doupě a mně trochu slzely oči. Jsem měla za to, že to tak moc působí. Víc slz, míň celulitidy! Juch! Skořicák pro všechny!

Takže takhle ne, moji milí. Vy buďte chytřejší a olej si nařeďte. Já už to taky tak dělám, masíruju si nožky směskou (míchám s meruňkou) a spokojenost nejvyšší. Vůně je teda extra výrazná a nevyžíváte-li se ve skořicovém rauši, asi to nebude nic pro vás. Jestli vám ale skořice voní, chytáte hysterák z představy, že sezona kraťásků a sukní je za dveřma a vy máte ze stehen měsíční krajinu, můžete masáže zkusit. Nejsou samospásné, to je jasné. Ale na lokální prokvení je to super a když už nic, ulevíte masáží nožkám po celém dni a ty se vám odvděčí lehčím krokem. A proč ne!

Neroli tělový olej

Jestli to nevíte, neroli je označení vůně, kterou mají pomerančové květy! Je to aroma opojné, specifické a identifikujete jej na první dobrou, pokud jste se s ním už dřív potkali. Tady bych proto chtěla varovat všechny z vás, kteří si představují cokoli spojeného s pomerančovou vůní. Zapomeňte. Neroli je cosi úúúúplně jiného, co kolem pomerančů ani nešlo. Než olejíček koupíte, přivoňte si k pomerančovému květu v obchodě s kytkama. A teprve pak se rozhodněte, jestli patříte do skupiny, která vůni miluje, nebo do té, která ji nemůže ani cítit. Podle mě neexistuje nic mezi tím.

Renovality oleje - Kávový, Skořicový a Neroli

Na rozdíl od kávového oleje není Neroli čistě květový – umíte si představit, kolik by taková legrácka stála a kolik květů by se muselo posbírat? Takže základ je z jojobového oleje a neroli olejíček, který se vyrábí destilací z květů pomeranče, je k němu přidaný. Přesto ale voní echt silně a výrazně, tedy se znovu odvolávám na to, abyste si před nákupem zjistili váš vlastní postoj k těmto kvítkům.

A využití? Neroli i nosný jojobový olej pomáhají regenerovat kožní buňky a zlepšovat pružnost pokožky a její hydrataci.  Já můžu olejík bez problémů používat i na obličej i na tělo (už jen kvůli té vůni!), akorát mi přišlo, že mě paradoxně trochu vysušuje. Moc nechápu proč, ale děje se to. Takže ho používám spíš na provonění a ozvláštnění klasické péče. Ale k smrti ho miluju a funguje u mě jako nedělní (nejen) chvilka aromaterapie :-)

Co vy a Renovality oleje? Který už jste zkoušeli? A které 3 byste nejraději otestovali vy? :-)

6 thoughts on “Renovality oleje – Kávový, Skořicový a Neroli

 1. Ten kávový olej som tipovala na také očné okolie. Skúšala si ho použiť aj takto? Nuž nemala som zatiaľ od Renovality žiaden olej, mne to dosť trvá minúť jeden olej čiže si nezvyknem kupovať viacero olejov naraz. Doma mám štandardne kokosový a olivový a ešte jeden pleťový, momentálne squalane. Nepríde mi však zázračný, šípkový bol lepší.

  1. Zkoušela, očka nedráždí a je super! Používám ho takhle někdy na noc :-) No a s tou spotřebou… Eeej, taky mi to trvá, však si nemysli, Janka! Ale vždycky počítám s tím, že já očíhnu novinky, rozšířím si obzory, co je kde zas nového a pak hodně kosmetiky podaruju :-)
   Šípkový je prý jeden z nejlepších na vrásky! A voní mi podobně, jak rakytník :-)
   Bebe

 2. Mám od Renovality odzkoušený moringový olej (doporučuju), čajovníkový (nemá nic společného s tea tree ;-) a malinový. S žádným jsem neměla nejmenší problém. Snad jen to, že butelky jsou 100 ml a to je tedy tuze moc a chca nechca mě olejíček přestane bavit dřív, než ho vypotřebuju… :-) Tak jsem to vyřešila tak, že jsem se o ně podělila – a všichni byli spokojení :-) Malinu používám i na tělo a musím říct, že je moc prima!!!

  1. Jééé, moringový tu mám taky! Píšou na obale, že prý je to „elixír života“! :-) Čajovníkový jsem zatím netestovala a malinový jsem měla od jiné značky. A tuze se mi líbila vůně!
   Jop, 100 ml je opravdu hodně – zvlášť, když se na lahvičce píše, že je dobré ji spotřebovat do 3 měsíců. Což je šibeniční lhůta! A taky se moc ráda o kosmetiku dělím! Jinak by se to ani nedalo spotřebovávat :-)
   Bebe

 3. Ahoj Bebe, nedá mi to, neboť Renovality je momentálně má nejoblíbenější „olejová“ značka, protože dle mého mínění nemají konkurenci v poměru cena-výkon. Odzkoušený mám moringový-výborný-vůně mi moc neseděla, ale to nevadí, rychle vyprchá. Kávový-pecka, lehký olej, používám i na oční okolí- o ten se dělíme napůl s neteří, která na něj nedá dopustit.. evidntně vyhovuje jak mladým ročníkům, tak starším a pokoročilým :-). Pak jsem od nich měla opunciový, malinový, arganový, squalan-taký skvělá hydratace, suchý olej, za chvíli se vsákne, míchám ho – vždycky kapičku k nějakému jinému, nebo použiju samostatně. No a na co absolutně nedám dopustit je jejich hyaluronové sérum. Mám už druhé balení a můj ksichtík je nadšený. Osobně mi nejvíce vyhovoval argan-to je pro můj obličej topka i co se týká anti-age efektu, musím říct, že v tomto směru osobně nevidím rozdíl s opunciovým, ale to je pouze má subjektivní zkušenost. Momentálně už víc než měsíc používám na noc od SynCare AHA GlycoHyal, kvůli jemné exfoliaci, čištění a vyhlazení ovocnými kyselinami (v životě mi nic takhle nezabralo – mají 5hvězdiček) a na ráno HA serum a argan od Renovality. Tohle je momentálně moje nejdokonalejší kombo. Ten krem od SynCare se nedá používat stále, tak uvidíme, co řekne můj obličej až ho vysadím. 100ml lahvičky jsou na obličej nespotřebovatelné, musela bych s tím mazat i kočičky a psa, takže přidávám do koupele, na odličování, používám na vlasy i tělo, dělím se s neteří.. Nicméně ty oleje vydrží mnohem déle než tři měsíce-osobní zkušenost. Bez problému mnohem déle, podle mého názoru není třeba plašit pokud kosmetika nemění barvu, konzistenci nebo vůni. Myslím, že jsem to četla i na jejich stránkách, ty tři měsíce jsou, aby to vyhovovalo nějakým normám či-co??
  Hezký den všem :-)

  1. Milá Mel!
   Klobouk dolů, jaký máš v Renovality olejíčkách přehled! Souhlasím s tím kávovým – naprostá pecka! :-) Opunciáček mám momentálně od Sagrada Natura (předtím jsem měla od Zahir Cosmetics) a navykla jsem si s ním zacházet jak se zlatem a používám ho hlavně kolem očí. Jakože takový mini botox :-) Od Renovality ho otestuju ale taky! Ta cena mi ale přijde za 50 ml úplně absurdně nízká a nechápu, jak je to možné. Ale ne, že by mi to vadilo, že jo :-D
   SynCare… Něco mi to říká a vůbec si nejsem jistá, jestli jsem od značky něco měla. Možná masku? Chmmm, nevím, nevím!
   No… Souhlas s těmi 100 ml… To by člověk musel mít obličejů tak deset a stejně by mu oleje zbylo habakuk. Ale taky nešílím po 3 měsících. Kosmetiku skladuju tak, aby se moc neměnila teplota (hlavně v létě si na to dávám bacha) a často kontroluju, jestli je pořád všechno ok.
   Pěkňučké Velikonoce přeju! :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *