Dulcia Exclusive – oční krémy (denní a noční)

Dulcia Exclusive - oční krémy (denní a noční)

Kdyby se vám zdálo, že povídání o Exclusive řadě od Dulcia natahuju jak trilogii Pána Prstenů, tak se vám to nezdá. Tohle je opravdu třetí díl. V prvním jsme hodili řeč o pleťovém séru, následovalo pokračování o denním a nočním krému a dnes to bude na téma oční péče – taktéž denní a noční. Zajímavé je, že když jsem články plánovala, zdaleka jsem netušila, jak prozíravě jsem si je rozvrhla! Z předchozích tří produktů jsem ke stropu zrovna neskákala, to si řekněme na rovinu. No v případě očních krémů je to v pohodě, proto seriál budeme končit v pozitivním duchu.

Exclusive řadu jsem dostala k testování od Míši z Krásná Každý Den a zmiňuju to proto, abych vám připomněla, že celý duben tam máte poštovné do Zásilkovny zdarma. Jakože úplně. U jakékoli objednávky. I na Slovensko. Takže nezapomeňte očíhnout, co by se vám hodilo. Doporučuju zabrousit do záložky akce, kde je hafo věcí z dekorativky od Couleur Caramel. Anebo mrkněte na novinky. A nejprodávanější produkty. Zabít mě můžete později. Třeba během diskuze na téma 100 + 1 recept ze suchého chleba. Hehe… :-)

Tuším, že každou recenzi na oční krém začínám litanií o tom, jak tuhle část péče nezanedbávám už cca od svých -nácti. Ani nevím, jestli to vzniklo proto, že jsem se začala vyžívat ve spoustě kosmetiky, nebo to mělo viditelné účinky už tehdy. Očních krémů, gelů a sér mi rukama prošlo bezpočet! Začínala jsem u Avon, přecházela na Garnier, L’Occitane, Clinique, Alverde, Weleda, Navia, 100% Pure, Nuxe, Alteya… Eh. Víc z hlavy nedám, ačkoli mi tam 90% značek chybí. Bylo jich mraky! Horší, lepší, dokonalé i tragické. A i když bych si dokázala vybrat oblíbence, pokud bych už nikdy žádnou recenzi neměla vyplodit, přesto se dodnes vezu na nadšené testovací vlně, která mě nutí zkoumat novinky. To abyste to nemuseli dělat vy a já vám ušetřila čas a prachy. Nemáte zač :-)

Dulcia Exclusive - oční krémy (denní a noční)

Abychom se ale dostali k těm Dulcia očičkovým krémům

Jak jsou na tom balení? Oba krémy mají malé stojací tubičky, ze kterých vymáčknete v případě potřeby i to nejmenší možné množství jak pro mravence. Pumpička je v tomto ohledu tuze šikovná. Barevně jsou krémy stylově rozdělené – denní je světlý, noční je tmavý. To pro případ, že byste přehlédli malý tmavý nápis noční na obale. Vůně je totožná, jako u pleťových krémů – výrazně mýdlová. Tu bych se chtěla pozastavit s jednou poznámkou – mně voňavá kosmetika nevadí. Ale myslím si, že obecně u očních krémů je silná parfemace spíše na škodu, protože je větší pravděpodobnost, že vám bude dráždit oči. Což se v mém případě nestalo. Ale citlivější jedinci by s tím mohli mít trable. To jen tak na okraj.

Dulcia Exclusive - oční krémy (denní a noční)
Dulcia Exclusive - oční krémy (denní a noční)

Na první pohled není mezi krémy rozdíl. Leda byste prostudovali INCI složení (na fotkách) a dali si práci s porovnáním jednotlivých složek – pro jistotu ho ale kopíruju ještě z e-shopu Krásná Každý Den, kde je složení u všech produktů přeloženo do češtiny (geniální nápad, mimochodem!):

Denní krém: Růžová voda, Mátová voda, Fermentovaná směs sacharidů, Přírodní emulgátor, Ovesné hedvábí, Olivový skvalan, Hydratační komplex, Extrakt z kaštanu koňského, Fermentovaná řasa Alteromonas, Mořská řasa Puchratka kadeřavá, Sedmikráska, Organická konzervační sloučenina, Komplex peptidů, Levandule lékařská, Růže absolut, Magnéziová sůl, Ylang ylang olej, Olej z růžového dřeva, Šalvějová silice

Noční krém: Růžová voda, Extrakt z třešňových květů, Makadamiový olej, Opunciový olej, Olivový emulgátor, Šípkový olej, Bambucké máslo organické, Fermentované probiotické kultury, Hydratační komplex, Dermochlorella, Hematit extrakt, Včelí vosk, Vitamin C ve stabilizované formě, Organická konzervační sloučenina, Komplex peptidů, Levandule lékařská, Šalvějová silice, Geranium růžové, Esenciální olej santalové dřevo

Dulcia Exclusive - oční krémy (denní a noční)

Od prvního přečtení složení na mě působí denní verze jako více vypínací a odlehčené, noční pak výživnější s více oleji. Jestli ale hádáte, že bude tím pádem noční krém hutnější a mastnější, jste vedle, jak ta jedle. Přesně takový je paradoxně spíš denní krém. Noční je o něco řidší a takový jemnější.

Jak tedy hodnotím oba oční krémy Dulcia po 2,5 měsících testování?

Okamžitě po nanesení oba krémy lepí. Ale klid. Tohle pomine přesně po 1,5 minutě. A to i v případě, že jste nanesli větší vrstvu, než jste měli původně v úmyslu.

Ani jeden krém mi nedráždí oči – nevadí mi ani parfemace, ani konzistence, nic. Naprosto v pohodě.

I když krémy kombinuju s minerálním (práškovým) korektorem pod oči (Everyday Minerals), nebo i s krémovým (Ere Perez, Catrice, 100% Pure), neděje se žádná neplecha. Sednou si na sebe v pohodě, neslévají se do vrásek a nedrolí se. Potud taky vše v pořádku.

Dulcia Exclusive - oční krémy (denní a noční)

Vlastně mě nenapadá moc věcí, co bych krémům vytkla. Fungují oba tak, jak mají a oční okolí ošetří, zvláční a vyhladí. Můžu s nimi existovat bez problémů. Ale… že by mezi námi přeskočila zamilovaná jiskra, to ne. Podruhé už bych je mít nemusela. Nicméně! Kdybych stála před životním rozhodnutím, který oční krém si pořídit příště, silně bych uvažovala nad stejnou značkou. Zajímavé, co? :-) Předchozí oční krémy se totiž Dulcii strašně moc povedly a jsou boží jak účinkově, tak mají i to „něco“ [lusknutí prsty], co je posunuje o level výš a díky čemuž jsem si je moc a moc oblíbila. Sáhla bych po osvědčeném kofeinu na noc a Sedmikrásce na den. Protože tyhle očičkové krémy byly bombastické. A chytly mě jak za srdce, tak za pytlíky pod očima. Navíc oba starší oční krémy pořídíte za cenu jednoho Exclusive. A to se vyplatí :o)

Jaký názor na oční krémy od Dulcia máte vy? Zkoušeli jste tyhle nové, nebo některý ze starších kousků?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *