Miss Dior EDT 2019

Miss Dior EDT 2019

Je to tak 8-9 let, co jsem si pořídila svůj první parfémek od Diora. A zdrobnělina je opravdu na místě, protože jsem si vůni kupovala ve skleněné miniaturce, která měla tuším jen 5 ml. Sáhla jsem tehdy po Miss Dior Chérie L’Eau (ten světlounce zelený z roku 2009), protože se mi líbil vzoreček v časopise a chtěla jsem si parfém vyzkoušet během celého dne. A poněvadž jsem šíleně nerozhodný tvor, neodhodlala jsem se ke koupi plného balení, ačkoli vůbec nechápu, proč. Chérie L’Eau byla jarně/letní neotřelá svěženka bez všudypřítomných citronových tónů, která mi s kůži krásně splývala a v mém okolí jsem nevěděla o nikom, kdo by ji měl. Hlavně to poslední je pro mě rozhodující při výběru vůně! Protože nikdo nechce vonět stejně, jako dalších dvacet lidí kolem vás. Chcete mít vůni jako originální podpis. Jasně rozpoznatelné znamení! Což uznávám, že vyznívá trochu směšně, když si uvědomíte, že 99% z nás si kupuje vůni od řadových značek v parfumerii a ne žádnou limitku o dvaceti kusech přímo od parfémáře. Ale víte, jak to myslím! Nechcete vonět jako chlapova ex, nebo ta protivná čarodějnice z úřadu. Ani jako vaše maměnka, teta, babička, nebo tchýně, jakkoli je máte rádi. Chcete být alespoň ve své malé sociální bublině originální!

A to naštěstí není těžké dosáhnout. Buď si můžete nenápadně pozjišťovat, čím se voní jedinci kolem vás. Anebo můžete nadšeně skákat po parfémových novinkách, u kterým je jakás takás šance, že ještě nejsou moc rozšířené. První případ nemá smysl rozebírat – koho zajímá, čím se voní lidi kolem mě, když žijete jinde, že jo. U druhé možnosti se ale zastavit můžeme, protože jsem si z ELNINO vybrala k vyzkoušení horkou voňavou novinku, a to růžovou EDT Miss Dior 2019.

Jak už jsem zmínila výš, jsem šíleně nerozhodný tvor. Jestli mě chcete na hodinu zabavit, dejte mi na výběr dvě možnosti a jsem v háji. Takže pravidelně panikařím skoro u každého nákupu, kdy je třeba vynést verdit „to“ či „ono“ a vždycky mám chuť se vším praštit a srabácky utéct. Pořizování nových věcí? Očistec! Ale! Pokud už doma něco mám, rozhoduju se poměrně snadno. Viz třeba parfémy. Nedokážu žít jen s jedním. Potřebuju mít na poličce několikero kousků, abych mezi nimi mohla vybírat. Nezřídka se sice stává, že očichám tři kousky, než chytře usoudím, který mi bude dělat společnost, ale celé to netrvá víc, než pár vteřin. Že je to celé trochu na hlavu? No… Nikdy jsem netvrdila, že jsem normální :-)

Miss Dior EDT 2019

Vrátíme se ale k Miss Dior 2019. Někde jsem se dočetla, že pro Dior je flakon odrazem samotného parfému. Svým vzhledem koresponduje s tím, co je uvnitř a snaží se zaujmout cílovku už od pohledu. Můžete flakon Miss Dior vnímat dvěma způsoby. Jako vůni pro velmi mladou dívku, pro kterou by „Diorka“ mohla být prvním opravdovým parfémem. Je roztomile sladká, růžová a ztělesňuje vše, co si představíte pod pojmem „holčičí„. Také se ale hodí pro dospělou ženu, které ještě srdce neztvrdlo realitou života a ona si v sobě stále hýčká cosi dívčího, co pravidelně probublává na povrch. A je fuk, jestli se její něžná stránka projeví bezstarostným záchvatem smíchu s kamarádkou na skleničce, nebo dětskou radostí nad novým lakem na nehty, který si koupila proto, že statečně zvládla další pracovní týden. Vzhledově je prostě Miss Dior hravá, jemná a… ano, holčičí. To je nejvýstižnější.

Složení parfému:
Hlava: krvavý pomeranč, mandarinka
Srdce: jasmín, konvalinka, růže stolistá z Grasse
Základ: indonéské pačuli

První tóny jsou jako čerstvě rozkrojená mandarinka, kterou jste řeznou stranou obalili v cukru. Je to sladké, ale tak nějak příjemně a mile. Jako několikatýdenní koťátko, kterému máte potřebu zabořit nos do kožíšku a totálně ho umazlit. Okamžitě se vám rozšíří zorničky přes celou hlavu a rozněžníte se tak, že vyslovit souvislou větu bez zašišlání je takřka nemožné. Minutku na to si ke kůži přivoníte znovu a máte potřebu polknout plnou pusu slin, jako kdyby vás do nosu ťuknul roztopený karamel a vy si živě představovali, jak ho olizujete z prstu.

Velmi brzy se vůně rozloží do hromady růží, která je posypaná drobnými kvítky konvalinky. Ta smyslnou růži z Grasse odlehčuje, dodává jí hravosti a kompozici zvedá podobně, jako když sladký dortík zapijete šampaňským. Tisíce droboučkých bublinek příjemně nadběhnou chuťovým pohárkům a dohromady to fantasticky funguje! Jako kdybyste se v průzračné vodě odrazili ode dna a uvědomili si těch pár vteřin, kdy vás voda nechá, abyste se bezstarostně vznesli k hladině a přivřeli oči do zářivého sluníčka.

Po necelé hodině se vůně ustálí na sametové sladkosti se špetkou kyselky a hladce splyne s kůží. Což ale v žádném případě neznamená, že parfém zmizí beze stopy! To ani náhodou! Na mně perfektně drží půl dne. A to přesto, že je to toaletní a ne parfémovaná voda.

Miss Dior EDT 2019

Miss Dior ve verzi 2019 bezesporu není pro každou a v žádném případě ji nelze označit za univerzální vůni, kterou můžete obdarovat kohokoli a nešlápnete vedle. Působí od pohledu jednoduše a předvídatelně, ale přitom je vysoce rafinovaná a má sakra dobře promyšleno, čeho chce dosáhnout. Ačkoli se tváří naivně a neškodně, nedejte na první dojem! Diorka je jako to francouzské klišé o červené rtěnce a proužkovaném tričku. Vsaďte boty, že oč jednodušeji výsledek působí, o to důmyslnější přípravy mu předcházely. Tedy i tyhle světlerůžové sladké řečičky s mašličkou na flakonku mají za lubem mnohem víc, než jen prvoplánovou cukrovou vatu.

A ještě jinak… Přirovnala bych Miss Dior 2019 k ženě, která jakoby vypadla z módního časopisu. Je krásná, má dokonalý make-up, úchvatné oblečení a perfektní účes. Je to ten typ ženy, za kterou se prostě musíte otočit, i kdyby vám hrozilo, že vás partnerka po vašem boku přetáhne kabelkou po hlavě. Přitahuje vám pohled tak nějak automaticky, protože působí na ulici jako zjevení. V tom nejlepším slova smyslu. Přesto se ale v duchu ušklíbnete, protože podvědomě čekáte, že bude blbá jak tágo. Buhví proč si to potřebujete sami pro sebe potvrdit, a tak trapně špiclujete uši nejen v průběhu toho, když si objednává espresso, ale také, když zvedne telefon. Aby vám neuniklo ani slůvko! Čekáte, že se něčím prokecne, potvrdí vaše domněnky o jejím IQ a vy se zase spokojeně vrátíte ke svému životu. Jenže ouha. Vezme vám vítr z plachet, když do telefonu spustí dokonalou francouzštinou. A málem se vyvrátíte na židli, když k ní zadýchaně přiběhne muž a z jeho pracně šroubované anglické odpovědi pochopíte, že se paní ředitelce omlouvá za zpoždění a dušuje se, že už se to nikdy nestane… Spadlou čelist pod stolem se ani nesnažíte hledat.

Věci někdy nejsou takové, jakými se zdají na první pohled být. A to je přesně Miss Dior :-)

6 thoughts on “Miss Dior EDT 2019

  1. No páni, spadla mi sanka. V zivote, a to uz mam poriadne odzite, som necitala tak skvelu recenziu na vonu. Ani nemusim ovonat a presne si to vybavim. Nie som cielovka pre tento typ vone, no presne viem komu by sa sikla. Bravo, Bebe, magnifiques.

  2. Ahoj Bebe, naprosto dokonalé. Tak šťavnatě, poeticky napsat recenzi…Tvůj popis probudí nejen čichové smysly, ale i chuťové. Jsi mistr slova a já Ti moc děkuji? Parfémek budu muset alespoň očuchat a poslat k Tobě tichou vzpomínku.

    1. Prý „mistr slova“! :-o Oli, děkuju! Píšu si tenhle výraz do diáře hned pod jméno a když na mě poleze splín, vždycky na něj mrknu :-) Fakt mě taková slova chvály strašně moc těší! :-*
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *