Roberto Cavalli – Florence Amber EDT

Roberto Cavalli - Florence Amber EDT

Ráda bych se s vámi dnes podělila o dojmy, které mám z novinkové vůně Roberto Cavalli – Florence Amber. A ačkoli jsem do Florencie osobně ještě nezavítala, mám neodbytný pocit, že díky knížkám a cestopisným dokumentům mám v hlavě podrobnou představu o kdejaké uličce a možná i tamních obyvatelích, z nichž některé znám i jménem!

Florence Amber je letošní novinkou toskánského rodáka Roberta Cavalliho a navazuje na vůni Florence z roku 2017 – obě vůně jsou k sehnání v parfumerii Elnino. Oba flakonky jsou si navlas podobné a liší se jen barvou. Původní Florence má odstín temně fialového sametu a už ze samotné fotografie máte nutně pocit, že kdybyste se flakonu dotkli byť jen na monitoru, pod bříšky prstů ucítíte hebký vlas látky. Přesvědčte se sami – ale bacha, ať vás u toho nikdo nevidí ;-) Amber dělá čest svému jménu a je podle očekávání v překrásném jantarovém odstínu. Jako kdyby se do něj tvůrci podařilo uzamknout sluneční paprsky odrážející se v pozdním odpoledni od řeky Arno, která protéká městem. A aby byl podpis Florencie od pohledu nezaměnitelný, dostal flakonek do vínku i kousek zlata, jako odkaz na most Ponte Vecchio, který se stal díky rodu Medicejských známým také jako Most zlatníků.

Roberto Cavalli - Florence Amber EDT

Složení parfému Florence Amber je směsicí líbivých optimistických vůní ovoce a sladce rafinovaných ingrediencí, které spolu tvoří opojnou kompozici! Zkuste si to představit…

Hlava: citron, cypřiš, mandarinka
Srdce: kašmírové dřevo, kdoule, gardénie
Základ: pačuli, med

V jantarové záři se snoubí citrusové tóny se sladkým medem, který záhy dostává hlavní slovo a prostupuje vůní jako zlatá nit, kolem které se odehrává celé voňavé představení. Líbí se mi, že vůně není rozmarně náladová a nemá potřebu se tvářit každou chvíli jinak. Ví naprosto přesně, jaká chce být a je jí srdečně jedno, jestli se vám to líbí, nebo ne. Vstoupí do místnosti a prosvítí i ten nejtemnější kout. Zastaví se uprostřed davu a s nezájmem o okolní dění se nechá obdivovat. Chcete se ušklíbnout a dát jí přezíravým pohledem na vědomí, že na vás si jen tak lehce nepřijde. Ale nejde to. Srdcem se vám proti vůli rozlévá touha, aby kousek zlatavého záblesku dopadl i na vás a mohli jste v příští vteřině zavřít oči a v duchu odplout někam daleko. Jako když ležíte v rozpáleném písku u moře, posloucháte šumění vln a slunce vás ukolébá do sladkého bezvědomí. A když se po nějaké době opět probudíte, musíte hodněkrát zamrkat, abyste se znovu rozkoukali a mohli zaostřit na svět kolem sebe. Přesně takhle funguje Florence Amber.

Roberto Cavalli - Florence Amber EDT

Je to vůně výrazná, sebevědomá a ženská. Omotá si vás kolem medového prstu a vy jí to představení spolknete i s navijákem a sednete jí na lep. Nepotřebuje se ohlížet do minulosti a opírat svou existenci o tradice, historii, nebo známý rodokmen. A už vůbec nemá zapotřebí snažit se někomu vlichotit do přízně slepým následováním nejnovějších módních trendů. Naopak – to Florence Amber určuje, kdo nebo co se bude hřát na výsluní pozornosti.

Věřím, že kdyby tahle vůně byla strom a přišla by obrovská vichřice, jako jediná by zůstala hrdě stát, zatímco by se kolem ní hroutil svět. Což nás vrací oklikou zpátky do Florencie, kterážto dělá dojem věčnosti a navíc je označována jako hlavní město umění v Evropě. Také svým způsobem vždycky určovala, co se bude dít dál. V této vůni se Robertu Cavallimu podařilo vystihnout renesanční Florencii. Uzamknul do zářivého flakonku vše, čím metropole Toskánska oslnila svět!

A ještě poznámka na konec – ačkoli jde u této vůně jen o EDT, čili toaletní vodu, má takovou výdrž, že i silnější kousky z mé sbírky se na ni šokovaně zhlíží, protože Florence Amber jim nejenže stačí, ale někdy je i předběhne! Obecně mi parfémy na kůži drží velmi dobře a dlouho, ale tuhle cítím ještě po 10-12 hodinách, kdy bych čekala, že se musí dávno rozplynout! Fantastické! :-)

2 thoughts on “Roberto Cavalli – Florence Amber EDT

  1. Jelikož teď nevím co se životem tak jsem hned zaběhla do obchodu pro knížku Bella figura; jako ze me třeba inspiruje. Po půl roce bydlení na lodi jsem zjistila ze to není pro me,prace v kanclu me úplně také nenaplnuje, tak uvidíme ….každopádně se pokaždé těším na článek od tebe. A na recenze. Díky. (Sorry, píšu na IPodu )

    1. Péti, když člověk ztratí smysl a naplnění v tom, co denně delá, je to hodně na prd. A není z toho snadná cesta ven. Tenhle druh knížek, který jsem doporučila i v článku Tě ale dokáže na chvilku z té prapodivné letargie vytrhnout a někdy Ti i vnuknout zajímavou myšlenku, jakým směrem to svoje existování směrovat. Občas to chce hodně fantazie a číst mezi řádky, ale já vždycky říkám, že každý článek/knížka/člověk se mi do cesty dostává z nějakého důvodu. A i když ho kolikrát napoprvé moc nechápu a vykrystalizuje se to až časem, pokaždé mě to něčím obohatí – jako dílek puzzle ve skládačce :-)
      Držím moc palečky, ať se Ti daří a všechno se začne ubírat tím nejlepším možným směrem! :-*
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *