Eco Cosmetics – Opalovací krém SPF 30 s repelentem

Eco Cosmetics - Opalovací krém SPF 30 s repelentem

Když se mezi kosmetickými novinkami objeví univerzální věc, která vám nahradí půl kufru na cestách, je to vždycky boží. Doteď šlo ale v 99% případů o krémy a bezvodé balzámky, nebo čistítka, se kterými můžete opucovat všechno – od vlasů, obličeje, těla, až po spáry v koupelně. Ale! To, co se mi dostalo do rukou teď, je nápad přímo geniální!

Od Míši z Krásná Každý Den jsem si v rámci spolupráce vybrala k recenzi vychytávku, která mě upoutala na první dobrou! Značka Eco Cosmetics totiž vymyslela přírodní opalovací krém SPF 30 s BIO REPELENTEM! Jo, čtete dobře! Opravdu jde o normální opalovací krém, který od vás jako bonus bude odpuzovat komáry a jinou havěť. Šikovné? Přímo DOKONALÉ! :-D

Ještě než vám ale představím „zevrubný plán vesnice a popis Doroty Máchalové“ a opalovák vám popíšu, dovolte mi jednu repelentní odbočku (kdyžtak přeskočte na recenzi, pokud vás to netankuje). Co se týče boje se štípavými bestiemi, máme doma osvědčený recept, jak je z baráku odpudit. Jestli si pamatujete, v prosinci loňského roku jsem psala článek o domácí lékárničce od Nobilis Tilia. Byla to krabka s pěti základními esenciálními oleji, které využijete jako první pomoc takřka při jakémkoli zdravotním problému. Možná jen zlomeninu, nebo vypíchlé oko bych řešila jinak, než éterickým olejíčkem. Ale právě z těchto olejíčků si doma mícháme repelent vlastní. A je to strašně jednoduché! Stačí do malé skleničky s rozprašovačem napustit vodu a přikápnout pět kapek levandule, eukalyptu a máty a je hotovo. Voní to jako Klokanky a účinek proti hmyzákům je zaručen. Hlavně komárům tahle kombinace šíleně smrdí a drží je od otevřených balkonových dveří jen se zataženou záclonou (na kterou repelent nastříkáte) pěkně daleko. Jako domácí voňka je to fakt skvělé. A pokud potřebuju odpudit krvelačný hmyz přímo od vlastní osoby? Kápnu si do dlaně 2-3 kapky esenciálního levandulového oleje a rozetřu na všechna místa, která nekryje oblečení. Levandulový a tea tree olej jsou totiž jediné dva éterické oleje, které můžete použít na pokožku neředěné. A pamatujte si – levandule funguje jako repelent, tea tree použijte v případě, že už vás komár kousnul. Místo přestane svědit a rychleji se zahojí. Konec repelentní vsuvky.

Eco Cosmetics - Opalovací krém SPF 30 s repelentem

A takže jak se mi pozdává opalovací krém, který má zároveň i antihmyzí účinky?

Značku Eco Cosmetics mám hodně ráda a je mi sympatická. Jde o německou rodinnou firmu, jejíž produkty jsou tvořeny 100% přírodními složkami, které jsou zároveň pokud možno ekologicky pěstované. Veškeré produkty jsou navíc certifikovány podle přísných norem Ecocert. Blogem už mi prošly 4 recenze od Eco Cosmetics, tak kdyžtak mrkněte do chroustího archivu. Je tam opalovací krém, sprchový gel, deodorant a tužicí pěna do vlasů.

Balení opalovacího krému je poněkud nezvyklé oproti všem těm tubám a sprejům. Piksla má totiž pumpičku s poměrně širokou násoskou. Ze začátku jsem se bála, že to bude nešikovné, protože nepůjde dávkovat nějaké mini množství. Z omylu mě ale vyvedlo první zmáčknutí pumpičky, ze které v pohodě vydolujete i kapku jen na nos.

Eco Cosmetics - Opalovací krém SPF 30 s repelentem

Konzistence je v podobě hutnějšího tělového mléka. Roztírá se mi perfektně a krém nemastí, ani nelepí. Akorát když ho dáte větší množství (cca půl lžičky), které se snažíte rozetřít po noze, nebo ruce, trvá chvilku dýl, než se vstřebá. Pořád se ale bavíme o maximálně minutě až dvou. Žádné hodinové natírání. Kůže sice trochu zbělá, ale krém se dá v pohodě rozetřít, aniž byste připomínali dceru/syna ředitele vápenky. Co tak lovím narychlo z paměti, tak například u mnou testované Lavery, nebo Alverde to byla tragédie, která pro mě byla díky silnému bělení nepoužitelná na obličej. A nechci nic slyšet, že opalovací krémy s minerálním filtrem prostě musí hodně bělit. Nemusí. Jde to udělat i tak, že nebělí. Viz třeba Alphanova, Butterbean Organics, Mara Naturals, nebo Dermatherm. To jsou všechno super krémy, které prostě nebělí. A Eco Cosmetics k nim patří taky.

Věc nejdůležitější? Vůně! Protože v té poznáte zmiňovaný repelentní účinek. Co říká můj nos? Cítí v krému Klokanky! Žádný mix s něčím dalším, tohle je legendární zelené cukrátko s větrovou náplní, jak vyšité. Není to šíleně pronikavé, že by vám vůně protahovala třeba ucpaný nos. Ale při natírání obličeje kolem očí cosi lehce dráždivého zaznamenáte. Aspoň já začala rychlejc mrkat, než se první voňavý obláček rozplynul do okolí. Dívala jsem se i do složení a jediná složka, která by mohla být voňavě pronikavější, je lékořice. Kterou ale po vůni nepoznávám. A určitě něco obsahuje i položka „parfum„, ale vzhledem k tomu, že krém má 100% přírodní složení, bude to nejspíš éterický olejíček. Tipuju eukalypt. Co ale nevím, tak jak voní složka „pongamia glabra„, překládaná jako „karanja olej„, nebo také „olej pongamia„, která je v soupisce taky. Prý se používá i v zemědělství pro odpuzování hmyzu. Tak že by? Ví někdo z vás o této ingredienci víc?

Eco Cosmetics - Opalovací krém SPF 30 s repelentem

Ještě k tomu složení. Je to docela milé počtení na rostlinné extrakty! Když vynechám základní složku jako vodu, nebo „titanium dioxide“ (to je právě to, co dělá ochranný filtr před sluníčkem), pak z těch známějších věcí jsem rozluštila třeba: sojový olej, bambucké máslo, olivový olej, extrakt z olivových listů, extrakt z granátového jablka, karanja olej (pongamia glabra), řepkový olej, kokosový olej, jojobový olej, olej z kustovnice čínské, olej z muškátové růže, rakytníkový olej, pupalkový olej, rýžový olej, makadamiový olej a extrakt z lékořice. Plus glycerin, slída, alkohol, vitamin E, atd. Výsledek je ale pod certifikátem Ecocert, veganský, přírodní, CO neutrální, voděodolný, netestovaný na zvířatech a… A tak, no :-)

Praktické použití bych ohodnotila takhle. Na obličej je krém perfektní! Samozřejmě když pominu těch prvních pár vteřin, kdy natírám místa kolem očí. Protože eukalyptová vůně je znát. Trvá to ale jen pár veřin, pak zmizí. Líbí se mi, že mi na obličeji krém nebělí, nelepí, nemastí, neucpává póry a nedělá bílé linky v mimických vráskách. Baví mě hodně! A možná je to jeden z nejlepších opalovacích krémů, co jsem kdy na ksichtík testovala. Jo a nepotím se pod ním! Víte, jak vám některý krém udělá ten hnusný pocit, že máte na obličeji snad nepropustný sáček? Tenhle to nedělá.

Eco Cosmetics - Opalovací krém SPF 30 s repelentem


Na tělo je taky dost dobrý – roztírá se skvěle a nebělí. A navíc mi hodně voní. Protože k smrti miluju Klokanky, kterými mám v zimě narvané kapsy u všech bund a kabátků. Se mi chlap vždycky směje, odkud pořád lovím ty cukrátka :-D Ale to jsem chtěla říct – když se pořádně namažete (krémem), rozhodně o nějaké vrstvě na kůži vědět budete. Není to jak tělové mléko, které máznete, ono se vstřebá a je fuč. Opalovací krém je na pokožce znát a kdykoli po ní přejedete třeba rukou, vrstva je citelná. Nemastí a nelepí, ani se pod ní nebudete potit. Ale je tam. Nevím, jak to popsat. Chlapa to třeba přivádí k šílenství, proto se žádným opalovacím krémem nemaže, pokud zrovna nejsme u moře. Mně to neva a jsem zvyklá, že se v létě ve sprše musím pořádně vydrhnout houbou a mýdlem, abych opalovací krémy smyla. Poněvadž je používám už automaticky. A beru je jako svoje „sluneční brnění“, abych nevypadala do pár let jak grilovaná indiánská stařka :-)

Pro všechny z vás, kteří jste na začátku protočili oči a kolečko u myši a sjeli až na konec článku, ještě celé info shrnu. To je ode mě ale hezké, viďte? :-D

  • opalovací krém voní jako Klokanky
  • díky velmi jemné vůni, která se na kůži drží (ale neruší mě) to podle všeho proti hmyzákům funguje. Žádný mě venku nikdy neužral. A že se jich na zahradě vyskytuje hlavně v podvečer a večer nemálo!
  • krém se parádně roztírá, vstřebává a nebělí
  • taktéž nelepí, nemastí a nepotíte se pod ním
  • je super i na obličej, ale počítejte s pár vteřinami mrkání navíc, než vyprchne ta eukalyptová vůně
  • jo a obal je taky super praktický – dávkovač vám dovolí vydolovat z lahvičky jakékoli množství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *