100% Pure – pleťová micelární čisticí voda Růže

100% Pure - pleťová micelární čisticí voda Růže

Jak dlouho vám obvykle zabere večerní odličování? Mně jak kdy. Jeden den mám náladu z něj udělat rituál, kdy se půl hodiny nehnu z koupelny. A jindy se musím přemlouvat i k 10 vteřinám, které mi v danou chvíli přijdou jako věčnost. Pro oba případy mám na poličce nachystané speciální kosmetické kamarády. Pro delší seanci často využívám krémový čisticí balzám od 100 Pure, nebo Akamuti. Jsou bezvodé a hodně mastné a fungují tak, že je v malém množství rozetřete na obličej, necháte pár minut působit a pak setřete vlhkým odličovacím tamponem. Nebo malým ručníkem, pro ty účely vyhrazeném.

Krátká varianta pak zahrnuje jedinou lahvičku, a to micelární vodu. Zjistila jsem, že neexistuje pohodlnější a rychlejší způsob, jak z obličeje beze zbytku odstranit líčení a nečistoty. Značky micelárek střídám podle toho, kterou zrovna testuju, jako vlastně u všeho – dost dobře si při psaní blogu nejde oblíbit jedinou věc a tu používat pořád dokola. Ale než se zeptáte – ano, nosím v hlavě seznam kosmetiky pro případ, že bych už nikdy nic nového zkoušet nechtěla a rozhodla bych se zásoby zredukovat na to nejlepší, co jsem za všechny blogovací roky potkala. Což by mohl být zajímavý nápad na článek, viďte? Chmmm, to bych mohla dát na příště dohromady!

Dneska se ale budeme věnovat růžové micelární vodě 100% Pure z Krásná Každý Den, která je momentálně mou favoritkou při večerním šetření času. A vlastně kolikrát i odpoledním. Protože se odličuju hned po příchodu domů. Abych neobtiskávala kočičkovi do kožíšku obličej :-) Ale postupně…

Začnu prvotní scénkou při otevření lahvičky, která mě sprostě přechytračila. A to doslova. Vypadala jsem u toho jak Jacquouille (Christian Clavier) z filmu Návštěvníci, když se snažil řídit povoz (auto) a napálil to do pošťáka na silnici. Totiž – lahvička byla zadělaná plastovou ucpávkou, aby se micelárka nevylila po cestě do obchodu, nebo k zákazníkovi. Logické? Jo. Akorát že „špuntík“ vypadal jako dávkovač sám o sobě a já ho na první pohled (ani na desátý) neodhalila. Takže jsem si nachystala tamponek, lahvičku naklonila a chtěla z ní trošku odlít. A ono nic. Repete. Nic. Následovalo 5 vteřin plných otazníků. Dívám se na hrdlo. Pak na suchý tamponek. Pootočím tím díravým špuntíkem na flašce. Chci nadávkovat micelárku. Nic. Rozhlédnu se, ale skrytá kamera nikde…

Zkrátím to. Trvalo mi zhruba 3 minuty, než jsem přišla na to, že dotyčnou ucpávku musím nožíkem vyloupnout, abych mohla „micku“ dostat ven. Tak abyste kdyžtak věděli, až se s tím setkáte. Prostě něco na způsob trapasu u vysouvacího kolečka deodorantu Biorythme, kterým se otáčí na druhou stranu, no :-)

100% Pure - pleťová micelární čisticí voda Růže

Čím je podle výrobce micelárka jedinečná? Tak hlavně složením, které je prý tvořeno surovinami nejvyšší kvality. Vodička neobsahuje sulfáty, ani jiné agresivní čisticí složky, syntetické parfémy, nebo konzervační látky. A navíc je označená certifikátem Leaping Bunny (HCS), což zaručuje, že žádná složka, ani finální výrobek nebyly testovány na zvířatech.

Zajímavé ingredience ze složení jsou hlavně protizánětlivý sléz, zklidňující růžová voda, výtažek z chrpy, přírodní glycerin, výtažek z citronu, nebo látka zvaná resveratrol, která pochází z hroznů. Kompletní složení INCI je: Aqua, Rosa Damascena (Rose) Flower Water, Glycerin, Centaurea Cyanus (Cornflower) Flower Water, Benzyl Alcohol, Decyl Glucoside, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Dehydroacetic Acid, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Vůně? Micelární voda voní jako růžové mýdlo. Je to aroma jemné, nevtíravé a čisté. Skoro až neznatelné, řekla bych. Po odlíčení se ale na pleti neudrží ani voňavý náznak.

A samotné odličování? Přímo famózní! Bez jakýchkoli známek vysušení, pnutí či lepivosti dostane micelárka z očí a pleti veškeré nečistoty. I ty, které jste tam zapomněli o loňských Vánocích. S očním make-upem (řasenka, linky, stíny) si poradí na jedničku a co je důležité – nemusíte očka nikterak „šmrdlat„, ani odličovat opakovaně. Stačí tamponek přiložit, nechat dvě vteřiny působit a barvy stáhnout. Výhoda oproti olejovým a dvoufázovým odličovačům? V případě, že máte citlivé oči, nebudou vás pálit, ani štípat. A neuvidíte rozmazaně, což se mi u čističů s olejem stává v 9 z 10 případů (ač nepopírám, že je to hodně věc šikovnosti – prostě se ani ždibek oleje nesmí dostat do oka, no).

100% Pure - pleťová micelární čisticí voda Růže

Pokud odličuju celou pleť od make-upu, nebo BB krému, po micelárce sahám spíš výjimečně. Ne snad, že by něco takového nezvládla odlíčit – spíš naopak! Bere snad i mikroskopické částečky špíny. Ale v tom je právě ta potíž. Jak dlouho odličujete pleť? Dokud nejsou tamponky úplně čisté. A jak dlouho vám to bude trvat se 100% Pure? Věčnost! Protože vždycky něco najde. A tak to v rychlé odličovací linii řeším čisticím gelem, krémem, nebo přírodním mýdlem ve sprše. A micelární vodou obličej jen zkontroluju, pokud je to třeba. Dělám to tak čistě z úsporných důvodů. Micka totiž nestojí pět korun a lahvička není bezedná. Takže vlastně stejný případ, jako micelární voda Ginkgo od Ere Perez – neplýtvám s ní a její hlavní úkol je odličovat oči. Protože v tom jsou obě vody nepřekonatelné.

Co se týče péče o pleť bezprostředně po odlíčení, máte dvě možnosti – buď obličej od micelárky opláchnete ještě vodou, nebo pokračujete v obvyklé péči bez oplachování. Já volím rychlý oplach vodou z kohoutku a pak pokračuju tonikem, nebo květovou vodou.

A jak jsou na tom zkušenosti po delší době? Micelární vodu mám doma měsíc, používám ji takřka každý den a ubyla mi asi třetina. Během celé této doby jsem si nevšimla ani známek podráždění, vysušení, nebo výsevu čehokoli. Je dokonale funkční, k pleti jemná a vážně mě nenapadá jediná věc, kterou jí vytknout. Proto ji hodnotím velmi kladně a nadšeně :-)

Co vy a micelárky? Ano? Ne? :-)

One thought on “100% Pure – pleťová micelární čisticí voda Růže

  1. Micelárky už dlhšie nepoužívam. Kedysi som ale používala len tie, no našla som si funkčný dvojfázový odličovač od Garnie Sensitive. Ten ma v očiach neštípe čiže si ho kupujem stále dookola. Zvyšok pleti zvyknem odličovať olejom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *