Ere Perez – Bylinné tonikum

Ere Perez - Bylinné tonikum

Květové vody a tonika ve spreji mám obecně v oblibě a co jsem je objevila, neumím si bez nich představit život. Fungují jako dokonalý mezikrok po hrubém odlíčení/čištění a před samotnou péčí. Pleť suprově zklidní a připraví ji na hlavní chod, čili sérum a krém. A nedá žádnou práci je použít. Jen stisknete rozprašovač a necháte na obličej dopadnout osvěžující mlhu. Rychlé, primitivní a tuze návykové!

Většinou se cena takových vodiček pohybuje kolem 150-300 Kč za 1-2 deci a není problém sehnat, cokoli si vymyslíte. Hydroláty ze všeho možného (květy, bylinky), termální vodu, nebo jakoukoli voňavou kombinaci sestavenou z mixu esenciálních olejíčků a vzácných ingrediencí. Ale Bylinné tonikum Ere Perez mě přinutilo udiveně zdvihnout obočí, už když jsem na lahvičku narazila v e-shopu Krásná Každý Den. Decka vody skoro za sedm stovek?! Boha jeho a to co dělá?! Omladí vám obličej a odsune botox rovnou o celou dekádu?! Jsem se ošívala zvědavostí celou dobu, co mi domů putovala krabka s tonikem na testování!

První dojem proběhl ve velmi pozitivním duchu, troufám si říct. Už jen to, že tonikum je v těžké lahvičce z matného průhledného skla, mu dodává jakési pomyslné body navíc. Vypadá luxusněji. Líp na pohled. Budí pocit, že obsah bude lepší. Což nemusí být nutně pravda, to je jasné. Ale vzpomeňte si třeba na odličovací mléko Moissanit, nebo pleťová séra ve skle 100% Pure, Nobilis Tilia, nebo Mylo. Celé to působí jinak. Sympatičtěji.

Ere Perez - Bylinné tonikum

Aplikátor je sprejový a stačí ho namířit na obličej a 2-3x stisknout rozprašovač. A nechat pleť, ať ochotně vstřebá vše, co na ni dopadne. Osobně si umím představit jemnější a mlhavější rozptyl, protože tímhle bych například přes make-up nestříkala, pokud bych nechtěla mít na obličeji kapkovité mapy. A šplíchat tonikum do vzduchu nad sebe, aby dopadlo na obličej jemněji… To mi přijde jako šeredné plýtvání. Takže vodičku využívám ráno a večer po čištění pleti, nebo během dne, když na sobě nemám BB krém, make-up, řasenku, apod.

Trošku mě zarazilo složení. Asi bych čekala, že za takovou pálku bude základ tvořený něčím jiným, než vodou a glycerinem. Mé vzdělání není chemického rázu, tedy se nechci pouštět do hlubších rozborů. Ale mám zafixováno, že u dražších a luxusnějších vodiček na obličej se spíš sahá po květových hydrolátech. Růžovém například. Nebo aloe vera, jak to dělá 100% Pure. Co myslíte vy?

Zbytek soupisky je ale čtení ohromně zajímavé, protože se to zde extrakty z rostlinek jen hemží! Najdete tu například za studena lisovaný mandarinkový olej, extrakt z geránia, aloe vera, extrakt z listů rozmarýnu, extrakt ze zeleného čaje, hroznový olej, nebo vilínový extrakt. A seznam uzavírá mimo jiné i kyselina hyaluronová. Moc pěkné!

Ale otázka nejdůležitější. Funguje tonikum nějak? A stojí za ty prachy? Odpověď vezmu krátkou oklikou. A neobracejte oči v sloup, je to pro dobro věci! :-)

Ere Perez - Bylinné tonikum

Zkoušeli jste někdy jednorázové gelové, nebo plátýnkové masky třeba od 100% Pure, Whamisa, nebo Patchness? Jejich společnou vlastností je, že v jednom balení máte 1 masku, kterou použijete 1-2x. Všechny vám fantasticky vyhladí, hydratují a naducají pleť, o tom žádná. Ale já si tyto masky moc nekupuju, protože mi přijdou na to krátké použití strašně drahé. Obecně proti nim samozřejmě nic nemám – jsou pro extrémně vysušenou a unavenou pleť naprosto boží a skvělé výsledky vám zařídí opravdu na počkání. Ale zjistila jsem, že jsem na tuhle kosmetickou kategorii asi moc velký skrblík, ač mi jinak není divné dát za krém na obličej majlant. Máte to někdo podobně?

Ale teď k tomu toniku konečně. Funguje naprosto stejně, jako výše zmiňované masky. Pleť je po toniku viditelně rozzářená, zdravě lesklá a pocitově hydratovaná. Po 2-3 stříknutích. A efekt trvá celý den. Přepočtěte si to na jednotlivé masky. Teď najednou 100 ml lahvička vychází jako bombastická koupě, což? :-D

Někdy se mi pleť ráno po toniku tak moc zamlouvá, že úplně vynechávám další péči (hlavně v echt horké dny). A to vše bez jakéhokoli pocitu pnutí, nebo nepohodlí. Zkrátka ráno obličej vyčistím, šplíchnu tonikem a teoreticky můžu jít a neřešit nic dalšího. A pleť vypadá v rámci možností skvěle – pomiňme pomuchlání a zombíkatý výraz, který se mě (jakožto nočního tvora) celoživotně drží celé dopoledne.

Snad jediné, čeho by si mohli někteří z vás všimnout, tak malý náznak lepkání. Testovala jsem to pro jistotu i na chlapovi, ale ten mi tvrdí, že po pár vteřinách nelepí nikde nic a spíš má kůži na dotek hebkou a vyhlazenou. No já mini lepení zaznamenala, ale přirovnala bych ho k pocitu po gelové masce. Co je ale nejvíc zajímavé – absolutně mi to nevadí. Normálně se můžu vzteky zbláznit, kdykoli mám na rtech malinko lepivý lesk a chytám nerva. Ale tady se bavíme o celém obličeji a já jsem naprosto v klidu! A to jsem vám ještě neřekla o jednom toniku 100% Pure s mořskými kulturami, které testuju namísto denního séra a to je vyloženě chodící lepivost! No světe div se, mně to nějakým záhadným způsobem nejenže nevadí – já nemám problém tonikum používat denně (i 2x) a ještě se na něj těším! TĚŠÍM! Chápete to? Recenzi plánuju v půlce září, ale už teď jsem po 1,5 měsící používání na 99% rozhodnutá, v jakém bude znění!

Ere Perez - Bylinné tonikum

Ještě jsem zapomněla doplnit, jak mi Ere Perez tonikum voní. Přirovnala bych ho k vychlazenému zelenému čaji s citronem. Spoustou citronu. A mandarinek. Mé čichové buňky mají nutně pocit, že kdybych se z lahvičky napila, útrobami se mi rozline úžasný pocit osvěžení a jediný lok zažene i takovou tu žízeň, kdy nemůžete doplivnout na zem :-)

Takže pro rekapitulaci. Tonikum Ere Perez používám ihned po čištění pleti ráno a/nebo večer. Případně kdykoli během dne na odlíčenou pleť. Nedávám ho přes make-up, nebo BB krém, protože nemá moc jemný rozprašovač. Během pár vteřin mi na obličeji vykouzlí efekt, jako kdybych si po 20 minutách sundala gelovou/plátýnkovou masku a pleť je projasněná a vyloženě září. Což mi přijde bombastické a je to důvod, proč jsem si tonikum zamilovala. Všimla jsem si u sebe, že mi pleť po toniku malinko lepí, ale kupodivu mi to není na překážku. Při testu na chlapovi tonikum nelepilo. Víc lidí jsem s tím zatím nepostříkala ani v rámci výzkumu pro recenzi. Ere Perez často kombinuju s mořským tonikem od 100% Pure (používám namísto denního séra), které teda lepí šíleně, ale tuším jsem objevila kombinaci produktů, pro které by moje pleť byla ochotná zabíjet. Bez nadsázky. Tak moc mi tyhle dvě tonikové věci pasují. Tudíž mé dnešní hodnocení je 11 bodů z 10 možných. A ano, umím počítat do deseti – ale potřebovala jsem zdůraznit, za jak svělé tonikum považuju :-) A na info o 100% Pure vodičce si ještě počkejte. Sem pak článek prolinkuju, až bude na světě!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *