Navia – masážní olej Příliv energie

Navia - masážní olej Příliv energie

Tak umíněná, až je blbá. Těmito slovy bych ve stručnosti charakterizovala svou maličkost, která se (jak jsem vzpomínala v předchozím článku) pustila do obnovy několika set článků tady na blogu. Resp. do „znovuvkládání“ (divné slovo) ilustračních obrázků, nebo rovnou přefocení ztracené série fotek pro recenze. Tak moc jsem chtěla blog obnovit co nejdřív, že jsem chodívala spát až se svítáním a o víkendu nebyl problém strávit u počítače i šestnáct hodin v kuse. Problém je, že jsem se do úkolu tak zažrala, až jsem si zapomínala dělat pauzy. Že mě po půl dni u obrazovky bolely záda jako prase, to bylo logické. Vždycky jsem to vyřešila cvičením, nebo uprosila chlapa, ať mě namasíruje. Ale že se mi cosi divného stalo s nohama a bolestivě mi začal tuhnout každý krok, jako kdybych měla kolem kotníků závaží, to už mě slušně vyděsilo.

Informační vsuvka. Křečové žíly, neboli varixy jsou prý v 80% případů dědičná záležitost (i u mě). Máte-li v rodině tuto anamnézu, měli byste sakra dobře dbát na prevenci a dělat vše pro to, aby se u vás výraznější problém nikdy nerozvinul. V praxi to znamená, že není dobrý nápad dlouho stát, tahat příliš těžké věci, nosit škrtící oblečení v oblasti nohou, málo pít, málo se hýbat a dlouho sedět bez přestávky.

Bohužel poslední 3 věci jsem právě já, kráva letecká (pardon, to nejde napsat slušně) geniálně zkombinovala v tak koncentrované podobě, že bych si zasloužila facku. Možná i dvě. A nožičky mi to vrátily a začaly pekelně bolet. Zabral mi až krémový kamarád Ibalgin. A taky to, že jsem měla nohy za poslední tři dny víc nahoře, než dole. Jakkoli divně mi to teď zní, když si po sobě předchozí větu přečtu… :-D

Ale poučena bolestivou zkušeností, začala jsem se alespoň o nožičky víc starat. Protože nic mě tak nestraší, jako představa, že by mě měl bolavý stav provázet denně (a třeba i horší). A že by mě to mělo omezovat v ťapkání na výletech a dovolených. No to ne toto!

Navia - masážní olej Příliv energie

A tak často hážu nohy na stůl (i během psaní tohoto článku), dělám si poctivě cvičící pauzy při práci u PC a párkrát za den nakráčím do koupelny, abych nožkám od kolen dolů dopřála dvě minutky ve sprše, kde střídám teplou a ledovou vodu. A denně jím pohanku (obsahuje rutin, který je super pro žíly). A snažím se víc chodit. A taky nožičky hodně masíruju a začínám mít pocit, že počet přípravků k mazání na nohy za chvilku trumfne ty na obličej. Nejvíc ale střídám tři věci. Domácí mastičku z konopí, bambuckého másla a měsíčku. Pak krém Těžké nohy od Dr. Popova. A v teplejších dnech jeden suprový olejíček od Navia – „Příliv Energie„. Mám ho od Kristinky z Blueberry Hill a byl jedním z překvapení v Borůvkovém Beauty Boxu.

Olejíček výrazně voní po mátě a eukalyptu a jestli potřebujete ve vteřině odlehčit krok, vřele doporučuju na něj mrknout! Zvlášť po zmiňovaném koupání nohou v ledové vodě je to úžasná vzpruha. Nožky po sprchování nemusíte ani pořádně sušit, stačí je zlehka oťapkat ručníkem. Olej se totiž do pokožky díky vlhkosti mnohem lépe vstřebá a nezanechá po sobě ani stopy mastnoty. Což je parádní.

Na jedno lýtko dávám jednu pumpičku a masíruju nohu celými dlaněmi od kotníku ke koleni, dokud se olejík nevstřebá. Trvá to ani ne minutku. A vůně během masáže? Jako kdybyste si dali do pusy tři cukrátkové Klokanky a u toho zabořili nos do kytice čerstvě natrhané máty. Moc příjemné! MOC! Protáhne vám to nejen dutiny, ale i hlavu a myšlenky. Fakticky! :-)

Navia - masážní olej Příliv energie

Navia - masážní olej Příliv energie

Velikým překvapením pro mě bylo i složení masážní směsky. Čekala jsem nějaký jeden nosný olejíček a v tom pár kapek éteráčku. Ale v Navia si dali na receptuře záležet! Posuďte sami: mandlový olej, olej z plodů Butyrospermum Parkii (lisuje se z nich také bambucké máslo), konopný olej, olej z měsíčku lékařského, slunečnicový olej, eukalyptový olej, mátový olej, vitamin E.

Abych nezapomněla – kromě unavených nohou využijete olej i dalšími způsoby! Dokáže prý uvolnit ztuhlé svaly, nebo působí úlevně při kašli a nachlazení. Anebo když se zubatá kolečka v hlavě zadřou a ne a ne se pohnout kupředu, „Klokankový“ olej je pomůže rozhýbat a myšlenky zase rozběhnout. Jo a ještě – přímo na ztuhlé svaly vyrábí Navia i další zajímavý olej (nemám ho vyzkoušený) – jmenuje se „Uvolnění svalů“ a podle popisku by měl vonět jako kombinace levandule, eukalyptu a grepu. Tak jestli s ním máte někdo zkušenosti, dejte vědět!

A co vy a křečáky? Máte je v rodině? Předcházíte jim a myslíte na prevenci? A taky si zapomínáte dělat během práce na počítači pauzy? :-)

Odkazy do e-shopu Blueberry Hill:
Navia – masážní olej Příliv Energie
Navia – masážní olej Uvolnění svalůOne thought on “Navia – masážní olej Příliv energie

  1. Ahoj BeBe, já teda na oteklé nohy jednu dobu nosívala stahovací punčochy. Je to dost opruz, ale hlavně tohle mi pomáhalo, abych mohla vůbec někam jít..a fajn je zajít si na cévní, na kontrolu, taky tam mohou dát pár dobrých rad :) prý se mají punčochy (stahovací- st
    1, na křečové žíly) nosit v těhotenství, protože to se žíly na nohou snadno rychle a trvale rozšíří ;) takže tohle já třeba nevěděla ;) tak uvidíme příště ;) pa Verca

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *