100% Pure – Pleťové noční sérum Multivitamin a antioxidanty

100% Pure – Pleťové noční sérum Multivitamin a antioxidanty

Mám své první retinolové pleťové sérum a připadám si jak velká holka! Nebo možná stará…? Ne, velká. Definitivně velká :-D

Co to retinol je? Retinol, neboli vitamin A, je vědecky ověřená a účinná záležitost, která se přidává do kosmetických přípravků proti vráskám. Retinol podporuje tvorbu kolagenu a elastinu v pleti, redukuje výskyt vrásek a pigmentových skvrn a používá se také při léčbě akné. VELMI zjednodušeně řečeno. Nejčastěji se s touto látkou setkáte v podobě pleťového séra, které se používá na noc, přičemž stěžejní při výběru toho správného retinolu je vhodná koncentrace. Ta se pohybuje od desetinek, až po jednotky procent. Jak jsem pochopila (snad správně), koncentrace 2% už chce více načtených informací a nepatří do ruky jen tak někomu. A někde jsem zahlédla i existenci 3% séra, ale to už je jiná liga a momentálně na mě takové číslo působí, jako kdyby mi někdo nabídl seskok padákem – sice je to prý super, ale já mám z toho bobky.

Já sama jsem poprvé o retinolech slyšela na blogu … den je krásný u Trb. A jelikož vím, že Trb retinoly dlouhodobě používá a má v této oblasti přehled jako nikdo, vřele doporučuju si u ní na blogu dát do hledání právě slovo „retinol“ a můžete si počíst do aleluja. A to včetně hromady recenzí retinolových sér od různých značek. Trb prostě retinolům rozumí a umí vše kolem nich vysvětlit tak, abyste pochopili, jestli je potřebujete, nebo ne (100% potřebujete), zatímco já bych jen laicky vyzobávala informace z Googlu a dost možná bych něco zásadního podělala a tvrdila nesmysly. Takže – studijní materiál klik SEM.

100% Pure – Pleťové noční sérum Multivitamin a antioxidanty

A teď zpátky k tomu zmiňovanému séru! Vybrala jsem si k testu u Míši v Krásná Každý Den pleťové noční sérum od 100% Pure Multivitamin a antioxidanty s 1% retinolem, které teď bez týdne testuju 3 měsíce a zbývá mi pořád ještě třetina obsahu lahvičky. Sérum používám každý večer jako první krok po čištění a tonizaci pleti a teprve po několika minutách (někdy i dýl) nanáším další péči.

Nezvykle začnu vypsáním složení, protože některým z vás to možná řekne víc, než kdybych půl hodiny okecávala všechny možné benefity séra. Složení: BIO růžová voda, 10% Ascorbyl fosfát hořečnatý (Vitamin C), 10% Niacinamid (Vitamin B3), 10% Vitamin E, 1% Retinol, BIO šípkový olej, Extrakt z květu zimolezu japonského, Alginát z mořských řas, Kyselina hyaluronová, BIO opuncie, BIO rakytník řešetlákový olej, Rajče jedlé prášek, Špenát setý prášek, Brokolice prášek, Skvalan, Koenzym Q10, Grapefruit olej, Bergamot olej, Pomerančovník olej (přeložené složení mám přímo z e-shopu KKD).

100% Pure – Pleťové noční sérum Multivitamin a antioxidanty

Zní to jako mix toho nejlepšího, co protivrásková věda zatím objevila, co? Jako kdyby někdo konečně přestal všechny úžasné ingredience rozdělovat mezi deset dalších produktů a smíchal je konečně v jednom pořádném! Ale je to tak i doopravdy? Funguje sérum nějak viditelně? A stojí za ty nekřesťanské prachy?

Předně je třeba říct, že uživatelské vlastnosti séra jsou tak příjemné, že jakmile jej začnete jednou používat, okamžitě si na něj zvyknete a od prvního dne nebudete mít problém s kosmetickou rutinou a nucením se do mazání. Přísahám! Na celý obličej a krk vám stačí jedna pumpička zmáčknutá na doraz – dávka co do množství odpovídá zhruba nehtu na malíčku. Vůně je jemně pomerančová a kdyby takhle voněla veškerá kosmetika, vlastně bych ani neprotestovala. Roztíratelnost perfektní, vstřebatelnost akurátně vychytaná, abyste bez stresu stihli rozetřít sérum po celém obličeji a krku a ono vám okamžitě nezasychalo pod rukama. Po rozetření je pleť příjemně zvlhčená a ošetřená. Zbytková mastnota nulová. Lepivost neexistuje. Vlastně už pár vteřin po séru byste mohli v klidu použít i pleťový krém, protože sérum je dokonale vstřebané. Já přesto dodržuju několikaminutový odstup (než si vyčistím zuby a natřu tělo krémem/olejem), případně než se navečeřím. Přijde mi, že když dávkuju přípravky na pleť postupně s pauzami, vše působí mnohem líp. Nemám to vědecky podložené, je to čistě můj dojem založený na přehnaném pozorování sebe sama :-) Ještě drobnost – ať jsem sérum kombinovala s čímkoli dalším, nikdy se mi nestalo, že by se mi začalo na obličeji drolit, nebo žmolkovat. Fakt nikdy.

100% Pure – Pleťové noční sérum Multivitamin a antioxidanty

Co je důležité zmínit, tak že výrobce doporučuje při používání séra dbát i na ochranu proti sluníčku (to se u retinolů musí) a používat přes den opalovací krém. No… Se přiznám, že já na to zapomněla jak na smrt a absolvovala jsem se sérem celou dovolenou u moře (a že slunko pražilo) a kromě kloboučku (který přes den nesundávám), slunečních brýlí a běžné denní kosmetické péče (posilující tonikum + olejové sérum, pleťový krém) jsem nic dalšího nepoužívala. A pleť s tím neměla sebemenší problém. Ba naopak. Možná, kdyby byla koncentrace retinolu v přípravku vyšší, ze strachu bych na sluníčko ani nevylezla. Vy si ale ze mě příklad rozhodně neberte a na opalovací krém myslete! Jistota je jistota.

No ale k mým dojmům po čtvrt roce používání. Pleť je ve skvělé kondici. Jakože výrazně viditelně, řekla bych. Mé jestřábí oko ve zvětšovacím zrcadle nemůže objevit ani pupínek a moje ruce z toho začínají být nervózní, protože nemají co nípat. Nevím, co je to pnutí pleti. Linky se mi na obličeji objeví jen v případě, že probdím noc a v nevyspalém zombie stavu se rozhodnu ignorovat i šlofíka další den po obědě. Na takový stav mi nezabírá ani svěcená voda :-) Ale jinak je sérum doopravdy boží! Jestli ho doporučím? Všemi dvaceti, vážení! Díky bleskovému a jednoduchému použití (10 vteřin denně, když moc), uživatelské přítulnosti (na pleti o něm nevíte) a VIDITELNÝM výsledkům se z něj stal produkt, ze kterého fakt NEbudu mít radost, až ho vypotřebuju. Normálně je to naopak – těším se z každého prázdného obalu a další věci k testování. Tady si nejspíš udělám i smutný černý puntík v diáři, až mi sérum dojde. Tohle se 100% Pure povedlo tak, že to dělá čest i názvu značky – na mé straně 100% spokojenost! Neobjevila jsem vůbec NIC, co by mi na séru vadilo. Prostě ho jen miluju :-)

100% Pure – Pleťové noční sérum Multivitamin a antioxidanty

Celkově bych řekla, že 100% Pure má podobně věci slušně vychytané. Vždyť jejich pleťové sérum Vitamin C mi zachránilo obličej od akné! A třeba posilující pleťové tonikum je jedna z nejlepších věcí, které jsem kdy na obličeji měla. Momentálně si ho pro větší výživu míchám i s pár kapkami olejového slaměnkového séra Mala od Lavande a pleť po ránu vrní spokojeností!

Závěrem tedy toliko, že jestli hledáte extra vymazlenou nástavbovou péči pro pleť, na značku 100% Pure bych se vyloženě zaměřila! :-)

4 thoughts on “100% Pure – Pleťové noční sérum Multivitamin a antioxidanty

 1. Jojo bez tohohle séra se už nemůžu obejít, mám na něm závislost, takže jakmile mi dojde hned si ho pořídím znovu. Pokožku prozáří a má menší sklon k zánětům. Navíc je ideální spojit ho s metodou derma roller :) Tj pak super efekt.

  1. 100% Pure prostě umí a mají pleťovou péči zmáknutou :-) Z derma rolleru mám respekt a nějak se mi to testovat nechce. Před nějakou dobou jsem musela přestat nosit i náušnice, protože mě začaly z ničeho nic bolet uška (zlato, stříbro, bižu, cokoliv). A ten derma roller je tuším kovový, tak proto se toho zatím bojim :o)
   Bebe

 2. Měla jsem nějakou blogo-stávku, ale už zase začínám byt závislá na tvých článcích. A na těch super lahvickach. Takže, píšu si zase seznam….na Vánoce ho proste chci 😉😊.

  1. Vítám Tě zpátky, Péti a mám z téhle Tvé závislosti upřímnou radost! Jako fakt! :-D Jo a 100% Pure mileráda doporučím. Asi cokoli od nich :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *