100% Pure – posilující pleťové tonikum s mořskými kulturami

100% Pure - posilující pleťové tonikum s mořskými kulturami

Vzpomínáte si na mou nedávnou recenzi bylinného tonika Ere Perez? Slibovala jsem dodat echo ještě o jednom podobném kousku z Krásná Každý Den, který jsem si tuze oblíbila! Řeč je o posilujícím pleťovém toniku s mořskými kulturami od 100% Pure. Přemýšlím, jestli nevarovat hlavně ty z vás, kteří vlastní suchou pleť, aby četli dál jen v případě, že mají těsně po výplatě. Jinak mě budete nenávidět. Dnešní objev totiž stojí za každou kačku, kterou má na cenovce! Za každou! Do haléře!

Vezmu to trochu zeširoka, ale předpokládám, že jste si u mě už zvykli :-) Tonikum má sloužit k intenzivní hydrataci suché a zralé pleti. Pokožku dle popisku zjemňuje a dodává jí plnost díky želatinovému alginu z mořských řas. Používá se tak, že po vyčištění pleti rozetřete jednu pumpičkovou dávku tonika na obličej podobně, jako krém, nebo sérum. Anebo tonikum nanesete na tamponek a tím jemně „pošudlíte“ obličej, jako když se odličujete. Já volím variantu bez tamponku, poněvadž mi přišlo jako děsná škoda, aby se část tonika vsakovala bez užitku do tamponku, když ho můžu využít přímo na pleť.

A jak jsme se s tonikem vlastně skamarádili a jak probíhalo naše první rande? Rovnou říkám, že tady šlo o lásku na první pohled snad jen v případě obalu. Ten se mi zalíbil okamžitě a já si těžký hranatý flakon (je mi blbé říkat lahvička) hrdě vystavila na poličce a zálibně na něm spočinula okem, kdykoli jsem šla do koupelny. Tak krásně vypadá! Akorát je třeba se skleněným balením zacházet opatrně. Kdyby vám flakon spadl na zem, dost možná se mu nic nestane, ale vy budete shánět obkladače. Nebo vás čeká úprk na veterinu, kdyby nedejbože přistál koččce za krkem. A ještě na vás zavolají kočičí sociálku, že jste po zviřátku podle všeho jebli cihlu. Tož opatrně.

100% Pure - posilující pleťové tonikum s mořskými kulturami

Vůně je zvláštní a nemusí to být líbivka na první dobrou. Chlap to nazval „pasmradem“ a zeptal se mě, jestli to není zkažené. Ne, není. Vůně přesně kopíruje cedrové dřevo (voní jak parfém Cedrová země od Acorelle, nebo čisticí gel Hemptouch) s trochou šťávy z pomeranče a s lístečkem šalvěje. Mně to voní, protože mám cedrové dřevo ráda a i když je vůně tonika z obličeje nějakou dobu cítit, nikterak mě neruší. Spíš naopak – uklidňuje .

Konzistenci bych označila v kombinaci s pumpičkovým balením jako extrémně nešikovnou. Totiž – pumpička je ten typ, který nemůžete zmáčknout jen malinko. Buď musíte hodně a na doraz (což silně nedoporučuju), nebo si nacvičte chmat, kdy jednou rukou domačkáváte dávkovač po milimetru a dlaní druhé ruky kryjete ústí pumpičky, aby vám její obsah nevyletěl na protější zeď. Poněvadž tonikum je tekuté. Nic gelového, hutného, ani krémového. Prostě obarvená voda. Takže to chce cvik a pevnou ruku chirurga. Pak se to zvládnout dá. Já si dávkování ochočila poměrně rychle.

Další (a dost zásadní!) věcí je lepivost. Tonikum totiž lepí jako prase. Ne, nejde to napsat slušně. Hned po nanesení, pár minut po nanesení, i půl dne po nanesení. Jako kdybyste si obličej omatlali lízátkem. Lepí to na dotek a úplné psycho je, když venku fučí vítr. Už vám někdy přistály vlasy na puse s leskem na rty? Představte si to na celém obličeji. A lepí to i v kombinaci s krémem, nebo olejem.

100% Pure - posilující pleťové tonikum s mořskými kulturami
100% Pure - posilující pleťové tonikum s mořskými kulturami

Zatím to vypadá, že jsem se v úvodu uklikla a namísto objevu jsem chtěla popsat propadák, viďte? Ale ne, nejde o chybu! Navzdory odstavcům výš je 100% Pure tonikum naprostá pecka a s mou pletí dělá divy! Od doby, co ho používám (plus kombinuju s bylinným tonikem Ere Perez a nočním pleťovým sérem 100% Pure), nemám na obličeji co nípat. Možná tak jeden pupínek za 14 dní, když moc? Kolikrát ani to ne! Kdybych měla tyhle produkty ve větším balení (a tonika by nelepily), používám je na celé tělo!

Vždycky jsem si říkala, kolik negativních vlastností bych byla ochotná skousnout, kdyby byla nějaká kosmetika fakt boží a mé pleti extrémně vyhovovala? Napadá mě jeden zástupce za všechny – kdysi arganový olej od Primavery, který smrděl jak dětský průjem. Přesto jsem ho používala a ještě si koupila dvě další lahvičky! Protože ačkoli se mi z jeho vůně navalovalo, pleť po něm byla vyloženě nádherná! A stejný případ je i 100% Pure tonikum. Jsem ochotná kvůli jeho funkčnosti přehlédnout i tak zásadní šílenost, jakou je zmiňovaná lepivost.

Ještě myšlenka bokem… Je možné, že mi pár zbloudilých pupínků ubylo i proto, že od doby, co tonikum používám, tak si zásadně nesahám na obličej? Protože lepí a je to na dotek nepříjemné. Tak že by? Ha!

A ještě o složení jsem se ani slovem nezmínila! Hned to napravím! To je vlastně další argument, který toniku nahání body navíc! Posuďte sami: BIO šalvěj hispánská (chia) voda, BIO vilín virginský, BIO glycerin, BIO extrakt z mořských řas kombu, Candida Saitoana (houba nebo bakterie?), BIO extrakt z mořských řas, BIO extrakt z květu zimolezu japonského, Xantanová guma, Kyselina hyaluronová, BIO směs éterických olejů, olej z plodu bergamotu, olej z kůry cedru atlaského, olej z kořene vetiveru, olej z pomerančovníku, olej z šalvěje lékařské, olej z levandule lékařské. Tadááá. Pěkné, že? :-)

100% Pure - posilující pleťové tonikum s mořskými kulturami

Abych to celé nějak učesala a shrnula. Tonikum/sérum má na mou pleť přímo blahodárné účinky. Pleť je dokonale hydratovaná, bez pupínků, rozjasněná (na tom má podíl i Ere Perez!), odpočatá… Sakryš, je to jako kdybych našla poslední dílek skládačky, bez kterého mé kůži pořád cosi chybělo! Ačkoli si vybírám ty nejlepší chuťovky z přírodní kosmetiky, přesto jsem pořád hledala to „něco„. Napadá mě scéna, kdy si Iron Man vyrobil nový budík, zasadil si ho do hrudi a celý mechanismus se najednou rozběhl na plné obrátky. Přesně takový pocit mám ze 100% Pure! Značka prostě umííí! Ať už je to úžasné pleťové sérum s vitaminem C, které mi loni zachránilo obličej od miliardy pupínků, fantastická růžová micelárka, nebo legendární kofeinový oční krém, co voní jak sladký popcorn. Všechny věci by si zasloužily kosmetického Oscara!

A i když tu juchám nad kosmetikou dost často a s každým dalším objevem nechápu, jak jsem bez něj mohla žít, tohle je jiný případ. Jestli někdy 100% Pure přestane tonikum vyrábět, strašně moc to obrečím. Pak se na chvíli oklepu, vypiju si v klidu kafe… Znovu si vzpomenu, proč jsem tak moc plakala a začnu nanovo :-D Úžasná věc to je! ÚŽASNÁ!

Akorát o jednu věc vás poprosím – jestli máte s tímto tonikem někdo zkušenosti (jakékoli), napište mi prosím do komentářů! Hlavně mě zajímá, jestli vám taky lepí, co máte za pleť (suchá, mastná, aj.) a jestli vám taky funguje!

2 thoughts on “100% Pure – posilující pleťové tonikum s mořskými kulturami

  1. Měla jsem jinou verzi a lepí fakt příšerně, díky tomu to nemohu používat jako běžné tonikum, ale skvělé je pod plátýnkové masky nebo smíchat s jíly.

    1. Smíchat s jíly? Jako masku? A to jsem si myslela, že na tom nejsem s fantazií až tak blbě – ale tohle by mě fakt nenapadlo :-) Jop, ta lepivost je jediná nevýhoda. Ale když ono to navzdory tomu tak suprově funguje!
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *