Balm Balm – pleťový toner s kadidlem

Balm Balm - pleťový toner s kadidlem

Onehdá jsem se večer před spaním opečovávala v koupelně a začala jsem se sama pro sebe z ničeho nic pochechtávat. Utíkám tedy za chlapem, abych se podělila o tu vtipnou informaci, která mi prolétla hlavou. Povídám: „Víš, co přinesli tři králové Ježíškovi do Betléma jako dárek?“ Nedůvěřivě se na mě zadívá a já postřehnu, že zkusmo střelí pohledem po hladince v láhvi vína na kredenci. „No…?“ zaváhá, jako kdyby mluvil s šílencem, co se chystá odpálit půl Prahy. „Přece zlato, kadidlo a myrhu! Zlaté náušnice už jsem si sundala, ale dívej, kde jsem našla zbylé dvě věci!“, zašermuju mu před nosem pikslou s čisticím krémem Akamuti a pleťovým tonerem Balm Balm z obchůdku Krásná Každý Den. To první má ve složení esenciální myrhový olej, to druhé kadidlový éteráček. Chlap zvedne obočí a beze slova na mě zírá, jestli mi nejeblo. „No řekni, není to zajímavé? Zlato… kadidlo, myrha. Chápeš? Ježíšek? Hahahahaa…“

Jako jo, uznávám. Někdy to se mnou nemá jednoduché… :-D

Má nevyřčená otázka ještě předtím, než jsem lahvičku s kadidlovým tonerem poprvé otevřela, byla jediná. Bude obsah vonět podobně, jako když na výletech a dovolených s nábožnou úctou a očima navrch hlavy procházím chrámy a kostely? Vybaví se mi stejný pocit, když zavřu oči a rozpráším si toner po obličeji? Budu mít nutkání si vypláchnout hubu mýdlem, když mi během odličování spadne na zem tamponek a já automaticky zakleju jak starý dlaždič? Otázky, samé otázky! Odpovědi ale přišly vzápětí!

Balm Balm - pleťový toner s kadidlem

Aroma je opravdu typicky kostelové a máte-li pro tento typ vůní slabost, zaručeně se vám kadidlový Balm Balm zalíbí! Když vám totiž sprška toneru dopadne na pleť, jako kdybyste se v tu chvíli plnou vahou opřeli do obrovských těžkých dveří vysokého kostela, které se neochotně a s tichým vrznutím otevřou. Do nosu vás udeří chlad a ztěžklý vzduch, který je pod staletými nánosy takřka hmatatelný. Je to něco mezi zatuchlinou, kouřem a vůní červeného nasládlého vosku ze sfouknutých svíček. Skoro si představujete nějaké slavnostní procesí v kostele, které vede hodnostář v dlouhém, temně fialovém plášti. Někde nad vámi zní varhany a ze všech lavic se ozývá vzrušený šepot. Jako kdyby někdo celé to prostředí se všemi vůněmi vzal, vytrhl jej jako stránku z knížku, tu zmuchlal v dlaních a nacpal do malé lahvičky. A vy jediným stisknutím rozprašovače dovolili vzpomínkám znovu ožít.

Je to velmi neobvyklá vůně a doporučila bych ji spíš pro kosmetické a aroma fajnšmekry, kteří se v těchto prapodivnostech maximálně vyžívají a běžné parfemace alá něco po citrusech už je nudí. Což mi připomíná ještě malou odbočku – pokud byste si chtěli namíchat nějakou voňavou extra specialitku podle vlastní fantazie, zkuste mrknout na dárkový set single note parfémů od stejné značky. Sada obsahuje pět lahviček, každou s jiným vonným tónem, které se mezi sebou dají libovolně míchat. Recenzi o sadě jsem psala loni na blogu.

No ale otázka do pranice největší – k čemu vám zrovna takovýto toner bude? Dělá něco jiného, než třeba termální a růžová voda? A poznáte kromě vůně vůbec nějaký rozdíl?

Balm Balm - pleťový toner s kadidlem

Podle výrobce má toner udržovat mladou a zářivou pokožku (navzdory stoletému aroma, hehe), vyhlazovat ji a zklidňovat podráždění.

Pod zklidnění se podepsat dokážu, toner je na pleti opravdu příjemný a při pocitu napnuté a suché pleti ulevuje na počkání stejně, jako jakýkoli jiný květový hydrolát, nebo termální voda. Tady nespatřuju sebemenší rozdíl. Co bych ale vypíchla jako nejvýraznější odlišnost od vodiček podobného typu, tak že kadidlový toner pleť citelně stahuje. NENÍ to ovšem vysušený pocit, jako když se zapomenete natřít, nebo se vrátíte z chlorovaného bazenu. Spíš bych to popsala jako lehký pleťový korzet. No vážně! Představte si neviditelné ruce, které vám pleť na obličeji malinko pozvednou a vyhladí. Účinek je okamžitý. A vlastně mě až teď napadá, že při používání v kombinaci s opunciovým olejíčkem (což je botox č. 1), by tuším za chvilku plastičtí chirurgové neměli co ž… eh… jíst :-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *