Biobaza – tělové mléko Argan/Jojoba a tělové mléko Levandule/Citron

Biobaza - tělové mléko Argan/Jojoba a tělové mléko Levandule/Citron

„No nejsem já úplně blbá?!“, posílám chlapovi do placu řečnickou otázku, když si vyskládám zásoby s kosmetikou do skříňky v koupelně. „Všechny možné serepetičky si zabalím, ale tělové mléko si nevezmu? Musím se něčím natřít, jinak se do rána scvrknu a uschnu!“ Drahá polovička při té představě škytne smíchy, ale posměšky ho přejdou v momentě, kdy mu oznámím, že cestou z přístavu to dneska bereme kolem drogerie. Zašklebí se na mě a začne mu cukat oko, protože ví, co ho čeká! Vybrat tělové mléko, to není jen tak, milí zlatí!

Nakonec při něm ale stáli všichni svatí, protože když jsme navečer zapluli do obchodu, abych drapla nějakou tu první pomoc, trval mi výběr maximálně pět minut. Na první dobrou mě zaujala řada lahviček od mně zatím neznámého výrobce a všechno se to tvářilo ukrutně sympaticky! Šlo o chorvatskou značku BIOBAZA, od které na blogu ještě nic nemám, takže je nejvyšší čas rozšířit si obzory!

Biobaza - tělové mléko Argan/Jojoba a tělové mléko Levandule/Citron

V pár větách, o co vlastně jde. Jestli jsem to z ofiko stránek dobře pochopila, BIOBAZA spadá pod výrobce Magdis d.o.o. (= društvo s ograničenom odgovornošću), který spatřil světlo světa v roce 1993 v Záhřebu a firmu založil pan Srećko Gross. Magdis se primárně z farmaceutické firmy stal i výrobcem dietetických a kosmetických produktů a kromě BIOBAZA pod sebou zastřešuje více značek (pro mě zatím neznámých).

BIOBAZA:

  • je přírodní kosmetika farmaceutické kvality
  • neobsahuje syntetické parfemace a barviva a vyhýbá se konzervačním a dráždivým látkám. Biobaza také neobsahuje GMO (geneticky modifikované organismy), ani se nevyrábí pomocí technik genetického inženýrství.
  • má vysoký podíl složek přírodního původu, přičemž přesný podíl v procentech je vždy uveden na obale (nejčastěji 98%, 99%, nebo 100%)
  • produkty obsahují vysoce kvalitní účinné látky – rostlinné oleje, výživná másla, éterické oleje, bylinné extrakty, aj.
  • zásadně své produkty, ani jednotlivé ingredience netestuje na zvířatech a nepoužívá přísady, které jsou/byly na zvířatech testovány

Jak už jsem zmínila, já potřebovala svůj arzenál nutně vybavit o nějaké tělové mléko, tedy se má pozornost (jen při prvním nákupu, hehe), ubírala tímto směrem. Nejdřív jsem si pořídila tělové mléko s arganovým a jojobovým olejem. A jelikož jsem byla ukrutně nadšená, o pár týdnů později jsem utíkala ještě pro variantu s levandulí a citronem.

Biobaza - tělové mléko Argan/Jojoba a tělové mléko Levandule/Citron
Biobaza - tělové mléko Argan/Jojoba a tělové mléko Levandule/Citron
Biobaza - tělové mléko Argan/Jojoba a tělové mléko Levandule/Citron

Obě mléka mají praktické pumpičkové balení, což mě u tohoto typu produktu zoufale baví a ohromně mi to vyhovuje. Jednu lahvičku mám strategicky umístěnou na stole a kdykoli jdu kolem a cítím, že začínám chytat nerva ze suchých rukou, rozetřu jednu pumpičkovou dávku v dlaních a svět je zase v pořádku.

Ohromná výhoda je, že obě mléka se velice rychle vstřebávají bez zbytkové mastnoty, tudíž jsou super i namísto krému na ruce. Ale mileráda po nich sáhnu právě večer před spaním (což byl ostatně primární důvod, proč jsem je kupovala). A díky tomu, že nejsou mastná a bleskurychle se do kůže vpíjí, používám je i ráno, když je mi „malá kůže„. Což se mi v 99% případů stane, když změním vodu. Jakože na mytí. Ať už je to na víkend, nebo na dýl. Jakmile někam odcestuju a začnu se sprchovat a mýt jinou vodou, „odmění“ se mi kůže pnutím a nemůžu ji zaboha domazat. Stává se vám to taky někomu? Ať si nepřipadám jak exot :-)

Co bych vyzdvihla do nebes a strašně se mi na obou mlékách (divné slovo, co?) líbí, jsou parfemace. U varianty s arganovým a jojobovým olejem jde o kakaově nasládlou vůni, která je mlsná a návyková! Něco v ní mi evokuje prohřátý lenošný den, kdy je vám zatěžko udržet i otevřená víčka, a jste schopní to vsedě zalomit na sluníčku na lavičce po cestě do města. Ne, že by se mi to někdy stalo, že jo… :-D Teď na podzim vůni vnímám jako tu nejměkčí chumlací šálu, která do sebe v létě natáhla hřejivé sluneční paprsky a teď vám je postupně dávkuje i s bonusovou jiskřičkou optimismu, kterou umí dodat právě jen sluníčko. Jo a vůně vydrží na kůži neskutečně dlouho! Zapomeňte, že byste se ráno natřeli a večer už o ničem nevěděli. I když vám vůně z pokožky postupně (za pár hodin) vyprchne, v oblečení mléko rozhodně ucítíte. Sice jemně, ale bude tam.

Biobaza - tělové mléko Argan/Jojoba a tělové mléko Levandule/Citron
Biobaza - tělové mléko Argan/Jojoba a tělové mléko Levandule/Citron
Biobaza - tělové mléko Argan/Jojoba a tělové mléko Levandule/Citron

Varianta levandulky s citronem je mnohem lehčí a jemnější a v mléce poznáte obě vonné ingredience, aniž byste se museli dívat na obal. Jako kdybyste čerstvě rozkrojený citron hodili do koše s levandulí, vše přikryli čistým plátnem a přes něj si přivoněli. Možná spíš z metru, protože vůně je opravdu jemná a oproti arganovo/jojobovému mléku bude více vyhovovat lidem, kteří vyhledávají neutrálnější vůně, co nepřebíjí parfém.

Já střídám obě mléka podle nálady a ačkoli mám normálně s vymazáním a dopotřebováním čehokoli docela problém, za pár týdnů jsem s „argaňáčkovým“ i levandulovým mlékem zamávala tak, že v prvním jmenovaném mi zbývá míň než polovina, u druhého hladinku poloviny zrovna atakuju. Se mi tuším ještě u ničeho nestalo! :-)

Bohužel v České republice jsem zatím tahle mléka od BIOBAZA nikde nenašla, ale jestli se budete vyskytovat někde na jihu, určitě doporučuju mléka očíhnout, protože jsou fantastická!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *