Eco by Sonya – Revitalizační hydratační mlha s kyselinou hyaluronovou (Super Fruit Toner)

Eco by Sonya - Revitalizační hydratační mlha s kyselinou hyaluronovou (Super Fruit Toner)

Kdo se u dnešního nadpisu zaradoval, že se budeme bavit o samoopalování na zimu, toho vyvedu z omylu. Já vím, že australská značka Eco by Sonya je známá hlavně díky vychytané samoopalovací péči na přírodní bázi, no já zatím nesebrala odvahu na opálení v mém nejvybledlejším období v roce, Vždyť už teď jsou mi všechny nejsvětlejší korektory a makeupy akorát! A co teprve za měsíc! To už budu průsvitná!

Zas na druhou stranu využiju všechny tvářenky, co v zásobě mám, protože díky nim ušetřím své okolí dotazování, jestli se chystám v nejbližších 5 minutách omdlít, nebo jsem ok. Bývaly dokonce doby, kdy na mě nechytalo slunko ani v létě. Což trvalo několik let. Proč? Doteď nevím. Neměla jsem žádný kožní problém, vyrážky, nic. Jen skoro permanentně červené tvářičky. A pak puf! Z ničeho nic se dobře opaluju, rudnu jen v případě, že mám těsně před infarktem ve vydýchané místnosti plné lidí, nebo když zjistím, že od rána chodím s blbě utřenou zubní pastou u pusy. Jinak žádné trable nevedu. [klep, klep na přední zub]

Co teda chci od Eco by Sonya řešit, když nebude řeč o samoopalování? Se budete divit! Ananasovou vodu vám ukážu! Resp. revitalizující hydratační mlhu s kyselinou hyaluronovou, abych byla přesná. Co to je za ptákovinu? A potřebujete to?

Eco by Sonya - Revitalizační hydratační mlha s kyselinou hyaluronovou (Super Fruit Toner)
Eco by Sonya - Revitalizační hydratační mlha s kyselinou hyaluronovou (Super Fruit Toner)

Eco by Sonya je hodně zajímavá kosmetika. Dělá na mě dojem, že vezme všechny hyperfood a superfood semínkaté a ovocné věci, které rostou na pár místech na zemi v hlubokém pralese, ty s šamanským zaříkáváním shromáždí na liduprázdné australské pláži, kde z nich při východu slunka a za pískání delfínů na obzoru (vstávají vůbec tak brzo?) umíchá zázračnou věc, která vás samoopálí, zhydratuje, omladí, ovoní a přinutí dát se na „soňácké“ náboženství a nepoužívat už nikdy víc jinou značku. A vy budete mít po jejich kosmetice na hlavě nadýchané plážové vlny, odpočatý vzhled, opálené pihy na nose, začnete ignorovat šminky (protože už nebudou potřeba) a okolí vám bude hádat o 15 míň. Realita? Noooo… Možná, že i jo! :-D

první myšlenkové pochody a dojmy z hydratační mlhy, když jsem vzala sprej do ruky? „Sakryš, to nevypadá špatně! Praktický obal s rozprašovačem je dobrý nápad – to mě aspoň přinutí vodičku používat častěji, když nepotřebuju tamponky! … [šplích šplích na obličej] … Chmmm, rozprašovač je jemný a dá se s ním fungovat i přes řasenku, aniž by mi líčidlo vyštípalo oči. Dobrééé! A počkat, co je to za vůni? [čichnu k flašce s odšroubovaným rozprašovačem] … Ježišmarja, to je jak ananasová zmrzlina a žvýkačky v jednom! Bože! Dá se to vypít?!“ [pro všechny, kdo čekali, jestli to pokoštuju – je to nasládlé a vůni normálně cítíte i jazykem, hehe :-D]

Jestli jste ještě nečetli v Krásná Každý Den, pak vězte, že hydratační mlha je už jen podle povídání takový malý zázrak. Má prý pomáhat rozjasňovat, vyvážit a hlavně hydratovat pleť, kterou zároveň udržuje během dne pěstěnou, zdravou a svěží. [A každý chce být pěstěný, zdravý a svěží!] A co mě dostalo, tak hlášky: „… pleťová mlha s aloe vera a kyselinou hyaluronovou vyplňuje ‚prázdná místa‚, naváže na ně vodu a vypne pleť. Aktivní bromelain z ananasového extraktu zvyšuje tvorbu kolagenu.“ Kolagen? Ananas? To jako vážně? Jdu si hned jeden koupit a obložím si s ním obličej! Zajisté podle výše uvedeného chápete, proč jsem se na obsah lahvičky tak strašně těšila! Jak si s ní tedy radím v praxi a co bych o ní prohlásila?

Eco by Sonya - Revitalizační hydratační mlha s kyselinou hyaluronovou (Super Fruit Toner)

„Ananasovou“ mlhu používám třemi způsoby.

První způsob – mlhu nanáším ráno po tom, co si na pleť navrstvím všechny ty potřebné serepetičky, bez kterých jsem si usmyslela, že není můj začátek dne kompletní. Jako poslední krok na sérum a krém. V průběhu toho, co si maluju obočí a řasy (obě dvě minuty) nechávám vše vstřebat. Poté podle stavu zombíkatosti buď sáhnu ještě po korektoru, nebo vzácně usoudím, že to není tak zlé a jsem připravená razit do ulic.

Druhý způsob – vzpomenu si na sprej během dne, kdykoli se má pleť nachází ve stavu „jsem tak vysušená, že už se ani nepotím“. Stačí 2x přestříknout celý obličej a úleva se dostaví takřka okamžitě. Funguje mi to podobně, jako když se z posledních sil plazím ke kávovaru a kopnu do sebe espresso. Jen co mi v žilách začne kolovat káva, odpovídám zase na pozdravy úsměvem namísto zavrčení. A s pletí je to podobné. Přestříknu ji mlhou, kůže se trochu napije (zní to blbě, ale fakticky to tak působí) a zas je jí o trošku líp.

Třetí způsob – stejně jako ráno, jen mlhu použiju jako zakončení dne po celé kosmetické rutině. Tímto způsobem ale mlhou používám nejmíň a spíš si ji šetřím na den. Večer se totiž mažu více mastnými krémy a ty už další hydrataci vážně nepotřebují.

Eco by Sonya - Revitalizační hydratační mlha s kyselinou hyaluronovou (Super Fruit Toner)

Své celkové dojmy bych shrnula do několika odrážek:

  • jelikož jsem zvyklá mít podobné spreje při ruce, nedělá mi sebemenší problém zařadit i tento do svého běžného denního pečování. Baví mě to, pomáhá mi to, nepřekáží mi to a funguje to.
  • mlha zasychá na kůži okamžitě. Nelepí, ani nemastí. Když počkáte 10 vteřin od aplikace, sama se vpije a vůbec o ní nevíte. Prostě jen zaznamenáte, že pleť je jakási zářivější a vypadá hned líp.
  • ve srovnání s termální vodou může být nezvyk poměrně intenzivní kyselkavá vůně, která se kolem vás na začátku objeví. Ta ale mizí doslova za pár vteřin. Během aplikace cítíte nakyslý ananas, to vydrží několik málo okamžiků a pak je všechno fuč.
  • nepoužívám mlhu jako podklad pod oleje, nebo bezvodé krémy. Na to mi přijde škoda ji plýtvat. Tam si šetřím buď hydrolát (květovou vodu), nebo klidně i obyčejnou vodu, když není nic při ruce. Ananasová mlha je dost drahá sranda, tak s ní zacházím opatrně jak se zlatem a používám ji jako samostatný produkt.
  • díky extrémně mlžnému rozprašovači vodička ubývá velice pomalu. Na celý obličej vám v pohodě stačí 2x stříknout a máte vystaráno.
  • a jak je to s tím vypínacím efektem, vyplňováním „prázdných míst“ a zvyšováním tvorby kolagenu? Ani jedno nedokážu zhodnotit. Pleť vypadá instantně (čili okamžitě) po aplikaci líp. O tom žádná. To prostě vidíte. Je odpočatější a lesklejší a zářivější. Jako kdybyste použili neviditelný rozjasňovač. Jestli se ale „pod povrchem“ děje něco s přibýváním kolagenu, nebo vyplňováním vrásek, nebo tak něco… To vám fakt nepovím a ani nevím, jak bych to zjišťovala.
  • sprej se mi ale velice líbí a pokud si na tyhle nádstavbové rozmazlující věci potrpíte, mohli byste se zamilovat na první dobrou a pak mě dodatečně proklít, že jsem taky mohla zrecenzovat nějakou levnější alternativu :-D

Co vy a Eco by Sonya? Samoopalujete se? A máte zkušenosti s pečující kosmetikou této australské značky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *