Ben & Anna – tuhý deodorant Růžový grapefruit BIO

Ben & Anna - tuhý deodorant Růžový grapefruit BIO

Běží posledních deset minut filmu. Hudební podkres šponuje nervy diváka tak, že chvílemi zapomíná i dýchat. Zatíná prsty do opěradla křesla. Těká zrakem po temné obrazovce a snaží se rozeznat jednotlivé postavy děje. Vteřiny se zdají nekonečné. Hudba graduje. Svaly se napínají v křeči. Dech ustane úplně. Ozve se výstřel z pistole. Oslepující záblesk. Nekonečná půlvteřina ticha. A kamera zabere hlavního hrdinu, jak leží v tratolišti krve na zemi, zatímco se od něj s ďábelským smíchem vzdaluje prchající padouch. Nad hrdinou se sklání jeho žena a předvádí srdcervoucí hysterák, kdy jej střídavě objímá a třese s ním a u toho z plna hrdla křičí, ať proboha neumírá, že ještě není jeho čas a ať s ní zůstane.

Jo. Tak přesně jako zmiňovaná herečka jsem si připadala, když se mi z ničeho nic zlomil tuhý grepový deodorant Ben & Anna.

Ale začnu pěkně popořádku…

Ben & Anna je novinkovou záležitostí v obchůdku Biobalíček u Martinky. Jde o velmi mladou značku jednoho sympatického páru, který žije na německém venkově. A jelikož jim záleží na ochraně přírody a na tom, abychom s ní žili v souladu a co nejméně jí škodili, rozhodli se začít vyrábět produkty běžné denní potřeby, které by lidem usnadnily život a zároveň vznikaly v souladu s jejich ekologickým smýšlením. A tak světlo světa spatřily fantastické deodoranty, které jsou vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku, nebo produkty péče o ústní dutinu, které se jednoduše zamilujete a už nikdy nebudete chtít jiné. To vše bez jediného kousku plastu, s pomocí promyšlených receptur a s vůní esenciálních olejů. A abych nezapopmněla – Ben & Anna částí svého zisku pravidelně přispívají na podporu ekologického projektu One Earth – One Ocean, který usiluje o vyčištění oceánů, a to nejen od plastů, ale i od ropy či různých chemikálií. Jako už jen podle tohohle popisku je nejde nemilovat!

Ben & Anna - tuhý deodorant Růžový grapefruit BIO

A jelikož mě tohle všechno tuze moc nalákalo, rozhodla jsem se vyzkoušet jeden z řady veganských deodorantů Ben & Anna, které Biobalíček v nabídce má. Volba padla po dloooouhém rozmýšlení na roztomile růžový obal s nápisem Pink Grapefruit (růžový grapefruit). Na rovinu ale říkám, že vybírání bylo pekelně složité, poněvadž voňavých druhů je strašně moc a vybrat si z nich jen jednoho favorita… Eeeej, to není sranda! Však posuďte sami – kromě grepu a neparfémované varianty vyrábí Ben & Anna ještě i verzi citron a limetka, horský vánek (vhodný je prý spíš pro muže), indická mandarinka, perská limetka, provence, severské dřevo, třešňový květ a vanilková orchidej. Co zní nejlákavěji vám? :-)

S vůní grepové verze jsem maximálně spokojená a voní přesně tak, jak jsem si představovala – příjemná citrusová nálož s náznakem žlutého bonbonu BonPari, kterou od nekontrolovatelné rozjásanosti krotí jemně nahořklý grep. Fantastická kombinace, kterou nejde nic pokazit a kterou bych dokázala v podobě deodorantu používat klidně do skonání věků, jak je dokonalá.

Deodorant je na kůži velmi příjemný, nemastný, nedráždivý a neuvěřitelně trvanlivý! Jeho výdrž bych srovnala s tím nejlepším, co mi zatím rukama (resp. podpažím) prošlo. Čímž chci říct přesně to, co někteří čekáte. Že Biorythme Citronová meduňka, nebo Soaphoria Benátská noc má v grepovém kousku Ben & Anna co do výdrže a funkčnosti velmi vážnou konkurenci, která se jim hravě vyrovná a možná je i překoná! Rozdíl vidím hlavně v tom, že Ben & Anna má pocitově sušší konzistenci, která nezanechává na kůži ani maličkatý mastný film, což byla věc, se kterou měli někteří z vás potíže u Biorythme a Soaphoria hlavně co se flekatění na tričkách týče. Ben & Anna prostě nemastí. Zkoušela jsem deošek natřít i na hřbet ruky, abych vrstvu prozkoumala pořádně zblízka a normálně bych řekla, že kůži zmatní a vyhladí podobně, jako když si natřete pleť matující podkladovou bází. Jak to dělá, nevím. Ale dělá to.

Ben & Anna - tuhý deodorant Růžový grapefruit BIO
Ben & Anna - tuhý deodorant Růžový grapefruit BIO

Výdrž je u mé maličkosti psychopatická, řekla bych. Dá mi pomalu víc, než Soaphoria a Biorythme dohromady. Buď deoš přes den neobnovuju vůbec, nebo maximálně jednou, když už se teda jooo potím a někde pobíhám, nebo chytám nerva. Jinak je na něj vysoce spoleh ve všech možných i nemožných situacích a já jsem nadšená! Jako klidně bych to rozepsala podobně, jak nedávno u rakytníkového deošku od Weledy, ale abych u všech položek psala „deodorant to dal s přehledem„? Pche! Ušetřím si virtuální papír! :-D

Tak. A teď se vrátím k tomu úvodu a důvodu, proč mi málem na klávesnici i slza ukápla. Deo prckovi ještě nebyl ani měsíc a já už ho zlomila. Papírový kulatý obal je totiž pro mou ruku dost velký (a to nejsem žádný skřítek!) a k jeho obsahu se dostáváte tak, že do spodní části vsunete prst, čímž vytlačíte tyčinku, která nahoře vyjede a vy jí (s prstem pořád uvnitř obalu) přejedete podpaží. Až je vše hotovo, bříškem prstu deo zatlačíte zpět a zaděláte vrchním papírovým krytem.

Asi jsem deodorant vysunula moc a nevšimla si toho, takže když jsem tyčinku přiložila k podpaží a chtěla ji posunout, ucítila jsem akorát, jak povolila a zlomila se. Krve by se ve mně nedořezal. Slovní reakci nemůžu publikovat. Normálně jsem ho rupla v půlce. Chjo. Blbé je, že v tom zlomu se deošek začal strašně drolit, takže i kdybych ulomenou půlku nacpala zpátky, bude stejně otázka pár dní, než by se mi rozpadl v podpaží úplně. A zbylou půlku použít už nešlo ze stejného důvodu. Nebylo možné ji nanášet, aniž by se nedrolila a nerozpadala. Udělala jsem teda jedinou logickou věc. Našla jsem v šuplíku hliníkový kelímek od opalovacího krému, co jsem si schovala, jakože se bude někdy hodit. A celý obsah papírového balení do nej nacpala a prstíkem upěchovala. A deodorant používám jako krémovou variantu. Nutno ale podotkout, že je třeba ho do kůže vtírat ne jako lehký krém, ale jako opalovák, co bělí. Takže trochu přitlačit a dát si na rozetření záležet. Naštěstí nic, co by mi zabralo víc, než pár vteřin. A díky tomu můžu grepový deodorant dopoužívat až do posledního drobečku. Ale stejně mě to štve.

Ben & Anna - tuhý deodorant Růžový grapefruit BIO

Takže co z dnešní recenze plyne? Ohledně mého doporučení funkčnosti a vůně deodorantu – berte všemi dvaceti a klidně přiberte ještě pár prstů navíc. Ale buďte hodně opatrní při nanášení a neudělejte stejnou kravinu, jako já, abyste vnitřek vysunuli až moc a nevšimli si toho. Stačí maximálně na půl, až 1 cm, když moc.

Co vy a tenhle druh papírových obalů? Taky byste si někdy za vlastní šikovnost nejradši nafackovali? A zkoušeli jste už něco od Ben & Anna? :-)

3 thoughts on “Ben & Anna – tuhý deodorant Růžový grapefruit BIO

  1. Takový deoš v papírovém obalu jsem zkoušela od Ponio a byl fajn. O Ben & Anna jsem už slyšela, že jsou fajn, takže teď chci okamžitě alespoň dvě vůně :D Zlomení mě mrzí, to bych asi oplakala (btw hodně boží úvod, měla jsem srdce až v krku), tak ještě, že jsi šikulka a vyřešila to prstovým nátěrem. Používáš ho s vodou? Nebo jen tak na sucho?

    1. Cha. Ponio jsem ještě nezkoušela. Se na to chystám už pár let, myslím. A furt to nějak nedokážu hodit na recenzovací seznam. Ani k tomu nemám nějaký zvláštní důvod. Evidentně je to jedna z těch věcí, o kterých by natočili další díl Akta X, kdyby to ještě chodilo :-D
      Nene, nasucho to používám. Ale! Zjistila jsem, že je dobré to používat úplně stejně, jako Biorythme. Teda nechat to v podpaží trochu nahřát. A úplně nejlíp se deo roztírá, když je člověku fakt horko :-D
      Bebe

  2. Ahoj, koupila jsem si dnes ten úplně samý, ale mám trochu problém s nanášením, hodně se mi drolí, když ho aplikuji do podpaží. Máš nějaký fígl? Díky, Klára.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *