Chistee – čisticí prostředky na interiér a exteriér auta

Chistee - čisticí prostředky na interiér a exteriér auta

Vybrala jsem si u Míši v Krásná Každý Den na testování dva přípravky na čištění interiéru a exteriéru auta od geniální slovenské značky Chistee. A dlouho, předlouho jsem přemýšlela, kdy bude nejlepší se vrhnout na testování. Protože co si budeme vykládat – venku je zima, že by psa nevyhnal a to se člověku moc uklízet auto nechce. Ale jelikož jsme si po cestě na veterinu mohli z chlupů na sedadlech poskládat kočku novou, napadlo mě, že o den později je ideální doba, kdy vzít hromadu hadříků, houbičku, odchlupovací váleček a dva čisticí pomocníky a vrhnout se do testování!

Předem říkám, že díky mé poslední recenzi (o citrusové řadě), kdy jsem byla z čisticích prostředků totálně nadšená, jsem si ani nepřipouštěla, že by mohlo jít o propadák. Chistee je pro mě cosi naprosto dokonalého, co sice nevím, jak přesně funguje, ale nic lepšího jsem na čištění nikdy neměla. NIKDY. A kdybych vám měla doporučit nějakou značku opravdických eko věcí na úklid, byla by to moje první volba. Bez sebemenšího zaváhání. Na téhle značce je boží, že funguje i na ten největší špínový humáč a vypucovali jsme s ním dokonce i šíleně „zajebaný“ (na tohle neexistuje slušný ekvivalent) friťák. Neuvěřitelné, co dokáže!

Oba přípravky jsou antibakteriální, 100% rozložitelné v přírodě a můžete je směle používat i bez rukavic, protože jsou tak jemné, že kůži neublíží. Třeba takový sprcháč od Fa je proti Chistee cosi brutálního, po čem se nemůžu domazat ještě další týden! Pro víc informací o Chistee vás odkážu do svého prvního článku o trojici čisticích prostředků (na nádobí, koncentrát, ve spreji), kde jsem se rozepisovala v odrážkách o značce víc.

Chistee - čisticí prostředky na interiér a exteriér auta

Další postřehy si rozdělím na dvě separé části, ať nepřeskakuju z jednoho dojmu na druhý a má to trochu štábní kultury.

Čisticí prostředek na interiér aut

Měli jste někdy na dveřích auta kolem kliky duhové ťapky? My snad pořád a dá se podle toho v létě s jistotou odhadovat, kde jsem zrovna seděla a jestli jsem řídila já, nebo chlap. Tyhle flíčky jsou od opalovacího krému a já je k smrti nenávidím! I když si totiž dávám strašně moc pozor, vždycky se na boku objeví. Stačí se jen blbě otřít, nebo si opřít loket, případně si sáhnout na natřený obličej, ruku, nohu a otevírat dveře a jsou tam. A nejdou ničím dolů! Grrrrr… Teda… Doteďka nešly! Byla to totiž první věc, na kterou jsem zkoušela autíčkový čistič. Nastříkala jsem sprej na vnitřek dveří (takovou tu širší lištu hned u okna, nechala chvilku působit (5-10 vteřin, když moc) a vyčistila houbičkou. Fleky jsou pryč! Cha! A můžu se v létě mazat opalovákem od hlavy k patě a pak se po celém autě třeba poválet – už to mám čím dostat dolů! Měla jsem z toho radost jak malé děcko, fakt!

V silně povznesené náladě jsem nadšeně opucovala i celý vnitřek auta (ač jsem chtěla čistič původně jen vyzkoušet) a odrhla s ním úplně všechno! Od palubovky, přes středový panel, až po volant, kliky, dveře, všechno! Akorát jsem přišla na to, že je mnohem lepší si čistič stříknout na houbičku, nebo hadřík a pak s ním teprve čistit. Používat v interiéru rozprašovač není úplně ideální.

Chistee - čisticí prostředky na interiér a exteriér auta
Chistee - čisticí prostředky na interiér a exteriér auta

Jo a lehce jsem přetřela navlhčeným hadříkem i potahy v autě. Mému osobnímu žebříčku věcí, které mě v autě silně iritují, vévodí bez debat drobky. Nesnáším je a asi bych si v tomhle nezadala s kdejakým chlapem, který si pořídí nové auto a začne mu tikat oko, když mu tam někdo svačí drobivý rohlík. A hned za drobky na druhém místě je prach. Díky němu vypadá auto příšerně, a přitom stačí tak málo! Vzít hadřík a párkrát přejet po všech viditelných plochách. A ideálně je ošetřit i čímsi bonusovým, co prach odpuzuje. Mám na to doma jednu spešl houbičku, která je napuštěná buhví čím (původně je teda na počítač a tyhle IT věci), ale kdyby na to fungoval i Chistee sprej, nebylo by mi to vůbec proti mysli! Zatím se mi ale zdá, že na delší absenci prachu nemá Chistee vliv.

Prozatím jsem s čističem VELMI spokojená a miluju ho už jen za to snadné čištění opalovacích fleků, na které mi dodnes nezabralo vůbec nic a já dostávala tik do oka, kdykoli se mi duhový flíček dostal do zorného úhlu. Takže pořád :-)

Čisticí prostředek na exteriér aut

Venku je zima jak v psírně, takže do velkého ručního mytí auta se mi fakt nechtělo. To si nechávám na později. Do čeho jsem se ale opatrně pustila, tak do mytí skel a zrcátek. Protože ty můžete pucovat pořád dokola a stejně skrz ně není za chvilku vidět. Stačí déšť, blbě projíždějící kamion na dálnici, nebo parkování pod stromem/sloupem a můžete vzít do ruky hadřík a začat znovu. Je to nikdy nekončící příběh.

A tak jsem se dala do díla a začala jsem u bočního okýnka za spolujezdcem. 3x jsem stříkla sprejem na okno a plochu začala čistit starým bavlněným tričkem (nikdy nevyhazuju jeté oblečení, co už definitivně dosloužilo – dělám z něj hadříky). Pod rukama se mi začalo rýsovat křišťálově průzračné sklo. Přišlo mi to divné, protože to bylo nějak brzo. Normálně mi čištění a leštění skel trvá mnohem dýl a spotřebuju na ně minimálně tři hadry! To mě navnadilo k dalším pokusům!

Chistee - čisticí prostředky na interiér a exteriér auta
Chistee - čisticí prostředky na interiér a exteriér auta

Vyčistila jsem tedy i zrcátka a všechna zbylá boční okýnka. Všude se stejným výsledkem – bez větší námahy byla skla bez sebemenší šmouhy. Vyhecovaná takovým zázrakem jsem se odvážně pustila do čelního skla – zevnitř i vně. A přiznám se, že při finálním leštění venkovní plochy mi šly oči šejdrem, protože sklo připomínalo víc naleštěné zrcadlo a já se musela pekelně soustředit, abych sklo vůbec viděla a pohled mi netáhl odražený obraz v něm. Musela jsem u toho vypadat jak dement :o)

Jako za mě je tohle totální zázrak na skla a zrcadla a vážně uvažuju, že si nechám sprej spíš na domácí použití a mytí oken. Vyzkoušela jsem už hodně čističů, leštidel a všeho možného. A stejně jsem nakonec usoudila, že je to škoda peněz a vrátila se zase k obyčejnému Jaru a Sidoluxu, které společně nadělají víc parády. Ale Chistee… Eeeej, Chistee je jiná liga, vážení! Podle mě prostě neexistuje lepší čisticí značka. Prostě neexistuje! :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *