Nobilis Tilia – Vypínací alginátová maska

Nobilis Tilia - Vypínací alginátová maska

To jsem se takhle probírala Míšiným obchůdkem Krásná Každý Den a do oka mě kopl nenápadný obrázek na kelímku s krátkým názvem Vypínací maska alginátová. Jakože vypnout potřebuju. Jak psychicky, tak ksichtík, tady není co řešit. Ale když ještě ke všemu popisek produktu v začínal slovy: „Vyloupněte se do krásy s čokoládovou maskou z mořských řas!“ No jako vážně. Tolik naděje a hříšných představ v jediné větě! Vy byste tam tu pikslu nechali?! :-D

Co mě upřímně překvapilo hned na úvod, tak velikost balení. Odpovídá většímu pomeranči, nebo grepu, žádný mini cestovní skřítek. Velká a lehká plastová šroubovací krabička, která obsahuje spoooustu bílého prášku extra jemné moučné konzistence. Doporučuju se při otevírání pekelně soustředit a nefunět, nekýchat a netřepat se smíchy. Jinak budete bílou mouku uklízet odevšad. A taky si nejdřív přečíst návod, který je malinkatým písmem z druhé strany etiketky. Například já bych měla silně zapracovat na porozumění psanému slovu, protože v případě alginátové masky jsem selhala na celé čáře, vážení. Proč?

Tak zaprvé. Trochu mě zarazil návod k použití, kde se píše o smíchání několika odměrek masky s pár odměrkami vody. He? Jaké odměrky? Si mám jako vylovit třeba z pracího prášku? Nebo dětské výživy? Vzít na to kopečkovač na zmrzku? [oči plné zmatených otazníků] Tak jsem masku umíchala od oka. Odsypala jsem trošku prášku do skleničky a přidávala postupně tolik vody, aby vznikla krémová směs. A jako dobré to bylo! Až mnohem později jsem si všimla, že na obale je napsáno, že odměrka je uvnitř piksly. Chybička se vloudila, no. Ale můj výraz by si v tu chvíli tuším zasloužil i fotku.

A za další – při smývání jsem nabrala plné dlaně vody a chtěla si jimi opláchnout obličej a masku smýt… Ochrstla jsem tedy ksichtík vodou a zkusmo jsem si sáhla na tváře, jestli maska pouští. A ono nic. Tam tuhý krunýř. První myšlenka? No do háje, to bude chtít minimálně vapku! Ještě než jsem ale stihla zpanikařit a začít počítat, jak dlouho vydržím pod vodou, abych tu věc z hlavy odmočila, bleskl mi hlavou další nápad. Jestli ona ta maska vlastně není slupovací…? Eh, byla, no.

Nobilis Tilia - Vypínací alginátová maska
Nobilis Tilia - Vypínací alginátová maska
Nobilis Tilia - Vypínací alginátová maska

Co z toho plyne? Že návody jsou od toho, aby se četly! :-)

Jedeme dál, k uživatelským dojmům! Vůně masky? Božííí! Mně připomíná klasické poctivé kakao, rozmíchané v hrnečku s mlékem. Anebo krupici na mělkém talíři, kterou jste si posypali Grankem. Kakaa je tam po vůni hodně a mně to moc voní! A kdybych byla jooo rebel, snad i ochutnám, jak je to mlsné!

Pocit během použití? Maska je na obličeji velice příjemná a ze začátku jsem měla dokonce dojem, že mě i chladí, nebo co. Navíc celou dobu, než zaschne (do 10 minut) vám z obličeje voní a vy pořád přemýšlíte, co máte dobrého ve spíži, abyste se tím po maskovací seanci odměnili!

Určitě nedoporučuju nechávat masku na obličeji příliš dlouho! Jakmile jí začnou bělat okraje, pryč s ní! Jinak jde strašně blbě dolů a musíte ji nehtíkem seškrabávat, nebo zdlouhavě umývat. Připomíná mi v tomhle černou T-Zone masku Navia. Tu taky nebylo radno nechávat přeschnout. A uvědomuju si, že obě masky vypadají podobně, i když se sloupávají. Akorát mají jinou barvu. A Nobiliska mnohem líp voní!

Co mi ale přišlo vysoce absurdní, tak doporučení na obale, že mám smíchat 3 odměrky masky se 3 odměrkami vody. A kam bych to jako natírala?! To bych musela mít obličej o rozloze Grand Canyonu, proboha! A to balení by mi vyšlo tak na 2-3 aplikace! Jsem asi něco nepochopila… Testovali jste někdo masku? A kolik jí používáte na jedno zamaskování? Mně jen na obličej stačí půl odměrky. A i to mi přijde dost. Přebytky zužitkovávám třeba na dekolt. A aspoň líp vidím i bez zrcátka, kdy nastal čas na sloupnutí. Časově mám vyzkoušeno cca 10-15 minut.

Nobilis Tilia - Vypínací alginátová maska
Nobilis Tilia - Vypínací alginátová maska

A výsledky? Pořád jsem dumala, co je na pleti tak strašně jiného, že bych to bez váhání připsala pleťové masce a nezaměnila to s jiným zázrakem, co doma vedu. A až dneska jsem na to přišla, když jsem si jak detektiv promítala zpětně celý den! Ráno jsem zapomněla i na krém, protože mi odraz v zrcadle vrátil cosi natolik normálního, že jsem sama sebe podvědomě přesvědčila, že už mám krémování za sebou a prostě ten krok přeskočila. I když jsem vyběhla z baráku a zběžně mrkla do zrcadla, zatímco jsem si zapínala bundu a brala kabelku, taky mě nic nezarazilo. Až pak mě to napadlo! Včera večer jsem si dopřávala ve vaně masku a celý dnešek vypadám natolik nezombíkatě (vyjma kruhů pod očima, moji stálí nájemníci) a tak normálně, že jsem zapomněla na veškerou kosmetickou péči. Ani mě pleť za celý den nepne. A nešupinkatí. A k tomuhle „aha momentu“ jsem pěkně prosím dospěla až večer… :-D A uvědomila jsem si, že tohle zažívám pokaždé, když si ten den (nebo den předtím) udělám alginátovou masku. Nazvali byste to zázrakem? Já tuším i jo! Takhle normálně i s „nahatou pletí“ jsem si naposledy připadala v jedenácti!

Jestli to tu čte někdo z Nobilisky a hledá inspiraci na další novinky… Hele, neuvažovali jste někdy nad tím, že uděláte celou alginátovou řadu? Jestli by fungovala stejně, jak maska, pak vám za to lidi urvou ruce! :-D

Poznámka bokem. Chtěla jsem si z vany poslat smsku. Vezmu telefon. Čučím na něj. A nic. Mám na iPhonu odemykání přes Face ID (identifikace majitele podle obličeje) a ten telefon mě normálně s maskou nepoznal! Tak sakra jak jsem asi vypadala, když se mi foun normálně odemkne i po ránu v posteli, kdy nejenže nepřipomínám sama sebe, ale dost možná ani svůj živočišný druh a s maskou se ke mně odmítl hlásit?!

Jo a tu odměrku jsem nakonec našla. Ale nebýt čtení mini písma na obale, možná by se na ni dostalo až za půlkou balení… :-)

A kdy jste si naposled „strašně normálně“ připadali vy? :-D

6 thoughts on “Nobilis Tilia – Vypínací alginátová maska

 1. Bebe :D Tvému poznávání a hledání ztracené odměrky jsem se musela smát, protože bych na tom byla úplně stejně. Slovo „alginát“ slyším poprvé, ale pokud znamená „čokoláda a mladistvá pleť“, tak to taky nutně potřebuju. U práškové masky by mě asi nenapadlo, že bude sloupací. Holka, pro kosmetické testování podstupuješ velmi dramatické oběti :D

  1. No jen se směj cizímu neštěstí! :-D Já si fakt připadala jak největší trotl v tu chvíli! A ještě jsem si to potvrdila, když jsem se chystala tu masku smývat. Bych měla jít demostrativně vrátit diplom s tím, že jsem během života zjistila, že si ho vůbec nezasloužím. Nebo tak něco :-DD
   Bebe

 2. Masku mám a je skvělá. Vyčistí, zjemní…vždy se na ni těším. Jen s ní nesmím zabloudil k televizi, to mi pak přeschne a nejde dolů.
  A souhlasím s dávkováním, mám jen testovací pytlíček (nejsem škrt, v našem bioobchůdku zrovna jiné balení neměli) a i po několika maskováních ho stále vlastním.

  1. Jo, přesně! Jak přeschne, je to strašné! :-DD
   V tom dávkování se podle mě někdo upsal, protože není možné toho smíchat tak strašně moc. To by bylo fakt jak pro regiment! :-D
   Bebe

 3. Alginatova maska sa dava vo velkej vrstve a zlupne sa cela naraz, skuste dat do insta hastagu a najde vam, dava sa v kozmetickym salonoch aja cez oci. Samotna nema nejake extra ucinky ale tym ze sa dava tak nahrubo plet pod nou vstrebava vsetko lepsie. Takze je dobre nakombinovat sera a kremy pod nu a to je teda zazrak. Robia to tak aj v salonoch. Takze 3odmerky su v poriadku. Pokial je masky menej zasycha a zle sa zlupava. Ak sa da spravna vrstva je z nej akasi zelatinu ktoru v celku date dolu z tváre. 😊

  1. Takže to opravdu není překlep? :-O Vždyť to musí být vrstva jak blázen! Sááákryš… Tak to jsem se asi snažila bých chytřejší jak výrobce a úplně to nevyšlo – hlavně při seškrabkávání té zaschlé mini vrstvy kolem linie vlasů :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *