Brazilský keratin Cocochoco Pure – aplikace keratinu a barvy v jednom dni

Brazilský keratin Cocochoco Pure

Nedokážu žít co 2-3 měsíce bez brazilského keratinu na rovnání vlasů a co měsíc bez barvy na vlasy. To druhé potřebuju od značky Herbatint, to první MUSÍ být od izraelské značky Cocochoco. Přes tyhle dvě věci nejede vlasový vlak. Mám teda čas od času období, kdy s barvou experimentuju směrem k henně, ale vždycky se zase poslušně vracím k černé Herbatint. A ohledně keratinu – ten používám 7 let v kuse a zatím mě nic na světě nepřinutilo značku změnit a ani to neplánuju. Ne v tomhle vesmíru. A dost možná ani v tom paralelním. Cocochoco je pro mě věc, kterou pořizuju pravidelně s takovou samozřejmostí, že kupování základních potravin vedle toho vypadá jako napínavý akčňák s nejistým koncem. Snažím se teda číhat na akce, poněvadž to není levná sranda, ale když si uvědomím, kolik nervů, času a slz mi keratin ušetří, beru to jako sakra dobrou investici a nelituju ani haléře!

Brazilský keratin Cocochoco Pure
Brazilský keratin Cocochoco Pure
Brazilský keratin Cocochoco Pure

Prapůvodně mám vlasy vlnité. Nosila jsem je vždycky dlouhé, protože jen díky tomu byly u hlavy rovnější a prstýnky se mi tvořily až v délkách. Ačkoli jsem ale od dětství hlášku “co já bych za tvoje vlasy dala!” slýchala denně, moje přání už od základky bylo jediné – co já bych dala naopak za ROVNÉ MIKÁDO! Akorát že nechat se ostříhat s vlnkami je šílenost. Nikdy už se s hárem nedomluvíte a o vysněném mikádu si můžete nechat jenom zdát. Až jednou, je tomu už sedm let, mě Lucifrid vytáhla ke kadeřnici, která pracovala s něčím, co se jmenovalo brazilský keratin. Legrační je, že o keratinu jsem dlouho neměla ani tušení a že existuje něco, co vám permanentně narovná vlasy, pro mě bylo nepředstavitelné. Chápala jsem, že se vlasy dají srovnat žehličkou a ochranným sprejem, co rovnání podpoří. Ale jen do prvního mytí vlasů, nebo zmoknutí. Pak je všechno jako dřív – tedy vlnky kam se podíváte. Ale vlasy rovné jak hřebíky natrvalo…? Kadeřnice Páťa tehdy pracovala s keratinem od značky Cocochoco, objednávala ho ve velkém balení (logicky, jaké jiné do kadeřnictví, že jo) a já měla za to, že tahle věc patří do rukou jen a pouze profíkům a laik se k tomu nedostane. A kdybych o pár let později nestála před zapeklitou situací, že mi kadeřnice odešla na mateřskou a nechala mě napospas odrůstajícímu keratinu, netušila bych to doteď! :-)

Brazilský keratin Cocochoco Pure
Moje prapůvodní nebarvené vlasy :-) Po umytí jsem vlasy nikdy nečesala, jen jsem jednotlivé pramínky protáhla mezi prsty s trošičkou vlasového gelu. To byla veškerá úprava :o)
Brazilský keratin Cocochoco Pure
Současná vlasopodoba, která se od roku 2012 mění jen délkou mikáda. A výjimečně barvou, když mi něco v hlavě přeskočí. Jinak zůstávám u černé. Na fotce odlesky klamou :o)
Brazilský keratin Cocochoco Pure
Brazilský keratin Cocochoco Pure
Takovýto stav vlasů jsem schopná stvořit sama doma během jednoho odpoledne – od barvení až po keratin. A to bych o sobě neřekla, že jsem ohledně vlasů buhvíjak zručná! Ale není to kupodivu složité :o)

A tak jsem předloni v červnu sebrala veškeré zbytky odvahy, objednala si kelímek modrého keratinu Pure a lahvičku čisticího šamponu a rozhodla se, že buď se mi povede ho zažehlit do vlasů doma, nebo to vezmu na ježka, protože nervovat se s krepatými a vlnitými vlasy se mi už fakt nechtělo! Podotýkám, že jsem vybírala produkty, se kterými pracovala i moje kadeřnice, takže jsem je měla vyzkoušené. A upřímně – nad jinou značkou jsem neuvažovala ani na vteřinu.

Jestli chcete vidět další fotky mých původních vlasů předtím, než jsem si vůbec začala s keratinem zahrávat, mrkněte na můj článek z června 2018. Je tam i hodně podrobný návod, co si pro domácí aplikaci keratinu nachystat a pořídit a jak celou seanci absolvovat krok po kroku a na co si dát pozor. Se přiznám, že já si tenhle článek každých pár měsíců taky otvírám a ačkoli bych už měla mít postup v malíčku, stejně se ujišťuju podle svých poznámek, že dělám všechno dobře.

A to samé doporučuju i vám. Jestli se chcete pustit do keratinu v domácích podmínkách, směle do toho, ale zuby nehty se držte správného postupu! Opravdu to není těžké a z výsledku budete v šoku, v tom nejlepším slova smyslu. Je fakt boží, když se vám začne pod rukama (resp. žehličkou) rýsovat pramínek po pramínku hotových rovných vlasů, u kterých víte, že na ně nemusíte ohledně úpravy další 2-3 měsíce sáhnout. Prostě se ráno probudíte, zatřepete hlavou, dvakrát vlasy přetáhnete hřebínkem a jdete. Žádný fén, žehlička, tužidlo, nic. A ta bezstarostnost, když venku prší, mrholí, sněží, nebo jste na lodi na moři a slaný mořský vzduch vám cuchá vlasy. Nic nekrepatí a nevlní se! Vlasy jsou pořád stejné!

[jo, já vím – toho juchání je docela dost, ale já osobně považuju keratin za svůj životní objev, tak se chci podělit, no] :-)

Brazilský keratin Cocochoco Pure
Brazilský keratin Cocochoco Pure
Brazilský keratin Cocochoco Pure

Dnes bych ale chtěla stočit téma trošku jiným poznatkovým směrem. Jak jsem v úvodu zmiňovala, že dám ruku do ohně za Herbatint barvu na vlasy a nechci jinou… to má svůj sakra dobrý důvod. Těsně před loňskými Vánoci jsem se totiž rozhodla experimentovat s barvou. Blbka, já vím. Ale počkejte si, bude hůř. V DMku mi padla do oka jakási šedá Balea krabka a já si řekla, že proč nezkusit jinou černou, než obvykle. Však co se může stát, ne? [skučím u toho a buším hlavou do zdi, jen to takhle zpětně píšu!] No, nabarvila jsem vlasy podle návodu. Jdu barvu smýt. Oplachuju, oplachuju, oplachuju… A ona je ta voda furt barevná, jak v první minutě. Divné. Vezmu si teda na pomoc trošku šamponu. Z toho, co mi pořád teče z hlavy, by si nabatikovalo hábity dvacet hipíků! Sakra… A navíc si všimnu, že v barevné vodě jsou i jakési kousíčky… Myšlenka, která mi bleskne hlavou, je příliš děsivá, než abych si ji chtěla připustit. Ale jelikož vypláchnutých kousků v černé vodě přibývá, zdá se teorie jediná logická – ta debilní barva mi žere keratin a smývá ho!!! Málem mě z toho švihlo! Co teď?! Ježiškriste, já nechci týden chodit s odmývajícím se roštím na hlavě, než budu moct znovu po barvení nahodit keratin!

Rychle proto najíždím na stránky Cocochoco a hledám záchranné info, co v takovém případě dělat. A překvapuje mě něco, co jsem za posledních sedm let evidentně zazdila. Hele, věděli jste, že můžete barvit a zažehlovat keratin v ten samý den??? Já měla za to, že se to musí dělat s odstupem, protože čisticí šampon by čerstvě nanesenou barvu zlikvidoval! Evidentně ne-e! Cituji: „Brazilský keratin se doporučuje aplikovat: současně s barvením vlasů (po barvení), v opačném případě minimálně 2 týdny před barvením vlasů. Brazilský keratin COCOCHOCO nemá vliv na barvu vlasů, nemění ani odstín blond vlasů!

A tak jsem barvu vypláchla, co nejvíc to šlo a postupovala, jako obyčejně. Čili podle mého podrobného článku. Vlasy jsem 2x umyla čisticím šamponem, vysušila, nanesla keratin, nechala působit, opět vysušila, po tenkých pramínkách vyžehlila a voilá! Sakra, jak od kadeřnice to bylo, tak se mi to celé povedlo! A “jen” 4 hoďky mi sakumprásk celé mecheche vzalo, včetně pětiminutovky, co jsem seděla na vaně a nevěděla, jestli mám brečet, nebo nadávat jak špaček :o)

Nutno podotknout, že se mi tohle nestalo poprvé. Jednou jsem v drogerii taky popadla jakousi barvu (černožlutý obal – něco s „olio“ v názvu) a následně jsem wellness hotelu na dovolené zabarvila několik sněhobílých ručníků, protože barva pořád pouštěla jak blbá :-/ Ta mi ale naštěstí s keratinem nehnula, Balea byla nějaká žíravinová výjimka či co. Už nikdy víc.

Brazilský keratin Cocochoco Pure
Jednu lahvičku už jsem skoro dodělala (na celou aplikaci už by mi zbytek nevyšel), u šamponu mi zbývá tak centimetr ode dna. S obojím jsem si vystačila na 5 keratinových sedánků při krátkém mikádu.
Brazilský keratin Cocochoco Pure

Každopádně abych to nějak shrnula dneska. Hlavní věcí, co jsem vám chtěla říct, tak že nemusíte nutně absolvovat manažerský kurz, abyste si v jednom měsíci zvládli rozplánovat a správně načasovat jak barvení vlasů, tak rovnání keratinem. Protože to jde udělat v jeden den. Resp. za 4 hodiny čistého času, když moc. Což je super zjištění! Vždycky mi přišlo vysoce otravné, že si musím během 14 dní rezervovat dvě odpoledne, kdy v jednom chodím po baráku s barevnou hlavou (protože šediny se mi na sobě prostě nelíbí), ve druhém foukám a žehlím. No vidíte – co člověk všechno nezjistí díky přešlapu s barvou, hehe :o)

Co vy a vaše vlásky? Jaké máte? Vlnky, nebo rovné? A měnili byste, nebo jste s výběrem přírody spokojení? :-)

Bebe

PS: abych nezapomněla – dostala jsem od Cocochoco slevový kód! Kdybyste si něco chtěli objednat, stačí do políčka pro kupón zadat RUZOVYCHROUST15 a máte 15% slevu na celý nákup :-)

PS2: dodatečné info – v délce mikáda mi lahvička 250 ml keratinu pohodlně vyjde na 5 použití. Šampon vydrží ještě o něco déle. Tzn. zhruba roční výdrž sady při aplikaci co 2-3 měsíce. Za ty prachy velmi slušné, řekla bych – i se slevou je to momentálně jen cca 250 peněz na jednu aplikaci – a to se vyplatí! :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *