Weleda – Coldcream (zimní pleťový krém)

Weleda - Coldcream (zimní pleťový krém)

Název Coldcream se dá přeložit jako „studený krém“, čili záležitost do chladného počasí, které je pro pleť obecně chápáno jako extrém a je třeba mu přizpůsobit každodenní péči. Vyplatí se odložit lehoučké gely a emulze a nahradit je během zimních měsíců hutnějšími a výživnějšími produkty. Někde jsem se dočetla, že by to snad mělo být bez obsahu vody, ale myslím, že je to kravina a je třeba se řídit vlastní zkušeností a stavem pleti. Mám za to, že není možné obecně doporučit pro všechny jednu (například bezvodou) recepturu kosmetiky.

Mně třeba nevadí přesedlat na čistě olejová másla (v kombinaci s pleťovým sérem jako podklad), ale mám vyzkoušeno, že v takovém případě musím ještě o jeden level povýšit každodenní pleťové čištění. Na kterém si samozřejmě dávám záležet i tak. Ale v případě, že mažu jen hutnohutným krémem, musím do rutiny zařadit častěji čisticí masky a peelingy. Jinak se mi začnou zanášet i ty mini póry, které jsou jinak oku neviditelné a objeví se mi černé ťupky na nose. Je to prostě daň za hutnější péči. Zas na druhou stranu – díky výživnějšímu mazání se v zimě takřka nesetkávám se začervenáním pleti (před mnoha lety můj každodenní problém), nebo výsevem pupínkatých vyrážek. A nebo nepříjemným pnutím a následným křehnutím pleti, která na dotek připomínala tenký papír.

Čímž chci lehkou oklikou uvést článek o krému od Weledy, který jsem skoro před dvěma lety popisovala na blogu. Jde totiž o jeden z kousků, které na začervenací pleťové problémy funguje. A uleví hlavně těm z vás, kteří se musíte v zimě mazat jak vzteklí, jinak vás začne pleť pálit, nebo se nedejbože loupat a šupinkovatět (jop, i to důvěrně znám). Teoreticky bych sem mohla prsknout jen odkaz na původní recenzi a odkázat vás na starý text. No já bych si přesto pár poznatků ráda osvěžila a možná i poupravila.

Weleda - Coldcream (zimní pleťový krém)

Ve vůni už nejsem schopná najít to mýdlo, co jsem původně zmiňovala. Jsou to čistokrevné muškáty. Ze začátku mají hodně síly, později vůně slábne, až se téměř vytratí. Děje se tak ale v řádu jednotek, až desítek minut. Žádné vteřinové výpary.

Ohledně srovnáním s legendárním zeleným Skin Foodem. Složení zůstává až na mikroúpravy stejné, ale s odstupem času bych řekla, že Coldcream je pro mě oproti Skin Foodu výživnější a víc mi vyhovuje. Jakože mi líp vplyne do kůže beze zbytku. A nezanechává mastnotu. Skin Food vnímám víc jako univerzální krém na pleť i tělo a když potřebujete kůži nejen každodenně namazat, ale i ošetřit ve smyslu SOS. Promazat přesušené místo, ekzém, vyrážku, namazat prckovi zadek po plenkách. Coldcream je pleťová věc pro citlivky, kterou můžete používat ráno a večer. Skin Food bych dala někde na pomezí lékárničky a krému, který bude stát v koupelně na poličce a sáhne po něm celá rodina. Ať už potřebuje taťka namazat ruce po návratu z venku, brácha máznout obličej (a ne něčím, co bude vypadat, že je jen pro holky), nebo ženské osazenstvo baráku ošetřit nožky, lokty, kolena, nebo celé tělo.

Pro koho je tedy Coldcream krém vhodný? Předně pro všechny, kteří se tzv. nemůžou domazat. Víte, co myslím. Máte pocit, že se vám kůže snad roztrhne, jak pne a je přesušená a nepomáhá vám ani druhé, třetí, ba ani páté přemazání. Všechno je příliš slabé, aby vám ulevilo. Tak právě k tomuhle je Coldcream boží. Stejně ale funguje i Skin Food od téže značky. A je kupodivu celkem jedno, který přípravek ze zelené řady zvolíte (máslo, lehčí krém, original krém).

Můžete ho používat, i když nemáte zrovna extrémně vysušenou kůži? Určitě jo. Akorát to nepřehánějte s vrstvou. A jestli víte, že trpíte na ucpané póry, doporučuju se soustředit na čištění pleti. Ale to tak nějak obecně, když se ve vaší kosmetické rutině vyskytuje výživnější a tužší mazání.

S čím můžete Coldcream kombinovat? Mně bezvadně funguje s nemastným pleťovým sérem od 100% Pure (chcete-li něco přímo od Weledy, vřele doporučuju omrknout sérum s granátovým jablkem, nebo pupalkové sérum). Není ale problém použít krém i samotný, přímo na pleť ošetřenou tonikem, nebo pleťovou vodou. A navrch používám buď matující podkladovou bázi, BB krém, nebo make-up. A korektor. Ani v jednom případě se mi krém nedrolí a nedělá žádnou neplechu. Takový univerzální kamarád se všemi to je.

Weleda - Coldcream (zimní pleťový krém)

Za jak dlouho se dají další produkty s Coldcreamem použít? Dneska jsem jooo spěchala a potřebovala zvládnout kosmetickou rutinu skoro za poklusu. Rychle tamponkem vyčistit pleť, přestříkat pleťovou vodou, nanést sérum, namazat „koldkrém“, rozetřít podkladovou bázi, lupnout tam trošku make-upu a korektoru, přidat tužku na obočí, linky, řasenku, trochu pudru, rtěnku a tadáááá! No jestli mi to celé vzalo 7 minut, tak je to moc. Přičemž nejdýl jsem malovala linky. „Vpití“ krému a séru jsem dala tak minutku dohromady. Jo, já vím. Má se dělat několik minut odstup, aby péče měla šanci začít fungovat. Ale já spěchala. A víte, co? Ve výsledku si to všechno sedlo na pohodu, nic se nedrolilo, ani nehnulo. A to není Coldcream fakt žádná blesková nemastná emulze. A zvládl to!

Sama za sebe krém ráda doporučím, a to hlavně majitelům sušší a extra suché pleti. Dá se kombinovat s čímkoli a napjaté pokožce velmi rychle uleví (i na rukách, když potřebujete). Akorát na dvě věci si dejte pozor. Když přesedláte na výrazně hutnější péči, než jste byli doteď zvyklí, věnujte velkou pozornost následnému čištění (hlavně se pořádně odlíčit a používat čisticí masky a peeling se vyplatí). A nepřehánějte to s množstvím krému. Tuba umožňuje šikovné dávkování, tak toho využijte a vždycky si na hřbet ruky vymáčkněte jen malé množství. Přidat můžete vždycky. Ale spíš to nebude třeba.

Jo a abych nezapomněla – Coldcream se dělá v silné dvojce ještě s balzámkem na rty Everon. Má zajímavou „kouřovou“ příchuť a dělá na rtech ochrannou vrstvu, kterou bych popsala skoro jako voskovou. A tenhle balzámek pěkně prosím vydrží i ty největší mrazy, aniž by se vám na rtu udělala byť jen jedna vysušená mini šupinka. Balzám i krém můžete pořídit v sadě jménem Zimní set, nebo každý kousek zvlášť.

Co by a zimní péče? Měníte v chladných měsících kosmetiku, nebo používáte celý rok stejnou? A ucpávají vám hutnější krémy póry?

2 thoughts on “Weleda – Coldcream (zimní pleťový krém)

  1. Týýýjo, na Coldcream jsem si už dlouho nevzpomněla. Jak je to globální oteplování, tak mi přes zimu stačí „podzimní“ krémy :D Ale třeba ještě pořádné mrazíky dorazí. Taky jsem v klubu „I ♥ Coldcream“, moc mi vyhovoval a na hory a do mrazů to bylo to nej. Everon, to je další kapitola. I když i o něm jsem nedávno přemýšlela, protože mi všechny balzámy na rty přestaly fungovat, rty se drolí a Everon v zimě zázračně funguje, tak nevím nevím.

    1. Pfff, mě pěkně štve, tohle globální oteplování! Tak já se jako milostivě narodím v mírném podnebí a od malička mi tlučou do hlavy v prvouce, že je jaro, léto, podzim a zima a teď v tom mám zmatek a je akorát podzim a léto. Tož sakra jako :-) A mrazíky vyhlížím jak smilování! Jako je leden sakryš! Musí mrznout. Prostě musí! :-)
      Jop, Everon je zimní zázrak, který jsem doteď nezjistila, jak funguje. Ale funguje. By mě zajímalo, jestli ho někdy někdo zkoušel třeba za polárním kruhem, nebo tak něco :-D
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *