Weleda – Venadoron (proti pocitu těžkých nohou)

Weleda - Venadoron

Kdo to nikdy nezažil, tomu se to bude těžko popisovat – kdo naopak těžké nohy zná, ten chápavě obrátí oči v sloup a pod dnešní článek si přidá vlastní verzi, jak se s touhle věcí vypořádat.

Příčiny jsou různé. U mě se pocit těžkých nohou nejčastěji objeví v souvislosti s námahou a horkem. Tedy v létě. Pokud k tomu ještě přidám faktor „tyhle balerínky přeci vypadají na nohou tak úžasně!„, je na pořádný průšvih zaděláno. Odmyslím-li si v takovou horkou chvilku pár puchýřků, které mi nejčastěji zdobí malíček a patu (parádo trp!), jsou největším průšvihem právě zamordované nohy. První pomoc? Samozřejmě co nejdřív končetiny vrazit pod ledovou vodu a vyhodit na stůl! Taková dvojvzpruha neuvěřitelně pomůže a zbaví vás nejhorší bolesti a otoku. S oním charakteristickým vnitřním pnutím a těžkým pocitem si ale moc neporadí. To už chce jiný kalibr! Já většinou sahám po jakémkoli krému s obsahem mentolu, máty, nebo čímsi podobným. A když je možnost, využiju i služeb ochotného chlapa, který je snad jediná osoba na světě, co je schopná mi namasírovat nohy, aniž by mě to lechtalo :-)

Když se mi ale ve weledím sortimentu dostalo do zorného úhlu cosi s názvem VENADORON, co slibuje „úlevu dolním končetinám, napomáhá při pocitu těžkých nohou a podporuje prokrvení dolních končetin“, mělo to mou plnou pozornost!
[Ztraceno v překladu – ten název není podle všeho samoúčelný výmysl – latinsky totiž „venas“ znamenají „žíly„]

Weleda - Venadoron
Weleda - Venadoron
Weleda - Venadoron

Mám totiž s nožkama dva zásadní problémy, o kterých vím a snažím se dělat vše pro to, abych se útrapám buď úplně vyhnula, nebo je alespoň nezhoršovala. První jsem zmiňovala v úvodu – horko a námaha. Proto se v létě vyhýbám páskovým sandálkům, lodičkám a všem podobným věcem, jakkoli suprově na nohou vypadají. Přežiju je pouze krátkodobě. Nutně potřebuju pohodlné botky, jinak trpím jak pes. Ačkoli… kdo ne, že jo :-)

Druhá věc se týká žil. Mám do vínku dáno, že si mám dávat sakra bacha na křečové žíly. A vlastně žíly celkově. Takže doma naprosto nevychovaně vyhazuju nohy do úrovně srdce, kdykoli sedím. Opírám je o stůl, křeslo, zeď, nebo čelo postele, když si čtu. Prostě nohy nahoru a nazdar. A snažím se nesedět moc dlouho u počítače. A vlastně nesedět dlouho bez protažení celkově. Když už, tak pololežím. V opačném případě bych se mohla těšit na křeče a trnutí, které k životu faaakt nepotřebuju. Ostatně proto nohy často cvičím, i kdyby jen pár minutek denně. Problémům se má předcházet, ne je řešit až s doktorem, kdy je často pozdě.

No a teď už k čemu je mi vlastně dobrý ten zmiňovaný Venadoron gel! To je věc, která je poskládaná ze samých chytrých bylinek, které jsou často využívány pro lehčí krok a prevenci různých neduhů dolních končetin. Každá umí něco a dohromady jsou neporazitelné! Tak třeba arnika odstraňuje otoky a bolest, trnka podporuje prokrvení a mírní záněty, lopuch zmírňuje otoky, kosatec chrání cévy a vlásečnice, citron se stará o podporu krevního oběhu a vilín má protizánětlivé a stahující účinky.

Weleda - Venadoron
Škoda, že nejde fotka „omakat“ online :-D Tak HEBOUČKÉ nohy jsem snad ještě neměla!
Weleda - Venadoron
Vidíte to žílové H písmenko? Tak to hlídám jak oko v hlavě, aby se nijak neměnilo!
Weleda - Venadoron
Vypadá to do zelena, ale je to namodralé. Fakt!

Použití je snadné a uživatelská přítulnost maximální. Gel je řidší a má namodralou barvu. Osobně tipuju, že je to díky složce s názvem „Copper Sulfate“ (Síran měďnatý?!). Jen jsem nepřišla na to, jakou funkci v produktu má. Tuší to někdo? Gel se velmi dobře roztírá a poměrně rychle zasychá, a to bez zbytkové mastnoty, nebo lepkání. Natřete, pár vteřin počkáte, přejedete si dlaní po noze a ta je hebká. Hotovo dvacet.

Jak vlastně Venadoron voní? To je věc, na které se doma neshodneme. Každý z nás má několik teorií, přičemž se od sebe liší tak, že se ani nechce věřit, že je pořád řeč o stejném produktu!

Já: „To voní jak vařené slupky od brambor. Že jo? No schválně, čichni!“
Chlap nakrčí nos: „Já v tom cítím spíš celer.“
O dva dny později chlap prohlásí: „Hele ne, žádný celer. Víš, co v tom cítím? Pomerančový TANG! Pamatuješ? Prášek v sáčku, jak se rozmíchal ve vodě!“
Já: „Jo, ten co pak zakázali vyrábět, protože byl nejspíš radioaktivní? Ale asi máš pravdu. Když člověk přičichl přímo k tomu sáčku… Tak asi jo. Tang!“
O další dva dny později. Já: „Tyjo a nejsou to nakonec polévkové bylinky? Víš co, libeček, petrželka a tak?“

Poslední verzi bych viděla na kombinaci vařených bramborových slupek a pomeranče :-D

Co se samotného účinkování Weleda gelu týče, jisté je jedno. Buď jde o sakra dobře promakaný placebo efekt, který na mě funguje neuvěřitelně spolehlivě, nebo mi Venadoron opravdu CITELNĚ ulevuje od těžkých nohou. A to okamžitě! Nejlíp to poznám po koupání, když neodhadnu čas a vypotácím se z koupelny rozmočená jak zapomenutá cornflake vločka ve snídaňové misce. A nemůžu se dát dohromady, jak mám ztěžklé nohy i ruce. Stačí se namazat Venadoronem a tadááá – na počkání lehká pohodička! Netuším, jak zjistit, jestli si to vsugerovávám, nebo se tak opravdu děje (tipuju to druhé), ale funguje to znamenitě! A jsem strašně zvědavá na fungování gelu v létě. Protože to bude největší zatěžkávací zkouška! A jestli uspěje…? Mileráda mu rezervuju čestné a věčné místo ve svém kosmetickém šupleti! Takže si tady dělám poznámku – [značkovací puntík] ° a budu číhat.

A abych nezapomněla – Venadoron má ještě jednu úžasnou vlastnost. Nevím, co za ingredienci to ve složení dělá, ale mám po něm neuvěřitelně hebké nohy! Ale až nepřirozeně! Jako kdybyste vyžehlili pomačkanou saténovou blůzku a pak po ní přejeli dlaní. Tak brutální rozdíl to je!

Weleda - Venadoron

Složení má Venadoron rozdílné na e-shopu a přímo na balení. Přepíšu vám sem českou mutaci toho, co je na lahvičce: voda, alkohol, extrakt z citronu, glycerin, extrakt z arniky, extrakt z lopuchu, destilát z vilínu, extrakt z kořene kosatce, extrakt z trnky, extrakt z trnkového dřeva (nebo pecek?), oxid křemičitý, xanthanová guma, síran měďnatý, citronan sodný, parfemace (z přírodních esenciálních olejů), limonen, linalool, geraniol, citral.

Za mě teda palec nahoru a jestli za sebou pravidelně taháte nožky jak závaží, určitě by Venadoron stál za zkoušku! Doporučuju si přečíst i recenzi od Janičky na blogu Essence of Rose: Venadoron – přírodní úleva pro unavené nohy.

Aktualizace 2.3.2020 – chlap přišel s tím, že má asi namožené lýtko, nebo mu tam něco přeskočilo, nebo neví co. A bolí ho to a jestli na to něco nemám. Dala jsem mu Venadoron gel. Jelikož si už pár dní nestěžoval, ptám se ho, jestli gel funguje. A on se pleskl do čela s tím, že mi vlastně zapomněl říct, že si nohu dvakrát namazal a problém vyřešen. Nic nebolí, nožka je jak nová. Že mu to teda bylo divné, aby přírodní věc tak rychle fungovala, tak nic neříkal, ale že je to bomba! :-D Takže doplňuju info i sem :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *