Weleda – Naturally Clear (rozjasňující mycí gel a S.O.S. péče na akné)

Weleda - Naturally Clear (rozjasňující mycí gel a S.O.S. péče na akné)

Samozřejmě chápu, že ve srovnání se světovými problémy vyznívá můj pupínek na čele jako blbý vtip. Ale je jasné, že když si na obličeji po ránu z ničeho nic nahmatáte kráter velikosti Etny, který začíná povážlivě rudnout a bolet, je vám v tu chvíli tání ledovců na druhé straně zeměkoule někde. Moudřejší pochopili, že tím nechci nikterak znevažovat problémy lidstva. Logicky mám ale v tu chvíli jiné, přízemnější starosti. Například PROČ se mi sakra vyhodilo na obličeji takové zvěrstvo?! Co jsem snědla? Udělala? Vypila? Koho potkala? Kdo mě proklel? A co s tím mám proboha dělat?! Pomoc!

Naštěstí mě cosi takového nepotkává často [jestli jsem to teď zakřikla, dodatečně tuhle větu s následným okuřováním notebooku a zaříkáváním smažu], ale když už se mi bolavá příšernost na obličeji vyrazí, nedokážu ji pustit z hlavy a jen tak ji nechat zahojit. Na to mám příliš nenechavé pracky. Co chvilka sprintuju k zrcadlu, zkoumám pupínek ze všech úhlů a ďobu do něj tak dlouho, že ještě ten samý den večer vypadám, jako kdyby se mi po obličeji projel traktor. Nemůžu za to. To samo. Vždyť to znáte.

Samozřejmě mám doma několik osvědčených kosmetických pomocníků. Jedním z nich je geniální zinková mastička Dulcia, kterou k smrti miluju. Ta hojí sakra rychle! Má ale jednu droboulinkou nevýhodu. Bělí. A to jakože hodně. Je proto ideální ji používat na noc, kdy můžete každému pupínku dopřát bohatou mastičkovou vrstvu. A kdy nikomu nevadí, že vypadáte, jako kdybyste zrovna prodělávali neštovice a natřeli se pudrem. Nicméně, abych nezaostala za nejnovějšími kosmetickými objevy, samozřejmě průběžně testuju i novinky. Dva nové přírůstky v protipupínkatém arzenálu jsou z dílny Weledy, momentálně S.O.S. péče na akné a rozjasňují mycí gel na problematickou pleť. Nejdřív jsem si nebyla jistá, jestli to budou produkty vhodné zrovna pro můj typ pleti, ale dostalo se mi ujištění, že jde o tak jemnou péči, kterou může použít takřka kdokoli. A navíc mám fantastickou zkušenost s modrou čisticí kosmetickou řadou ve skle od Weledy (mléko, pleťová voda, čisticí tonikum 2v1), proto jsem se nechala nalákat. A moje dojmy?

S.O.S. péče na akné na problematickou pleť

Víte, mám respekt k podobným SOS věcem. Chápu mastičky a gelíčky tak, že mají za úkol do jedné ťupky soustředit všechnu svou protizánětlivou sílu a pupínek v co nejkratší době zlikvidovat. Proto se mi kolikrát třepe ruka, když je nanáším. To abych ošetřila opravdu jen to zanícené místo a nerozmazala zázrak nikde bokem. Jako když si barvíte vlasy a nechcete si pomalovat omylem i čelo. Přehnané? Asi jo. Nemůžu za to.

Weleda - Naturally Clear (rozjasňující mycí gel a S.O.S. péče na akné)
Weleda - Naturally Clear (rozjasňující mycí gel a S.O.S. péče na akné)
Weleda - Naturally Clear (rozjasňující mycí gel a S.O.S. péče na akné)
Weleda - Naturally Clear (rozjasňující mycí gel a S.O.S. péče na akné)

Takže když se mi zvěrstvo na čele z úvodu opravdu na obličeji vyhodilo, skoro to vypadalo, že se chystám na operaci ve stylu „mám přestřihnout červený, nebo modrý drátek„? Místo jsem opatrně oťupkala vatovým tamponkem namočeným v Alpě. Protože dezinfekce je základ všeho. Pak jsem půl minuty stála u zrcadla, pozorovala „tu věc“ a bojovala sama se sebou a tím, jestli se na ni mám vrhnout a zkusit ji vypreparovat z obličeje, nebo ještě počkat a nechat ji na pokoji. Můžete hádat třikrát, jak to dopadlo. Několika nepublikovatelnými výrazy jsem si vynadala až pak. Opět následovalo ťup ťup Alpou. A pak jsem na pupínek nanesla S.O.S. weledí gel. Jo a malilinko při nanesení štipká, ale hned to přejde.

Na rozdíl od zinkové mastičky na povrchu kůže během chvilky zaschnul do ochranné vrstvy, nebo jak tomu říkat. Gel nebyl vidět, ale místečko jím bylo ošetřené. Ještě podotýkám, že mi na tom zaschnutém gelu dost dobře drží korektor. A tyhle dvě věci maskují pupínek tak skvěle, že byste obličej museli zkoumat sakra zblízka, abyste postřehli, že něco podobného mi zrovna zpříjemňuje život. Pokud vám nenapuchne pupínek do velikosti klubajícího se parohu, samozřejmě. To se samo o sobě maskuje blbě. Gel jsem na pupínek natírala asi 5-6x za den – nějakým záhadným způsobem jsem dospěla k závěru, že čím víc gelu, tím víc Adidas. Nutno podotknout, že takhle to nefunguje. Ošetření 2-3x denně bohatě stačí a není v tom oproti častějšímu použití rozdíl. Aspoň co jsem vypozorovala.

Další poznatek – pokud se mi zadařilo a na čele mi vyrašil jeden z těch pupínků, co bolí jako prase, trvalo mi s gelem přesně 24h, než bolest zmizela natolik, že jsem přestala skučet při každém neopatrném sáhnutí na obličej.

Abych to u sebe shrnula. Mně osobně hojení s S.O.S. gelem urychluje časovou likvidaci pupínku asi o 30%, řekla bych. Za předpokladu, že si ho nerozrýpu. A dokázal mi během jednoho dne zklidnit zbloudilý bolestivý pupínek na stehně natolik, že další den skoro zmizel. Doteď nevím, z čeho se udělal. To se mi ale stalo jednou a pak už hojení trvalo vždycky dýl.

A přidám ještě i postřeh od svého chlapa. Před třemi dny za mnou přišel, jestli nemám nějakou kouzelnou mastičku na ty hnusné akné věci, co se strašně dlouho hojí. Že se mu něco divného klube za uchem a bolí to. Dala jsem mu k vyzkoušení S.O.S. gel s tím, ať si místo několikrát za den natře. Trvalo to dva dny. Řekl mi, že za uchem už nic nemá a že se to ztratilo rozhodně MNOHEM rychleji, než kdyby se ničím nemazal. Prohlásil to chlap, který se v kosmetice nepitvá tak moc, jak já. Takže jeho test má v tomto ohledu váhu 1,5 mého poznatku :-D

Rozjasňující mycí gel na problematickou pleť

U mycích gelů bývám také obezřetná, protože v naprosté většině případů mám s nimi jeden velký problém – vysušují natolik, že bych se pak musela vykoupat v oleji a nechat se nabalzamovat, abych se zbavila pnutí kůže. Vzácně se stane, že mi produkt na mytí obličeje vyhovuje. Tohle se podařilo třeba u jemné čisticí pěny Weleda, ta byla moc fajn. Jo a chlap si schoval ten obal, co vyrábí pěnu a teď si do něj mixuje mýdlo na ruce s vodou, protože se mu to prý zamlouvá na ruce víc. Upcyklujeme no :-)

Mycí gel z řady Naturally Clear je pro mou maličkost přesně ten typ, který mi sice pleť skvěle vyčistí tak, že i kdybych ji pak zkoumala pod mikroskopem, nenajdu ani molekulu make-upu, nebo nečistot. Testováno na tamponku s micelárkou, mlékem, tonikem… Ať jsem pleť následně zkontrolovala čímkoli, byla vycíděná k absolutní dokonalosti. Ale! Mě prostě tahle mycí věc strašně vysušuje. A řekla bych, že se to stupňovalo s dalším a dalším použitím. Takže používat čisticí gel 2x denně? Pro mě nepředstavitelné. Věřím ale, že by tento produkt mohl vyvážit zlatem člověk, který má mastnou pleť, každý den se budí s novými akné pupínky a póry se mu zanáší černotou snad i při pobytu ve sterilní místnosti s filtrovaným vzduchem. To by stopro stálo za pokus a myslím si, že by se konalo veliké nadšení. Čistě můj odhad, na sobě to nemám jak vyzkoušet.

Během samotného použití gel výrazně nepění, jen dělá takovou mikrobublinkatou mléčnou emulzi. A oplachuje se snadno a rychle.

Weleda - Naturally Clear (rozjasňující mycí gel a S.O.S. péče na akné)
Weleda - Naturally Clear (rozjasňující mycí gel a S.O.S. péče na akné)
Weleda - Naturally Clear (rozjasňující mycí gel a S.O.S. péče na akné)

Dala jsem samozřejmě gel otestovat i chlapovi. Má normální pleť a občas držkuje, že ji má „jakousi hnusnou“. Když se ho zeptám, čím ji čistí a jestli mu mám něco najít, začne frflat a pak si ksichtík ve vaně odrhne mýdlem. Budiž mu přičteno k dobru, že se aspoň zhlédl v přírodních věcech, které nevysušují. Na weledí gel reagoval tak, že za mnou doběhl ke stolu, vzal mi ruku a přiložil si ji na tvář se slovy: „No že je to hodně suché, cítíš to?“

Pozn.: buhvíproč jsem si zapomněla vyfotit u gelu složení, tak si to sem doplňuju takhle, kdyby to někoho zajímalo podrobně. Složení: Aqua, Glycerin, Alcohol, Disodium Cocoyl Glutamate, Coco-Glucoside, Fragrance (Parfum)*, Xanthan Gum, Sodium Cocoyl Glutamate, Salix Alba/Daphnoides/Fragilis/Purpurea Bark Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Distillate, Carrageenan, Tocopherol, Lecithin, Citric Acid, Glyceryl Oleate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Ascorbyl Palmitate, Limonene*, Linalool*, Citral*
*z přírodních éterických olejů

Zopakuju tedy to, co jsem zmínila už v textu. Gel sice čistí fantasticky, ale spíš bych jej doporučila pro pleť mastnou, pro normální a suchou to nebude. A ohledně S.O.S. gelu – ten doporučím mileráda, protože cosi v něm funguje na jedničku a dost vám uleví jak při už rozjetých zahnisaných fujtajblech, tak při teprve se klubajících bolestivých vřídkách, které se jinak hojí i pár týdnů.

A na jaký produkt byste přísahali pro boj s pupínky vy? A vydržíte si je nerozrýpat, nebo vždycky když jdete kolem zrcadla, tak neodoláte? :-)

Aktualizace 29.2.2020 – tak S.O.S. gel mi chlap zabavil úplně, protože nic lepšího na okamžitou likvidaci pupínků prý ještě neměl! Funguje mu to doslova přes noc a tuším tu malou tubičku už nikdy neuvidím :-D

5 thoughts on “Weleda – Naturally Clear (rozjasňující mycí gel a S.O.S. péče na akné)

 1. Nuž ja mám ten SOS gél a čo ja viem, robí niečo aj nerobí. Rozhodne má pomalšie účinky ako produkty, ktoré som zvykla používať predtým napríklad Essence SOS Spot Killer. Sama stále neviem, čo si o ňom myslieť.

  1. Mě SOS gel překvapil u toho zhnisaného pupínku. To mi i spadla čelist, jak rychle ho zahojil. U jiných to ale AŽ TAK bleskové nebylo. Zas chlap si „gelíček“ nemůže vynachválit a rovnou mi ho zabavil s tím, že je boží a že si ho nechá :-)
   Bebe

 2. Ahoj, od téhle řady využívám, tebou zmíněný, mycí gel a matující fluid.
  Gelem jsem že začátku byla unešená. Krásně myje, stahuje póry a stačí ho opravdu málo. Ale po delší době mě opravdu dost presusoval pleť. Teď ho střídám s Argitalem a používám tak 3x do týdne a jsem spokojená 😊 póry jsou menší a vysušení už se taky nekoná.
  A ten fluid je teda parádní, mám ho vždy po make-up a celý den s ním vydržím bez lesknutí obličeje. 😊
  Káťa

  1. Ahojky Káťo,
   díky za zmínku o Argitalu! Už jsem ho měla v košíku několikrát, ale pak jsem si to
   vždycky rozmyslela. Jaká ta značka je? Dá se k něčemu přirovnat? Funguje dobře?
   Jak se Ti pozdává? :-)
   A je super, že Ti fluid tak skvěle funguje! To se vždycky dobře čte! :-)
   Bebe

   1. Ahojky Bebe, Argital se stal mým šampionem v péči o pleť. Nevím k čemu bych ho přirovnal vůní k weledě, ale argital je mnohem víc bylinkový. Ale hezky, příjemně. Ani po půl roce používání se mi nezprozivil. Naopak se na něj vždy těším a krásné se mi usíná. A ucinkama je pro mě jedničkou, takže přirovnat nemohu. Pleť si mi vždy na vše po měsíci zvykla a musela jsem začít používat něco jineho- protože póry, byla moc mastná, vy sušená,.. To se teď ale nekoná. Používám mycí gel, krém s echinaceou, růžový a s fialkou. A k tomu každý den čistím i weledou o které jsi zde psala. A za mne je to nejlepší kosmetika a kombinace vůbec. Pleť jsem dřív měla místama mastnou. Ucpaný póry byly na denním pořádku a hlavně jsem měla obličej flekaty. Argital mi sjednotil barvu pleti, zmenšil pory (3/4 měsíce o nich ani nevím 😁) a pleť mám prozarenou. Používám ráno a večer krém s echinaceou. Je hutný a stačí ho malinko. A po vsaknuti zmatnuje. Při prvních použitích lehce hřál. A večer střídám růžový a fialkovy krém. Ale růžový je pro mne lepší, není tak mastný.
    Dříve bych ven nevyšla bez makeupu a teď mi stačí korektor na kruhy, gel na obočí, tvarenka a mohu jít. To mně stačí k tomu, abych značku neměnila 😁
    No rozepsala jsem se fest, když já ho fakt miluju 😁
    Tak hezky večer a až budeš mít možnost tak něco vyzkoušej, stojí to za to 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *