Cocochoco – bezsulfátový šampon a kondicionér

Cocochoco - bezsulfátový šampon a kondicionér

Jdu poprvé testovat nový šampon a kondicionér. Říkám chlapovi: „Se modlim, ať to nedopadne jak s tím keratinem… Umíš si představit ten průšvih, kdyby byl šampon a kondicionér taky tak boží? O čem bych pak na blog psala, když kompletně vyřadím vlasovou kategorii?!“

Později toho dne jsem vlasy s velkou slávou našamponovala, dala na ně kondicionér, vysušila je fénem, mrkla do zrcadla… A co byste řekli? „Měl ho tam!“ :-D

Doběhla jsem do obýváku, rozčilená na nejvyšší míru, v jedné ruce zelenou flašku, ve druhé růžovou a ječím na chlapa: „Dívej se na ty vlasy! No dívej! Vidiš to?!“ On zmateně: „No… Jsou moc hezké. Sis teď zažehlovala keratin?“ Skoro jsem zaúpěla! Na jednu stranu jsem byla totálně nadšená, že vlasy opravdu vypadají, jako kdybych si čerstvě dala keratin (to jsou pokaždé nádherné!), ale na druhou stranu – o čem já budu teď do háje psát, když je tahle vlasovka tak strašně moc boží?!

A takže to dnes vezmu od konce a od výsledků a na rovinu vám sdělím toto: Cocochoco šampon a kondicionér si představte v hodnocení jako 100%. Dokonalost. Absolutní. Bez jediné výčitky, škaredého pohledu, nebo sebemenšího rýpavého komentáře. Vše ostatní může v MÉM hodnocení dosáhnout už jen maximálně 99%. Že si moc troufám, na takové zběsilé házení čísly? No ano! Protože Cocochoco je setsakramentská pecka, které se nevyrovná nic, co jsem doteď zkoušela. NIC!!! A to jsem snad nikdy netestovala žádné šméčka, ale jen kvalitní kosmetiku. A přesto jsem z Cocochoco odvázaná, jako kdybych pod barákem objevila jeskyni se zlatým pokladem.

Cocochoco - bezsulfátový šampon a kondicionér

Oba produkty mají za úkol jediné – jemně čistit a nevysušovat vlasy, zamezit vymývání keratinu z vlasů a prodloužit tak jeho působení. Jestli se jim to daří? Johohooo, to je jako ptát se, jestli je mořská voda slaná! V polovině března to byly tři měsíce, co jsem si do vlasů naposled zažehlovala Pure keratin. Normálně bych po takové době už v kalendáři vyhlížela termín další aplikace keratinu. Ne, že by se vlasy začaly nějak extrémně vlnit, nebo krepatit, ale… Po čtvrt roce už to zkrátka nebývá úplně ono. Proto jsem vcelku slušně v šoku z toho, že moje vlasy pořád vypadají, jako kdybych keratin zažehlovala cca před měsícem, když moc. Jsou rovné, nepotřebuju žehličku, nejsou nijak rozlétané a prostě drží pořád hezké. A to je myju pořád stejně (a ještě jsem to stihla prostřídat i s ovesnou Weledou) – dvakrát šamponuju, poté použiju kondicionér. Vlasy vyfoukám přes kulatý kartáč stylem – nadhodím kartáčem vlasy, několikrát fouknu, opakuju 7-10 minut. Celkově mi umytí vlasů i s foukáním vezme 15 minut od prvního namočení po finální pohození lesklou suchou hřívou. Když myju vlasy čímkoli jiným, potřebuju po vyfoukání ještě sáhnout po žehličce a třemi tahy na 180°C vlasy uhladím a leeeehce podtočím dovnitř (protože mikádo, no). U Cocochoco šamponu a kondicionéru žehličku vynechávám. Umyju, vyfoukám, jdu. Tadááá! Vlasy jsou úžasně lesklé, hebké, sypací a ROVNÉ jak hřebíky. Pořád. Miluju tu mycí dvojici!

Ještě vsuvka mezi řečí. Napadlo mě srovnání s ostatními značkami v podobné cenové kategorii – 100% Pure a Kérastase. První má výhodu ve vymazleném přírodním složení. Šampony i kondicionéry jsou jedny z nejlepších, které mi kdy prošly rukama – to je neoddiskutovatelný fakt. Ale kdyby mi dal někdo na výběr, jestli 100% Pure, nebo dvojici Cocochoco, neváhám a beru to druhé. Zíráte, co? A Kérastase? Tam jsem zkoušela šampon a kondicionér 1x (oranžovou řadu pro suché vlasy), přičemž jedna lahvička tehdy stála okolo 400 Kč. Ačkoli šampon nebyl špatný, na zadek jsem si z něj prostě nesedla. A v kombinaci s kondicionérem už vůbec ne. Cocochoco je ve srovnání SAKRA velký rozdíl (já vím – už jsem s tím CapsLockem otravná :-). Stačilo mi jediné použití, abych si uvědomila, že něco takového jsem ještě nikdy nezkoušela, nemám to s čím porovnat a je to cosi extra unikátního, co si zaslouží snad i uctívání.

Cocochoco - bezsulfátový šampon a kondicionér
Cocochoco - bezsulfátový šampon a kondicionér

Bezsulfátový šampon Cocochoco

Vůní mi hodně připomíná čisticí šampon, který používám před samotnou keratinovou kúrou. Je ale po vůni míň „chemický“, či jak to říct. Nejsem si jistá, jestli mi parfemace připomíná zelené jablko (možná asociace s tou barvou flašky), nebo něco jiného. Vůně je ale příjemná, ovocná a líbivá.

Během mytí šampon pění jak blázen a bude vám ho stačit malé množství – odhaduju zarovnanou malou lžičku na délku mikáda po ramena. Při druhém mytí pění ještě víc (jestli to vůbec jde), vůně se line nejen koupelnou, ale i za roh na chodbu a vůbec je celá mycí procedura dost příjemná. Šampon vlasy pocitově odlehčuje, dělá je na dotek hebké a čisté. To druhé po hmatu samozřejmě nepoznám, ale mám ten pocit. Po šamponování nejsou vlásky vůbec vrzací, zacuchané nebo drsné. Je to spíš dojem, jako kdybyste už nějaký lehký kondicionér použili.

Konzistencí je šampon akorát – ani hustý, ani příliš řídký. Ačkoli podle fotky by člověk odhadoval, že je spíš tekutější, nenechte se mýlit – šampon mi po ruce tekl proto, že jsem ostřila moc dlouho. Během použití je konzistenčně na jedničku.

Kondicionér Cocochoco

Oproti šamponu je výrazně hutnější, spíš jako bílý tělový krém. Není problém ho ale v lahvičce jediným rázným pohybem setřepnout směrem k uzávěru. Vůně je podobná, jako u šamponu, ale má v sobě i znatelnou „bílou krémovost“, kterou jsem zaznamenala u kondicionérů z drogerie (zimní modrobílá Schauma voní dost podobně).

Kondicionéru dávkuju zhruba stejné množství, jako šamponu. Lžičku. Použití je snadné – nanesete kondicionér do vlhkých umytých vlasů, rovnoměrně vmasírujete a opláchnete. Žádné x minutové cavyky s tím. Nanést, umýt, zabalit do ručníku, vysušit a jít oslňovat davy. Strašně mě baví, že ať dám kondicionéru jakékoli množství (se mi ho jednou podařilo „vyplknout“ zbytečně moc), vlasy nezatíží a nezamastí. Maximálně se ještě o facku víc lesknou. Jsou ale lehké, vzdušné a nádherně sypací. Efekt je to fantastický!

Cocochoco - bezsulfátový šampon a kondicionér
Cocochoco - bezsulfátový šampon a kondicionér
Cocochoco - bezsulfátový šampon a kondicionér
Zleva – foceno 17.1. (cca měsíc po aplikaci keratinu), potom 8.3. (skoro 3 měsíce po aplikaci keratinu) – ten den jsem si zrovna chtěla mýt vlasy… ehm :-) a úplně vpravo foceno 19.3. (4 dny po nové aplikaci keratinu – už po prvním mytí).

Mé velké závěry? Ačkoli nejde o 100% přírodní kosmetiku (i když šampon v sobě přírodní látky a extrakty má v hojné míře), nadchla mě vlasová mycí dvojice tak moc, že jsem ochotná si zásoby časem klidně doplnit za své finance (tentokrát jsem dostala šampon i kondicionér v rámci testování přímo od Cocochoco), protože tak boží vlasy jsem měla naposled… no… vlastně ještě neměla! A to jsem opravdu za poslední roky testovala to nejlepší a nejvybranější z přírodní a bio kosmetiky a nebála jsem se sáhnout po tuhých i tekutých šamponech, olejíčcích, maskách, henně… Ale tohle je tak citelný a brutální rozdíl, až je to neskutečné. Nedokážu posoudit, jestli se bude kosmetika výrazně jinak chovat na vlasech neošetřených brazilským keratinem, ale faktem je, že já díky tomu vypadám jak člověk (čili s nekrepatými vlasy) výrazně déle, než obvykle. Jasně, že ty 3 odrostlé centimetry od hlavy by mě při soustředěném zkoumání někoho znalého napráskaly, že jsem byla na keratinu před čtvrt rokem. Ale osoba nezasvěcená do problému to nemá šanci poznat.

A dost, článek dneska končím, protože se obávám, že z celého toho nadšení bych začala psát další odstavce v oslavných verších a ještě bych měla tendenci to vydat knižně :-D

Abych ale nezapomněla! Pro všechny, kteří by se chtěli na Cocochoco vlně svézt taktéž, mám BONUS – jestli chcete v e-shopu 15% slevu na celý nákup, zadejte do nákupního košíku slevový kupón RUZOVYCHROUST15!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *