Biobaza – S.O.S after shave lotion (balzám po holení) a Men Cream (krém pro muže)

Biobaza - S.O.S after shave lotion (balzám po holení) a Men Cream (krém pro muže)

Vítejte v mém (ne)pravidelném okénku, které jsem pracovně nazvala „co nesmí chybět na vašem nákupním seznamu, až se pojedete nafasovat kosmetikou do Chorvatska“ :-)

Není to tak dlouho, co jsem chválila do nebe kombinaci odličovacího mléka Biobaza a mini ručníčku na obličej – můj objev roku. Pozornost si zaslouží i tělová mléka od téhož výrobce, nebo značka Mala od Lavande (k sehnání i v České republice!), která pochází od Záhřebu. Blogem se mi toho mihla spousta, ale namátkou jsem objevovala například slaměnkovou řadu, balzámek a mátovou vodu, šampony na vlasy (tuhý a tekutý) a teď naposled i sadu deodorantu, bambuckého másla a tyčinky na rty. A to jsem nezmínila objevy, které jste mohli vidět v článku „Jakou kosmetiku jsem si přivezla z Chorvatska“! Pro přírodní kosmetiku je to země zaslíbená a strašně mě objevování nových značek baví.

[teď se jedním očkem dívám do kouzelného šuplíku, kde čeká bohatě opoznámkovaná další kosmetika (šeříková Neva a deošek Biobaza) a tuším bych se konečně mohla dokopat se podělit o dojmy!]

Teď se ale psychicky nalaďte na trochu jinou vlnu, protože dnešní téma bude sice kosmetické, ale čistě pánské! Ukecala jsem svého drahého chlapa, aby se hluboce zamyslel u balení dvou krémů Biobaza, které s oblibou používá a něco mi o nich povyprávěl. Abych se mohla podělit o dojmy i s ostatními, co za poklady v Chorvatsku vedou!

Dřív chlap nadšeně používal Acqua krém od Frais Monde (modrý a zelený), ale po tom, co ho nejspíš přestali vyrábět a už nebyl k sehnání a on to tuze oplakal (teď kecám – brečela jsem já – z každodenního „ach jooo, proč už to nevyrááábíííí…?“), narazil na šikovnou dvojici od Biobaza z řady [GENTLE]MEN (stylový název, což?).

Biobaza - S.O.S after shave lotion (balzám po holení) a Men Cream (krém pro muže)

Jeden krém se jmenuje S.O.S. after shave lotion a je to balzámek po holení. Druhý je univerzální krém Men Cream, který má přímo na obale napsáno, že je vhodný na ruce, tělo i obličej. Cituju svou drahou polovičku: „Neexistuje dokonalejší krém pro chlapa. Chci jednu tubu, se kterou můžu natřít všechno. Ksicht, ruce, nohy, tělo i boty. A tohle je ideální!“

S.O.S. after shave lotion (balzám po holení)

Pustím ke slovu chlapa, protože v tomto případě funguju pouze jako zprostředkovatel:

Já: Co říkáš na vůni?
Chlap: Jak to voní? Jak Biobaza :-) Řekl bych, že skořicově, nebo mandlově. Nedokážu to přesně popsat. Připomíná mi to i trdelník se skořicí! Jo, to je ono. Trdelník. Napiš to tam! [jasně, velebnosti, to tam taky napište]

Já: Jak balzámek používáš?
Chlap: Používám ho po každém holení a dávkuju zhruba v takovémto množství [následuje ukázka, kdy si plkne krém do dlaně – velikost lískového oříšku cca] Pak si balzám rozetřu po obličeji a nechám vstřebat.

Biobaza - S.O.S after shave lotion (balzám po holení) a Men Cream (krém pro muže)
Biobaza - S.O.S after shave lotion (balzám po holení) a Men Cream (krém pro muže)
Biobaza - S.O.S after shave lotion (balzám po holení) a Men Cream (krém pro muže)

Já: Co účinky? Jak balzám hodnotíš?
Chlap: Baví mě, že balzám nechává po natření úplně vláčnou kůži. Ale neskutečně! Dřív jsem používal balzámek od Nivea, nebo Hugo Boss, ale tento je nesrovnatelně lepší. Já třeba nemůžu mít vodu po holení, protože mi dráždí a vysušuje pleť a z toho bych se zbláznil. Navíc je to samý alkohol a je mi to strašně nepříjemné. S.O.S. je perfektní, protože je jemný, nevysušuje, nemastí a hlavně se mi z něj neudělají po holení pupínky a pleť není podrážděná.

Já: Jak to tak poslouchám, je to vyloženě značka ideál!
Chlap: To jo. Používám elektrický strojek na holení, protože po břitu bych se okamžitě osypal a byl bych rudý jak rak a měl hlavu jeden veliký beďar. Kombinace elektriky a balzámku je dokonalá! Mám normální pleť, ani mastnou, ani suchou a neumím si představit, že bych používal něco jiného. Po tomto mám krásný obličej. To vidíš, ne? :-)

Já: Jasně. Mrknu a vidím :-) Nějaké další postřehy?
Chlap: Ještě mě napadlo – jednou jsem se blbě oholil a narychlo jsem pár vousů „doholil“ břitem. Trvalo pár vteřin, než kůže začala reagovat a pálit. Hned jsem se natřel S.O.S. balzámem a bylo po problému. Je to zázrak! Jo a taky se dá balzám využít i namísto krému na obličej, když člověk nemá jiný. V tom je super, že je vlastně univerzální. Kolínskou bych takhle asi těžko používal, že.

Já jen dodám, že chlap je z balzámu tak na větvi, že po něm sahá opravdu po každém holení! Když jsem si půjčovala tubu pro sepsání článku a chtěla jsem ji vzít z poličky, normálně mi vyletěla ruka – jsem nečekala, že bude už poloprázdná a lehká! Takže musíme doplnit zásoby!

Men Cream (univerzální krém)

Já: Znáš to, jak to chodí – vůně, použití, dojmy. Sem s tím! :-)
Chlap: Tohle je ideální krém pro chlapa. Není to přehnaně navoněné a vůbec to nepřipomíná ženský krém. Což je strašně důležité. Ženská sice voní, když použije všechny ty sereptičky. Ale chlap nechce vonět jak růžové poupátko, nebo sladké lepidlo. Chce mít vlastní, chlapsky vonící kosmetiku. A Biobaza taková je! Třeba Indulona pro mě není univerzální krém – ta je na ruce. Ale tohle dám na cokoli. Oba krémy udělají na obličeji stejný efekt.

Já: Pche, prej poupátko… Ale ok – jak teda Men Cream voní?
Chlap: Jako santalové dřevo. Nebo perníček. Asi kombinace obojího. Perníček, který někdo dělal na santalovém dřevu.

Biobaza - S.O.S after shave lotion (balzám po holení) a Men Cream (krém pro muže)
Biobaza - S.O.S after shave lotion (balzám po holení) a Men Cream (krém pro muže)
Biobaza - S.O.S after shave lotion (balzám po holení) a Men Cream (krém pro muže)

Já: No je pravda, že když krém použiješ, tak to okamžitě vím. Vůně je opravdu nezaměnitelná a boží. Se mi líbí natolik, že jsem ti krém párkrát ukradla, hehe…
Chlap: [pohled, jakým počastujete někoho, kdo si od vás chce „jen zobnout“ z talíře]

Já: Už to nikdy neudělám, slibuju. Co účinky na kůži? Jaký krém je?
Chlap: Skvělý! Nechává superhebkou a hladkou kůži. Dělá dokonce dojem, že je navoskovaná. Víš, co dělá stejný efekt? Když míchám rukama mleté maso! Pak mám taky takhle hebké ruce.

Já: A fakticky vnímáš krém jako univerzální?
Chlap: No jasně! Je to ideální krém pro chlapa! Na tělo, ruce, ksicht, [cenzura], anebo když je nejhůř, namažeš s ním i šroub v autě. Chlap nechce mít tisíc krémů, chce mít jeden, co použije na všechno. [následuje názorná ukázka, kdy mi drahý ukazuje, že si chtěl jen natřít ruce, ale dal si krému zbytečně moc. Tak si zbytek z dlaní rozetřel ještě i po obličeji. Pořád to bylo moc, tak i po břiše. Takhle budu příště testovat pleťová séra…] :-D

Já: Závěrečné poselství čtenářům? :-)
Chlap: Jestli bude nějaký chlap shánět dokonalou kosmetiku, ať si koupí tohle. Já si budu oboje stoprocentně kupovat znovu, hned jak vyjedeme na jih.

A jakou kosmetiku si oblíbil po holení váš chlap? A taky má nejradši jeden krém na všechno? :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *