Kvitok/Navia Solution – krémová peelingová maska 2v1 Solution Sensitive

Kvitok/Navia Solution - krémová peelingová maska 2v1 Solution Sensitive

Nedávno jsem tu v souvislosti s recenzí pleťového krému zmiňovala, že Navia (resp. Kvitok) představila novou řadu Solution, která je dál rozdělena podle typu pleti na podkategorie Sensitive (Citlivá pleť), Anti-Age (Zralá pleť) a Balance (Mastná a Problematická pleť). Dost zajímavý počin, řekla bych, jehož odnož pro citlivou pleť momentálně zkoumám rovnou z několika úhlů. Vyjma pleťového krému, o kterém jsem už psala, ještě testuju intenzivní sérum, tonikum a peelingovou masku 2v1. První dvě věci jsou ještě ve stavu poznámek, tedy si na závěry budete muset ještě chvíli počkat, ale masku už mám vykoušenou ze všech stran, k výsledkům jsem dospěla a všechny je dneska sepsala. Připraveni? Jdem na to! :-)

Na obale se píše, že je to peelingová maska a peeling 2v1. Logicky jsem čekala, že mi pod bříšky prstů zadrhnou drobné částečky, kterými bych mohla pleť lehce obrousit (čili opeelingovat). Ale ne. Maska má konzistenci stejnou, jako řídké pleťové mléko. A to včetně jemnosti. Neobjevíte sebemenší zrníčko (ať už ze skořápek, nebo z vosku). Nic. Úplně hladká konzistence.

Pokud trváte na peelingování, máte světležlutou hmotou jemnými krouživými pohyby pomasírovat pleť a poté ji opláchnout vlažnou vodou. Absence hrubých částeček, díky kterým se obyčejně peeling provádí, je dána tím, že kvitkový peeling není mechanický, ale chemický. Probíhá za pomoci AHA kyselin. Jelikož bych to sama nejspíš moc nevysvětlila, vypůjčím si vysvětlení z BIOOO magazínu: „Alfahydroxylovým (AHA) kyselinám se také jinak říká ovocné kyseliny. Je to hlavně proto, že se jejich poměrně velká část získává z ovoce. Mezi jejich zástupce tak patří kyselina citronová, vinná, jablečná, ale také kyselina salicylová, která se získává z vrbové kůry, kyselina mléčná, jenž vzniká při srážení mléka nebo kvašení zelí, či kyselina glykolová. Hlavní funkcí těchto účinných látek je to, že odstraňují odumřelé buňky z povrchu pokožky. Díky tomu urychlují tvorbu nových buněk a pleť omlazují. Omlazující efekt je navíc vidět velmi brzy. Odstranění starých buněk totiž odhalí mladé buňky a pleť viditelně rozzáří.“ (BIOOO)

Kvitok/Navia Solution - krémová peelingová maska 2v1 Solution Sensitive

Pro jistotu upozorňuju, že peeling (nebo jakoukoli jinou kosmetiku) s obsahem AHA kyselin je lepší používat večer, protože pleť může být po použití citlivější. Také byste měli myslet na ochranu před sluníčkem (opalovací krém) a v ideálním případě se další den neslunit vůbec. Proč? Z prostého důvodu. Právě jste z pleti odstranili odumřelé buňky a kůže je teď nejen jemnější a odhalenější, ale také citlivější. Proto se můžete snadněji spálit. Anebo si uhnat pigmentové skvrny. Což jde na sluníčku i normálně, když máte extra citlivou pleť. Ale v případě kyselinové péče se nebezpečí zvyšuje.

Jak vypadá samotné použití? Chcete-li si užít maskování, naneste hmotu v silnější vrstvě na pleť, nechte 15 minut působit a pak opláchněte vlažnou vodou. Provedla jsem podle návodu. Výsledek? Během oplachování bych pocit na pleti popsala jako příjemně svěží. Jako kdyby vám bylo fakt horko, vy jste se nechali lanovkou vyvézt na Sněžku, tam vystoupili z kabiny a ofoukl vás horský vánek. Ještě poznámka ke zmiňované „silnější vrstvě“: představte si ji jako trojnásobnou dávku toho, co byste si normálně namazali na obličej v podobě denního krému. Není třeba masku nanášet do půlcentimetrové vrstvy (to by se vám ostatně ani nepovedlo). Stačí tolik, aby se vrstva hned nevstřebala, ale přitom bylo na první pohled vidět cosi lesklého na kůži.

Kvitok/Navia Solution - krémová peelingová maska 2v1 Solution Sensitive
Kvitok/Navia Solution - krémová peelingová maska 2v1 Solution Sensitive

Maska voní jako citronová limonáda, do které jste převrhli cukřenku. Není to pronikavý citron, ale ani sladké lepidlo. Je to ta vzácně vyvážená voňavá kombinace, která se neomrzí, povzbudí čichové buňky i mozek a bude vás bavit zas a znova, kdykoli masku použijete.

Smývání masky je záležitostí na pár vteřin. Pleťová maska nemastí a není nutné ji složitě smývat a několik minut zdlouhavě oplachovat. Smývá se ohromně snadno a je to raz dva hotové.

Co mě VELMI zarazilo při pohledu do zrcadla, tak že okamžitě po použití je pleť VÝRAZNĚ jasnější a hladká. Jako když jsem onehdá vyzkoušela ve vzorku make-up od YSL – takový ten extrémně vyhlazující a ani omylem přírodní :-) Pleť vypadala jak porcelánová a málem bych přísahala, že mi někdo odraz v zrcadle projel Photoshopem. U peelingové masky Kvitok se konal stejný pocit. Při zkoumání ve zvětšovacím zrcadle bych řekla, že mi maska stáhla i těch pár mikropórů, které má suchá pleť vede a nechala je úplně zmizet. Na obličeji vzniklo cosi, co bych nazvala přichystaným malířským plátnem. Tak důvěrně nazývám stav, kdy na pleť ošetřenou denní rutinou (tonikum, krém, sérum, atd.) nanesu korektor a v případě potřeby i BB krém. A možná ji popráším pudrem. Tím rozjasňujícím, od meteoritů. Přesně takto jsem po masce vypadala. Instantní efekt jako blázen! Pro jistotu jsem si rychle zkontrolovala doporučení od výrobce, jak často po masce můžu sahat! 1-2x týdně… Cha… Musím si na ty dny plánovat ty nejdůležitější věci a potkávat co nejvíc lidí! :-)

Kvitok/Navia Solution - krémová peelingová maska 2v1 Solution Sensitive
Kvitok/Navia Solution - krémová peelingová maska 2v1 Solution Sensitive

Abych nezapomněla – jakmile jsem masku z obličeje opláchla, asi půl hodinky jsem čekala, jak bude pleť reagovat. Nedávala jsem na ni nic – ani květovou vodu, ani hydratační krém. Výsledek byl, že pleť mě jen velmi málo pnula, ale vlastně to nebylo nic, co by mi trhalo žíly. Jasně, těšila jsem se, až se konečně natřu – ale třeba po jílové masce už bych odpočítávala vteřiny do krémování a chytala nerva. Tady ne.

Ačkoli výrobce doporučuje masku používat 1-2x týdně, já ji zařazuju do péče náhodně a podle potřeby. A nijak pravidelně. Někdy ji nutně potřebuju 2x do týdne, jindy klidně 14 dní vynechám. Podle toho, v jakém stavu pleť zrovna je. Jestli potřebuje oživit a zkrášlit, hurá pro masku. Když je naopak v kondici a nic jí nechybí, nemám důvod masku použít a šetřím si ji na horší časy, protože tehdy je pro mě jako dar z nebes!

Za mě je toto asi jeden z nejpovedenějších produktů, co Navia kdy vymyslela a strašně se mi líbí, že funguje okamžitě a na počkání. Příjemné překvapení? No to si pište! Nadšení! ANO! Doporučení? Rozhodně!

Máte něco z řady Solution už vyzkoušeno? A jestli ano, tak jak se vám tyto novinky pozdávají? :o)

2 thoughts on “Kvitok/Navia Solution – krémová peelingová maska 2v1 Solution Sensitive

  1. Značku mám rada, no z týchto ich nových produktov som neskúšala asi nič. Každopádne znie to skvelo a prírodná kozmetika, ktorá ma chemický peeling tak to klobúk dole fakt. Pozriem sa po tom.

    1. Ze všech věcí, které se mi z této řady zatím dostaly do rukou, je „maskopeeling“ suverénně nejlepší a fakt doporučuju! :-)
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *