Weleda – mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)

Weleda - mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)

Musím se vám s něčím svěřit. Když cestujeme, nedokážu se zabalit tak, aniž by mi na cílovém místě něco nechybělo. Nemám na cestách přehnané nároky. Potřebuju si vyčistit a natřít pleť, mít s sebou trošku opalováku, do sprchy cosi na mytí a šampon a kondicionér na vlasy. Toť vše. Nepotřebuju kufr kosmetiky a jsem skromná, řekla bych. Ale stejně se mi VŽDYCKY stane, že mi něco chybí. Důvod? Nejčastěji si „chytře“ vezmu jen vzorkové balení krémů, nebo mini balení sprcháče a šamponu. Kdybych neznalecky vyjela s kufrem jednou za 10 let, tak ani nepípnu. Ale já se balím co chvilka a pokaždé udělám stejnou blbost a v duchu sama sebe přesvědčím, že v rámci úspory místa v zavazadle mi bude malá lahvička stačit… Jsem nepoučitelná! Ne-po-u-či-tel-ná! Nejvyšší čas, abych na tom zapracovala a vyhnula se třetí den po příjezdu sprintu do drogerie s tím, že si něco pořídím „na nouzovku“. V DMku u regálu s cestovními baleními jsem v každém městě jak doma :-) A neděje se mi to jen u kosmetiky. To samé zažívám i u špilek do uší. Nebo odličovacích tamponků. Si vypočítám, kolik jich potřebuju na den, vynásobím to dobou pobytu a balím. NIKDY mi to ještě početně nevyšlo, ale stejně to vždycky buhvíproč udělám. To je na facku sama sobě sakrauž! Jednou jsem nechala doma i nachystaný komínek se spodním prádlem… Podrobnosti ráda vynechám :o)

Nicméně jak s tím souvisí dnešní článek? Hlubokomyslný úvodní odstavec mě napadl, když jsem se tak dívala na mandlovou kosmetiku na stole, která se mi tu sešla v rámci spolupráce s Weledou. A ještě ke všemu nejde o žádné experimentální kosmetické pokusy, ale o osvědčenou mandlovou řadu pro citlivou pokožku, která voní po marcipánu a najdete v ní vše, co byste mohli ve vašem pečování potřebovat. Jak na cestách, tak doma! Konkrétně jde o mandlové tělové mléko, mandlový sprchový krém a mandlový krém na ruce – samé chuťovky!

[pro jistotu poznámka pro mé budoucí já – zanedlouho budeš mít nutkání si z tělového mléka a sprchového krému odlít dávku do menšího balení, protože budeš chtít ušetřit 10 cm místa v kufru. NEDĚLEJ TO. Zas ti to bude chybět. Vykašli se na to! Aspoň pro tentokrát. Díky.]

Weleda - mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)
Weleda - mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)

Abych se ale přece jen podělila o nějaké užitečné info, rozdělím si článek klasicky na pár menších částí, abych se v tom vyznala. A vy taky ;-)

Mandlové tělové mléko

Jestli něco Weleda umí na jedničku s hvězdičkou, jsou to tělová mléka. Nepamatuju si ani jedno, které by mě iritovalo, nesedělo mi, nebo mi vadilo byť jen maličkým detailem. Balení je vychytané do detailu a je nejen pěkné, ale i silně praktické. Což je dvojice vlastností, které když se sejdou dohromady, je na úspěch zaděláno. Lahvičku budete velebit do nebe tehdy, až si budete (mastnýma rukama) chtít nadávkovat další množství. Díky chytrému tvaru vám obal nebude klouzat v dlani. Nepodstatný detail? Jen do doby, než se vám situace přihodí, pak si na mě vzpomenete a mimoděk souhlasně kývnete.

Konzistence je dokonalost sama, tam není co řešit. Klasické tělové mléko – ani husté, ani řídké, prostě ideální. Roztírá se perfektně, vstřebává ještě lépe. Samozřejmě BEZ nepříjemné mastnoty, lepivosti nebo divného dusivého pocitu, že se pod krémem potíte. To u weledích mlék nezažijete nikdy. Všechna zanechávají kůži hebkou, ošetřenou a hlavně – krásně voňavou!

To je možná novinka pro ty z vás, kteří byste předpokládali, že řada pro citlivou pleť bude spíše bez parfemace. Ale klid. U vůně nejde o nic přehnaného a už vůbec ne vtíravého. Mandlovou řadu budete po vůni milovat, přísahám! Tedy za předpokladu, že vám není proti mysli marcipán, nebo hořká mandle. Celá řada tak voní. U mléka je vůně dočasná a radovat se z ní můžete maximálně pár minut po natření. Poté vůně zeslábne o 95% a z kůže ucítíte jen slabý voňavý náznak, přičemž veškeré ostatní plusové vlastnosti zůstávají – zejména ošetřená a vyživená kůže bez pnutí a svědění. Hlavně to poslední je k zešílení, když už se zadaří a vás cosi podobného potká. Mně onehdá nesedl prací prášek (resp. gelové kapsle) a než mě napadlo, kde je zakopaný pes, vypadala jsem, jako kdyby mi někdo do oblečení nasypal hrst blech! Strašné!

Weleda - mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)
Weleda - mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)
Weleda - mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)

Hledáte-li krém, který bude tzv. „sázka na jistotu„, můžu mandlové mléko vřele doporučit. A kdyby se vám nepozdával ten marcipán? (vážně někdo takový existuje?!) Pak můžete vybírat ještě z růže, rakytníku, citrusu, granátového jablíčka, nebo pupalky. Nejde šlápnout vedle! Jo a poznámka – všimli jste si, že se stejný typ produktu (čili tělové mléko) u Weledy liší cenou? Je to dáno obsaženými ingrediencemi – některé jsou holt vzácnější a dražší než jiné a je třeba to ve výsledku zohlednit.

Ostatně, věděli jste, že Weleda si bylinky pro svou kosmetiku pěstuje na vlastních zahradách? Na 23 hektarech čtverečních roste 1000 druhů rostlin, z nichž 140 Weleda využívá pro výrobu léčiv a přírodní kosmetiky. Doporučuju omrknout článek Moudrost našich zahradníků v Magazínu Weleda, kde se dozvíte mnohem víc informací!

Mandlový sprchový krém

Jednou jsem někde četla, že když máte extrémně citlivou kůži, měli byste se pořádně namydlit třeba jen 2x do týdne. Jinak se mýt pouze čistou vodou. NEmydlení při každém průletu koupelnou praktikuju jenom v létě, když se sprchuju/osvěžuju několikrát denně (podle potřeby). Tehdy mi přijde jako blbost se pokaždé namydlit od hlavy k patě, protože jsem svou kůži nevyhrála v loterii, novou už nedostanu a tuhle si nehodlám odmastit až na kost a za pomoci mýdla ji zkřehnout a přecitlivět do bezvědomí. Možná je to blbost, co píšu, ale já to tak vnímám. Tedy mydlím často jen večer, než jdu do postele.

Otázka do komentářů – kdy se sprchujete? Ráno, nebo večer? Nebo ráno A večer? Já VŽDYCKY večer, ale někdy navíc i ráno. Nikdy v životě bych ale nevynechala večerní mytí a nešla bych do postele neumytá. Máte to stejně, nebo naopak/jinak?

Jedním z oblíbených kamarádů do sprchy (když nepočítám tuhá mýdla, která používám i namísto gelu na holení), jsou právě i sprchové weledí krémy. Mandlový je mile zklidňující, jemně voňavý a tuze příjemný, hlavně pro večerní pečování. Jestli ale hledáte naopak něco na probrání, vřele doporučuju otestovat od Weledy Arnikový sprchový krém – voní po rozmarýnu a probere i mrtvolu. No vážně! :-)

Weleda - mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)
Weleda - mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)
Weleda - mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)
Weleda - mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)

Mandlový gel je ideální pro ty z vás, kterým je po každé sprše/koupeli o číslo menší kůže. Víte, co myslím – pocit, že když okamžitě nehodíte šipku do kádě s olejem, začne vám kůže snad i praskat, jak je napjatá a suchá. Šílená věc. Já se tomu snažím předcházet používáním toho nejšetrnějšího, co můžu sehnat a jako čert kříži se vyhýbám všemu, s čím bych mohla z fleku odmastit i sporák. Společný jmenovatel – povětšinou reklamou profláknutá značka s extrémně barevným obalem a parfemací, která by porazila i vola. Jednou se mi dokonce u sprchového gelu (něco od Fa?) stalo, že jsem si CELÝ další týden zaboha nemohla domazat ruce. Udělaly se mi na nich šupinky a vysušené rýhy a nešlo se toho zbavit! Eh…

Sprchový krém tvoří na kůži jemnou a tenkou bublinkatou emulzi (nepění nijak výrazně), která jde snadno smýt a nechává pokožku čistou, leeeehce provoněnou a NEnapjatou. Hlavně to poslední je vlastnost k nezaplacení. Navíc krém se dá používat i na holení nohou, jestli taktéž neuznáváte existenci spešl holicí kosmetiky a nahrazujete ji vším možným :o)

Mandlový krém na ruce

Nic proti novinkám v plastových zelených obalech Skin Food. Určitě mají své výhody a opodstatnění a tak. Ale pro mě zůstává Weleda vždycky značkou, která má krémy v úžasných hliníkových tubách, které snad žádný jiný výrobce nemá. Je to jejich poznávací znamení, tuby se mi strašně líbí a jakkoli to může znít naivně – budí ve mně i větší důvěru. Ekologickou stránku věci a porovnání s plastovými obaly nechávám nedotčenou, poněvadž tomu nerozumím a přijde mi hloupé se v takovém případě pouštět do polemik. Kdyby se mě ale někdo zeptal, čemá dávám přednost, má odpověď je jasná – neberte mi mou hliníkovou tubičku! :-)

Weleda - mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)
Weleda - mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)
Weleda - mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)
Weleda - mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)

Vzpomínám si, jak jsem si snad před deseti lety (je to možné, aby to bylo tak dlouho?) poprvé koupila rakytníkový krém na ruce od Weledy. Byla jsem tehdy v šoku, jak může krém udělat tak hebké ruce a vůbec jsem nechápala, že nestojí minimálně dvakrát tolik. V DM drogerii jsem ho kupovala. A ne jednou. Fakt mě dostal. Vzpomínám na to proto, že od té doby se ve Weledě v sekci krémů na ruce vlastně nic nezměnilo. Pořád jde o nádherně voňavou záležitost, která vám ruce promastí, okamžitě je zbaví pnutí a suchosti a vyrobí vám hebké tlapky na počkání. Úžasná je také blesková vstřebatelnost, tedy jedna z vlastností, které často rozhodují o tom, jestli si krém pořídíte znovu. Než se mandlové mazání vcucne, trvá to s bídou tři vteřiny. Nanesete krém, promnete si ruce mezi sebou a tadááá – máte ošetřeno, promazáno, provoněno a spokojeno.

Závěrem?

Umím být někdy setsakra rýpavá, pokud jde o uživatelské detaily v kosmetice a považuju za svou občanskou povinnost plivnout jedovou slinu, pokud je to nutné a situace (recenze) si to žádá. Přísahám ale na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí, že u výše zmiňovaných tří produktů neshledávám vůbec nic, co by si zasloužilo byť jen náznak nespokojenosti. Mandlová řada je absolutní sázka na jistotu. Tečka. Tak bych to zhodnotila.

Co vy na to? Shodneme se? :-)

2 thoughts on “Weleda – mandlová tělová péče (tělové mléko, krém na ruce a sprchový krém)

  1. Obávám se že ta blesková vstřebatelnost, je dána hlavně tím množstvím alkoholu v produktu. Ale to tělové mléko vypadá zajímavě, vždycky mám problém s tím, že mi mléka pokožku zadusí a nebo jsou moc lehké. Děkuji za pěkný článek :)

    1. Moc děkuju za komentář, Kiaro! :-) Jop, možné to samozřejmě je, ač alkohol cítit z mléka nijak nejde. A tohle mléko je přesně ten střed, řekla bych – nedusí, člověk se pod ním nepotí a svůj účel splní, protože se nemusím mazat za 5 minut znovu :-)
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *