Kvitok – Tonizační pleťová voda Solution (Sensitive)

Kvitok - Tonizační pleťová voda Solution (Sensitive)

Jestli jsem si od něčeho HODNĚ slibovala, byla to nová řada Solution od Kvitku (resp. Navie, ale snažím se vsugerovat si, že mám používat nové jméno „Kvitok“). Solution je dále rozdělena do tří kolekcí, z nichž každá je zaměřena na jiný typ pleti a od toho se odvíjí i jejich názvy – Anti-age (zralá, suchá, dehydrovaná, ale i nadměrně se mastící, s výskytem vyrážek), Balance (problematická, smíšená a mastící se pokožka s akné) a Sensitive (citlivá, matná, mdlá, suchá, ale i přehnaně mastná s vyrážkami). Jestli se vám zdá, že se můžete snadno napasovat do každé ze tří kategorií, nejste sami – taktéž jsem měla problém se rozhodnout, po čem vlastně sáhnout! Nakonec to vyhrála kolekce Sensitive, ze které jsem testovala všechny Solution produkty, které mi dosud prošly blogem. Nejvíc nadšená jsem byla z peelingové pleťové masky, což byla peckovní záležitost a bez váhání bych ji doporučila. Vyhovoval mi i pleťový krém, který výrazně voněl po cedrovém dřevu. Zklamaná jsem naopak byla z pleťového séra, které nemělo na mou pleť lautr žádný účinek a jako rozpačitý bonus jsem mu přisoudila i lehké zhrubnutí pleti a celkové nepohodlí při kombinaci s jakýmkoli krémem, nebo olejíčkem.

Dneska se mrkneme pod víčko pleťové vodě Sensitive od Míši z Krásná Každý Den. Vodička je určena pro hydrataci, zklidnění a posílení obranyschopnosti pleti. Jak mi sedí? S čím ji používám a kombinuju? Sumíruju si to v hlavě už nějakou dobu, tak se to teď pokusím srozumitelně převyprávět do písmenek.

Kvitok - Tonizační pleťová voda Solution (Sensitive)

Stejně jako ostatní produkty řady Solution, i pleťová voda stylem obalu do kolekce perfektně sedí. Hezké matné sklo, bambusový uzávěr, jemný rozprašovač, průhledný obsah. Jop, tohle není věc, která by vám udělala ostudu! Dívá se na lahvičku tuze pěkně!

Pleťová voda se používá po čištění a odlíčení pleti a slouží jako takový předskokan dalšího pečování. Čili ji použijete, než nanesete séra, krémy, gely, olejíčky, balzámky a podobná pečovátka. V případě olejů a bezvodých balzámků se dá pleťová voda použít i jako vlhký podklad, díky kterému se vám olejová kosmetika perfektně vstřebá. Jako pleťovou vodu můžete použít takřka jakýkoli čistý květový hydrolát, přičemž oblíbené jsou třeba z růže, levandule, heřmánku, máty, aj. – je ideální volit hydroláty ne podle popisovaných účinků, ale podle vašich sympatií k té které kytičce a její vůni. Aspoň já to tak dělám.

Míša má v obchůdku nabídku rozdělenou na pleťové vody, pleťové tonery a květové vody. Kopíruju sem z e-shopu vysvětlení, ze kterého jsem si i já ujasnila „cizí termity“ a přestala si plést pojmy s dojmy, jaké jsou mezi jednotlivými typy produktů rozdíly:

Pleťová vodapleťové vody mají velmi dobrou vlastnost – naši pleť čistí velmi jemně, aniž by ji vysušovaly nebo dráždily tak, jak to může udělat obyčejná voda. Vybere si každý typ pleti. Potěší vás nejen vzhledem, ale především účinky a vůní.

Pleťový tonerpleťové tonikum není zcela totožné s pleťovou vodou. Tonikum sice dokáže čistit, ale mělo by se nanášet na již odlíčenou a vyčištěnou pleť. Tonikum pleť provoní a pomůže i s hydratací.
Pozn.: NESMÍTE minout tento typ pleťového tonika od 100% Pure! Je to naprostá bomba, která si zaslouží snad i hvězdu na chodníku slávy. A Oscara. A Nobelovku. A možná i BDP (bronzový diplom za plavání) by nebyl od věci :-D

Květová vodakvětové vody jsou velmi kvalitní pleťové vody, které neobsahují žádný alkohol. Každý typ pleti si najde tu svou. Mají velké množství pozitivních účinků na pokožku. Každá květová voda je jiná a výjimečná. Aplikovat je můžete přímo na pokožku, nebo na vatový tampon.
Pozn.: tady se přimlouvám všemi dvaceti za chrpovou vodu Soaphoria (neexistuje lepší věc na opuchlé oči) a růžovou vodu Dulcia (asi nejvoňavější „růžovka“ na světě!).

Kvitok - Tonizační pleťová voda Solution (Sensitive)

No a teď už konečně k mým postřehům o pleťové vodě Kvitok, když jsem si to celé tak hezky uvedla. Stejně jsem si už dlouho chtěla do některého z článků poznačit, jaký rozdíl je v jednotlivých vodičkách.

Balení jsem zmínila výš (a vidíte ho ostatně i na fotkách) a nemám k němu nic dalšího. Snad jen, že pumpička mě umí zlobit a každé třetí, nebo páté zmáčknutí jako kdyby vynechá. Frkne napůl. Nebo na třetinku. Doteď jsem nezjistila, proč se to děje.

Vůně je hodně, hodně, HODNĚ slabá a víceméně neznatelná. Jako kdybyste čistě květovou vodu naředili pětkrát. Když přivoním přímo k lahvičce s odšroubovanou pumpičkou, cítím slabou medovou vůni, která se umí vyskytnout u růžové vody. Je to příjemné a líbivé, ale škoda, že tak moc slaboučké.

Pleťovou vodu jsem používala po odlíčení a opucování pleti mlékem, nebo micelárkou. Buď jsem si vodičku dala na tamponek a pleť s ní dočistila (= zkontrolovala, jestli jsem někde něco špatně nevyčistila), nebo jsem 2-3 střiky z rozprašovače nanesla na pleť a nechala zaschnout. Čekala jsem, že pleť bude zklidněná, hydratovaná a projasněná.

Kvitok - Tonizační pleťová voda Solution (Sensitive)

Výsledek? Spokojenost tak na 10%, řekla bych. Když se dívám do zrcadla, můžu potvrdit, že pleť je viditelně lesklejší a zářivá. To bez debat. Už ale necítím, že by byla jakkoli hydratovaná, nebo zklidněná. Spíš naopak. Mám pocit pnutí a lehkého pálení. A na dotek je pleť taková zhrublá, nebo co. Normálně koketuju s myšlenkou, že kdyby mi někdo dal do rozprašovače obyčejnou vodu a k tomu přikápnul půl kapky nějakého éterického olejíčku, tak prd poznám. Za mou maličkost si může tato pleťová voda a pleťové sérum ze stejné řady podat ruce. Mně prostě nic nedělají a nijak na mě neúčinkují. Když si vezmu třeba 100% Pure tonikum s mořskými kulturami – no to byl zázrak jako blázen! Div že mě pleť nezačala nadšením plácat po zádech, co je to za objev (ani tonikum s tea tree a bílou vrbou od stejného výrobce nevypadá marně!). Ale toto? Ne-eeee… :-/ [rozmrzelé zakňourání]

Děsně nerada plivu jedové sliny na značky, které jsou jinak boží. Běží mi před očima všechny voňavé chvilky, co jsme strávili s Navia tuhým šamponem, který voní po santalovém dřevu, společně slintali nad mlsným tuhým tělovým balzámkem. A mazali se do bezvědomí olivovým krémem… Uáááá, to byly časy! Ale tady se nedá jinak. Zkrátka jsme si s tonikem a sérem nesedli, no. Se stává.

Je tu někdo s jinou zkušeností? :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *