Eco by Sonya – přírodní samoopalovací krém Invisible Tan a samoopalovací pleťová voda Face Tan Water

Eco by Sonya

Já a opalování? Schizofrenie na druhou. Jednou se nemůžu nabažit toho, jak mi sluníčko na kůži vykreslilo bronzový nádech a ta tím pádem působí zdravěji a vyhlazeněji. Abych vzápětí skákala radostí metr dvacet nad bílou pletí, která ostře kontrastuje s jakoukoli výraznější rtěnkou. Vybrat si jen jedno? Pffff, stejné šílenství, jako se pokoušet žít jen v jednom ročním období. Ukousala bych se nudou! Napadá mě, že cokoli trvalého a „navždy“ mě na těle jistým způsobem děsí a způsobuje mi nervový tik v oku. Tím pádem se mě netýkají ani věci jako tetování, piercing, permanentní make-up, silikonem vycpaná prsa/zadek, botox (a další injekční věci) nebo gelové nehty. Všechno jsou to procedury, které považuju za natolik invazivní zásah do vzhledu, že jsem nikdy ani na vteřinku neuvažovala nad jejich pořízením. S čím ale s radostí experimentuju, je vše, co je možné po omrzení vyměnit. Barva rtěnky, stínů, vlasů a nehtů. Nebo kůže. A to poslední není rasistický překlep :-D

Jak jsem psala v úvodu, někdy mě opálený vzhled baví, jindy si lebedím v zombíkatém odstínu. Výhodou je, že díky kosmetice můžete mezi těmito dvěma stavy plynule (a zdravě!) přecházet a nejste přitom závislí na sluníčku. Odpadají vám nervy s případnými spáleninami, vrásčením kůže a koledováním si o úpal/úžeh (na jejichž kombinaci jsem od loňské návštěvy Piran specialista = většího blba abyste pohledali).

Eco by Sonya

Se samoopalovací kosmetikou koketuju s proměnlivou četností tak posledních 15 let, řekla bych. Zkoušela jsem jak nepřírodní produkty (L’Oréal, Dove, Bioderma), tak přírodní záležitosti od Lavery, nebo Alverde. Veškerá mnou testovaná kosmetika si je podobná jako vejce vejci, přičemž má často typicky samoopalovací „vůni“, která připomíná zkaramelizovaný cukr. Největší rozdíly tak sestávají z intenzity opálení po jedné aplikaci. Některá mléka jsou postupně samoopalovací a je ideální jejich aplikaci opakovat tři dny po sobě, dokud nedosáhnete požadovaného odstínu. U jiných stačí jeden nátěr a jste tam, kde jste potřebovali.

Dvojice produktů od Eco by Sonya, které mám od holek z Blueberry Hill, je někde na půli cesty. Kristi s Liduš mi poslaly samoopalovací pleťovou vodu (Face Tan Water) a samoopalovací krém pro střední opálení (Invisible Tan). Nejdřív jsem se lekla obojího a málem si testování rozmyslela a chtěla z toho jednu chvíli i vycouvat :-D Ale pak jsem se hecla a přesvědčila sama sebe – co se může stát horšího, než že to vezmu citronovým peelingem a škrabkou na brambory? A šla jsem do velkého zkoušení! Jak to dopadlo?

Samoopalovací pleťová voda

Přiznávám, že z této věci jsem měla opravdický strach. Dokážu žít s představou, že jsem to přepískla se samoopalovacím krémem na nohou. Nebo na zadku. Ale na obličeji? Jaaaaaj… Tuším se mi při první aplikaci i třepala ruka od nervů!

Připravovala jsem se na první ekosoňkové opalování velice svědomitě. Udělala jsem si den předtím peeling a pleťovou masku. Abych eliminovala možnost oflekatění se na minimum. V den D jsem si večer vyčistila zuby (nebudu riskovat, že si budu po opalování vyplachovat pusu a udělám si na obličeji mapu) a teprve poté jsem samoopalovací vodičku nanesla na vatový tamponek a pečlivě s ní potřela celý obličej. Snažila jsem se nevynechat žádné místečko. A čekala jsem… Resp. jsem šla za hodinku spát. A modlila jsem se, ať se ráno neprobudím s obličejem na polštáři :-D

Ráno jsem samozřejmě zapomněla, že jsem večer cosi podobného absolvovala. Jdu klasicky do koupelny, sáhnu po kartáčku na zuby a při čištění rozlepeným okem zkoumám, jestli jsem dneska zralá na pytlík na hlavu, nebo můžu mezi lidi. A cosi mě zarazilo. Kde jsem nechala kruhy pod očima? Já si včera neodličovala BB krém? A proč nemám nikde ani pupínek? A jaktože vypadám tak hebce? (pozn.: uvědomuju si, jak debilně poslední věta zní, ale je vážně výstižná!)

Eco by Sonya
Eco by Sonya
Eco by Sonya
Eco by Sonya

Zůstala jsem na sebe zírat s kartáčkem v puse a připadala si jak po návratu z dovolené u moře (kam jsem měli teprve odjet!). Pleť byla zkrásnělá a vyhlazená, až to bylo divné. Vodička vám totiž dokáže už po první aplikaci tak proměnit vzhled k lepšímu, že ji budete milovat a vychvalovat všem, kdo budou ochotní poslouchat! Je jako permanentní BB krém. Sluníčko ve flaštičce, které je absolutně bezpečné, má skvělou barvu a jako bonus vám začne bleskově hojit veškerou neplechu na obličeji. Vždycky jsem měla za to, že Eco by Sonya vodička je jednou z nejpřeceňovanějších kosmetických věcí (té chvály všude kolem!) a je zvláštní, že z takové blbosti všichni učůrávají nadšením. Boha jeho, však je to jen samoopalovák, ne? Óóóó, dodatečně si sypu popel na hlavu a všechnu chválu na adresu EbS podepisuju vlastní samoopálenou krví!

Aplikace je vysoce primitivní záležitostí – už nepoužívám tamponek, ale normálně si do dlaně dávkuju pár kapek, rozetřu večer po obličeji a hotovka. Výdrž bych řekla tak 1 týden úplně bez problémů, možná i týdny 2. Zkoušela jsem aplikaci opakovat v různých intervalech, ale nejvíc mi vyhovuje 1x za 10-14 dní. Když je to častěji, jsem pro svoje oko moc tmavá a nemůžu se v zrcadle identifikovat :-)

Vodička má jemně nasládlou vůni, která na obličeji nijak nesedí a neruší. Nevytváří na obličeji mapy ani při aplikaci tamponkem, ani při nanášení prsty. Neucpává póry, ani nevede k tvorbě pupínků. Naopak ještě dokáže leccos zahojit a uzdravit.

A ještě jedno překvapivé testování – vodičku zkoušel i můj chlap! A mnohem víckrát, než já a klidně po ní sáhne každý den. Je prý skvělá, použití senzačně jednoduché, nikde nic nelepí, nemastí, nemapuje, superrychle schne a člověk vypadá skvěle. Takže jedna veliká paráda! A ano, fakt to za ty nekřesťanské prachy stojí. Lahvička se má spotřebovat od otevření za rok – no obávám se, že kdyby mi s tím chlap nepomáhal, tak bych neměla šanci ani za 5 let :-)

Samoopalovací krém pro střední opálení

Vodičku i krém jsem testovala současně. Bylo by uhozené mít opálený jen obličej, nebo jen tělo a obličej bílý, to je asi logické. Recenze i popisky krému na internetu zmiňují, že je možné se samoopálit i těsně před spaním. Můžete se natřít a rovnou zalehnout do peřin, aniž by hrozilo, že zabarvíte celou postel a vy budete ráno připomínat velikonoční vajíčko barvené v cibulových slupkách. Na to jsem byla ostatně zvědavá nejvíc – jak moc odolný krém vůči otěru je.

Opět jsem si před samotným natíráním udělala komplet peeling celého těla, aby byla opálená vrstva souměrná a abych se nezačala někde loupat, nebo abych neměla fleky. Uznávám, že samotné natírání mi dalo zabrat. Jednak jsem měla trauma, že nepoznám, kde už jsem se natřela a druhak jsem byla vynervovaná z představy, že krém zaschne dřív, než ho pořádně rozetřu. Díky obojímu jsem pojala aplikaci tak důkladně, že jsem byla po pěti minutách mazání sedřená (málem doslova) jak masér po celodenní šichtě! :-D

Ale podařilo se, já krém rovnoměrně rozetřela, pro jistotu se 10 minut nikde neopírala a neoblékala se a pak hupky dupky do peřin. Další den bylo opálení znatelné natolik, že jsem neměla potřebu vrstvu opakovat! Odstín byl moc hezký, maximálně přirozený (nikoho by ve snu nenapadlo, že za to nemůže slunko a díky absenci bílých míst po plavkách i nudapláž, ale tuba s krémem) a samoopalovací odér zmizel tak na 90%. No byla jsem nadšená velice! Jeden z nejhezčích odstínů, co jsem kdy se samoopalovací kosmetikou viděla! Naprostá parádička :-)

Další postřehy si budu tahat z rukávu na střídačku, jak mě napadnou :o)

Eco by Sonya
Eco by Sonya
Eco by Sonya
Eco by Sonya

Samoopalovací krém sice oblečení běžně nešpiní, přesto během jeho používání nedoporučuju vytahovat z šuplíku vaše nejhezčí bílé spodní prádlo. Zvlášť ne ve vedru. Pokud se budete potit, lehounký nažloutlý nádech látka získá. Jde to dobře vyprat, ale stejně to neriskujte. Zajímavé je, že povlečení v posteli to opravdu nezašpiní. Ale ručník občas jo.

Vůně krému je stejná, jako kterýkoli jiný samoopalovací krém. Je to aroma zkaramelizovaného cukru, který roztápíte na pánvi pro přípravu griliášových řezů na vánoce. První den po natření je to znát, ale druhý den už z kůže neucítíte nic.

Důrazně doporučuju si dát po aplikaci pozor, aby na vás nestříkla ani kapka vody. Já se takhle kolem 11 večer slavnostně natřela krémem, aby samoopalovák dobře zaschnul, než půjdu spát. O dvě hodiny později mě ale přinutil vystřelit z postele kočič, resp. povědomé zvuky z chodby, kdy se mazlíček začal obracet naruby, protože mu něco nesedlo. Jak jsem to po něm rychle uklízela, samozřejmě jsem si namočila a zastříkala ruku vodou. V tu chvíli mi to ještě nedošlo, ale ráno jsem měla flekaté vnitřní předloktí a musela jsem ho jemně odrhnout peelingem, abych nevypadala jak s ošklivou kožní nemocí. Takže pozor na to. Opravdu je ta voda hodně znát a flekatí.

Jestli jste hodně bílí, nejsem si jistá, jestli bude samoopalovací krém Invisible Tan to pravé ořechové. Možná bych spíš sáhla po Winter Skin, který je prý jemnější a lehčí (nemám vyzkoušeno). Invisible Tan vám dodá střední opálení, jako kdybyste byli už 3-4 dny u moře. Já se opaluju do bronzova a nikdy nejdu ani náznakem do rudé, nebo hnědé. Přijde mi, že samoopalovací krém Eco by Sonya přesně tuto barvu opálení zvýrazňuje a na mně tím pádem vypadá velmi přirozeně. Nemít momentálně pár flíčků na předloktí po nočním čiči blitkovém tanečku, nikdo by nepoznal, že na sobě nějaký krém mám a že to není od sluníčka.

Trvanlivost opálení je podobná, jako u samoopalovací vody. Já pro udržení opakuju nátěr po 10-14 dnech, dřív to u mě nemá význam, protože chci jen bronzový nádech, ne vzhled dobře propečené topinky :o)

Moc jsem se snažila zachytit opálení s Face Tan Water aspoň nějak – no došel chlap, mrknul na fotky a prý – která je „před“ a která je „po“? Ok, tak rozdíl je minimální… Ale je tam, fakt! :-D Jen se špatně fotí. Ani na jedné fotce nemám BB krém, make-up, pudr, nic. A jen tak mezi řečí – až teď, jak se na fotky dívám, jsem si uvědomila, že je tu super vidět rozdíl v různém obočí. Vlevo jsem ho kreslila blond Essence stínem, vpravo je jen učesané Bourjois Brow Design gelem v odstínu blond :o)

Eco by Sonya - Face Tan

A ještě kousek mojí nožky na psacím stole. Pokusila jsem se vystihnout ten vzácný moment, kdy je nějaký rozdíl v aplikaci krému Invisible Tan snad malilililinko vidět. Když se probudím a mrknu na nohy, které jsem den předtím „samoopálila“, rozdíl zaznamenám okamžitě na první dobrou a je dost viditelný. Ale vyfotit to? No sakryš! Zdálo se to jako jednodušší úkol :-)

Eco by Sonya - Invisible Tan

Velké závěry

Jsem se samoopalovací dvojicí Eco by Sonya VELMI spokojená a jestli hledáte nějakou fakt dobrou značku samoopalovacích přípravků, můžu tyhle dva bez váhání doporučit. Samozřejmě je dobré si dát pozor na několik detailů, které popisuju v recenzi, ale vybaveni těmito informacemi myslím nemůžete šlápnout vedle.

Co vy a samoopalování? Ano, nebo ne? A jestli ano, tak jaké produkty máte nejraději? A jestli ne, tak které vás šeredně zklamaly? :-)

One thought on “Eco by Sonya – přírodní samoopalovací krém Invisible Tan a samoopalovací pleťová voda Face Tan Water

  1. Pleťovou vodičku používám už dva roky a jsem nadmíru spokojená :) Mám zvětšené pory a tahle vodička je tak nějak „skryje“ a sjednotí pleť, že vypadám vždycky uplně jinak. Pleť mám hodně světlou a s vodičkou vypadám jako bych přijela od moře, ale je to přirozená barva a postupně se pak vymývá, takže to nepůsobí nijak nepřirozeně. Za mě je to svatý grál a pokud někoho odradí cena, je to zbytečný. Mně vydrží vždycky cca rok ( s tím, že přes léto ji nepoužívám, když jsem opálená).. Je to taková moje musthave věcička :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *