Ben & Anna – přírodní zubní pasta v tabletách (Mint a Mint s fluoridem)

Ben & Anna - přírodní zubní pasta v tabletách (Mint a Mint s fluoridem)

Existence tuhého šamponu mě svého času upřímně šokovala. Něco tak jednoduchého a praktického, to je nápad za všechny prachy! Nemusíte na cestách řešit lahvičky a balit je každou zvlášť do sáčku, aby se vám něco nevykydlo do kufru (aspoň tak to jistím já). A když letíte letadlem, nevztahuje se na vás žádný limit tekutin. Protože tuhý šampon vypadá jako obyčejné mýdlo. A aktivujete ho taky stejně. Namočíte pod vodou a mydlíte. Dokonalé, viďte?

Tuhé šampony se během krátké doby rozšířily jak houby po dešti a dnes už je má v nabídce většina kosmetických značek. Bylo proto otázkou času, kdy někdo vychytávku posune na vyšší level a vyrobí v tuhé formě další produkty běžné potřeby. Co třeba sprchový gel, nebo pasta na zuby…? Že už to zní moc absurdně a divně? Ba ne, je to perfektní věc! A upřímně – připadala jsem si při prvním testu jak malé děcko, když dostane do ruky novou hračku! O „tabletkovém sprcháči“ vám povím později, dnes mrkneme na zubní pastu v tabletách. Protože je tak boží, že ji musíte vidět hned teď!

Dostala jsem od FamiliaOrganica.sk k testování dva pytlíčky se zubní pastou v tabletách od Ben & Anna. Vzpomínáte si, že ze stejného e-shopu jsem nedávno dostala i celou sadu lesklých a matných „pastelkových“ rtěnek Le Papier? Jestli rtěnky neznáte, okamžitě se na ně musíte mrknout! Vyzkoušela jsem už mraky malovátek na pusu, ale tyhle jsou suverénně nejlepší. NEJLEPŠÍ! Jsou čistě přírodní a v papírových obalech a hravě nakopou zadek i značkových high-end značkám. Bez kompromisů. Já si nejvíc ujíždím na matných odstínech Classy, Cerise a Ruby. A lesklé Blossom. Ale zpátky k Ben & Anna, ať se klasicky neztratím v písmenkách a není z toho dneska román na pokračování.

Ben & Anna - přírodní zubní pasta v tabletách (Mint a Mint s fluoridem)
Pytlíčky s tabletkovou pastou a talbetkovým sprchovým gelem :-)
Ben & Anna - přírodní zubní pasta v tabletách (Mint a Mint s fluoridem)

Každý z pytlíčků má 36 g a obsahuje 100 tabletek. Nepočítala jsem to, je to napsáno na obale. Obě tabletkové pasty mají mátovou příchuť a jediný rozdíl mezi nimi je v obsahu fluoru. Jedna fluorid má, zatímco druhá je bez něj. Záleží tedy na vás, čemu dáváte přednost. Pokud si nevíte rady, po čem sáhnout, pak vězte, že fluor je skvělý sluha, ale zlý pán. Je nepostradatelnou součástí lidského těla a snižuje pravděpodobnost poškození zubní skloviny kyselinami a bakteriemi. Pokud ho máte nedostatek, jsou zuby náchylnější ke kazivosti a sklovina ztrácí pevnost. Je-li ale ve vašem těle fluoru nadbytek, je to také špatně. Na zubech se tzv. fluoróza (tedy nadměrné množství fluoru) projeví tak, že se vám udělají bílé skvrny, které později ztmavnou a tato změna je nevratná. To jen abyste měli jasno, proč tolik lidí řeší, zda fluor ano, nebo ne. Za mě „ano, ale je dobré mít všechny informace„.

Tabletky jsou malinké a skladné, takže když vyrážíte třeba na víkend, stačí si do pytlíčku dealeráčku přihodit pár tablet a máte vystaráno. Jen pozor, ať vám to na hranicích, nebo na rentgenu na letišti nezamění za něco jiného :o)

„Pasta“ se používá tak, že jednu tabletku rozkoušete (na obale je roztomile slovensky napsáno „rozhrýzte“ :-D, navlhčíte kartáček pod vodou a vyčistíte si zoubky, jak jste zvyklí. Mně ohromně vyhovuje, že tablety nikterak nepění, ale udělají v puse příjemně chutnající vodičku, které je tak akorát, aby vás to nenutilo nic vyplivovat. Ale ani vám nebrání vidět na všechny zuby a pořádně je vyčistit. Není nic horšího, než když máte plnou pusu pěny, přes kterou nevidíte ani ťuk. Jak si pak máte pořádně vyčistit zuby?

Ben & Anna - přírodní zubní pasta v tabletách (Mint a Mint s fluoridem)
Ben & Anna - přírodní zubní pasta v tabletách (Mint a Mint s fluoridem)
Ben & Anna - přírodní zubní pasta v tabletách (Mint a Mint s fluoridem)
Ben & Anna - přírodní zubní pasta v tabletách (Mint a Mint s fluoridem)
Ben & Anna - přírodní zubní pasta v tabletách (Mint a Mint s fluoridem)
Ben & Anna - přírodní zubní pasta v tabletách (Mint a Mint s fluoridem)

Obecně se doporučuje zuby čistit 2 minuty. Já u této informace vždycky protočím oči a odpovídám, že zuby se mají čistit tak dlouho, dokud nejsou čisté. Jestli vám to vezme dvě minuty, nebo 10, to je na vás a vaší šikovnosti a cviku. Já se pohybuju se vším všudy (i s mezizubními kartáčky a nití) někde u pěti minut.

Co mě na tabletkách velmi baví, tak že vám vykouzlí svěží pocit v ústech velmi nenásilně. Žádné pálení, hrubá obrušující zrnka, nebo výsledná citlivost zubů. Ne-e. Tabletky jsou k zoubkům velmi šetrné a jemné. Já za den spotřebuju 2-3 kousky. Často si totiž během dne čistím zuby jen vlhkým kartáčkem a „pastu“ (resp. tabletu) zařazuju hlavně ráno pro příjemné probuzení do nového dne (a to se na čištění díky tabletkám opravdu těším!) a večer, aby mě po mátové chuti už nelákalo nic mlsat :-) A někdy během dne, když potřebuju po sladkém srovnat chuť.

Jo a abych nezapomněla – obal je celý kompostovatelný. Jsem chtěla hrát chytrou a jako první jsem kontrolovala zacvakávací uzávěr, abych si rýpla, že jako kompost ano, ale co ten plastový bazmek. Eh, tak ne. On to není plast, ale ta samorozpadací věc, co jako plast vypadá a co se z ní dělá i bublinková folie, ale přitom ji můžete s klidem hodit do BIO popelnice :o)

Co říkáte na nápad tabletkové zubní pasty? Už jste někdy něco takového zkoušeli?

4 thoughts on “Ben & Anna – přírodní zubní pasta v tabletách (Mint a Mint s fluoridem)

 1. Ahoj Bebe, tabletkovou zubní pastu už dělá x let LUSH, kdysi jsem ji u nich zkoušela (určitě to bude aspoň 10 let) a bylo to fajn, ale stejně raději zůstávám u té klasické (byť nějaké přírodní). Stejně tak mám pocit, že přišli první s šampuky. Ale jsem ráda, že se to rozšířilo i mezi další značky, aspoň si každý najde to svoje :)

  1. To je vlastně pravda, Anko! Úplně jsem na LUSH zapomněla! :-o A přijde mi, že díky LUSH se to slovo „šampuk“ ujalo i jako tuhý šampon. Stejně, jako když si člověk dá v restauraci „mattonku“, ale myslí tím všechny možné minerálky. Tak řekne „šampuk“ a znamená to jakýkoli tuhý šampon :-) Já jsem svůj první šampuk zkoušela tuším buď od Navia se santalovým dřevem, nebo od 2SIS s kokosem. Teď si nejsem vůbec jistá. Ale oba byly božíííí :-)
   Bebe

   1. Já zrovna teď zkouším novinku od Ponia, je mátový a je na suché vlasy. Zatím musím říct, že super! Ty z LUSHe mi nikdy neseděly.. Ale některé kamarádky na ně nedají dopustit:) Ale to už odbočujeme od zubních tabletek… :D

    1. Tuhé šampony od Ponia miluje můj chlap a kupuje si je už i sám. Akorát se vždycky zeptá, jestli něco taky nechci, že si jde objednávat šampon. By mě nikdy nenapadlo, že mu taková věc bude vyhovovat! :-)
     Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *