Weleda – srovnání 2 pleťových krémů (měsíčkový a zklidňující)

Weleda - srovnání 2 pleťových krémů (měsíčkový a zklidňující)

Musela jsem zalistovat v kalendáři hooodně dozadu, abych zjistila, kdy se u mě dva pleťové krémy od Weledy vlastně zabydlely! A víte, co? Čtvrt roku je tomu! Neuvěřitelně to letí! Kdybych si před pár dny nebarvila vlasy, už jen z tohohle poznání by mi jich dalších 10 zešedivělo :-)

S weledími pleťovými krémy se to má vždycky (ano, opravdu VŽDYCKY) tak, že je poprvé vyzkoušíte, sžijete se s nimi nejpozději do večera a pak je berete jako členy rodiny a jste s nimi denně. Jako kdyby s vámi stylové hliníkové tubičky byly odjakživa. Nejste schopní si vzpomenout, kdy přesně k vám přišly, ale víte, že ráno a večer s nimi končíte kosmetickou rutinu a bylo by moc divné, kdybyste je neměli. Vyzkoušela jsem toho od Weledy mraky, ale jedno vám můžu říct jistě – je úplně jedno, který pleťový krém si vyberete. Bude perfektní, bude fungovat a bude vám vyhovovat. Píšu to v každém článku, kde krémy od Weledy figurují, ale je třeba to zdůraznit zas a znova. Pro mě je jakékoli pleťové mazání od této značky sázkou na jistotu. A kdybych si třeba na dovolenou zapomněla vzít veškerou kosmetiku a nechtěla riskovat nic nového, našla bych si nejbližší DM drogerii (nebo něco tomu podobného) a sáhla po Weledě. Po čisticím toniku 2v1, arnikovém sprchovém krému a gelu Venadoron (poněvadž dovolenky máme HODNĚ aktivní) a krému na obličej podle momentální potřeby. Nebo nálady.

Weleda - srovnání 2 pleťových krémů (měsíčkový a zklidňující)

Dnes chci mezi sebou porovnat dvě extrémně jemné záležitosti z pleťové péče, a to z dětské pečující řady. Prvním je zklidňující pleťový krém, druhým měsíčkový pleťový krém. Jaký je mezi nimi rozdíl? Můžete je používat normálně i vy, i když už jste z dětských kalhotek vyrostli? A komu budou tyto krémy nejvíce vyhovovat? Shrnu vám vše, co jsem za čtvrt roku pozorování objevila.

Nejdříve mrkneme, co o těchto pleťových krémech říká sama Weleda:

MěsíčkovýŠetrně chrání a hydratuje zatěžovanou dětskou pokožku. Pokožka miminek je pětkrát tenčí, než kůže dospělých, a proto více tíhne ke ztrátě vláhy. Dopřejte jí pomoc z přírody. Organický měsíček lékařský zahalí jemnou dětskou kůži do ochranného pláště, přívětivý lanolin o ni bude pečovat a mandlový olej jí dodá potřebnou hydrataci.

ZklidňujícíZklidnění pro dětskou hypersenzitivní, suchou nebo atopicku pokožku. Zklidňující pleťový krém kombinuje jemný dotek tišících extraktů z proskurníku s vyživujícími organickými oleji z kokosového ořechu a sladkých mandlí. Zlatý včelí vosk vytváří na kůži odolnou vrstvu, která ji chrání před vnějšími vlivy. Suchá a svědící kůže je zklidněná a chráněná přirozeným způsobem.

Weleda - srovnání 2 pleťových krémů (měsíčkový a zklidňující)

Z obojího vyplývá, že to bude super volba pro extrémně citlivou pleť, která potřebuje hydratovat, vyživovat, zklidňovat a chránit. To vše bez zatížení a potenciálních alergických reakcí. Proto je složení u obou krémů tak krátké, aby byla možnost alergie snížena na minimum. Přírodní kosmetika je sice super věc, ale je třeba si uvědomit, že riziko alergie je tu o facku vyšší, než u kosmetiky, která „kytky“ neobsahuje. Jasně, tam zase můžete mít reakci na nějakou chemickou látku, takže… Jo, ve výsledku to vyjde nastejno – je třeba být obezřetný. Ale chápete pointu, kterou jsem chtěla kolem složení zdůraznit, že jo? :o)

Porovnání složení obou krémů:

MěsíčkovýVoda, Sezamový olej, Mandlový olej, Alkohol, Glyceryl stearát SE, Lanolin, Včelí vosk, Extrakt květů měsíčku lékařského, Xanthanová guma, Vonné látky*, Limonen*, Linalool*, Geraniol*, Citral*.
*součást éterických olejů

ZklidňujícíVoda, Kokosový olej, Sezamový olej, Glycerin, Alkohol, Mandlový olej, Včelí vosk, Cetearyl Glucosid, Glyceryl stearát SE, Olej ze semen brutnáku lékařského, Olej semen světlice barvířské, Nezmýdelnitelný podíl slunečnicového oleje, Hydrogenované coco-glyceridy, Výtažek z kořene proskurníku lékařského, Extrakt violky trojbarevné,Xanthanová guma, Kyselina mléčná, Glyceryl kaprylát.

Weleda - srovnání 2 pleťových krémů (měsíčkový a zklidňující)
Weleda - srovnání 2 pleťových krémů (měsíčkový a zklidňující)
Weleda - srovnání 2 pleťových krémů (měsíčkový a zklidňující)

Krátké, jednoduché, srozumitelné. Mimochodem – toho alkoholu se vůbec nebojte. Já sama vlastním pleť suchou jak Sahara a kdykoli se sháním po krému, chlap se mi směje, že kdybych se jednou nenatřela, tak se do rána scvrknu a uschnu :-D A přitom mi Weleda velmi vyhovuje, kůži zklidňuje a hydratuje. A bez problémů používám i jejich čisticí tonikum 2v1 (už teda ne, došlo mi), které také obsahuje alkohol a pleť na něj reaguje snad nejlíp ze všech čisticích věcí, co jsem kdy měla.

Rozdíly ve vůni? Jsou. Ale podobným způsobem, jako kdybyste se snažili odhalit vůni vody, nebo minerálky. Z obou krémů na začátku ucítíte hlavně alkohol, ale ten během pár vteřin vyprchne.

Měsíčkový – cítím v krému masťový základ a malililinko nasládlou bylinku. Celek na mě působí jako mastička z lékárny, která nijak výrazně nevoní a nic rozpoznatelného v ní nepřevládá.

Zklidňující – moc bych v tom chtěla cítit fialku, která je zmíněna ve složení! Nějaká kytička se tam ke slovu dostává, ale je vcelku těžké ji s jistotou identifikovat. Vůně je lehounce květinová a trošku kyselkavá, asi jako rakytník. Rychle ale mizí. Což u takového krému vlastně ani není na škodu :-)

Konzistence u obou krémů je podobná/stejná. Oba krémy mají v základu vodu, což znamená, že pleť před jejich aplikací nemusíte vlhčit, jako se to dělá u olejové/bezvodé kosmetiky. Prostě jen vezmete tubičku, nadávkujete krém a rovnou mažete na pleť. Oba krémy se výborně vstřebávají a nemám jim co vytknout. Čistě subjektivně mám pocit, že měsíčkový krém je výživnější a o něco mastnější. Během použití to ale nevnímám a krémy mezi sebou můžu klidně zaměnit.

Weleda - srovnání 2 pleťových krémů (měsíčkový a zklidňující)
Weleda - srovnání 2 pleťových krémů (měsíčkový a zklidňující)
Weleda - srovnání 2 pleťových krémů (měsíčkový a zklidňující)

Dojmy během používání? Ačkoli jsou oba krémy určeny pro jemnou a citlivou dětskou pleť, vsadím boty, že hodně z vás si co do citlivosti s miminkovskou pokožkou nezadá. Třeba já u sebe vím, že moje pleť reaguje hodně citlivě na zimu a chlad, takže vyjít si jen tak do mrazu bez „krémovací bariéry“ = pár dní rudých tváří, napjaté pokožky a někdy i pálení, bolesti a mravenčení. Neřekla bych, že mám přehnaně citlivou pleť (ostatně, to bych nemohla testovat tolik kosmetiky), ale VELMI suchou, to ano. Odjakživa. Poprvé mi to řekla kosmetička někdy na základce a doporučila mi pořídit hutný mandlový krém, ať pleť nevysychá tak moc. Dnes už vím (po nekonečném hledání metodou pokus/omyl), že ideální kombinací je pro mě šetrné a pečlivé čištění pleti, časté maskování, hydratace a výživa do zblbnutí (ideálně v několika vrstvách) a taky nedávat hrneček s pitím z ruky :-) Jak mi v tom pomohl měsíčkový a zklidňující krém? Velmi! Můžu je vrstvit na co chci (krémové i olejové sérum) a v případě potřeby (což se už kupodivu nestává často!) vrstvu i během dne obnovit, aniž by mě čekala mastná pleť, nebo nedejbože černé ťupky a ucpané póry. Jasně, s dávkováním to doporučuju NEpřehánět (ale to u všeho) a vždycky říkám, že s kosmetikou je to jako s oblékáním. Raději více tenkých vrstev, než jednu tlustou neprodyšnou. A funguje to bezvadně.

Za celou dobu, co jsem krémy používala, jsem se nesetkala s ničím, co by mi vadilo. Snad jediné, co mě ještě napadá, tak že když bylo echt vedro, měsíčkový krém jsem použila spíš na noc, protože jsem se pod ním během dne párkrát zapotila. Nic šíleného, ale přesto si to vybavuju. Nicméně teď na podzim a v zimě si myslím, že je naprosto fuk, po kterém z nich sáhnete (chlap by si třeba vybral určitě zklidňující, protože mu v kosmetice vadí lanolin), oba splní svou funkci na jedničku s hvězdičkou. Pleť ošetří, okamžitě jí uleví, nepodráždí, nezamastí, nezatíží. V krémové Weleda řadě se tak vyjímají stejně, jako třeba mandlový, kosatcový, granátový, růžový, nebo jakýkoli jiný krém. Jsou boží! Tak.

Dotazy? :-)

2 thoughts on “Weleda – srovnání 2 pleťových krémů (měsíčkový a zklidňující)

  1. Já miluju ten jejich měsíčkový dětský balzám. Je to stejná žlutá piksla, jen o něco menší a bez vody. A Skinfood je jasnej. Jo a Cold cream voní naprosto božsky. Jo a taky ten jejich granátový olej na tělo je na obličeji úplně luxusní! A tenhle jejich fialovej ekzematickej krém má neuvěřitelně příjemnou konzistenci. No mohla bych pokračovat :D

    1. Weleda prostě umí, to je bez debat :-) Onehdá jsem vybírala pro článek tři TOP produkty a to bylo jak Sophiina volba! Jedna lepší věc než druhá a strouhnout to na 3? Eeeej! To skoro fyzicky bolelo! :-D
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *