Nejlepší pomocníci pro cestování s kosmetikou (Gabriella Salvete plnitelná balení, štětce, taška, odličovací žínka, rozprašovač na parfém, kartáč Tangle Teezer)

Nejlepší pomocníci pro cestování s kosmetikou

Dlouho jsem si myslela, že balení na cesty mám vychytané do detailu. Ale letos v červnu mi docvaklo, že jsem totální břídil. Po pár týdnech na Istrii jsem si po cestě do Prahy totiž dělala pomyslnou inventuru, co jsem vlastně ze svého zavazadla (ne)využila a zjistila jsem strašlivou pravdu. Mohla jsem si ušetřit dvě třetiny místa v kufru! Bez přehánění!

Mám nepochopitelné nutkání si do kufru často šlapat věci, které bych mohla potřebovat, ale přitom po nich běžně nesáhnu. Anebo jen zcela výjimečně. A týká se to všech kategorií – oblečení, bot, kosmetiky i různých. A tak jsem ještě v autě udělala jedinou logickou věc. Než jsme minuli hranice slovinské Ljubljany, sepsala jsem si do poznámek v telefonu seznam věcí, které jsem doopravdy použila a potřebovala. Seznam si v telefonu nechávám a balím se podle něj, ať jedu kamkoli. Legrační je, že najednou cestuju tak nalehko, až mě to znervózňuje a dobrou polovinu cesty sama sebe přesvědčuju, že mám opravdu všechno a nic jsem nezapomněla. [na všechno ostatní je tady MasterCard, haha]

Nedávno jsem na blogu zmiňovala, že miluju knížky od Marie Kondo, které mi extrémně pomohly se vypořádat se zmatkem okolo sebe (bylo ale třeba po nich sáhnout ve správnou chvíli!), uspořádat si své věci a vyčistit a odlehčit si hlavu. A jak jsem tak byla v ráži a třídila a skládala a rovnala… Napadlo mě, že vlastně nemám promyšlené kosmetické balení na cesty. A že všechny ty lahvičky a kelímky vždycky rozstrkám po kapsách batůžku a po deseti mini taštičkách v kufru a je to vcelku na prd.

[jestli se vám zdá, že spolu KonMari a téma dnešního článku absolutně nesouvisí, sledujte tok myšlenek -> úklid -> třídění -> potřeba mít všechno po ruce a srovnané -> chaos na cestách v kosmetice -> nevím, kde co mám -> panika -> sklenička Vermutu -> nápad -> klik na e-shop Elnino do kategorie Gabriella Salvete TOOLS -> super nápad na článek, cha!]

Nejlepší pomocníci pro cestování s kosmetikou
Nejlepší pomocníci pro cestování s kosmetikou

Abych chytře vysvětlila a uvedla, proč mě to napadlo – vím o tom, že značka Gabriella Salvete má řadu TOOLS, která nabízí všemožné doplňky pro pohodlné kosmetikování. Od kompletní manikúry, štětců, čelenek, houbiček, přes aplikátory, taštičky, až ke kartáčkům na obličej, plnitelným obalům na kosmetiku, aj. Garantuju vám, že jakmile TOOLS záložku jednou rozkliknete, zjistíte, že potřebujete úplně všechno a budete mi spílat celou dobu, co budete zadávat údaje o platební kartě na e-shop. [ráda jsem posloužila, hehe]
A jelikož mě začalo silně iritovat, že mám pořádek ve všem, ale kosmetika na cestách je u mě silně zmatečná kategorie, přemýšlela jsem, jak to vymyslet, abych se i tady mohla nadšeně poplácat po rameni a gratulovat si, jak jsem to dobře vymyslela.

Má prvotní představa po zkouknutí všemožných doplňků a pomocníků byla taková, že si nakombinuju cestovní sestavu od A do Z a pokryju vše – od líčení, tělové/vlasové/pleťové kosmetiky až po parfém. Co myslíte, povedlo se…?

Gabriella Salvete TOOLS Cosmetic bag – velká taška na kosmetiku

Láska na první pohled. Jen jsem ji rozbalila, věděla jsem, že to bude má nejlepší cestovní kamarádka, protože je totálně boží! Barva super, místa habakuk (a když to řeknu i já, to už je něco!), i vnitřní kapsičky má a kdyby na to přišlo, vlastně ji můžu klidně vydávat za pohotovostní kabelku ven.

Materiál je zvenčí dobře omyvatelný – klasická měkčí kabelka. A myslím si, že i kdyby se mi něco vykydlo dovnitř, nebude problém to z látky dostat. Je to typ materiálu jak na bundu větrovku, nebo na deštník. Lehce šustivé, ale dostatečně pevné. Nic nenasvědčuje tomu, že by se taštička měla za chvilku rozpadnout – spíš naopak. Vypadá kvalitně ušitá.

Gabriella Salvete TOOLS Cosmetic bag - velká taška na kosmetiku
Gabriella Salvete TOOLS Cosmetic bag - velká taška na kosmetiku
Gabriella Salvete TOOLS Cosmetic bag - velká taška na kosmetiku

Hodně mě baví, že když cokoli kosmetického potřebuju, dám si taštičku na klín třeba v autě, otevřu ji a sáhnu bez rozmýšlení a zdlouhavého hrabošení rovnou po tom, co chci. To je jak sen! Žádné zmatkování, do které kapsy v batohu jsem dala antiperspirant, nebo spílání na svou blbost, že malovací taštička je nejspíš na dně kufru v autě. Nene! Všechno mám pohromadě, uspořádané, organizované, po ruce. Miluju tu tašku!

Gabriella Salvete TOOLS MakeUp eraser towel – odličující žínka na obličej

Když vám kus hadříku slibuje, že vás i bez kosmetiky zbaví líčidel, to je vždycky podezřelé. Kdyby to bylo tak jednoduché, proč by jinak existovaly všechny ty odličovací serepetičky, ne?

Takže si to shrneme do odrážek, ju?

  • odličující žínka vypadá jako obšitý kus přehozu na gauč
  • z jedné strany jsou chlupy delší, z druhé hustší a kratší
  • neptejte se, jak je to možné, ale dokáže to odlíčit
  • normálně jsem s tím sundala řasenku, stíny, i pudr
  • nemám tucha, jak to funguje, ale FUNGUJE TO! Ano, pořád to budu opakovat.
  • na obličeji je to taaaaak příjemné! Ale TAK!
  • nic lepšího na odlíčení rtěnky jsem nezažila. Namočit, setřít, hotovo.
  • žínka je z polyesteru, tudíž rychle po namočení uschne
  • díky tomu, že je žínka černá, není na ní vidět bordel a člověka to neirituje tak moc, jako kdyby šlo o bílý ručníček znečištěný make-upem. Žínku peru v mýdle v ruce, ale hážu jednou za pár dní do pračky.
  • pořád nevím, jak přesně to funguje a je to podle mě jedna z těch věcí, která mi zůstane navždy utajená. Stejně, jako když jsem jako malá nechápala, jak dokáže Ježíšek obletět všechny domácnosti najednou v podvečer a nechat tam dárky :o)
Gabriella Salvete TOOLS MakeUp eraser towel

Normálně se vám bojím žínku doporučit, protože se zdráhám uvěřit, že něco může takto fungovat. I v průběhu psaní této recenze jsem se byla 3x nalíčit a nevěřícně odlíčit. Pokaždé se stejným výsledem – šup šup a barvy jsou dole. Bez kapky micelárky, oleje, nebo čehokoli kosmetického. Je to divné. Moc divné! :-D

Jo a na cestování jsem si nechala originální plastovou taštičku na zavírání, ve které žínku převážím. To aby se nepovalovala mezi kosmetikou, ale měla své vlastní místo.

Gabriella Salvete TOOLS Powder Travel Brush – cestovní štětec

Taky se snažíte na cestách vyvarovat pudrům, abyste s sebou nemuseli balit velké štětce? Protože nanést pudr/bronzer/tvářenku/rozjasňovač/whatever třeba prstem, nebo štětcem na oči dost dobře nejde. Existuje ale jedno fajnové řešení jako náhrada za velké chundeláčky, díky kterému svou pudrovací výbavu nemusíte nechávat doma. Cestovní buclatý „kabuki“ štěteček, který se vám v pohodě smrskne i do kabelky a se kterým můžete klidně vymalovat barák, kdyby na to přišlo. No… Ok, to poslední asi ne, ale na obličej je to super! :-)

Gabriella Salvete TOOLS Powder Travel Brush
Gabriella Salvete TOOLS Powder Travel Brush

Štětec má kovový obal a někdo nad ním doopravdy přemýšlel. Jednodušší než tisíc slov bude asi zase odkaz na video u mě na Instagramu, kde hned pochopíte, jak celý systém funguje. Ve zkratce toliko, že štěteček je dokonale chráněný a nic se mu nemůže stát. Štětinky se neohnou a neroztřepí a nedostane se k nim ani žádná nečistota. Za mě paráda!

Gabriella Salvete TOOLS Travel Set of Brushes – dárková kazeta štětců (4 ks + pouzdro)

Stejný případ, jako cestovní kabuki štětec. Balit si s sebou na cestování štětce, když nemáte ošéfované pouzdro, nebo speciální taštičku, je neštěstí. Buď pro vaši pleť, kdy se vám do štětců nachytají nečistoty, nebo pro samotné štětce, které končí s ohýbanými, nebo poškozenými štětinkami. Komu se už někdy štětec dostal do zipu taštičky, možná při té vzpomínce teď i zaplakal.

V placatém šikovném pouzdru jsou štětečky rovnou čtyři. Všechny mají elegantní stříbrné kovové rukojeti a superhebké syntetické štětinky. Největší chlupatý štětec je vhodný na pudrovou kosmetiku, velký placatý využijete na krémové produkty. Úplně nejmenší a nejužší štěteček vám prokáže skvělou službu při nanášení rtěnky a jeho o něco širší bráška si pak hravě poradí se stíny. Žádné z využití není dogmaticky dáno – používejte štětce na cokoli, dle libosti. Široký placatý klidně na nanášení pleťové masky, větší mini placku na korektor, nejmenší na linku nebo obočí, když se trefíte. Fantazii a šikovnosti se meze nekladou.

Gabriella Salvete TOOLS Travel Set of Brushes
Gabriella Salvete TOOLS Travel Set of Brushes
Gabriella Salvete TOOLS Travel Set of Brushes
Gabriella Salvete TOOLS Travel Set of Brushes

Jeden praktický autistický tip – štětce řaďte při dávání do pouzdra tak, aby malé tenké byly uprostřed a dva velké po stranách. To aby vám malý štěteček nevypadl z pouzdra.

Gabriella Salvete TOOLS Travel Perfume Atomizer – cestovní rozprašovač na parfém

Tahle věcička mi totálně podkopala sebevědomí a přinutila mě zamyslet se, jestli diplom z vysoké školy vlastním oprávněně, nebo bych ho měla jít s pokorou odevzdat a dívat se, jak ho před mýma očima projedou skartovačkou.

Potupně přiznávám, že jsem prostě nepřišla na to, jak cestovní rozprašovač funguje a jak ho rozebrat tak, abych ho mohla naplnit. Po několika dnech mi prdly nervy, najela jsem na stránky výrobce a s údivem si nechala klesnout čelist, jak je systém jednoduchý a já nedůvtipný pakoš. Stydím se velice.
[podruhé jsem bouchla čelem o stůl při psaní tohoto článku, kdy jsem si při úpravě fotek všimla, že jsem si nafotila původní obal rozprašovače, kde je zezadu systém rozebrání popsát ve třech jazycích… připadám si jak idiot! :-D]

Gabriella Salvete TOOLS Travel Perfume Atomizer
Gabriella Salvete TOOLS Travel Perfume Atomizer
Gabriella Salvete TOOLS Travel Perfume Atomizer

Pro názornou ukázku, jak se do cestovního rozprašovače dostat a jak jej snadno doplnit, mrkněte na moje video na Instagramu. Jednodušší už to být nemůže! Rozprašovač je tuze pěkný, pevný (nikde nic nevrže, nerozpadá se – ani po mé prvotní neodborné snaze o rozebrání) a funguje znamenitě! Co mě ale dojalo nejvíc, tak je cena do 150 Kč, což je o polovinu míň, než Ježíšek dával za plnitelný flakonek Travalo pro chlapa. Ačkoli… Teď se dívám, že v Elnino už mají flakonek levnější! Ale tenhle má 8 ml, kdežto Travalo 5 ml. A víc se mi u Gabriella Salvete líbí systém plnění (teď už jo! :-D) – parfém do atomizéru jednoduše nastříkáte. Nejde to nijak pokazit. Flakonek je šroubovací, má dostatečně široké hrdlo a sklenička jde dobře vypláchnout a naplnit parfémem jiným. Já tomu nemám co vytknout a jde o nejlepší poměr cena/výkon/vzhled/praktičnost, co jsem kdy u takového typu produktu viděla. Doporučuju!

Gabriella Salvete TOOLS Travel Beauty – sada plnitelných obalů na kosmetiku (8 ks)

Záměr byl jasný – objemově maximálně minimalizovat kosmetickou výbavu. Ono se to nezdá, ale jakmile zabalíte šampon, kondicionér, micelárku, pleťovou vodu a krém, tak máte půl batůžku v háji, ani nemrknete. Což je na houby, pokud jste kosmetický nadšenec, který si k tomu všemu nutně potřebuje přibalit i dalších dvacet věcí, bez kterých nedokáže žít [jakkoli u minimalistických recenzí třeba u kokosáku tvrdí něco jiného – ale co, trocha pokrytectví ještě nikoho nezabila, ne?]

Sada plnitelných obalů je nápad na Nobelovku a mám z mini lahviček upřímnou radost! Obsahuje celkem 8 kousků – 2 šroubovací kelímky, 2 lahvičky s cvakacím víčkem, 2 lahvičky s rozprašovačem, 1 lahvičku s pumpičkou a mini lopatičku na krémy. Plus je celá sada v plastové uzavíratelné taštičce.

Gabriella Salvete TOOLS Travel Beauty
Gabriella Salvete TOOLS Travel Beauty
Gabriella Salvete TOOLS Travel Beauty
Gabriella Salvete TOOLS Travel Beauty
Gabriella Salvete TOOLS Travel Beauty
Gabriella Salvete TOOLS Travel Beauty

Plnit můžete cokoli čímkoli, to je jasné – záleží na tom, co používáte za kosmetiku. Já si do lahviček s víčky dala na cestu šampon a kondicionér, do jednoho rozprašovače rozjasňující esenci Hemptouch, do druhého pak pleťovou vodu od mamky s okurkou a limetkou, do pumpičky šla micelární voda na odličování očí, do jednoho kelímku pleťový krém Evergetikon a do druhého konopný CBD balzámek Hemptouch. A nesmějte se, ale vážně uvažuju ještě nad jednou sadou! Dávkování a plnění je šikovné a praktické a lahvičky velice pěkné! A ještě ke všemu jsem dostala na Instagramu od čtenářky šikovný tip (zdravím, Jani! :-), že u ní velká balení kosmetiky bydlí v lednici a malá si nechává v koupelně a doplňuje je. Nehrozí tak, že by se jí drahocenná kosmetika zkazila. Geniální!

A až nedávno jsem zjistila, že mi mnohem víc vyhovuje mít vyskládanou testovanou/používanou kosmetiku na stole, než ji mít uklizenou v šuplíku. A k tomu je plnitelná sada boží, protože obaly jsou malé, vypadají všechny stejně (já jediná vím, co kde je, muhehe) a díky tomu, že je mám pořád na očích, se mi mnohem lépe přemýšlí o recenzích a píší poznámky. A jak řeším utírání prachu na stole? Mini lahvičky dokonale pasují do bílé krabičky od telefonu (což je ostatně skvělý pořadač na drobnosti i do šuplíku!). Stačí zvednout, utřít a hotovo. [ano, tento tip mám od KonMari]

K vymývání lahviček – i od mastných produktů je to kupodivu otázka chvilky. Stačí vám troška saponátu a horká voda. Přinejhorším malý kartáček, nebo sprcha nastavená na ten typ proudu, který by připlácl na zeď i kočku a tím víčko/lahvičku vypláchnout :o)

Tangle Teezer Compact Styler – kompaktní kartáč na vlasy (odst. Rose Gold)

Jedna z věcí, u které jsem nikdy nechápala to šílenství okolo. Jako je to plastová zubatá věc, se kterou se češou vlasy, není to složitý jaderný reaktor, ani perpetuum mobile na výrobu čokolády. Tak co s tím všichni mají?!

Tangle Teezer Compact Styler
Tangle Teezer Compact Styler
Tangle Teezer Compact Styler

Hohohohohooooo! Ho! Tenhle Tangle Teezer, to je vám užitečná vychytávka! Krom toho, že se s ním opravdu dokonale rozčesávají vlasy a i kdybyste na nich měli koudel po umytí Jarem, tak si s tím poradí. Si myslim. Nevyzkoušeno. Neškube vlásky, ale rozčesává je stejně, jako kdybyste použili tunu kondicionéru. Ke všemu je superpraktický právě do kufru, nebo kabelky. Díky tomu, že je samotný kartáč krytý, si plastové „štětinky“ v zavazadle neulámete. Proto se Tangle Teezer bezvadně hodí právě na cestování.

Jo a jestli míváte vlasy elektrizující a rozlétané, kartáček je dokáže pěkně uhladit. Nevím, jak to dělá, ale funguje to. Jediné, na co se psychicky připravte, jestli přemýšlíte o pořízení, tak že vám budou oči přecházet z nabízených barev. Já dumala asi čtvrt hodiny, která se mi líbí nejvíc a překlikávala jsem záložky snad stokrát :-D

A jak cestujete s kosmetikou vy? Máte nějaké vychytávky, které mi zatím zůstaly utajeny? :-)

Koupit kosmetiku Gabriella Salvete na Elnino


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *