Evergetikon – pleťový peeling s meruňkou a pomeranči, esenciální oleje Jasmín a Neroli, oční krém s aloe a okurkou, krém proti vráskám s aloe vera

Evergetikon - pleťový peeling s meruňkou a pomeranči, esenciální oleje Jasmín a Neroli, oční krém s aloe a okurkou, krém proti vráskám s aloe vera

Na značku Evergetikon jsem na blogu pár nadšených doporučení v komentářích četla a okrajově jsem ji měla v kosmetickém hledáčku. Ale teprve až mi napsali z obchůdku Bio & Aroma, jestli nechci nějaké produkty vyzkoušet, jsem ji začala zkoumat blíž. Prošla jsem si na e-shopu celý sortiment a došla k jedinému závěru – tohle vypadá na jednu z těch značek, od které budu potřebovat evidentně všechno!

Evergetikon je krétská kosmetika, která využívá ty nejúžasnější ingredience, jaké si umíte představit! Je to kosmetika od A do Z přírodní a bezvodá – namísto vody je v produktech obsažena šťáva z aloe vera. A takřka veškeré receptury jsou založeny na tom nejkvalitnějším olivovém oleji, což ilustrují i obrázky olivových větviček a oliv všude na obalech. To je něco tak povedeného a krásného! Kdybych si měla vybrat svůj strom, se kterým vnitřně rezonuju a miluju ho, vybrala bych si právě olivu, protože toulky olivovým hájem na můj mozek působí stejně, jako škrabkání na zádech na našeho kočička, který u toho nahodí motor tak, že přehluší i televizi :-) Zajímavostí je, že olivy se sklízí právě v tomto čase a těžko byste ve Středomoří narazili na větší koncentraci lidí, než je momentálně v olivových sadech. To mi připomíná, že před pár lety jsem byla slušně v šoku, že olivy se nedají jíst rovnou ze stromu. Jasně, že jsem to zkusila, ale něco tak šíleně hořkotrpkého jste ještě nejedli! Čerstvě utržená oliva je prostě nepoživatelná. Musí se naložit do solného nálevu a teprve po nějaké době si na ní můžete pochutnat… Není holt nad praktický test pro lepší zapamatování :o)

Evergetikon - pleťový peeling s meruňkou a pomeranči, esenciální oleje Jasmín a Neroli, oční krém s aloe a okurkou, krém proti vráskám s aloe vera
Evergetikon

Zpátky ke kosmetice! Mé první dojmy ihned po ovonění a letmém vyzkoušení? Středomoří jak vyšité! Jestli cítíte, že vaše srdce tluče v rytmu mořských vln, v olivovém oleji byste se nejraději i koupali a vůně jako neroli, jasmín, levandule, rozmarýn a bergamot jsou vašimi celoživotními láskami, pak jste našli značku, která vaši kosmetickou péči doplní jako poslední dílek puzzle do skládačky. Ve vteřině si ji zamilujete a nebudete ji chtít dát z ruky!

Já si k otestování vybrala průřez sortimentem, abych si udělala hrubou představu, co můžu od kosmetiky čekat. Nalákalo mě vyzkoušet – pleťový peeling s meruňkou a pomeranči, oční krém proti vráskám s aloe a okurkou, revitalizační krém proti vráskám s aloe vera a dva esenciální oleje (neroli a jasmín).

Jestli tedy nemáte nic proti, začala bych svou oslavnou ódu na Evergetikon… :-)

Pleťový peeling s meruňkou a pomeranči

Otevřít, přivonět, vzít lžičku a celé to sníst! Jsem přesvědčená, že kdyby moje babička dělala pomerančovou marmeládu, voněla by takto. Jako kdybyste do té malé skleničky nacpali čerstvě pokrájený pomeranč a přidali k němu kandovanou pomerančovou kůru. Výsledek je opravdický, sladký, ovocný a totálně boží! Jde o jednu z nejkrásnějších pomerančových vůní, které jsem kdy u kosmetiky cítila. Nádhera!

[vsuvka – dala jsem ke skleničce přivonět chlapovi. Ten nejdřív asi třikrát polknul, aby mohl přes sliny mluvit a pak z něj vypadlo, že by si tu věc nejradši natřel na vánočku a snědl :-D]

Další šok se konal u samotné konzistence peelingu. Věřte, že mi rukama prošlo už hodně peelingů nejrůznější hrubosti. Ale takhle jemný a droboučký peeling vidím poprvé. Jako kde to míchali? V laboratoři na rozbíjení atomů? :-D Když si maličko peelingu rozetřu na ruku, musím se sakra soustředit, abych vůbec nějaká drobouličká zrníčka viděla. A přitom když po pomerančové hmotě přejedu prstem, zřetelně je cítím.

Evergetikon - Pleťový peeling s meruňkou a pomeranči
Evergetikon - Pleťový peeling s meruňkou a pomeranči
Evergetikon - Pleťový peeling s meruňkou a pomeranči
Evergetikon - Pleťový peeling s meruňkou a pomeranči

[už teď přemýšlím, že si založím speciální sešitek, kam si budu zapisovat synonyma pro své nadšené výkřiky o podobné kosmetice. Protože opakovat pořád dokola slova jako „boží“, „fantastický“, „úžasný“ a „neuvěřitelný“… To můžu celou recenzi shrnout do 5 slov. Ale copak mám na výběr, když to tak opravdu je?! :-D]

Peeling je bezvodý a složení je tvořeno másly a oleji: olej ze sladké mandle, olivový olej, včelí vosk, kakaové máslo, arganový olej, kokosový „monoi“ olej, měsíčkový olej, extrakt z myrty, meruňkové stonky, extrakt z listů rozmarýnu, vitamin E, pomerančový olej, mandarinkový olej, olej z růže damašské. Recept na dokonalost zní silně podobně.

Peeling se používá tak, že nanesete malé množství na odlíčenou a vyčištěnou pleť. [slyšela jsem dokonce otázku, jestli peeling není spíš vhodný na samotné odličování a neušetříte tím jeden kosmetický krok a produkty. Na to zapomeňte. Je to stejná blbost, jako kdybyste se šli sprchovat v oblečení. Peeling se vždy a za všech okolností používá na ČISTOU pleť] Díky tomu, jak je konzistence peelingu jemná a drobná, vám sklenička nejspíš vydrží do konce života, protože jej stačí opravdu málo. Peeling jemnými krouživými pohyby (netřeba tlačit) roztíráte po pleti 1-2 minutky a poté smyjete pomocí houbičky nebo ručníčku namočeného v teplé vodě.

Výsledkem bude úžasně hebká, měkká a rozzářená pleť, kterou pak nemusíte ničím mazat. Díky olejům bude totiž ošetřená podobně, jako kdybyste na vlhkou pleť rozetřeli kapku pomerančového oleje. Dokonalost na druhou!

Ještě mě napadá – není radno to s množstvím peelingu přehánět a je určitě dobrý nápad k jeho smytí použít teplou vodu a buď konjak houbičku, nebo ručník. Když se budete pokoušet jen o opláchnutí vodou, nepůjde to úplně snadno. Protože peeling je olejový. Zkoušeli jste někdy umýt olej vodou? Tak vidíte… :-)

Oční krém proti vráskám s aloe a okurkou

Oční krémy jsou nepostradatelnou součástí mé kosmetické péče a neumím si představit, že by mi je někdo sebral! Neexistuje pro viditelně pěstěné oční okolí a oddálení stárnutí lepší recept, než svatá trojice – spánek, voda a oční krém. Když budete málo spát, budete mít kruhy pod očima, že se na nich bude dát cvičit. V případě, že začnete prdět na pitný režim, vás velmi rychle čeká zašedlá „vrapatá“ pleť bez života (to tak prostě je). A když nebudete používat speciální oční kosmetiku, tak… se nejspíš svět nezboří. Ale proč nevyužít toho, že taková vychytávka existuje, když vám navíc VIDITELNĚ a VÝRAZNĚ zkrásní a opečuje vaše „okna do duše“?

Evergetikon - Oční krém proti vráskám s aloe a okurkou
Evergetikon - Oční krém proti vráskám s aloe a okurkou
Evergetikon - Oční krém proti vráskám s aloe a okurkou
Evergetikon - Oční krém proti vráskám s aloe a okurkou

Oční krémy jsou součástí mé péče od nějakých -nácti, kdy mi je maměnka pořizovala a zvykla jsem si na ně tak, že doma vždycky nějaké 3-4 kousky zrovna mám. Dokonce i v kabelce. A stejně, jak si někdo automaticky maže rty, nebo ruce, tak já sahám podle potřeby po očičkových krémech. Dělají mi dobře a je sakra poznat, když mi nějaký extra sedne.

Kousek od Evergetikon proti vráskám s aloe a okurkou je ten typ, na kterém se mi líbí úplně všechno. Nejenže má praktické balení s krytou pumpičkou, u kterého na první pohled vidíte, kolik krému ještě zbývá. Ale ono je balení i na pohled velice hezké! Ostatně, mám ho na pracovním stole, což samo o sobě o něčem svědčí.

Krém je lehký, ale přitom dostatečně výživný. Nestahuje oční okolí, ani jej nemastí. Můžu oční krém použít a vzápětí se jít namalovat. Jeho vůně je tak jemná, že bych krém označila bez rozmýšlení za neparfémovaný. Ani náznakem nedráždí oči a můžete jej používat i na oční víčka. A to i během dne, když to budete potřebovat. Jestli funguje proti hlubším vráskám, to s ohledem na svůj věk dostatečně neposoudím, ale z logiky věci mi plyne, že když budu nějakou část pokožky pravidelně ošetřovat směsí šťávy z aloe vera a kombinací olejů (olivový, avokádový, mandlový, jojobový, okurkový, růžový, heřmánkový), MUSÍ to mít pozitivní odezvu. Co používám Evergetikon oční krém, tak nevím, co je to vysušené oční okolí, nesetkávám se s pocitem papírové a napnuté pleti, ani nepozoruju žádné mikrovrásky. Samozřejmě nepočítám mini vějířky kolem očí, když se zrovna směju, ale tyhle vrásečky považuju za pěkné a na obličeji je naopak CHCI mít :-)

Také jsem se přistihla, že největší pochvala od mé maličkosti pro kosmetiku je, když se netěším, až ji spotřebuju a snažím se s ní spíše šetřit, aby mi vydržela co nejdéle. Což u tohoto očního krému platí na 1000000% (slovy „milion procent“).

Revitalizační krém proti vráskám s aloe vera

Jestli mě něco u Evergetikon zoufale baví, je to pročítání složení. To je jak balzám na nervy samo o sobě! A čím dál méně dokážu pochopit, proč si někdo vybere drahý značkový krém na bázi parafínu, namísto aby sáhnul po takových chuťovkách, jaké do skleniček šlape třeba Evergetikon! Však mrkněte: šťáva z aloe vera, hroznový olej, olej ze sladké mandle, olivový olej, arganový olej, včelí vosk, šípkový olej, kokosový olej, květ gardénie, myrtový olej, avokádový olej, extrakt z listů rozmarýnu, vitamin E, olej z hořkého pomeranče, extrakt z růže damašské, labdanum, růžový olej. Otázky? :-)

Evergetikon - Revitalizační krém proti vráskám s aloe vera
Evergetikon - Revitalizační krém proti vráskám s aloe vera
Evergetikon - Revitalizační krém proti vráskám s aloe vera
Evergetikon - Revitalizační krém proti vráskám s aloe vera

Vůni bych popsala jako jemnou kakaovou s kousky pomeranče, se sametově nasládlým základem. Krém má obláčkovou texturu a je našlehaný jako ten nejvybranější zákusek. Až jsem se někdy musela na vlastní oči přesvědčit, jestli jsem krém na prst nabrala, nebo se mi to jen zdálo. Na kůži krém okamžitě taje a mění se na vodnatou emulzi, kterou vaše pokožka vdechne jak živou vodu. Už pár vteřin po rozetření je kůže na dotek hladká a viditelně projasněná, přitom ale nenese nejmenší stopy mastnoty.

Krém jsem testovala se vším možným (abych vyzkoušela, jestli se nebude drolit, nebo dělat jinou neplechu) a můžu s klidným srdcem prohlásit, že je to snad nejvíc kamarádský krém, jaký znám. Přidejte k němu cokoli a bude to fungovat. Vodnaté nebo olejové sérum, kapku oleje, kousek masti nebo másla, podkladovou bázi, korektor, cokoli. Prostě je přijme za své a splyne s nimi v jedno. Něco tak bezproblémového se jen tak nevidí!

Přestože si myslím, že by mi krém stačil i samotný (hlavně v teplejší dny), používám pod něj sérum (na podzim a zvlášť v zimě automaticky) a je to super kombinace. Navíc už jsem si na vrstvení péče tak zvykla, že ho vynechávám jen ve dny, kdy je venku tak horko, že se vám pomalu potí i zuby.

Za sebe nemám krému co vytknout a budu ho vynášet do nebe – voní mi, na pleti je extrémně příjemný, můžu pod/na něj dát cokoli, pleť hydratuje a vyživuje a nemám s ním sebemenší problém. A má obrázky olivových větviček a oliv na obale. To je obrovské plus, abyste věděli! :-)

Bonusové info – Evergetikon nabízí ještě další 4 pleťové krémy. Kromě mnou testovaného revitalizačního protivráskového s aloe vera najdete v nabídce ještě obnovující krém proti vráskám s včelím voskem, růží a myrtou, krém pro mastnou a aknózní pleť, hydratační pleťový krém s aloe vera a krém pro všechny typy pleti s jojobovým olejem, růží a ylang-ylang.

Esenciální olej Neroli

Teta pěstuje citrony a kdykoli jedeme na návštěvu a rostlinky mají zrovna květy, vypadám jak včelí konkurence a běhám od květu ke květu, jako kdybych je chtěla opylovat sama :-D Já si ale musím ke všem přivonět, protože tak nádhernou vůni bych dokázala ňufat od rána do večera! Je to omamné aroma, které když vám sedne, jste navždy ztraceni a stanete se na něm závislí. Bez legrace. Já sáhla u Evergetikon po olejíčku Neroli, což je pomerančový květ a mám pocit, že kdyby mě občas někdo pozoroval, jak během práce z ničeho nic vezmu lahvičku, přivoním k ní a zase ji zavřu, tak by si musel ťukat na čelo.

Evergetikon - Esenciální olej Neroli

Esenciální olejíček Neroli není v lahvičce sám o sobě (to byste se asi nedoplatili – i v případě jasmínu), ale je v nosném oleji, v tomto případě v jojobovém, a to v 10% koncentraci. Při síle vůně, která je i při těch 10% ohromná, si dost dobře neumím představit, jak voní čistá 100% esence. To nejspíš otevřete lahvičku a ví o tom sousedi o tři ulice dál!

Já neroli olejíček používám nejen do aromalampy (nebo do difuzéru), ale s oblibou ho přimíchávám i k neparfémované kosmetice – třeba k zinkové masti, když ji potřebuju na větší plochu kůže, do tělového mléka, do vlasového olejíčku, nebo klidně jen tak do koupele. Nebo často používám kapku namísto parfému. Ťupnu prstem za uši, do vlasů a na předloktí a hurá ven! Tohle byste ale nemohli udělat, kdyby byl éteráček čistý, protože by vám mohl kůži podráždit. Neředěné olejíčky se mohou přímo na kůži nanášet pouze dva – levandulový a tea tree. Ten první je úžasný na hojení mokvajících ran a spálenin (vyzkoušeno!), ten druhý vás spolehlivě zbaví třeba bradavic, nebo vám vydezinfikuje a ošetří škrábance od kočičáka, aby nezahnisaly :o)

Esenciální olej Jasmín

Jasmín pro mě patří do stejné kategorie, jako vůně Neroli. Je to specifická omamná vůně, kterou si nemůžete splést s čímkoli jiným. Jasmín je svůdný a vábivý a snadno si vás omotá kolem prstu, když mu to dovolíte. Ostatně, jde o vůni, která prý funguje jako afrodiziakum, tak nějak se k této své pověsti dostat musel :-)

Evergetikon - Esenciální olej Neroli

Jestli mám s něčím spojen jasmín, jsou to procházky městem. Už jste někdy zažili, že vás na ulici z ničeho nic uzemnila vůně tak intenzivní, že jste se zastavili, zavřeli oči a zhluboka se nadechli, abyste zjistili, odkud na vás kvítky zavolaly? Třeba v Benátkách o takové zastávky není nouze. V jednom kroku nic a u druhého vás jasmínová vůně obejme tak pevně, až vám to vyrazí dech! Není výjimkou, že je právě kvetoucím jasmínem porostlá celá zeď domu, a to je panečku taková síla, že se vám z toho až zatočí hlava!

Jasmínek si šetřím na chvíle před spaním. Přidám si jej buď do koupele, nebo v dlani rozetřu jedinou kapku a přejedu s ní celou postel. Anebo jej stejně jako neroli přidávám do kosmetiky. Chce to ale velmi lehkou ruku a dávkovat opravdu po kapce, abyste to nepřehnali a nerozbolela vás hlava. Nic se nemá přehánět a u vůní to platí několikanásobně!

Abych nezapomněla – jasmín je také v nosném jojobovém oleji, ale tentokrát v 3% koncentraci. Což je s ohledem na jeho cenu víc než pochopitelné. Věděli jste, že jasmínový olej je jeden z nejdražších na světě a na 1 kg oleje je třeba RUČNĚ natrhat přibližně 8 milionů květů tak, aby se nepoškodily? Tomu říkám piplačka! Ale výsledek rozhodně stojí za to :-)

Shrnutí

Někdy se mi dostane do rukou kosmetika, která je sice maximálně funkční a skvělá a opravdu dělá, co má, ale… Příště už si ji pořizovat nepotřebuju, přestože byla bez chybičky. Já tomu říkám, že byla technicky dokonalá, ale chybělo jí něco [lusknutí prsty], čím by mě chytila za srdce. Evergetikonu se ale podařilo obojí – je to jedna z nejpříjemnějších a nejvíce funkčních kosmetických značek, která se mi kdy do rukou dostala. Cítím z ní dýchat slunečnou mořskou atmosféru, v duchu se s ní procházím mezi olivovníky a nechávám se okouzlit živými vůněmi, které ve mně vzbuzují takřka hmatatelné vzpomínky. Kdybych měla svůj dojem ze značky shrnout do jedné věty, řekla bych to takto: Evergetikon je sázka na jistotu, se kterou dokonale souzníte, pokud vám v krvi koluje byť jen ždibek středomořské DNA.

Evergetikon - Esenciální olej Neroli

Jestli přemýšlíte nad tím, jakou novou značku do svého kosmetického pečování přizvat a čím si udělat radost, určitě doporučuju se na Evergetikon mrknout, protože stojí za to a v sortimentu najdete kompletní péči od hlavy k patě.

Zkoušeli jste něco už od tého značky? Dejte mi prosím kdyžtak další tipy do komentářů! ;-)

3 thoughts on “Evergetikon – pleťový peeling s meruňkou a pomeranči, esenciální oleje Jasmín a Neroli, oční krém s aloe a okurkou, krém proti vráskám s aloe vera

 1. Jé, to mám radost, že ti to tak sedlo! ;) Jinak ze zkušenosti ještě můžu doporučit čistící gely na obličej – jak ten hydratační (naprosto ohromující vůně rakytníku a skvělé čistící účinky, aniž by sloupal úsměv z obličeje), tak ten na smíšenou pleť (to je zas klasický tea tree, hodí se, když se kůže víc mastí a potřebuje uklidnit). A ten 24h krém na všechny typy pleti je taky parádní, nebyl to pro mě takový ten wow efekt jako u Bioaromy (kdy přes noc vždy zmizely všechny nedokonalosti, které jsem předchozí den nasbírala) ale po vychytání dávkování je to podobně super krém s tou nejpříjemnější vůní jasmínu!
  A já zase na oplátku děkuju! Věděla jsem o meruňkovém peelingu, ale až dnes jsem zjistila, že ho taky musím vyzkoušet?! :D
  Ať se daří, i když nestíhám pravidelně komentovat, tak s potěšením čtu! ;)

  1. Milá Deni, moc děkuju za milý komentář, udělal mi velkou radost! :-)
   Rakytník ve vůni mám tuze ráda! Baví mě, jak je kyselkavý a mám vždycky pocit, že nic vitaminovějšího už si na obličej dát nemůžu :-D
   U těch krémů je pro mě hlavní rozdíl v tom, že Evergetikon je opravdu krém, kdežto BioAroma byl bezvodý balzám (jako Inlight, nebo Akamuti třeba). Jestli se něco nezměnilo teda :o) Zas je ale Evergetikon díky tomu lehčí a pro mě zrovna teď uživatelsky příjemnější, řekla bych.
   Meruňkovo pomerančový peeling doporučuju všemi dvaceti a 4 kočičími tlapičkami k tomu! Je super jemný a voňavý tak, že ho má člověk nutkání sníst! :o)
   Bebe

   1. Souhlasím.
    Je pravda, že mají i klasické krémy, ale ten můj „krém“ je taky bezvodý, olejovo-voskový balzám, složení tady:
    (https://www.bioaromakosmetika.cz/evergetikon-24h-krem-vsechny-typy-pleti-normalni-mastnou-plet-s-jojobovym-olejem-ruzi-a-ylang-ylang-htm).
    Myslím, že u mě to bylo dané čistě složením – Bioaroma mívala víc jojobového a hroznového oleje, což mi asi sedělo více, u Evergetikonu je naopak víc zastoupený oliváč, ale to je pak asi jen o preferencích :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *