Hemptouch – hydratační rozjasňující esence a čisticí pleťová emulze

Hemptouch - hydratační rozjasňující esence a čisticí pleťová emulze

Přemýšlím, co pozitivního bych ještě napsala na adresu slovinské kosmetiky Hemptouch. Tuším jsem všechna esa vypráskala v předchozích článcích a omílat pořád dokola, že jde o jednu z mých nejoblíbenějších značek, která je setsakramentsky funkční, by bylo jak nosit dříví do lesa. Takže ano, dnešní článek by se dal shrnout do dvou vět a deseti zamilovaných smajlíků. A přesto by pořád šlo o ten nejvýstižnější popis.

Jelikož má ale moje dušička potřebu rozpitvávat obsah kosmetických lahviček a jejich účinků do detailu, dlouho by mě takové juchací výkřiky nebavily. Takže jsem podrobila dvouměsíčnímu průzkumu dvě bílé lahvičky Hemptouch od Martinky [z obchůdku nadupaného přírodní kosmetikou a ekodrogerií až po strop] z Biobalíčku! Zkoušela jsem, jak obstojí čisticí pleťová emulze a hydratační rozjasňující esence. Jak testování dopadlo?

Hemptouch - hydratační rozjasňující esence a čisticí pleťová emulze

Hydratační rozjasňující esence

Jestli je vám značka Hemptouch sympatická a chtěli byste si ji oťukat tím, že od ní nejprve vyzkoušíte jeden produkt, velmi se přimlouvám za rozjasňující esenci. To, že na ni čtete chválu všude možně totiž není náhoda. Esence je strašně moc boží, vaše pleť si ji zamiluje ještě než zavřete lahvičku po prvním použití a bude se na ni těšit stejně, jak malé děcko na další okýnko adventního kalendáře! Boží je tahle esence. BOŽÍ!

Já si na ni okamžitě zvykla a po 2 měsících každodenního používání jsem v půlce balení. A celou dobu nechápu, jak jsem si kdy mohla vytvořit denní/noční kosmetickou rutinu bez tohoto drobečka. Prostě nechápu.

Jediné, co jsem musela trošku ošéfovat, bylo zvykání si na způsob dávkování. Esence je balena v plastové lahvičce s pumpičkou. Nic proti tomu, je to fajn nápad. Ale esence je tekutá. Úplně. Žádný náznak gelu. Takže když ve spěchu zmáčknete pumpičku a nedáte pozor, ochrstnete vodičkou nejbližší okolí. Chce to jemnou ruku a půlvteřinu soustředění. Přemýšlím, jestli by mi víc nevyhovovalo kapátkové balení. Možná i jo. Jednou jsem esenci zkoušela předělat i do malého spreje. Ale pak jsem si to rozmyslela, protože mi přišlo, že s produktem zbytečně plýtvám. Tedy je zpět v pumpičce a už s balením neexperimentuju.

Vůni bych popsala jako „kakaový muškát“ mezi růžemi. Jako kdybyste květ muškátu posněžili opravdickým holandským kakaem a snažili se z půl metru zachytit vůni, zatímco by vám do toho kecaly okolo kvetoucí růže. Takovou nálož ale ucítíte jen když přivoníte přímo k lahvičce. Na pleti během pár vteřin vůně mizí.

Hemptouch - hydratační rozjasňující esence a čisticí pleťová emulze
Hemptouch - hydratační rozjasňující esence a čisticí pleťová emulze
Hemptouch - hydratační rozjasňující esence a čisticí pleťová emulze

Esenci používám po kompletním odlíčení a vyčištění pleti a před séry a krémy. Každé ráno a večer. Jednu pumpičku. Někdy i půlku. Jak mi to vyjde.

A co je na vodičce tak strašně super, že to stojí za řeč a všichni z toho jdou do kolen? Tak předně účinek. Je okamžitý. Jak živá voda. Máte mdlou pleť? Použijte esenci. Jako kdybyste do 5 minut vtěsnali pár hodin spánku, dvojité kafe a příjemnou procházku. Pleť je zdravá a jasná. Na dotek nemastná. Nepne. Nelepí. Nedělá nic, co nemá. Často je můj obličej po esenci tak moc v pohodě, že zapomenu i na další péči (snažím se o několikaminutový odstup mezi produkty – v ideálním případě). Mám po Hemptouch jednoduše pocit hebké měkké pleti, které vůbec nic nechybí. Připomíná mi rozjasňující vyhlazující bázi pod make-up. Ale ve své nejzdravější možné variantě.

Umím si představit, že moje letní pleťová péče se smrskne na 3 produkty. Čisticí emulze Hemptouch, hydratační rozjasňující esence Hemptouch a oční krém. Vážně. A když už jsme u té čistítkové emulze – jaká ta je? Povím vám!

Čisticí pleťová emulze

Emulze je určená zejména pro mastnou pleť se sklonem k akné a uhrovitosti a pro podrážděnou pokožku náchylnou k zánětům. ALE! Funguje i pro pleť extrémně citlivou, zarudlou a svědivou kůži trpící dermatitidou či lupénkou (ale to ostatně všechny produkty Hemptouch).

Emulze má plastovou lahvičku s krytou pumpičkou, vzhled mléčně bílého tekutějšího gelu a čistou vůni cedrového dřeva. Aroma je uklidňující a harmonizující a podle aromaterapie je cedrové dřevo ideální třeba při masáži mastné a problematické pleti s akné. Samotný esenciální olejíček z cedrového dřeva je antiseptický a je vhodné jej použít při rýmě, nebo bronchitidě, protože posiluje dýchání a uklidňuje tělo i mysl.

Co je u emulze nejzásadnější, je její maximální funkčnost v době, kdy se „ohážete“. Čili u mě pravidelně 1x do měsíce (bez užívání HA si musíte hezkou pleť zasloužit sami!), nebo když pažravě sním něco, co bych neměla a vyhodí se mi to na obličeji v podobě pupínků, jak usvědčující cejch. Což je pro mě kolem Vánoc VELMI aktuální téma – si dám na hubu zámek, jinak budu brzo beďarová královna, chjo!

Kromě toho, že emulze umí během dvou dní zázračně pozasychat už vzniklé příšernosti na obličeji, dokáže i výrazně zmínit projevy dalších vznikajících. Jakože to tolik nerudne a nebolí. Jo a taky skvěle funguje na černé tečky! Prostě je likviduje, mizíkuje, či co já vím, kam je to uklidí. Ale Hemptouch čistítko a černé ťupky prostě nikdy nebudete mít na obličeji současně. Jednoduše ne-e.

Hemptouch - hydratační rozjasňující esence a čisticí pleťová emulze
Hemptouch - hydratační rozjasňující esence a čisticí pleťová emulze
Hemptouch - hydratační rozjasňující esence a čisticí pleťová emulze
Hemptouch - hydratační rozjasňující esence a čisticí pleťová emulze

Ze začátku jsme se s emulzí dost oťukávaly, abychom zjistily, jakým způsobem nám budou společné tanečky vyhovovat nejvíc. Zjistila jsem, že mi nesedí použití ve sprše/vaně. Když už se sprchuju, jsem nervózní, že zbůhdarma teče voda a já jí plýtvám, takže se snažím vše vyřídit, co nejrychleji to jde. Osprchuju se, zastavím vodu, namydlím se, znovu osprchuju a jdu. A pak se pravidelně plácám do čela, že jsem zapomněla na ksichtík. Protože jsem si poslední dobou zvykla obličej čistit bez vody u zrcadla v ložnici pomocí mléka/micelárky/tonika.

Napasovat proto Hemptouch do rutiny nebylo úplně snadné, ale přeci to v rámci testování nevzdám (jde přeci o Hemptouch!). A tak jsem testovala dál. Nainstalovala jsem si lahvičku vedle kartáčku na zuby. Fungovalo to první den. Pak jsem si tři dny během čištění zubů četla složení a povídání na lahvičce a zas se mi do mytí nechtělo, protože to přeci absolvuju u zrcadla v pokoji… Začarovaný kruh, sakryš!

Až pak mě napadla ještě jedna varianta. V ložnici stáhnu vlasy do gumičky, nasadím čelenku, odlíčím řasenku a jiné serepetičy a přestříknu obličej termální/květovou vodou. Pak nadávkuju do dlaně pumpičku gelu a pěkně v klídku ho před zrcadlem do pleti vmasíruju. Neteče voda, nejsem nervózní, nemusím stepovat ve stoje v koupelně před zrcadlem. V klidu sedím a masážítkuju. Jako zas mi to netrvá dvě hodiny, si nemyslete – max minutku a hotovo. Pak vstanu, jdu do koupelny, pustím v umyvadle teplou vodu a obličej jen opláchnu. A je to. Pro mou maličkost je tento způsob použití maximálně příjemný a pohodlný. A jsem schopná ho bez problémů absolvovat, aniž by mi to trhalo žíly a způsobovalo tik v oku.

Po použití je pleť DOKONALE čistá (testováno micelárkou i olejíčkem) a co je zajímavé, tak mě kůže nijak výrazně nepne. Přestože jsem ji umyla vodou a gelem. Mám normálně suchou pleť, která kdyby měla ruce, tak mě zfackuje pokaždé, když ji zapomenu natřít krémem. Po vyčištění Hemptouch emulzí je sice pleť ve střehu, ale není nervózní. Je tam nějakých 10%, které se těší na krémování, nicméně zbylých 90% se nikterak nezneklidňuje. Popisuju to aspoň trochu pochopitelně, že jo? :-)

Čili abych to nějak zhodnotila – jestli je vám kosmetika Hemptouch sympatická a zrovna dumáte nad tím, čím byste si zpříjemnili denní/noční péči, všemi dvaceti můžu oba produkty doporučit! Plus balzámek na rty. A CBD balzám. I ten zklidňující. A taky šampon. A tělové mléko. A pleťový krém. [no jo, taky vás miluju :-D]

Nějaké další zkušenosti s Hemptouch? Dejte mi vědět do komentářů, ráda si počtu! ;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *