Aromatica Kosmín – oční krém při únavě a námaze očí

Už jste někdy zkoušeli relaxovat s čajovými pytlíky nebo plátky okurek na očích? A jaké to bylo? Úleva, co? Okolí očí bylo takové pěkně vláčné, odpočaté, možná i příjemně ochlazené po těch okurkách. Kéž by se tak něco podobného dalo nacpat do tuby a používat instantně kdykoli během dne, aniž byste se museli vařit s čajem, nebo hledat zeleninu a nůž, viďte…?

Ok, po prvoplánovém úvodu je jasné, jaké kosmetické eso mám dneska v rukávu, jinak bych to nezmiňovala. Původně jsme šli do obchodu vyzvednout objednávku z netu (došel mi Melatonin na spaní – úžasná věc, mimochodem!). A když už jsme tam byli, trochu jsme se porozhlédli kolem a neodešli s prázdnou, to je jisté – navíc nikde jsem snad neviděla víc bylinných kapiček a nejrůznějších doplňků stravy pohromadě! A mimo jiné mi padl do oka i krém od české značky Aromatica Kosmín, modrý emulgel při únavě očí.

Tubička s krémem je hodně nenápadná a obyčejná a normálně bych ji přehlédla jak širé rodné lány. Ale cena byla setsakra příznivá (pár desetikaček!), složení hodně krátké a NEUVĚŘITELNÉ (hned na druhém místě po vodě extrakt ze světlíku lékařského – nejtypičtější oční bylinky) a taky mi na paměti vytanula chlapova obliba červeného Kosmínu, na který by v boji proti oparům přísahal klidně o půlnoci. Nebylo nad čím dumat!

V popisku se píše, že kosmínový emulgel umí zklidňovat oči, zamezovat jejich slzení, omezovat otoky a zánětlivost víček a je ideální při dlouhé práci s počítačem. Co víc si přát?

Množství krému v balení je více než štědré – celých 25 ml. Na to, že je to jen pro oční okolí? To vydrží věčnost! Se samotnou tubou také nemám problém – používá se mi pohodlně a rychle. Nikde nic nedrhne, ani mě neiirituje.

Velmi zajímavá je vůně! Přestože je ve složení bylinek víc (světlík lékařský, měsíček lékařský), aroma si pro sebe suverénně zabral fenykl a poznáte ho v krému na první dobrou. Tady mají výhodu všichni, kteří milují pendrek, nebo Hašlerky. Ještě bych upřesnila, že vůně z krému nečpí a není agresivní. Je sice rozpoznatelná, ale velmi jemná a nerušivá.

Konzistence krému je vodnatá, nemastná a má hustotu zhruba tělového mléka. Do pokožky se vpíjí rychle a během jemného mazání (nemám poslední dobou nervy na vklepávání bříšky prstů) dokonce cítím, že mě krém malinko chladí.

Používám krém tak, že si ťupnu na prst množství o velikosti čočky, půlku setřu druhým prstem a začnu krém roztírat zároveň na obou očích ukazováčkem a prostředníčkem každé ruky. A když píšu „po očích“, myslím to doslova. Zavřu oči a mažu víčka i okolí očí. Krém je totiž tak jemný a nedráždivý, že mi po něm očka neslzí, ani nepálí a můžu tohle udělat kdykoli během dne – samozřejmě za předpokladu, že nemám oči nalíčené. Úleva je okamžitá. Jako kdybych si zrovna sundala z očí čajové pytlíky, které jsem zmiňovala v úvodu. Mám pocit oživených a projasněných očí a je to ohromně fajn! A když k tomu ještě přidáte dobré kafe, projasnění se koná i zevnitř ;-)

Jo a než se zeptáte – jedno natření vám zabere asi 5 vteřin a můžete se v případě potřeby líčit hned po tom, co tubičku zašroubujete. Tak rychle se krém vstřebává. Za mě asi jeden z největších objevů loňského roku, který používám s velikou oblibou (ač nepravidelně – někdy 3x za den, jindy třeba obden) a mám ho hned u počítače.

A jaká nejlevnější kosmetika udělala kdy radost vám? Schválně – trumfnete cenu 80 Kč? :-D

Koupit oční krém v BENU


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *