Laky na nehty – Trend It Up (č. 155 a č. 167), Dermacol (02 Sugar Sweet a 46 Peacock Feather) a Aura (426 Love Affair)

Dlouho tu nebyl žádný lakovací článek a to je veliká škoda! Protože laky na nehty jsou jednou z mých oblíbených radovacích drobností, kterými si umím zvedat náladu, když jdu do obchodu jen pro jednu konkrétní věc. Třeba toaleťák, sprchový gel, nebo prací prášek. A vracím se s plnou taškou a na původní účel nákupu kolikrát zapomenu. Ehm. Ruce nahoru, kdo to máte stejně… :-)

Naskládalo se mi tady 5 laků na nehty, které jsem pokupovala různě po cestě a které používám s takovou oblibou, že by byla škoda si je tu na blogu nevystavit do článku. Některé jsem ulovila v chorvatském DMku (jako 15 Kč za lak? Nekupte to!), jiné v DMku v ČR. Vesměs by se ale cena všech pěti vešla do 150 Kč, což je na pováženou. Se skoro bojím zeptat, jaká je výrobní cena těchhle věcí. Ale to necháme na jindy. Dneska se pojďte pokochat super odstíny, které mi padly do oka!

Dva laky mě zaujaly od Trend It Up, což je tuším privátní značka DM – vybrala jsem si č. 155 a 167. Pak mě nadchly dva odstíny od Dermacol – 02 Sugar Sweet a 46 Peacock Feather (ten druhý jsem vybírala tak, aby se mi hodil k autu, hehe :-D A ještě jeden z Chorvatska od srbské značky Aura – odstín 426 Love Affair. Ani nevím, jak se to přihodilo, že 4 z 5 jsou vlastně metalické a třpytivé. Asi zrovna nálada se blýsknout :-)

Vezmu to letem světem, takže:

Trend It Up – malinké 6 ml lahvičky mi maximálně vyhovují, protože se nezřídka stane, že než odstín vypotřebuju, je na vyhození. A to je škoda. Takže ať žijí malá balení. Aspoň pro mě. Štěteček je u obou laků užší, mírně zploštělý a velmi dobře se s ním maluje. Vlastně se mi ani nestává, že bych přetáhla. Zasychání je překvapivě rychlé (i ve dvou vrstvách) a nemusím trnout sto let, že na nic nesmím sáhnout. 5-10 minut stačí, ale jistota je dávat si majzla ještě půl hoďky. Ale to u všech laků. Výdrž je velmi slušná a přestože momentálně nepoužívám pod/nad lak (schne to pak dýl), 3-4 dny bez sebemenšího náznaku olupování mi dají laky úplně v pohodě.

Dermacol – oproti Trend It Up mají mnohem širší štěteček (tuším že stejný, jako třeba u laků Handmade Beauty) a velice dobře se s ním maluje. Zdá se mi, že světlejší lak zasychá extra rychle, zatímco tyrkysovému nějakou dobu trvá, než je nepoškrábatelný. Taktéž je dobré u tyrkysového počítat s vrstvou podlaku, protože pokud ho vynecháte, lak umí zažloutnout nehty. Se mi jednou stalo a musela jsem je nechávat odrůst. Jinak jsou barvy překrásné, ale určitě doporučuju lakovat ve 2 vrstvách, protože v 1 je nehet flekatý. Po druhé vrstvě je barva jako na skleničce a je to dokonalost. Výdrž kolem 5 dní bez údržby.

Aura – tenhle lak mi padnul do oka v Chorvatsku a stal se z něj můj nejlepší kamarád pro léto 2020. Nosila jsem ho pořád! Zajímavé je, že lak je výrazně tekutější, než jsem zvyklá, takže první malování bylo takové zmatečné, ale rychle jsem si zvykla, že je třeba nabírat štětečkem míň barvy. Zasychání je velmi rychlé (možná proto, že díky řidšímu laku je vrstva tenčí) a výdrž má lak 3 dny. Přičemž třetí den už člověk přemýšlí, jestli by neměl drápky přelakovat. Barva je jedna z nejkrásnějších, jakou jsem kdy u laku měla. A pasuje mi úplně ke všemu! :-)

A teď ještě jak to vypadá všechno na rukou:

Trend It Up č. 167

Trend It Up č. 155

Dermacol 02 Sugar Sweet

Dermacol 46 Peacock Feather

Aura č. 426 Love Affair

Co vy na to? Líbí se vám odstíny? A co lovíte v drogeriích pro radost vy? :-)

Koupit laky na nehty na Notino


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *