14 balzámků na rty, které jsem našla po kapsách

„Pane doktore, dejte mi prášky na chamtivost, ale dejte mi jich moc, moc, MOOOOC!“ Přesně to mě napadlo, když jsem začala fotit balzámky na rty, které jsem posbírala všude možně po baráku, po kapsách a po kabelkách. Jakože… Já věděla, že jich nebude jen pár – ale že jich bude TOLIK?! Kde je můj zamýšlený minimalismus, jak jsem si svatosvatě slíbila, že další tyčinky pořizovat nebudu, dokud nespotřebuju stávající, ha? [a to na fotkách ještě chybí lipový Le Papier a Skin Food Weleda, na které jsem zapomněla jak na smrt, protože byly v jiné kapsičce…]

Vezmu to poznámkově letem světem, jak mě co napadne, protože tak se mi u kosmetiky nejlíp přemýšlí – ostatně, proto mám vždycky rozepsaných milion konceptů a co chvilka se ťuknu do čela a někde něco připisuju. Tak tedy…

OSTĒ balzám na rty Perníček – vše jednou pomine, jen balzámek OSTĒ je věčný. Aspoň ve mně vzbuzuje ten pocit vždy, když po něm sáhnu, abych si zamlsala. Vůbec totiž neubývá! Už ho mám jak dlouho a vsadím boty, že i kdybych se s ním mazala dvacetkrát za den, vydrží mi další dekádu! Ačkoli jsem měla balzámků na rty už mraky, v případě OSTĒ jde bez debat o jeden z nejvoňavejších kousků ze všech, které mi kdy prošly rukama. Perníčková vůně i chuť je autentická a mlsná a kdybych měla parfém vonící stejně, musela bych si odstup v obchodě zajišťovat s pomocí paralyzéru. Lidi by se na mě lepili jak vosy na med!

Bee Natural (Hrvatska) Granátové jablko a Mango – oba balzámky si pořídil chlap v Chorvatsku. Granátové jablíčko voní a chutná jak šťavnatý meloun, Mango mi nejvíc připomíná Lipo čočky. Obojí je echt ňamňamňam a docela často spoléhám, že chlap na výletě s sebou některý z balzámků bude mít, ať mu ho můžu krást. Složení má základ ve včelím vosku a kokosovém, ricinovém a slunečnicovém oleji. Oba balzámky vydrží věčnost a pro popraskané rty je to vyloženě pohádka!

Biobaza Bee Balm Oliva a Grep – Biobaza je sázka na jistotu a jelikož jsem byla u výběru a mohla do něj kecat, přimluvila jsem se u drahého za olivu a grep. Balzám je výrazně tužší než ostatní, vůně i chuť je překvapivě jemná (i když bych čekala citrusovou nálož) a jedno natření vám vydrží snad půl dne.

Weleda tyčinka na rty Everon – osvědčená zimní klasika od Weledy, která dělá v chladném počasí na rtech tenkou voskovou vrstvu. Je to ze začátku nezvyk, ale garantuju vám, že lepší zimní balzámek abyste pohledali! Everon mráz ke rtům nepustí a jestli trpíte na popraskání, mohla by to být geniální záchrana. Vůně je zastřená a já si ji v duchu překřtila na „kouřovou“. Těžko popsatelné. Kdybyste mi ale zavázali oči a dali k balzámku ňufnout, poznám ho mezi stovkami jiných – tak moc je specifický!

Biorytmus Med a Máta – v životě by mě nenapadlo, že by můj chlap byl ochotný dát za balzámek na rty dvě stovky. Kdysi jsem testovala kosmetiku Biorytmus a mezi produkty byl i medový balzám na rty. Ten si má drahá polovička záhy přivlastnila s tím, že lepší tyčinku na rty ještě neměl. A řečené potvrdil, když si balzámek objednal znovu sám. Je teda fakt, že něco tak voňavě medového se hned tak nevidí. Balzámek je hutný, příjemně mastný a mazlavý a kdybyste s ním natřeli kousek Sahary, vyroste tam oáza. Tak výživný je! Jeho mátový bratříček si nezadá s balíčkem zelených Orbitek – to je vůně, panečku! Je ale citelně lehčí, než medový, nicméně na rtech velmi, VELMI fajnový!

14 balzámků na rty, které jsem našla po kapsách

Regina Jelení lůj Princezna – ok, tohle byla provokace z mé strany a dárek k Vánocům pro drahou polovičku (ano, má balzámy na rty ve veliké oblibě, jak jste si všimli :-). Že ale balzámek bude vonět a chutnat tak, že ho budu mít chuť sežrat i já, to mě dostalo! Je to jak ta nejlepší růžová žvýkačka smíchaná s klasickou zubní pastou Perlička. Musíte ochutnat! Jestli chcete chuťovou pecku, není nad čím váhat a Princeznu berte všemi dvaceti! Nevýhoda je, že není příliš výživná, dlouho nevydrží a budete mazat častěji. Ale vzhledem k chuti to nevidím jako minus :-D

Labello Soft Rosé – má osvědčená klasika od střední školy. Tohle Labello ale nemám z nostalgie, nýbrž z nouze! Vzpomněla jsem si v pět ráno na benzince směrem do Chorvatska, že jsem si zapomněla přibalit balzámek na rty. A když mi něco takového chybí a čeká mě x hodin v klimatizaci, bylo by to peklo! Tak jsem poprosila drahého, ať se po něčem mrkne, až půjde platit. On sáhnul zrovna po Labellu. Nevím, kolik přesně těchto Soft Rosé kousků jsem za celou střední školu spotřebovala, ale dvouciferné číslo bych dala dohromady stopro. Jo a nejradši mám stejně první namazání, když má tyčinka nahoře ty ostré okraje a je úplně hladká. Zní to divně, co? :-D

Crazy Rumors PiňaColada a Perníček – kdo má nejvíc příchutí balzámků na rty na světě? Crazy Rumors! Je libo chuť kávy? Ovoce? Cukrátek? Žvýkačky? Zmrzliny? Pistácií? Všechno mají! Navíc často se objevují i limitované edice, nad kterými budete slintat už podle názvu. Crazy Rumors je sázka na jistotu. Dost chutná sázka na jistotu!

Hemptouch Intenzivně pečující balzámek na rty – nejléčivější a nejzvláštněji vonící balzámek na rty na světě. Voní výrazně po hřebíčku, hojí praskliny a šupinky, okamžitě uleví i nejcitlivější a nejtenčí kůžičce rtů, kterou jste zapomněli namazat a ještě jste se ani půl dne nedostali k pití a… tuším bych nebyla daleko od pravdy, kdybych napsala, že patří do lékárničky. A hřebíčková chuť je sice nezvyklá, ale rychle návyková a příjemná!

Weleda Skin Food Lip Butter – spolu s OSTĒ je to jediný krémový zástupce v balzámkové kategorii. A sice má tubička kulatý aplikátor, kterým by mělo jít máslo teoreticky dobře aplikovat přímo na rty – ale když mám možnost (a nejsem zrovna venku), dávám si ťupku balzámku na hřbet ruky a teprve pak jej roztírám prstem na rty. Jestli máte rádi legendární zelený Skin Food krém (víte, že Weleda letos slaví 100 let existence?!), pak se vám bude zamlouvat i balzámkové mimčo. Promazává, hydratuje, ulevuje od pnutí, hezky voní a dobře chutná. Zkuste!

Le Papier balzámek Lipový květ – o papírových rtěnkách Le Papier jsem na blogu psala několikrát a každou recenzi jsem doplnila sérií euforických výkřiků, protože tak GENIÁLNÍ rtěnky jsem snad ještě neměla. Balzám na rty má stejný design, jako zmiňované rtěnky – čili žádné plastové balení, ale papírová tužka, kterou si postupně odmotáváte, až vám nakonec z balzámku nezbude nic, jen kousek papíru. Příchuť Lipový květ je neutrální a určitě byste ji nehádali. Nicméně balzám splní, co potřebujete a suchým rtům uleví a ošetří je raz dva!

A jaké balzámky máte doma vy? :o)

Koupit balzámky na rty v BIOOO


2 thoughts on “14 balzámků na rty, které jsem našla po kapsách

  1. Ja tak isto milujem balzamy na pery, aktuálne v práci ich mám 4 :D Plus jeden v kozmetickej taštičke, čiže 5. A doma ani nehovorím :D
    Keď som bola v Prahe, chcela som si kúpiť Crazy Rumors, ale nikde nemali tie príchute, čo som chcela :(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *