CeraVe SA zjemňující hydratační krém s 10% ureou

„Odteď si ty ruce a nohy už doopravdy přestanu škrábat!“, dostanu čas od času vztek, rozzuřím se sama na sebe a fakticky to nějakou dobu poctivě dodržuju. Než přijde den, kdy se jdu koupat, shodím ze sebe oblečení a pohled mi začne bezděky bloudit po kůži a hledat sebemenší nedokonalosti. A je to v háji. Z urýpaného tranzu se proberu třeba za čtvrt hodiny, kdy už je neštěstí na světě a má pokožka připomíná rozškrábané Himaláje a namísto hladké kůže mám jeden napuchlý čevený flek vedle druhého. Jeden by řekl, že něco takového může sám sobě udělat akorát magor. A já s tím souhlasím. Není rozumově ani logicky odůvodnitelné, proč to dělám. Navíc tak dlouho. Nějakých 20 let už tomu bude.

V září loňského roku jsem dospěla do stádia „teď už je s tím ale opravdu konec“ a rozhodla jsem se, že to vydržím. Nový začátek chce novou kosmetiku, to je jasné. Dala jsem se do googlování, jestli na hrubou kůži, která mé nenechavé pracky láká k rýpání, neexistuje šikovná vychytávka. A našla jsem nejedno nadšené doporučení na CeraVe SA hydratační krém. Cena přijatelná, složení taktéž. Mrkla jsem na hodinky. V lékárně zavírali za 20 minut. Chci krém teď hned, včera bylo pozdě. Hop do auta, smykem do lékárny, vyzvednout mazátko a hurá domů.

Dojmy? Úplně poprvé jsem si kupovala menší tubu (177 ml), protože jsem nevěděla, jestli mi krém sedne (vyrábí se ještě velké balení – 340 g). Začala jsem krém používat ještě ten den – každý večer a ráno.

Krém se nepodobá ničemu, co jsem doteď používala. Je máslovitě hutný a i kdybyste pikslu obrátili dnem vzhůru, nejspíš se její obsah ani nehne. Vůně je doktorská. Nejde jinak popsat. Něco mezi naleštěnou lékařskou ordinací a lékárenským prostředím. Není nijak výrazná, přestože z kůže chvilku cítit je – ale poměrně rychle se ztrácí, až zmizne docela. Extrémně mě překvapila samotná vstřebatelnost a první namazání. To bylo jak sen! 2-3x přejedete po kůži, krém se beze zbytku vstřebá a ruka, kterou se mažete, z ničeho nic zadrhne. Jakože konec, už není co rozmazávat. Pokud se vám ježí zátylek z představy, že byste na sobě měli pociťovat byť jen mikromolekulu mastnoty, právě jste našli ten nejlepší krém na světě! Kůže je po natření OKAMŽITĚ hydratovaná a po suchosti nebo šupinách není ani památky. A tenhle pocit vám navíc vydrží celý den, nebo noc, přičemž není potřeba během této doby natírání opakovat.

Říct, že mě výsledek šokoval, by asi nebylo úplně výstižné. Z toho, co se začalo dít s mou pokožkou, jsem málem odpadla! Můžu na bambilion procent potvrdit, že jestli se potýkáte s keratózou (tzv. „kuřecí kůže“), což jsou nepěkné pupínky, které vás NUTÍ je rýpat a pak vypadáte jako chodící lepra, CeraVe krém vám pomůže! Na nic nečekejte, rozkopněte dveře u nejbližší lékárny a berte krému klidně pět kilo najednou! Vyzkoušela jsem už kdeco ve všech cenových kategoriích – oleje, másla, krémy, mléka, vodičky, peelingy, masky, kartáčování. Přechodné zlepšení se konalo vždycky, to je jasné, kor když nic nerýpete a zaměříte se na ozdravění pokožky. Ale! Přísahám, že nikdy mi NIC nepomohlo tak setsakramentsky moc, jak kosmetika CeraVe. Už během prvních 3 dnů jsem zaznamenala markantní rozdíl, takže jsem chodila za chlapem po baráku, pořád ho nutila, ať si na tu kůži sáhne (a že se nenechal prosit! :-D a že je neuvěřitelné, jak nějaký krém může tak rychle fungovat a vyhlazovat. Boží! B-O-Ž-ÍÍÍÍÍ!!!

Zkoušela jsem produkty, které kdybych nedostala k testování, nikdy bych do nich své penízky neinvestovala. Protože byly sice fajn, ale jakákoli extrémní přidaná hodnota, která by ospravedlňovala čtyřmístnou částku, tam často nebyla. CeraVe sice taktéž nestojí pět korun, ale bez váhání a zakoktání prohlašuju, že lépe své korunky při problému „kuřecí kůže“ (keratosis pilaris) investovat nemůžete. Fakt ne.

A současný stav? Já bych se i s chutí na nějaké pupínky vrhla a orýpala všechno, co bych našla. Ale nemůžu žádné najít! Kdybych potenciálně „rýpatelný“ stav před prvním použitím CeraVe krému ohodnotila jako 100%, kdy stačilo ledabyle mrknout na pokožku a mohla jsem se dalších 10 min bavit nípáním do zblbnutí, tak teď jsem tak na 2-3%, kdy je sakra těžké najít ASPOŇ JEDEN pupínek, který bych mohla zlikvidovat. Někdy dokonce nenajdu nic, takže se přestanu snažit a na další hledání se vybodnu. Věc za poslední roky nevídaná!

Sranda je, že jsem vlastně nevyřešila samotné nutkání se pořád oždibovat a nípat. To mám stále. Já ale nemám CO mačkat a rozrýpávat. Tudíž se často jen ze zvyku prohlédnu, jestli náhodou něco neobjevím. A když ne (a v 7 z 10 případů ne), tak se na to vykašlu.

[tímto bych se chtěla dodatečně tak trochu omluvit všem, které jsem prvních 14 dní svého kosmetického objevu dennodenně terorizovala s hláškou „Divej na tu ruku! Že je výrazně lepší? A hladší? No řekni!“ Chápu, že to bylo otravné a mám se příště vyřádit spíš na blogu, ale člověk se přeci o nadšení musí podělit! :-D]

A ano, dost se těším na léto a pořídím si to nejvíc odhalené tílko, co v obchodě najdu. Nebo budu chodit nahoře bez, ať si tu hladkou kůži užiju!

Jaký je váš nejbombastičtější a nejlepší a nejvíc úžasný kosmetický objev na světě? :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *