Koloidní stříbro pro kočičku (kočičí rýma)

Před dvěma lety jsem se na blogu dělila o fantastický objev – koloidní stříbro, které našemu kočičkovi dost možná zachránilo život. A to není žádné přehánění! Bez něj totiž musel v nejhorším stavu buď dostávat antibiotika (nic jiného na rýmu nezabíralo), nebo by chuďátko nemohl dýchat vůbec. Pamatuju si to jako dneska – málem mi srdce utrhlo, když jsem ho viděla, jak sípe, nemůžu mu nijak pomoct a modlím se, ať už proboha zaberou antibiotika. Šílená věc.

Doktor nám tehdy říkal, že se dají udělat docela drahé testy, z čeho chronickou rýmu má. Není ale jisté, že by z nich cokoli vyčetli. Alergii na jídlo jsme vyloučili metodou pokus/omyl. O záměnu kapsiček za syrové maso si postupně řekl sám, když nám kapsičky začal šavlit po kuchyni. Teplota okolí za to taky nemohla. Ať spal kde spal – na zemi v chodbě v průvanu, nebo se griloval metr od krbu, stav se neměnil. Došlo to tak daleko, že jsme si ani nemohli hrát venku, protože prcek by běhání za provázkem zkrátka neudýchal.

Ten obal vypadá, jako kdybyste si koupili láhev vína, co? :-)

Věřte mi, že v takové chvíli už byste zkusili i šamanský taneček v ranní rose za úsvitu, kdyby vám někdo slíbil, že mu to pomůže. Naštěstí nebylo třeba. Víc jsme se přiklonili k zajímavému článku na netu, který na chronickou kočičí rýmu (nebo i jednorázovou) doporučoval léčbu koloidním stříbrem. Ve zkratce – týden dáváte kočce podle váhy (původní dávkování je 1,5 ml na 1 kg – já dávám 5 ml celkem, ač má kočič 5,5 kg) 3x denně do tlamičky koloidní stříbro plastovou stříkačkou. Poté strouhnete dávkování na 1x denně až do kompletního vymizení příznaků. A že fakt zmizí, o tom vůbec nepochybujte!

Zní to moc jednoduše, než aby to fungovalo, viďte? Kor když to má člověk probrané s veterinářem, který jednoho dne už jen zoufale pokrčil rameny s tím, že tady už není co dělat. Ale ono to prostě FUNGUJE!

Jak a proč? Zkusím to shrnout tak, jak jsem to pochopila. Koloidní stříbro ničí bakterie. Ale jen ty, které ke svému životu nepotřebují kyslík. „Hodné“ bakterie stříbro neovlivňuje (třeba ty v tlustém střevě). Mikročástečky stříbra pronikají do virů, bakterií a plísní a začnou je rozkládat, čímž tyhle darebné věci zklikvidují do pár minut. Díky tomu, že se bakterie nemohou na stříbro stát rezistentní (jako u antibiotik), můžete stříbrnou léčbu opakovat, kdykoli je třeba. Bez jakýchkoli vedlejších účinků. A nejen na zvířátka, ale i u sebe – stříknout ho do krku při bolesti, nebo do nosu při rýmě. Anebo ho užívat vnitřně, když jste nachcípaní. Koloidní stříbro se v organismu neukládá, ale je z těla po pár dnech vylučováno přirozenou cestou. Jestli vás zajímá echt podrobné povídání (a že ho na netu je!), prožeňte googlem slovní spojení „jak funguje koloidní stříbro“ a nebudete se stačit divit.

Sprej ve vyšší koncentraci jsem brala původně na pucování zasopleného čumáčku, ale funguje bezvadně třeba i na bolení v krku! Doporučuju!
Z lahve se dobře odlévá roztok do odměrky a odtamtud je pak už hračka koloidní stříbro nabrat do stříkačky :-)

Tady bych mohla dnešní článek doplnit i alibistickou hlášku, kterak nikoho nenavádím k nepravostem a že když je na flašce s koloidním stříbrem napsáno, že jde o kosmetiku a neužívá se vnitřně… tak že byste se tím měli nejspíš řídit. Asi takhle – ta informace tam být musí, poněvadž prý nebylo dostatečně prokázáno a prozkoumáno, že by koloidní stříbro mohlo takto léčit a fungovat (čili to samé, proč EU v roce 2012 vydala nařízení Komise EU č. 1924/2006, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin a zakázala psát údaje o bylinkách a e-shopy). Také se můžete dočíst o nebezpečí vzniku onemocnění zvaného „argýrie„, což je stav, kdy vám trvale zešedne/zmodrá kůže. Toho se nemusíte VŮBEC bát. K tomu, aby takové nebezpečí reálně hrozilo, byste museli pít „stříbro“ ve vysoké koncentraci po litrech (možná i víc) denně, několik let bez přestávky. U zdokumentovaných případů vždycky šlo o podomácku vyráběné „koloidní stříbro“ z nedostatečně pročištěné vody. Čili to ve výsledku to nebylo koloidní stříbro, ale „roztok stříbrných solí“. To, co se prodává v lékárnách je koloidní stříbro v té nejvyšší kvalitě a nejčastěji ve složení uvidíte dvě ingredience: Colloidal silver (nano) 99,99% a demineralizovanou vodu.

Ale zpátky k našemu kocourkovi. Koloidní stříbro máme doma v zásobě stejně, jako má někdo úplně samozřejmě jiné potřeby pro kočky (granule, kapsičky, ten válečkový odchlupovač oblečení… :-D a jakmile dochází, dokupujeme nášup, protože ho nasazujeme hned, jakmile se kočičovi začne rýma vracet. Pravidelně se to stává na podzim a během zimy – to léčíme asi 2x, cca 2-3 týdny. A pak to na něj umí přijít ještě 1-2x v průběhu roku. Tedy ročně absolvuje minimálně 2-4 léčení, jak kdy. Poslední dobou se mi zdá, že spíš míň. [klep klep do dřeva a na zuby]

Oproti vitaminovému sirupu, ze kterého se kočič obracel naruby, zvládá dávkování stříbrné medicíny tak na pohodu, až je to neuvěřitelné. Dávám mu 5 ml na jednu dávku 3x denně, a to 1 týden. Potom se stav zlepší natolik, že je možné to snížit. Na fotce to vypadá drasticky, ale věřte mi, že kočičáka nijak nedržím – pije ze stříkačky sám, jako křeček z napáječky. Ani přede mnou nezdrhá, když mě vidí, že se s medicínou blížím. Koloidní stříbro totiž nemá žádnou chuť a oproti bylinkovým sirupům je přijatelné i pro tak zmlsaného kocoura, jakým je Tykuška.

Ještě k současné zásobě – objednávala jsem koloidní stříbro Pharma Activ z BENU lékárny. Koncentraci pro kočičku bereme vždycky 20 ppm (měli jsme i 10 ppm, ale nebylo to ono a nezabíralo tak dobře). Pro pořádek – zkratka „ppm“ znamená „parts per million“ a označuje koncentraci. U kosmetického využití – nižší koncentrace se doporučuje pro suchou pleť, vyšší pro mastnou. Víc jsem nikdy nezjišťovala – i v tom prapůvodním článku s radou o použití KS na kočičku píší o koncentraci 20 ppm – já si nechala poradit a funguje to na jedničku :-)

Stejně jsem ale na zkoušku vzala i sprej s koncentrací 50 ppm, že s tím budu kocourovi čistit čumáček. Stříknu na tamponek a když bude mít zrovna čumák zaliskaný od soplu (smrkat jsem ho ještě nenaučila), aspoň ho budu mít čím silnějším čistit. Stejně jsem ale neodolala a sprej vyzkoušela i na sobě. A řeknu vám jedno – jestli na vás něco leze a začne vás byť jen trochu poškrabkávat v krku, sáhněte po stříbrném spreji. Já si včera 2-3x stříkla do krku, úleva se konala během 2 MINUT a jsem fit. Kašlat na všechny ty cucavé bonbony, které mi nikdy pořádně nezabraly. Tohle je pecka!

A naše ospinkané kočičátko na okně jako bonus. Původně to byl koš na dřevo, ale kočič si ho oblíbil jako svůj pelíšek :-) Pod modrým obláčkem má ještě nahřívací pohankový polštářek do mikrovlnky – ten když mu ohřeju, kočič vrní tak, že je to slyšet do vedlejší místnosti! :-D

A to je dneska zatím vše :-) Pokud se vám poznatky budou jakkoli hodit, nebo vás napadá co dalšího doplnit a poradit, určitě mi písněte dolů do komentářů, budu se těšit! :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *