Soaphoria – deodorant Smyslnost (dycky Benátská noc!)

Když jsem si před pěti lety k recenzi poprvé vybírala deodorant Benátská noc od Soaphorie, byla to zpočátku čistě lingvistická záležitost. Padl mi do oka název, který mě k samotnému produktu nalákal jako vosu na med. Protože Benátská noc? Jéééé!

V kosmetice není zrovna legrace přijít s něčím novým, abyste se odlišili. Buď je jméno prapodivně krkolomné a novátorské a váš mozek si ho odmítá zapamatovat, anebo jde o tak obecné pojmenování, že si ho v duchu spletete s dalšími dvaceti věcmi a výsledek je tentýž, jako v prvním případě.

Ale Benátská noc byla vždycky jiná. Žádná kosmetika jí nemohla konkurovat. Jméno přitáhlo pozornost a zaháčkovalo nadšence, kteří Benátky milují (a že nás není málo!). Nad funkčností zaplesala srdéčka všech, kteří do té doby marně hledali přírodní deodorant, který bude OPRAVDU fungovat a podrží vás klidně celý den. A vůně? To je panečku pravý tahák! Když jste zavřeli oči, přenesl vás deošek mezi vysoké domy do úzkých benátských uliček, kam slunce málokdy dosvítí, ze zdí sálá chlad a vzduch je prosycený slanou vlhkostí a staletou historií. Takto napsané to zní, jako kdybych popisovala smrádek ze skanzenu, viďte? Ale doopravdy ne, výsledek je příjemný, kdykoli nositelný a na kůži tak nenápadný, že se vám nepobije ani s parfémem.

Konzistence je krémová, bez hrudeček a drobků. Deodorant se příjemně roztírá, dobře vstřebává a nezanechává fleky na oblečení. A pokud se tak přece jen stane, když to například přeženete s vrstvou, stačí podpaží u trička vzít obyčejným mýdlem a pak oblečení normálně vyprat.

Že tudy už podobná recenze někdy šla? Ano. Benátskou noc mám totiž doma pořád – od doby, kdy jsem ji poprvé vyzkoušela. Už ani nevím, kolikáté balení. A pořád mi funguje, pořád ji miluju, pořád ji používám a používat budu.

Štve mě na ní jediná věc. Ta změna jména, kterou má dušička nepobírá a nechce se s ní smířit. Z Benátské noci se totiž stala „Smyslnost„. A mně to k tomu vůbec, ale vůbec nejde. Jako kdyby v Soaphoria popletli víčka. K obsahu se nové jméno nehodí a dohromady to nefunguje. Umím si představit, že kdyby jim v Soaphoria zbylo pár starých nalepovacích etiket, poprosím je o zaslání a sama pro sebe si pikslu přejmenuju… Protože to je a navždy zůstane Benátská noc. Aspoň pro mě :-)

Ještě někomu z vás ze změny jména deošku málem slza ukápla? :o)

Koupit deodorant Soaphoria v BIOOO


5 thoughts on “Soaphoria – deodorant Smyslnost (dycky Benátská noc!)

 1. Dobrý deň,

  pýtal som sa vo výrobe či náhodou ešte nemajú etikety alebo by Vám ich nevedeli vytlačiť, ale bohužiaľ už majú súbor vymazaný :-(

  Dobrou správou je, že Váš feedback evidujeme a možno sa Benátska Noc ešte niekedy vráti :-)

  S pozdravom,


  Peter Hudák
  Team Soaphoria

  1. Dobrý den, Peter,
   téééda, děkuju Vám za ochotu, jste zlatý! A nevadí, že se nezadařilo, i tak to na mě udělalo obrovský dojem – připadám si teď ohromně důležitě! :-)
   Já vím, že je to taková kosmetická změna, ale kdyby se někdy Benátská noc vrátila, určitě nebudu sama, kdo by skákal radostí metr dvacet :-)
   Mějte se moc hezky a děkuji za komentář! :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *