Khadí rostlinná barva na vlasy – Oříškově hnědá

V posledním článku jsem „brečela“, že ztroskotal můj ďábelský plán, kterak si nechám odrůst vlasy a budu nosit svou původní barvu. Vylámala jsem si zuby na tom, že jsem šedivá mnohem víc, než jsem předpokládala – což se ukázalo až s delším odrostem. Zjistila jsem, že moje původní barva vlasů už neexistuje. Namísto hnědé mi rostou vlásky buď bílé, šedé, nebo tmavěšedé. Po hnědé ani stopy. V 35 letech dost na prd. Vždycky si vzpomenu na tetu, která si v 65 letech povzdechla, že si nedávno našla šedivý vlas. Málem mi tehdy závistí prdla cévka a považuju to za strašlivou nespravedlnost – vždyť já začala šedivět chvíli po dvacítce!

V době, kdy jsem najisto počítala s tím, že vlasy barvit už nechci, jsem objevila vlasové masky Maria Nila. Suprová věc, když chcete vyzkoušet, jak by vám slušel nějaký odstín vlasů, ale nechcete si kvůli tomu ničit háro. Maska je primárně pečující a jako bonus barevná. Nebo obráceně. To je fuk. Ve vlasech vydrží asi 1-2 týdny. Jenže… Plány se změnily a odrůstání se konat nebude. Viz můj článek s poznámkami o černé masce Maria Nila. Kdyžtak mrkněte, rozčiluju se tam podrobněji.

Moje současné řešení? Pokorně se vracím k henně. Nechci ale nic zrzavého, mahagonového, ani kaštanového. Chci hnědé vlasy, které budou vypadat tak přirozeně, jak jen to je možné. A tak jsem sáhla po krabičce Khadí s odstínem oříškově hnědá (natural hazel). Trefa? Si pište! Khadí nikdy nezklame!

O henně jsem tu na blogu popsala stohy virtuálního papíru a jestli chcete podrobnosti, jak se směs míchá a co se k ní přidává, mrkněte do rubriky Barvy na vlasy a henna. Je tam informací habakuk, tak ať se neopakuju.

Moje poznámky k oříškovému odstínu:

 1. jde o studenou hnědou, která dokonale kryje šediny. Napoprvé. Není třeba dvoufázového barvení (= nejdříve čistou hennu a pak ten samý den vybraný odstín).
 2. abyste studené hnědé opravdu dosáhli a nestalo se vám, že budete mít na sluníčku odlesky do červena, nesmíte barvu zalít vodou, která by byla příliš horká. Doporučuje se teplota 50°C. Také si vlasy po smytí henny nefénujte horkým vzduchem ze stejného důvodu – aby nevylezla červená barva.
 3. henna se bezvadně míchá a nemusíte k ní přidávat vůbec nic. Já zelený prášek zalila horkou vodou (teplotu jsem odhadla podle tohoto článku) a míchala do hladka barvicím štětcem. Ani jsem nemazala uši a linii vlasů bambuckým máslem. Hlavně proto, že jsem zapomněla. Ale žádná zabarvená kůže se nekonala.
 4. hennu je nejlepší vymíchat do konzistence jogurtu. Nesmí být ani příliš hustá, ani tekutá. Něco mezi. Když bude kaše moc hutná, nepůjde vám roztírat ve vlasech. Když moc tekutá, poteče vám barva kolem uší a po krku. Obojí je na prd. Takže na to myslete – jako jogurt!
 5. u Khadí henny je podrobný český návod. A to tak skvěle napsaný, že jsem z něj zjistila, jak to udělat, aby mi s každou další aplikací netmavly délky až do černé. Ideální je dobarvovat jen odrosty a délky barvit tak 2-3x do roka. Víc není třeba.
 6. v návodu se také píše, že máte hennu po 30-120 minutách (já nechala dobu působení na 120 min) vypláchnout jen vodou. Žádný šampon, ani kondicionér. Dalších 24-48 hodin se máte také vyhnout všem stylingovým přípravkům. Já sáhla jen po arganovém oleji, protože jinak bych se neučesala.
 7. přestože jsem se bála, že když k hennové kaši nepřidám olej, tak mi vysuší vlásky ještě víc, všechno bylo ok. Vlasy jsou v pohodě (i díky arganovému olejíčku až po barvení).
 8. dala jsem si hodně záležet na pořádném vymytí henny čistou vodou. Když jsem dřív při hennování tento krok ošidila, hlava mě svědila, mohla jsem se uškrábat a nakonec jsem stejně utíkala hlavu opláchnout šamponem. Tady mi oplach jen vodou vůbec nevadil.
 9. vlasy po vymytí henny jen vodou nijak nesmrdí. Pokud přivoním úplně k nim, cítím velmi lehký hennový odér. Ale to musím čichnout opravdu až k vlasům. Jinak není cítit vůbec nic.

Barva je moc krásná, přirozená a 100% kryje šedivé vlasy. Omládla jsem a mám radost :-) Barvila jsem hlavně odrosty a to, co zbylo, jsem rozetřela do délek. Spotřebovala jsem polovinu krabičky. Příště, až budu dobarvovat, hennu do délek už dávat nebudu a nanesu ji jen na odrosty. Jo a vzhledem k tomu, že henna vlasům nijak neškodí (spíš naopak!), můžu po ní díky extra rychlému růstu vlasů (ať žije Revalid a olejové zábaly a masky!) sáhnout každých 14 dní. Což je super. A vyjde levněji, než Maria Nila, no… :-D

4 thoughts on “Khadí rostlinná barva na vlasy – Oříškově hnědá

 1. Ahoj vypadá perfektně, hlavně bych netipla že tento odstín půjde skutečně do studena!
  Já se hennou bavila 3y a horko těžko se jí následně zbavovala (vyřešily až nůžky)
  Chtěla jsem z fialově-hnědé henny světle hnědou. :D to byl nápad!
  Je naprd, že časem díky nabalování tmavne a tmavne. Když se ale zpětně dívám na foto, nikdy jsem neměla tak lesklé a krásné vlasy jako po Henně. Hodně štěstí i nadále :)

  1. Ahojky Baruš,
   no taky mám s hennou zkušenosti spíš takové, že tmavne čím dál víc. To jsem nechtěla, tak jsem vyzkoušela kdejaké harakiri, jak se tomu vyhnout. Leda se fakt striktně pokoušet dobarvovat jen ty odrosty. Tak uvidíme, jak se bude dařit :-)
   A ta studenohnědá mě taky šokovala. Jsem myslela, že na slunku to bude extra zrzavé v každém případě, ale ne-e. Tak snad to vydrží! :-)
   Bebe

  1. Na tomhle stavu bych to nejradši udržela :-) A jestli mi rupne v bedně a zas budu mít nutkání experimentovat, vyrobím červenou obálku, kterou pověsím na zeď na místo hasičáku a napíšu na ni „otevřít v krajní nouzi“. A tam bude PIN k mé kartě, abych si nemohla koupit odbarvovač :-DD
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *