Maria Nila – přírodní smývatelná barva na vlasy (odstín Black)

Jsem si naivně myslela, kterak jsem nastálo zakotvila u značky Maria Nila a barevných masek, se kterými překlepu celé období „ať už to proboha odroste!“. A ono prd. Sáhla jsem po černé masce s vizí, že ji můžu kdykoli smýt, až mě tmavá přestane bavit. A že tím eliminuju pravděpodobnost dalšího odbarvovacího záchvatu. Nechytejte se za hlavu, odbarvovače obcházím véééélkým obloukem. Ráda bych, aby mi na hlavě něco zůstalo. Co se ale jaksi nepovedlo, byl zvolený odstín barevné masky Maria Nila.

Cacao Intense, kterou jsem měla poprvé, byla bombastická – barva krásná a vlasy ještě hezčí. Doporučuju všemi dvaceti, jestli toužíte po hnědých vlasech, ale nechcete nic stálého. Černá ale byla krok vedle jako hrom.

Poprvé jsem barvila černou Maria Nila navečer. Je jasné, že jsem pořádně neviděla, jak to dopadlo. Vypadalo to tmavě a já šla spokojeně chrupkat. Ale další dny (a 2 barvení v následujících týdnech) jsem se utvrdila, že to není ono. Na rozdíl od hnědé, která šediny dokázala věrohodně kamuflovat, černá maska je natónuje do světlešedé. Za předpokladu, že máte na hlavě tři šedivé vlasy, to nestojí za těžké spaní. Jenže! Já jsem šedivá mnohem víc, než jsem čekala! Od vánočního odrůstání (6-7 cm do dneška) se ukázalo, že šedivá u mě suverénně převládá. A jako bonus, o kterém jsem nevěděla, dokud to nezačalo víc odrůstat – co je ještě barevné, ztratilo pigment natolik, že to už tmavěšedou připomíná. Kolem mé prapůvodní hnědé odrostlé vlásky ani nešly. Což mě zklamalo.

Chtěla jsem vlasy nechat odrůst a vyprdnout se na barvy. Fakt jo. Ale když jsem na vlastní oči viděla, jak se ze mě pomalu ale jistě stává moje o 3 generace starší „já“, rozhodla jsem se na to vykašlat a smířit se s tím, že raději budu vlasy barvit, než abych sama sobě drasticky stárla před očima. Navíc mi šedá vůbec neslušela. Jsou ženské, kterým stříbrnošedé vlasy dodají úžasný šmrnc (a že jsem jich na IG viděla!). Ale já k tomu nedospěla a nedorostla a prostě na to nemám koule.

Abych si ale něco poznačila k Maria Nila masce, až si zase za dva roky vzpomenu, že bych ji mohla vyzkoušet a budu u sebe na blogu tradičně hledat info, jak mi tehdy (ne)vyhovovala…

  1. maska má oproti malému kelímku praktické pumpičkové balení, které se finančně vyplatí víc. Když vám vybraný odstín sedne.
  2. maska překrásně voní! Něco takového jsem u vlasové kosmetiky ještě necítila a je to neskutečně povedené a boží a úžasné! Černá Maria Nila maska voní jako ostružiny. Čistokrevné a snadno rozpoznatelné ostružiny. Nááádhera!
  3. doba působení je rozhodně jiná, než u odstínu Cacao Intense. Tam stačilo maximálně 10 minut a měli jste krásný, sytě hnědý odstín. Tady ne. Ať necháte barvu pár minut, nebo půl hodiny, výsledek je pro mě silně nepřesvědčivý. Vlasy nejsou černé, ale našedlé a vypadají „zaprášeně“. Dost nelichotivé.
  4. krytí šedin – u Cacao Intense na 90%, u černé tak na 10%. Nic moc. Dokonce mi přišlo, že jak maska neudělá černý, ale spíš tmavěšedý odstín, šediny ještě zvýrazní a vy vypadáte strašně staře. Nelíbilo se mi to. Vůbec. Dávala jsem masce šanci celkem tři týdny po sobě. Ale dojem – odstín byl snad čím dál horší!
  5. vymývání – trvalo déle, než u hnědé. Je ale zajímavé, že když jsem vlasy opláchla vodou, žádná barevná voda z nich necrčela. To až po šamponu. Po kondicionéru taky ani kapka barvy. Jak se ale k Maria Nila masce přiblíží šampon, barva klouže z vlasů velmi ochotně. Což mi připomíná – když budete chtít masku úplně vymýt, vynechte přírodní šampony a sáhněte třeba po Schaumě, nebo něčem podobném.

Jak to shrnout na závěr? Původní plán byl nechat nabarvené vlasy úplně odrůst. Doufala jsem, že mi šedá vadit nebude a bude vypadat dobře. To jsem ale netušila, jak strašně moc šedivá už jsem a že mi šedivý odstín vůbec nepasuje. I moje 80 letá babička vedle mě vypadala mladistvěji! Navíc černá maska šedou ve vlasech nejenže nezakryla, ale ještě více zdůraznila. A já vypadala, jako že se o sebe vůbec nestarám. Jo, to je nejvýstižnější – kdybyste mě neznali a potkali na ulici, jako první vás napadne, že ta holka vypadá dost zanedbaně a nejspíš doma ani nemá zrcadlo. A to mě teda fakt neba.

Za mě černá maska určitě ne-e. Hnědá jo, černá vůbec. Tak.

V dalším článku vám ukážu, jak tedy svoje šedivění řeším dál… ;-)

3 thoughts on “Maria Nila – přírodní smývatelná barva na vlasy (odstín Black)

  1. Hezká a vtipná recenze :) Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte, zda lze tuto (nebo nějakou podobnou) barvu koupit tady? Docela se mi ten eshop líbí, ale nemůžu tam tu barvu najít :( Případně pokud někdo víte o nějaké podobné, které vám odtud vyhovuje tak děkuji za doporučení :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *